Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie ta cisza na forum jest dziwna

od poniedziałku ceny u mnie na kurniku

S 0,32

0 0,27

Ia 0,23

Ib 0,21

IIa 0,19

U mnie niestety...takie same ceny jak u kolegi ! Netto Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super oferta

................................, na szczęście kupuje taniej.

o-0,30

s-0,25

1a-0,21-0,22

1b-0,19-0,20

2a-0,18-0,19

2b-0,17

3-,015

Pozdrawiam handlowców , a hodowcom życzę takiej ceny majowej w kolejnych latach , to przynajmniej nie będziecie narzekali ,że zimowy zysk tracicie w jeden miesiąc i nie będziecie szaleć z cenami na BOŻE NARODZENIE.

Takich cen na jaja w maju nie było od wojny i pewnie długo nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolego Biedronka każdy kupuje po tyle po ile wynegocjuje, skoro Tobie się udało kupić Ia po 0,21-0,22 a bardziej sądzę że po 0,22 bo 0,21 to chyba narazie życzenie to nie zmienia faktu że skoro ktoś może sprzedać po 0,24 to zawsze tak zrobi, że sprzeda tam gdzie drożej (poza towarem dla stałych klientów). Co do cen świątecznych to bym się zastanowił kto tak ceny podbijał bo mi się wydaje, że to właśnie pośrednicy vel handlarze dzwonili i proponowali coraz wyższe ceny żeby tylko towar dostać a hodowca co? - miał sprzedawać Ia po 0,22 ??? sam sobie odpowiedz

Pozdrawiam

p.s.

Ja sprzedaję Ex-0,31 O-0,27 Ia-0,24 Ib-0,22 IIa-0,20 i nie mam problemów ze zbytem, tym co sprzedają taniej cóż...gratulować nie ma czego bo ich handlarze podpuszczają żeby tylko ceny zbić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie MAGICOS daję wiare , że sprzedajesz w tych cenach, ja też nie mam problemu sprzedać 1a po 0,25 gr .

Co do cen świątecznych to tylko i wyłącznie export powodował tak drastyczny wzrost cen , a handlarz i tak nie był wstanie kupić PRZEPŁACAJĄC za jaja , gdyż było ono zarezerwowane dla stałych odbiorców, którzy płacili cene dnia jaką podał hodowca i nie targowali się wiedząc , że towaru BRAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Niestety hodowcy sobie są sami winni powstawiali kury odchowane przed świętami wielkanocnymi widząc wysoką cenę , nie przewidywali że cena może tak derastycznie spaść po świętach , jest nadprodukcja , sprzedaż minimalna to cena padła , zagranica wypięła się !!!!!!!!!!! Tam też są producenci

Ceny na dziś 2b-15, 2A-17,1b-19,1a-21, 0-25 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Niestety hodowcy sobie są sami winni powstawiali kury odchowane przed świętami wielkanocnymi widząc wysoką cenę , nie przewidywali że cena może tak derastycznie spaść po świętach , jest nadprodukcja , sprzedaż minimalna to cena padła , zagranica wypięła się !!!!!!!!!!! Tam też są producenci

Ceny na dziś 2b-15, 2A-17,1b-19,1a-21, 0-25 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Niestety hodowcy sobie są sami winni powstawiali kury odchowane przed świętami wielkanocnymi widząc wysoką cenę , nie przewidywali że cena może tak derastycznie spaść po świętach , jest nadprodukcja , sprzedaż minimalna to cena padła , zagranica wypięła się !!!!!!!!!!! Tam też są producenci

