Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to ma być jedyny zabieg to naprawdę warto prysnąć a Artea to dobry wybór w tej fazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie pryskac czy nie? bo pszenica ledwiedwie po lydki siega, zadka jak czort i niech ktos sprobuje powiedziec ze suszy nie bylo, ci co antywylegacz leli to klosy ledwie za kostke wystaja... ale po 7-9 pieterek maja, tyle ze to zadzizna... pryskac to?

 

Pytanie drugie mam jedną lepsza pszeniczke, pryskana na jesien i o zgrozo zajzalem dzis a tam przytulia jak czort... klosy jeszce w pochewkach, gdzie niegdzie widac pare pieterek jak sie przedziera... i czym to pojechac? grodylem czy tomiganem? a moze tym i tym? a moze zaczekac az sie wyklosi i przekwitnie i dopieo wtedy ją zaatakowac? doradzcie byle do jutra rano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie pryskac czy nie? bo pszenica ledwiedwie po lydki siega, zadka jak czort i niech ktos sprobuje powiedziec ze suszy nie bylo, ci co antywylegacz leli to klosy ledwie za kostke wystaja... ale po 7-9 pieterek maja, tyle ze to zadzizna... pryskac to?

 

Pytanie drugie mam jedną lepsza pszeniczke, pryskana na jesien i o zgrozo zajzalem dzis a tam przytulia jak czort... klosy jeszce w pochewkach, gdzie niegdzie widac pare pieterek jak sie przedziera... i czym to pojechac? grodylem czy tomiganem? a moze tym i tym? a moze zaczekac az sie wyklosi i przekwitnie i dopieo wtedy ją zaatakowac? doradzcie byle do jutra rano

tez kiedys miałem taki problem, to opryskałem Starane po przekwitnieniu pszenicy. , przytulia miała juz nasiona, ale one nie dojrzały i nie było pózniej problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u was wyglada sprawa ze skrzyponkami bo byłe w czoraj na pszenicy i patrze że jest okoo 3-5sztuk nawet na 1m2, jade zaraz do GS i kupie chyba BI58.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie pryskac czy nie? bo pszenica ledwiedwie po lydki siega, zadka jak czort i niech ktos sprobuje powiedziec ze suszy nie bylo, ci co antywylegacz leli to klosy ledwie za kostke wystaja... ale po 7-9 pieterek maja, tyle ze to zadzizna... pryskac to?

 

Pytanie drugie mam jedną lepsza pszeniczke, pryskana na jesien i o zgrozo zajzalem dzis a tam przytulia jak czort... klosy jeszce w pochewkach, gdzie niegdzie widac pare pieterek jak sie przedziera... i czym to pojechac? grodylem czy tomiganem? a moze tym i tym? a moze zaczekac az sie wyklosi i przekwitnie i dopieo wtedy ją zaatakowac? doradzcie byle do jutra rano

tez kiedys miałem taki problem, to opryskałem Starane po przekwitnieniu pszenicy. , przytulia miała juz nasiona, ale one nie dojrzały i nie było pózniej problemu.

dzieki, a jesli pszenica jeszce nie kwitnie tylko zaczyna sie klosic to starane moze ja uszkodzic czy raczej nie? wlasnie przeszedlem cale pole i w drugim koncu ostrozen blady wychodzi... starane pewnie na niego nie poradzi... czekam na sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u was z chorobami, u nas na pszenicy siedzi sobie DTR.

W przyszłym tygodniu planujemy wiechać w nią mieszanką Bumper + Tilt.

 

Powinno zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.powiedzcie jakie skutki mogą być jeżeli sie nie opryska pszenicy od mączniaka?co on powoduje w pszenicy,nie znam sie na grzybach i chorobach ale to chyba jest mączniak z tego co sie dowiedziałem.dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mączniak z tego co widziałem jest wszędzie tylko u jednego sąsiada niema chyba ma jakąś mniej podatną odmianę jak byłem na szkoleniu od stosowania ŚOR to mówili ze jeśli jusz jest to trzeba go trzymać na dole żeby nie zatakował górnych partii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaatakuje górę to będzie h*j nie ziarno.

Pryśnij jakimś tanim środkiem na grzyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie kiedy dawać ostatnią dawkę mikroelementów + siarczan+ coś tam mocznika?? w tym momencie pszenica zaczęła się kłosić, poczekać aż przekwitnie czy już teraz jechać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak u was wyglada sprawa ze skrzyponkami bo byłe w czoraj na pszenicy i patrze że jest okoo 3-5sztuk nawet na 1m2, jade zaraz do GS i kupie chyba BI58.
i co kropiłeś czy nie? bo terz cię zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byłem na szkoleniu odniśnie stosowania środków ochrony roślin to prowadzący je powiedział ze jak jest kilka to zaraz wali się chemię a próg szkodliwości to 100-200 na metr kwadratowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może mi ktoś powie coś o tych odżywkach??

