Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:11 Sob 24 Sie 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 427, 428, 429 ... 2192, 2193, 2194  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ksiaze

PostWysłany: 12:02 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera napisał:
3:40-3:70 kolego zajmij sie moze inna branża bo pier.. Jak h. Trzody gdzie w agro mówią ze koszt jest 5zl a pare lat sprzedają po 4 i dokładają ciagle.. Z czego? Brednie pleciesz albo zes hurtownik.. 2,3 kg i spożycie 1,6?? Ja proponuje zmienic branże i to JUZ !!

dokładają bo na tych hodowlach trzody dokładają swoje zboże i swoją pracę!!!! ale już to dokładanie ich męczy i likwdują produkcję, idąc właśnie w drób!!! ale tu też szybko im się znudzi dokładanie bo tutaj większy wkład w pasze i szybko im swojego zboża braknie!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nera

PostWysłany: 11:49 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisałem xxx a czy to 500 tys?? Nie wiem. Jedynym w Polsce?? Człowieku znasz min Wodzke, Ringa i wymieniać dalej? Wiesz ile jest juz molosów co maja na siebie jakies 200 tys a trzy razy tyle maja na papierze u innych? Matko Ty naprawdę słabo znasz rynek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
placek

PostWysłany: 11:48 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak wiem przejoł go ktoś inny.
to co się tam stało to na własne życzenie.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:39 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawiasem mówiąc,na jajku już był taki jeden wielki, ile miał? 3mln nioski? I co zostało? Wiesz?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:36 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Latem, przy cenie 4, mówiłem,nie wstawiajcie tyle na jesień ,bo oddacie cały zarobek,a na forum znów zaczną się wielkie dyskusje,wyliczanie kosztów,obwinianie ,związki itp itd i co ? Laughing Laughing Laughing Laughing Dokładnie to mamy
Śmieją się z was już wszyscy wokoło
Nera-chętnie bym zrobił z tobą doświadczenie - postawiłbym dobrze zarządzaną małą fermę na 2x25tys ptaka bez kredytu i płacącą gotówka vis-a-vis twojej fermy na 500 tys z kredytem.I gwarantuję ,że będę miał niższe koszty
O czym ty chłopie mówisz,myślisz ,że kupisz paszę 100zł taniej na 500tys niż ktoś na 50 tys? I pisklaka 20gr taniej ? Jeśli ja zapłacę gotówką ,kupię po tyle samo
Jeśli za wszystko płacisz gotówką i nie masz żadnego kredytu i masz 0.5mln kur (byłbyś jedyny w Polsce,ale ok) będziesz miał ode mnie ,małego, płacącego gotówką, 30zł taniej paszę i 5-7gr pisklę.Wszystko.A to poziom wahnięcia na wyniku .Ale jeśli ja ukręcę sobie paszę sam-nie masz szans
A ubojnie dadzą ci dziś więcej za kurę ,bo masz 0.5mln? Laughing Widać,że nie masz pojęcia o czym mówisz
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 11:11 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E tam mnie dziadka juz nie bedą bili. Kurczę widzisz a ja ciagle skupywałem fermy inne gdzie taki jak Ty czyli nie zaradny hodowca upadał a potem sie mnie za rok pytali dlaczego stawiam następna opodal skoro ich szef mowil ze hoduje za 3,50 i misi zamknąć plajta.. Kurde znam inny świat Panie matematyku
Powrót do góry
placek