Ceny na dziś 2b-15, 2A-17,1b-19,1a-21, 0-25 Pozdrawiam

Kolego "jajo" Widze ze ty pojecia nie masz piszac te bzdury typu Hodowcy sobie powstawiali widzac wysoka cene !! ) Odchowanie i zaplanowanie stada trwa ok. 4.5 miesiaca !!! Ceny jaj rosly od polowy marca swieta w polowie kwietnia byly !!! Wiec mamy nie cale 2 miesiace !! Zastanow sie na przyszlosc co piszesz ! Zycze rozsadku . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pisać za dużo bo co nie którzy to są mądrzejsi ode mnie Proszę sobie zobaczyć do wszelkiego informatorów drobiarskich ile tam było ofert sprzedaży kur odchowanych po Nowym Roku Gdzieś to znalazło nabywce , a jeśli FERMA sobie sam odchowujesz to sobie wstawiasz po 16 tygodniach i wydłuża ci proces produkcji to normalne ! KUPUJ ODCHOWANE!!!!!!Od profesjonalnych odchowalni A z ceną to było tak PO NOWYM ROKU : hodowcy co więksi przetrzymywali jajo na Fermach i nie sprzedawali licząc na wyższą cenę ,znajomi pod kurnikami nieraz 2,3 dni oczekiwali by tira załadować z łaską ,wariactwo było , producenci nie szanowali stałych odbiorców gdyż zagranica lepiej płaciła niż krajowy rynek .Teraz role się odwróciły Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kur odchowałych zgadzam się w 80%, natomiast co do jaj w 100% z kolegą JAJO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kazdy orze jak moze jesli ktos sprzedaje po 1a po 24 to niech sprzedaje a ktos jka kupuje po 21 to tez dobrze pewne jest jedno ze sporo polskiego jaja jedzie na eksport i tak za 1a mozna dostac 25-26 gr a zagraniczne wybijalnie kupuja po 80-82 euro/centy za kilo z danych wynika ze bedzie wzmozony popyt na jajo w czerwcu na zachodzie pozyjemy zobaczymy i mam pytanie do Kolegi Jajo jesli tak tanio kupujesz to sprzedaj troche 2b-2a-1b Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Gall Ja współpracuje stale z kilkoma dostawcami , którzy zapewniają ciągłość towaru przez cały rok co skutkuje przede wszystkim wysoką jakością !!! nie mają problemu ze sprzedażą, cena jest zawsze relatywnie niższa o 1,2 gr do cen na rynku ! Szanuję ich , oni mnie Jak płaciłem za 1A- 0,30 to nikt się nie pytał dlaczego tak drogo.Ja jako odbiorca nie dyktuje ceny na rynku to popyt i podaż , Na koniec do kolegi Gala jeśli kupujesz drożej to albo mało kupujesz,skaczesz po dostawcach który da taniej albo bierzesz na terminy towar co przekłada się na wyższą cenę każdy orze jak morze teraz za 1A na dzień dzisiejszy 0,21 normalna cena , a miałem oferty po 0,19 w tym tygodniu Ja sam jestem zwolennikiem stałej ceny , która by dawała zyski dla producentów , nie po to się inwestuje by dokładać do interesu! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jajo gratuluje dostawców, którzy sprzedają Ci po tyle Ia bo widać że cenią swój towar i mają świeży I gatunek, szkoda że nie czytają tego forum bo może by się dowiedzieli że stały klient stałym klientem ale towar można sprzedać lepiej, cóż u mnie schodzi Ia po 0,23 i żaden odbiorca nie narzeka na cenę bo wie co za to ma i wie, że jak kupi towar taniej gdzieś indziej to później będzie żałował tych paru groszy jak straci swoich klientów...

Pozdrawiam

ps

zbijanie cen prowadzi tylko i wyłącznie do takich sytuacji jak przed świętami ostatnimi czyli niekontrolowanych podwyżek - czy warto tak psuć ten rynek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Kolego Gall Ja współpracuje stale z kilkoma dostawcami , którzy zapewniają ciągłość towaru przez cały rok co skutkuje przede wszystkim wysoką jakością !!! nie mają problemu ze sprzedażą, cena jest zawsze relatywnie niższa o 1,2 gr do cen na rynku ! Szanuję ich , oni mnie Jak płaciłem za 1A- 0,30 to nikt się nie pytał dlaczego tak drogo.Ja jako odbiorca nie dyktuje ceny na rynku to popyt i podaż , Na koniec do kolegi Gala jeśli kupujesz drożej to albo mało kupujesz,skaczesz po dostawcach który da taniej albo bierzesz na terminy towar co przekłada się na wyższą cenę każdy orze jak morze teraz za 1A na dzień dzisiejszy 0,21 normalna cena , a miałem oferty po 0,19 w tym tygodniu Ja sam jestem zwolennikiem stałej ceny , która by dawała zyski dla producentów , nie po to się inwestuje by dokładać do interesu! Pozdrawiam

 

Kolego Jajo jeśli możesz wytłumacz wszystkim w możliwie przystępny sposób na czym polega SZANOWANIE SWOICH DOSTAWCÓW POPRZEZ PŁACENIE IM MNIEJ NIZ JEST NA RYNKU. Tu potrzeba jakiejś wyższej logiki bo ja tego nie kapuje.

Minimalne ceny hurtowe na dziś: Ex-0,36 O-0,28 Ia-0,24 - 0,23 Ib-0,22 - 0,21 IIa-0,20 - 0,19 IIb- 0,17 III- 0,15 - 0,14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie rokowania na czerwiec?