podobno jeśli są burze takie jak były ostatnio to skrzypionki spadają na ziemię a z stamtąd już nie potrafią się wczołgać na roślinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda larwa skrzypionki niszczy 2,5-3,5 cm/kw liścia to odpowiada w pszenicy około 10% liścia flagowego ,a próg szkodliwości to 0,5-1 jaja lub larwy na 1 liściu flagowym

 

 

 

jak byłem na szkoleniu odniśnie stosowania środków ochrony roślin to prowadzący je powiedział ze jak jest kilka to zaraz wali się chemię a próg szkodliwości to 100-200 na metr kwadratowy

[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak u was wyglada sprawa ze skrzyponkami bo byłe w czoraj na pszenicy i patrze że jest okoo 3-5sztuk nawet na 1m2, jade zaraz do GS i kupie chyba BI58.
i co kropiłeś czy nie? bo terz cię zastanawiam.

u nas przez 2 dni padało i były burze i jak wczoraj byłem na pszenicy to jets bardzo mało skrzypionek i dlatego wstrzymam sie z pryskaniem na robala, ale dzis jak bedzie mozliwośc to jade pryskać na choroby i bede dawał swing top i artea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.. mozna teraz dac na pszenice mocznik + siarczan Mg?? pszenica jest w fazie kloszenia - prawie calkowicie wykluły sie juz kłosy..

Ile czasu moze potrwac do poczatku kwitnienia od tego momentu i czy lepiej jest zrobic takie nawozenie dolistne przed kwitnieniem czy po?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam problem z chwastoxem turbo. W niedziele opryskałem pszenicę jarą chwastoxem turbo 2l /ha + mocznik 20kg + siarczan magnezu 10 kg.

Po godzinie spadł deszcz

 

Jak rozumiem mocznik i siarczan pójdzie w korzeń roślin a chwastox zdążył w tą godzinę wniknąć w liście ?? Jeśli nie to mam powtarzać pełną dawkę 2 litry na h czy może innaczej ??

 

 

Dodam że pszenicę siałem bardzo późno 11 kwietnia, podmokły teren, a więc teraz jest pod koniec fazy krzewienia się.

Przed sianiem dałem 220 kg Polifoski 8 i 50 kg Saletrzaka na hektar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko dlatego ze zrobiłeś to w niedziele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwastox ma w sobie substancje czynna - dikamba.. powoduje ona ze jak jej bedzie za duzo to nie powyksztalcaja sie ziarna w klosie wiec musisz uwazac z tym powtarzaniem zabiegu... zreszta na opakowaniu powinno pisac zeby nie stosowac wiecej niz raz w okresie wegetacji... efekty dzialania chwastoxu przy sprzyjajacych warunkach mozna dostrzec juz za jakies 2 dni...widac skrecajace sie chwasty.. ale najlepiej jest to widoczne po jakims tygodniu... wiec jak nie zadziala i chwasty beda dalej rosnac proponuje powtorzyc to jakims srodkiem z innej grupy chemicznej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.. mozna teraz dac na pszenice mocznik + siarczan Mg?? pszenica jest w fazie kloszenia - prawie calkowicie wykluły sie juz kłosy..

Ile czasu moze potrwac do poczatku kwitnienia od tego momentu i czy lepiej jest zrobic takie nawozenie dolistne przed kwitnieniem czy po?

 

zaczekaj 3-4 dni zobacz co sie bedzie działo u mnie kiedyś spłukało po ok 20 minutach a chwasty i tak trafiło proponuje ciut cierpliwości i zaczekać

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię, zaczekam do piątku i jeśli nie będzie widać efektu to poprawię oprysk. Co mi polecicie na ponowny oprysk po chwastoxie turbo zmytym przez deszcz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, mam problem z chwastoxem turbo. W niedziele opryskałem pszenicę jarą chwastoxem turbo 2l /ha + mocznik 20kg + siarczan magnezu 10 kg.

Po godzinie spadł deszcz

 

Jak rozumiem mocznik i siarczan pójdzie w korzeń roślin a chwastox zdążył w tą godzinę wniknąć w liście ?? Jeśli nie to mam powtarzać pełną dawkę 2 litry na h czy może innaczej ??

 

 

Dodam że pszenicę siałem bardzo późno 11 kwietnia, podmokły teren, a więc teraz jest pod koniec fazy krzewienia się.

Przed sianiem dałem 220 kg Polifoski 8 i 50 kg Saletrzaka na hektar

 

 

powinno zadzialac mi po 30 minutach od oprysku spadl deszczyk i zadzialal chwastox turbo w dawce 2 litry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas na pszenicy jedziemy ostani zabieg na grzyba:

-Artea 0,8l/ha (lub Artea 0,5l/ha + Folicur Plus 0,5l/ha)

-Fastac 0,1l/ha na mszyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję informacji jaką najniższą dawkę pumy stosowaliście w jęczmieniu aby zwalczyć skutecznie owsik ewentualnie może axial ktoś stosował w niepełnych dawkach i jakie efekty zaobserwowaliście ( wybaczcie ze z tym pytaniem na forum o pszenicy się znalazłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...