PostWysłany: 11:06 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popatrzcie na fermiarzy produkujący jaja konsumpcyjne.
Jest też w nadprodukcja ale prawo bytu ma ferma,która ma 200 tys kur niosek.
i podobnie robi się tak w naszej branży, zobaczycie jeszcze za kilka lat.
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 10:53 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałeś (słowo zostało usunięte) , że jak niskie cenki się utrzymają to ta porszawka pierwsza pójdzie na licytację , a komornik zajmie budy na magazyny dla chińczyków Very Happy A co z tobą i tobie podobnymi? Pewnie wszysko przepisane na rodzinkę albo słupy . Rozumiem , że liczysz się z tym , że (słowo zostało usunięte) banki , kontrahentów ....
Zebyś się nie przeliczył i jak ktoś się (słowo zostało usuniete) skonczył na wózku inwalidzkim . Może w akcie dobroci nie połamią ci lap żebyć sam mógł obracać kółeczka.
Wielu takich cwaniaków widzialem , ktorzy dzisiaj robią za kierowców u innych . Własnie tych mniejszych . Very Happy
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 10:45 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeldronku czy jak Ci tam:P moge byc dla Cievie nawet kardynałem naPrawdę zwisa mi to w dyskusji z osoba ktora nie potrafi hodować bedąc prymusem z matematyki.. Wiesz coś Ci powiem.. Śmieją sie z Was przedstawiciele firm ze ciagle narzekacie a inni budują domy, kurniki, auta w leasingi co dwa lata lepsze.. Na jednym spotkaniu drobiarzt w Sheratonie organizowanym przez L.. Na parkingu najtańszym ""koniem z Bryczka"" był samochod za 100 tys ale cóż kazdy po spotkaniu śmiał sie z jegomościa gdy narzekał ze nie opłaca sie.. A jak wpadł Pan xx swoim Cayenne i mowil ze nie idzie mu to flaszka sie polała bo wnuk wchodził w branże z 5 kurnikami ale cóż dziadkowi nie szło.. Śmiejemy sie z Was naprawdę!! Masz 20-50 tys drobiu to nie porównuj kosztów do Nas i nie pieprz ze my Wielcy budujemy jak durnie.. My żyjemy a Ty żyjesz i robisz z stresu gdzie popadnie bo inwestować nie umiesz a hodować to chyba 20 niosek na jajka na śniadanie rodzinne
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 10:40 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera napisał:
Jestem vat bo Warto budując przez 30 lat a nie tylko 2 kurniki i wsio... Dawno pisałem ze opłaca sie bo nawet na ryczałcie niby za kury dostaje sie wiecej vatu niz oddaje to podczas ciągłych budowli nie warto..i

Ja pie...lę skąd ty jesteś? Z Marsa? Policz różnicę w vatach róznych towarów niezbędnych do produkcji i skoleruj to z vatem za ptaki 8 i 7% RR . Tylko na jednym malych kurniku sporo wiecej vatu oddasz niż ci zwrócą .
Własnie TYLKO ciągłe inwestycje i wykazywanie strat mogłoby być korzystne. Bez inwestycji vat dzisiaj przejście na vat ryczałtowca to duże straty .
Naucz się liczyć chłopie bo coraz bardziej się pogrążasz. Widzę , że gów.no wiesz o branzy i bazujesz na własnym widzimisię i jakiś bredniach o niedouczonych hodowców.
Jak to po wciągnięciu w dyskusję mozna rozszyfrować laika.
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 10:33 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno Nero czy jak ci tam - już wiem , że nie jesteś hodowcą drobiu , a wiesz dlaczego ? Po tym twoim wpisie - Jak (słowo zostało usunięte) Trzody gdzie w agro mówią ze koszt jest 5zl a pare lat sprzedają po 4 i dokładają ciagle.. Z czego?
Wielokrotnie słyszałem od przedstawicieli wytw. paszowych , że są hodowcy , którzy sprzedają po 3 i zarabiają więc co ja mówię o kosztach na poziomie 3,5-3,6. Jedynym sposobem żeby tych kretynów przekonać była zwykła kalkulacja na papierze - ZAWSZE otwierały im się oczęta i byli zdziwieni jak można do kosztów nie doliczać rzeczy oczywistych .
To wszystko ma krótkie nogi i ZAWSZE po takich dołkach zaczynały się do tych hodowcow telefony z komórki windykacyjnej , pisemne monity, groźby wstrzymania kolejnych dostaw paszy ect.
No , ale przecież ZARABIALI Mr. Green
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 10:27 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem vat bo Warto budując przez 30 lat a nie tylko 2 kurniki i wsio... Dawno pisałem ze opłaca sie bo nawet na ryczałcie niby za kury dostaje sie wiecej vatu niz oddaje to podczas ciągłych budowli nie warto..i
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 10:26 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera napisał:
3:40-3:70 kolego zajmij sie moze inna branża bo pier.. Jak h. Trzody gdzie w agro mówią ze koszt jest 5zl a pare lat sprzedają po 4 i dokładają ciagle.. Z czego? Brednie pleciesz albo zes hurtownik.. 2,3 kg i spożycie 1,6?? Ja proponuje zmienic branże i to JUZ !!