Dziś zadzwonili do mnie hodowcy , że jajo zdrożało o 1 grosz......U mnie na magazynie ceny bez zmian , tylko ruch mniejszy o 20 %.W sobotę kupowałem normalnie i nikt nie wspomniał słowa o podwyżkach ( to o co chodzi ), czyżby nie wiedzieli ,że będą podnosić i uważają ,że jak miną maj to ceny będą szły w górę.......

Za 2 i 3 tygodnie wiem ,że wejdzie sporo przepierzonego jaja oraz jaja od młodych kur.Według mnie po tym czasie jajo spadnie ,a na pewno nie będzie drożało.

 

Pozdrawiam

 

Proszę napiszcie swoje spostrzeżenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja pisze swoje spostrzezenia i tak od pon.podnieslismy 1gr i tak 1a-0.24 1b-0.22 itd do hurtu !! I nie obchodzi mnie co bedzie za 2 3 tyg bo tego na prawde nikt konkretnie nie wie wiem natomiast ze obecnie jest taka mozliwosc... Jak to w tej branzy zero stabilnosci i planowania !! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja kupuje 1 a po27 woj (mazowieckie ) tylko ja przepłacam czy w tym woj jest taka cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem też sprzedam Ia po 0,27, jakieś 2 może 3 skrzynki na warzywniak...

 

chętnie podejmę współpracę z kimkolwiek, kto da mi na dziś tę cenę ! !

P.S. Tylko poważne oferty ze zdjęciem proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja podam troche miodku na skołatane serca producentów

 

i tak płace za 1A -0,27-, 2a -0,23 1b-0,25 świeży towar

 

a teraz moze pogadamy o sprzedaży dalej moje ceny(tak oddaje na sklepy) -towar pakowany

 

2a-0,34 1b-0,36 itd. 1a-0,38 netto

 

po swietach odnotowałem 20% spadek sprzedaży na ilosci i nie wiem po co tyle krzyku i dołowania ceny

 

od tygodnia ide mocno w góre z iloscia sprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha , bo zaraz bedzie krzyk , że kłamie .

 

tak maly spadek sprzedaży mam dzięki cukierniom i producentom ciast , którzy biorą coraz wiecej towaru (wiedzą ze mam świeżutki) , dzwonią do mnie i mówią , ze mają juz dosc tego starocia kupowanego w atrakcyjnej cenie:)

 

bez obrazy - wierze , ze niektórzy są w takiej sytuacji , ze muszą sprzedać tanio swieży towar , ale wiem też kto handluje jajkiem nie za świeżym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ceny 1A-27, 1B-25,, 2A-23, 2B-21, miesiąc temu zmniejszyłam stada o połowę nie mam więc najmniejszego problemu ze zbytem ,magazyny puste jajko idzie pod miotłę więc jest świeżutkie .Zauważyłam znaczny wzrost sprzedaży detalicznej bezpośrednio z fermy z pominięciem wszelkich pośredników .Odbiorcy przyjeżdżają z listami i kupują dla całej rodziny i znajomych .Twierdzą ,że jest taniej i mają pewność co kupują .Jeszcze rok temu to było parę osób dziennie z najbliższej okolicy ,ale teraz to już jest licząca się grupa odbiorców. Znacznie rozwinęła się też sprzedaż z dowozem bezpośrednio na sklepy ,bary ,restauracje.Choć to jak ktoś ironicznie stwierdził jedynie po pare skrzynek ,ale suma sumarum pozwala to znacznie ograniczyć sprzedaż do dużego hurtu .Drobny klient docenia jakość ,sposób pakowania, uczciwość sortowania .Może to jest recepta na trudną sytuację producentów jaj. Zamiast przebijać się o grosz to puścić więcej własnych samochodów z własnym towarem , otworzyć wiecej punktów sprzedaży i dbać o jakość . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy na to realnie koledzy handlarze i hodowcy z cenami nie ma co przesadzać bo niektóre są trochę nierealne.

Na tą chwilę po kilku telefonach i ofertach kupna towaru w tym tygodniu mogę podać, że u mnie wygląda to tak:

O - 0,27 Ia - 0,25 Ib - 0,23 IIa - 0,21 itd

Ważne że jest zainteresowanie, a co za tym idzie zbyt. Życzyć sobie tylko żeby takie ceny utrzymały się dłużej bo cenę paszy już podnieśli, jak tylko śruty i kukurydza poszły do góry...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokoszka. Z tym wożeniem to nie wiem czy sie az tak opłaca.Wożenie tez kosztuje i czasem sie to jednak nie warto.Wszystko kwestią ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...