Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a robaków nie macie? u nas w ozimych mszyce a w jarych skrzypionka, ile tego musi byc aby opłacało sie prysnąć- bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w pszenicy coś jest, dziury jak po skrzypionku, do tilta na 2 zabieg dolałem trochę fastacku, tak dla pewności, będzie jeszcze 3 zabieg, na jarych jeszcze nic się nie pojawiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze opryskac brzegi pola na chwasty głównie chaber zawsze jak był taki problem to dawałem mustang ale został mi granstar co otym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że sobie poradzi. Ja jakies 10dni temu poprawiałem na ostrożnia i chabra i widze że działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Krótkie pytanie

 

Co dać dolistni w tym momencie na pszenice która zaraz strzeli w źdżbło i w jakich dawkach?

 

Ekkolist stand. + mocznik?

Czy cos innego ..?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałem , że od nawożenia doglebowego na wiosnę tylko saletra 100 kg/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba niema sensu dolistnie dawać już nic, lepiej sypnij coś jeszcze, do tej pory to powinieneś już o wiele więcej dać, ja wysypałem juz 400kg/h saletry can. niektórzy mówią że to dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z malkolm2 ...

 

A jakiego spodziewasz sie plonu z tej pszenicy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie... powinno sie dać więcej...... tylko czy jest sens

Rewelacji w plonie w tym roku nie bedzie no chyba ze u kogoś nie było suszy.

No i cena nawozu jest widocznie jeszcze za niska Tu odnosze sie do postów co niekturych nie tylko w tym temacie ale ogólnie w dziale "produkcja roślina" gdzie prześcigaja sie niektórzy...... ja dałem 120kg N a ja dałem 150kgN... kto da wiecej?

Jeśl.i nawet pszenica zdrożeje w tym sezonie to nawozy już nie przekroczą 200zł tylko 300 skoro jak widać rolnicy to akceptują.

Nie chce mi sie szukać postów ale wydaje mi sie ze ci co najgłośniej krzyczeli ze nie bąda kupować drogich nawozów i beda cieszyc sie jak zakłady chemiczne zbankrutują teraz są ich najlepszymi klientami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ERDEM zgoda ale wszyscy ograniczamy, nic nieda że TY ograniczysz i ja ogranicze jak reszta sieje i coły kraj ,kontynent i świat ,ktoś tu mądrze pisał że cenami operują spekulanci robią sztuczny zament i wten sposób zbijają fortuny.My musimy sami wiedzieć kiedy ograniczać a zwykle jest tak że na polu się nieda zaoszczędzić wszyscy z nas są dobrymi rolnikami ba nieudacznicy się wykruszyli .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się akurat składa, że na rynkach rolnych spekulantów brakuje!! dzięki temu są one nieefektywne i spekulanci w prosty sposób mogą dużo zarabiać, a rolnicy zamiast skupiać się nad kształtowaniem światowego rynku winni skupić się na skali mikro (wziąć do ręki kartkę i ołówek dokonać jakże skomplikowanej kalkulacji kosztów, oszacować plon i sprzedać go w dowolnym momencie, gdy przychód przekroczy koszt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie koszty:

- materiał siewny 140kg - 200zł

- herbicydy na jesieni ---- 100zł

- azot RSM 0,5t ----------- 500zł

- plus praca, maszyny, paliwo, podatki itp.

P, K, fungicydy będą w realnej cenie do pszenicy to kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KISSMY spekulanci są tylko nazywają siebie pośrednikami , ja tego zaznałem kiedy świnie były tanie a zboża w kraju brakowało a na świecie było to oni nas doili nie miłosiernie i tam niebyło żadnych kalkulacji tylko ile szło tyle brali .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jest ze w tej branży tak samo jak w branży finansowej żądzą spekulanci tylko że głupimi chłopami dużo łatwiej manipulować. Ile juz lat mówi sie o konsolidacji branży rolniczej i na gadaniu właściwie sie kończy dlatego ze komuś zależy i jest to na rękę jesli rolnik jest tylko dostawca produktu na którym zbija sie kasę. Do póki nie bedziemy mieli wpływu na to co produkujemy od pola do konsumenta to nie ma co liczyć na to że bedzie lepiej. Owszem są zwiazki zawodowe nawet jest ich tyle ze o większości nie słyszałem, tylko ciekawe ilu tu obecnych rolników jest w jakimś związku zawodowym? Bo ja osobiscie nikogo takiego nie znam, więc kogo one niby reprezentują? No ale to nie temat w tym dziale.

A moje tegoroczne dotychczasowe wydatki na pszenice to w zależności od stanowiska 750-1100zł koszty materiału do produkcji + ON, podatek, robocizna itp.a spodziewany plon...wielka niewiadoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o konsolidacje i związki i wogóle to wszystko o czym pisze erdem mam duzo racji bo to co sie twozy dziś to towarzystwo wzajemnej adoracji ...musi upłynąć duzo czasu aby zmienić naszą mentalność moze zbyt długo ;[...A u mnie w pszenicy pojawiła sie i do dość duzo skrzypionka jutro jade ją mordować Bi58 ;[...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'' Od myszy po cesarza wszyscy żyją z gospodarza." jakie to aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gospodarze do tego przywykli i niestety nic nie wskazuje na zmiany w tym pokoleniu, konieczna jest edukacja rolników w zakresie stosowania narzędzi rynkowych, ale raczej minrol nie jest tym zainteresowany, więc problem pozostanie nierozwiązany do czasu, aż rolnicy zaczną przedkładać edukację potomstwa nad zakładanie im chomąta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że odbiegnę od tematu i zaprezentuję najbardziej aktualną fotę z pola -sukces tuż przed kłoszeniem po trzeciej dawce azotu:

 

855a867e3d4ef68am.jpg

 

ab6f07de01aba60dm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz policz koszty tego sukcesu i podaj po zniwach ile do niego dolozyles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do luki 21. Takie pytanie, co rosło na tym kawałku w tamtym roku i ile dałeś w sumie azotu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszenica, dawka 150N/ha.

JACUS -koszty podałbym Ci zaraz ale nie wziąłem Laptopa z domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powieci o borze na pszenice tuż przed kłoszeniem? ile N na kłoszenie 20kgN styknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no LUKI 21 ladna pszeniczka , ladne pole tylko krótkie, a tak w ogóle to gratuluje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

MAm do was pytanie. Czy warto mi opryskiwać pszenice zimową, odmiana Bogatka przeciwko chorobom grzybowym? Spodziewany plon 5-6 ton. I czy w ogóle mogę teraz popryskać gdyż pszenica znajduje się w fazie początków kłoszenia. Lada dzień kłosy wyjdą. Bede wdzięczny o szybkiem porady. Bo jesli uwazacie ze trzeba to bede musiał zakupic Artea i pryskac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...