Zamiast pier.olić bez sensu jak ch..uj spod kredensu weź matole kalkulator i proszę pokaż nam jakie hodowca wg ciebie ma koszty i wyniki . Noż k.urwa mać jesteś jak jakiś złodziej , ktory złapany za rękę mówi , że to nie jego ręka
Proszę udowodnij mi , że jestem matematycznym zerem chcoiaż zawsze byłem prymusem , a i handlem zajmowalem sie przez 10 lat z sukcesem . Udowodnij !!!!! Jak tego nie zrobisz to sp....aj bo szkoda polemizować z i.diotą.

Ale dobrze cedrob robi paszę po 1000 , pisklaka po 1 zloty , ptaki zjadają 1,4 , ludzie pracują za 20 zl. godzina, banki daly kredyty i 80% darowaly , jako ambasadorzy marek flotę samochodową mają gratis , prąd jest po 100PLN MWh , paliwa kupuja po 2PLN ........
Ty się chłopie lecz Mad
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 10:18 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie to co napisał Medox - tylko przez cykl zamknięty -własne stada zarodowe,własna wylęgarnia ,kurniki,paszarnia,ubojnia i sieć dystrybucji.
Koszty techniczne nizsze bo poszczególne marże mogą być na niższym poziomie niż
niż u podmiotów tematycznych , ale koszty ogólne uwzględniające wyniki produkcyjne po zsumowaniu jezeli mają niższy poziom niż u małego , gotówkowego hodowcy to jest to różnica bardzo mala.
Ale widzę , że na forum niestety są hodowcy dla ktorych matematyka nie była ulubionym przedmiotem w szkole.
Normy szacunkowe i ryczałt zrobily z drobiarzy imbecyli matematycznych .
Nie mogę doczekać się chwili kiedy WSZYSCY będą musieli prowadzić chociażby "małą" księgowość. Wtedy nawet papier do pupki , wykalaczki i podpaski dla żony czy kochanki będziecie kupować na r-k czy fakturę i wrzucać w koszty .
Może wtedy nauczycie się liczenia kosztów.
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 10:17 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3:40-3:70 kolego zajmij sie moze inna branża bo (słowo zostało usunięte) Trzody gdzie w agro mówią ze koszt jest 5zl a pare lat sprzedają po 4 i dokładają ciagle.. Z czego? Brednie pleciesz albo zes hurtownik.. 2,3 kg i spożycie 1,6?? Ja proponuje zmienic branże i to JUZ !!
Powrót do góry
placek

PostWysłany: 10:08 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten kto ma większą produkcję może wynegocjować lepszą cena na ubojniach wytwórniach pasz , wylęgarniach. Głowa do góry
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 10:07 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera na twoje bredne o kosztach cedrobu cinsą mi się tak niecenzuralne słowa , że tylko przez dobre wychowanie i grzeczność ich nie przytoczę. Evil or Very Mad
Gwoli wyjaśnienia :
wyprodukowanie kg dobrej paszy niech kosztuje 1250,- więc kurczak zjadając do wagi żywca np. 2,3 średnio 1,6 kg zjada okolo 2 złote. Oczywiscie mogą zrobić paszę za 1100 , ale wtedy spozycie na zupełnie innym poziomie. Przypominam , ze pasza w wytwórniach kosztuje brutto za gotowkę od 1300 do 1380 - średnio grower 3 czy kw3 .
Rynkowa cena pisklaka wynosi okolo 1,5 więc niech cedrob zrobi sobie pisklaka po kosztach 1,3 brutto - czyli do kg ptaka doliczamy 56 groszy .
Koszt paszy i pisklaka PO KOSZTACH to poziom okoo 2,56 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rynkowy hodowca ma w tym czasie do 30 groszy wiecej .
Jezeli wszysytkie inne koszty - prąd , ogrzewanie ,weterynaria czyli szczepienia , leki , witaminy , obsluga i wieeeeeeeele innych mają kosztować 22 grosze to sznowny kolego NERA p.i.e.r.d.o.l.n.i.j. się w ten d.u.r.n.y łeb

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Gdybyś teraz był obok mnie to za poisanie takich idiotyzmów wypłaciłbym ci potężnego kopa.

Powyższa wyliczanka to oczywiscie tylko teoria.
Prawda jest zupełnie inna , a biorąc pod uwagę wagę ptaków, warunki do chowu i obsługę takich molochów NIGDY nie będą one mialy wyników produkcyjnych na poziomie małych hodowców. Co z tego , że w tej masie koszt produkcyjny w sensie technicznym może być mniejszy skoro ogólny koszt uwzględniający wyniki produkcyje jest na podobnym poziomie. \
No chyba , że cedrob ma przywileje i nie płaci za prąd , zboża i soja rodzą się u nich na kamieniu , ptaki nie chorują , obsługują kosmici , kurniki nie wymagają ogrzewania ,.................. składowych jest tyle , że szkoda wymieniać.
No ale chyba dla NERA jako koszt liczy się TYLKO pasza i pisklak wtedy wszystko wyjasnia.
NERA - na dzisiaj jeżeli wg ciebie koszt cedrobu to 2,78 - to mój koszt okolo 2,80 !!!!
ZAZNACZAM - PASZA I PISKLAK - ale nie ma to nic wspólnego z kosztem CAŁKOWITYM!!!!! - uwzględniając wiele skladowych ten koszt jest na poziomie 3,40 - 3,70 . Niestety tu ogromną rolę ma obsluga bankowa .

Konkluzja - NERA jak już coś piszesz to pisz rzetelnie.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 10:04 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera napisał:
Medox dalej prorokujesz bez pomysłu.. A kury dalej wyjeżdżają w innych cenach każdego Msc minimum 20-30gr drożej. Śmiałeś sie ze wydusiło mi sie 8 tys w lato i biznesmen z dup. Bo ruszyłem z sprzedażą po 3;65-4 jak inni czekali tydzien i od 4 ruszyli.. Wlasnie poczekali a ja sprzedałem swoje xxx szt w 2,5 tygodnia i uniknąłem Twoich proroctw bo jak widac teraz po znajomych wielu małych prosi sie o odbiór po 3,10 a ja no cóż.. Każdej ubojni przypomniałem o sobie wspominając lato i kazdy dał 3,35:€ jak widzisz nie warto byc zachłannym bo przeczekalo mase ludzi o tydzien-dwa i dzisiaj oddają razem z innym molochem.. A tak nawiasem w ced.. Maja juz koszt produkcji 2,78 wiec wielcy nie upadna jak to przewidujecie A wielu z Nas goni poziom 2,9 majac ludzi na umowach itp.. Was okrada brak możliwości kontraktacji soji na cały rok w porcie, premixy u przedstawicieli a nie bezpośrednio z magazynu itd.. A widzicie tylko nadwyżkę drobiu czyli tkwicie w jednym toku

gdyby cedrob nie wyrósł na naszej państwowej z przekrętów kasie to mieliby koszt większy niż my, drobni hodowcy! ale i za nich PISiory się wezmą skąd na to była kasa....
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:04 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera sorry ,ale nie bardzo kumam co napisałeś.Jedyne co zrozumiałem ,że Cedrob ma niski koszt bo jest duży.Cedrob jeśli ma niższy koszt,to nie przez ilość kurników ,tylko przez cykl zamknięty -własne stada zarodowe,własna wylęgarnia ,kurniki,paszarnia,ubojnia i sieć dystrybucji.
Powrót do góry
DzikiJoe

PostWysłany: 09:37 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Nera, to samo chciałem powiedzieć, ale i na Ciebie zaraz Medox wyskoczy z kręceniem prądu na rowerze. Od siebie dodam tylko, że od zawsze w każdej branży najlepszym momentem do inwestowania był kryzys. Jak jest dobrze, to już za późno na zmiany inwestycje.
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 08:49 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox dalej prorokujesz bez pomysłu.. A kury dalej wyjeżdżają w innych cenach każdego Msc minimum 20-30gr drożej. Śmiałeś sie ze wydusiło mi sie 8 tys w lato i biznesmen z dup. Bo ruszyłem z sprzedażą po 3;65-4 jak inni czekali tydzien i od 4 ruszyli.. Wlasnie poczekali a ja sprzedałem swoje xxx szt w 2,5 tygodnia i uniknąłem Twoich proroctw bo jak widac teraz po znajomych wielu małych prosi sie o odbiór po 3,10 a ja no cóż.. Każdej ubojni przypomniałem o sobie wspominając lato i kazdy dał 3,35:€ jak widzisz nie warto byc zachłannym bo przeczekalo mase ludzi o tydzien-dwa i dzisiaj oddają razem z innym molochem.. A tak nawiasem w ced.. Maja juz koszt produkcji 2,78 wiec wielcy nie upadna jak to przewidujecie A wielu z Nas goni poziom 2,9 majac ludzi na umowach itp.. Was okrada brak możliwości kontraktacji soji na cały rok w porcie, premixy u przedstawicieli a nie bezpośrednio z magazynu itd.. A widzicie tylko nadwyżkę drobiu czyli tkwicie w jednym toku
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 08:43 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No z jednej strony fajnie być optymistą Wink było sobie dwóch braci, optymista i pesymista. Zbliżała sie gwiazdka i ich matka postanowiła kupić prezenty. Postanowiła wyrównać szanse i pesymiście kupiła super wypasioną kolejkę elektryczną, a optymiście zapakowała do pudełka końskiego gówna.
nadeszła gwiazdka i dzieci rozpakowują swoje prezenty. Pesymista widząc kolejkę zaczął narzekać, że zaraz sie zepsuje, że to chińska podróba, że zaraz go porazi prąd. optymista natomiast zaczął biegać po pokoju i wyć z radości...
- synku, co się stało? co dostałeś?
- KONIKA! tylko gdzieś sp***olił
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 08:30 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiaze napisał:
krach w biznesie jest fajną sprawą bo pokazuje kto jedzie z oszczędności i jest przygotowany na dokładkę a kto całuje po dupie wylęgarnie, paszarnie i bank żeby przeżyć....
I po ,,placku" Sad
Powrót do góry
Lotus

PostWysłany: 08:27 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

placek napisał:
Pożyjemy zobaczymy sami zobaczycie, że za kilka miesięcy ceny się zmienią.
Uważam, że coś w tym powiedzeniu jest:"Duży może więcej"

Chyba nie myślisz, że ktoś tutaj twierdzi, że się nie zmienią.
Zmienić się zmienią tylko "górki" cenowe nie będą już takie długie i tak wysokie jak do tej pory. Już ten rok pokazał taką tendencje w porównaniu do lat ubiegłych...
Za to dołki będą trwały dłużej jak będą nakładały się duże kumulacje wstawień

Nabudowaliśta biznesmeny Cool
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 08:16 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krach w biznesie jest fajną sprawą bo pokazuje kto jedzie z oszczędności i jest przygotowany na dokładkę a kto całuje po dupie wylęgarnie, paszarnie i bank żeby przeżyć....
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 427, 428, 429 ... 2192, 2193, 2194  Następny
Strona 428 z 2194

Skocz do: