Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U nas na pszenicy jedziemy ostani zabieg na grzyba:

-Artea 0,8l/ha (lub Artea 0,5l/ha + Folicur Plus 0,5l/ha)

-Fastac 0,1l/ha na mszyce.

W jakiej fazie jest ta pszenica i co było wcześniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawidlubelskie jest temat o jęczmieniu, tam wiele ludzi się udziela w tym ja ,

co do drugiego zabiegu na grzyba to ja jadę strubiluryną poraz 3, ciekawe co z tego będzie, kupę kasy włożyłem ale to tylko poletko doświadczalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U nas na pszenicy jedziemy ostani zabieg na grzyba:

-Artea 0,8l/ha (lub Artea 0,5l/ha + Folicur Plus 0,5l/ha)

-Fastac 0,1l/ha na mszyce.

a czemu dajesz aż 0,8 Artea skoro jej daje sie tylko 0,5l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U nas na pszenicy jedziemy ostani zabieg na grzyba:

-Artea 0,8l/ha (lub Artea 0,5l/ha + Folicur Plus 0,5l/ha)

-Fastac 0,1l/ha na mszyce.

a czemu dajesz aż 0,8 Artea skoro jej daje sie tylko 0,5l?

kiedyś mnie nie było i kropił mi kolega i sie walnoł dał litr a efekt był super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniał kolega nizej dla poprawienia efektu, aby pszenica wytrwała do końca żniw bez żadnych wirusów.

A sama Artea poszła tylko na 1 opryskiwacz (20ha)

Później 1 oprysk Artea+Folicur

A teraz reszta Artea 0,4l/ha + Toprex 0,4l/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bardzo ciekawe toprex w pszenicy ,jakie tam są substancje czynne i napisz jaki koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprecyzuj wypowiedź bo jak rozumie 3 razy pryskałeś artea?
ja myśle że 3 kombinacje pod różne pola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to bardzo ciekawe toprex w pszenicy ,jakie tam są substancje czynne i napisz jaki koszt.
to pewnie resztki po rzepaku {2 triazole}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, zaszła pomyłka nie żaden Toprex tylko Traper.

Pomyliło mi się

 

No to jeszcze raz dla jasnośći

 

Na 20ha:

-Artea 0,8l/ha

 

Na następną działkę 20ha:

-Artea 0,4l/ha

-Folicur Plus 0,5l/ha

 

A na teraz już jedziemy na resztę działek opryskiem:

Artea 0,4l/ha + Traper 0,4l/ha

 

 

Wcześniejsze zabiegi grzybowe:

 

1.

Siarkol K 1000 1,5l/ha + Topsin 1l/ha

 

2.

Yamato 0,5l/ha + Siarkol K 1000 1l/ha

 

Teraz już chyba wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar pokropić pszenice na grzyby bo jest ładna, kłosi sie wcześniej dałem falcon i juwel i zastanawiam się czym ma być tanio może artea macie jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile po zabiegu Fundango nie powinno padać? Czy 3 godz. ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towarzysze jak to jest z tym okresem kwitnienia u zbóż? co można a co nie i w czym? dokarmianie zabronione bez względu na gatunek a inne zabiegi, w życie podobno nie wolno nic robić, nawet insektycydy odpadają, przynajmniej tak mi poradzili flachowcy z KWS a co z pszenicą bo ktoś dał w temacie o pszenżycie link do strony procam polska i tam zalecają zabieg fungicydowy właśnie w pełni kwitnienia ja teraz stosuje duett ultra pszenica kwitnie podobno ma byc wszystko ok, a co z insektycydami w tym okresie u pszenicy? czy można stosować bo już zaczynam sie gubić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Towarzysze jak to jest z tym okresem kwitnienia u zbóż? co można a co nie i w czym? dokarmianie zabronione bez względu na gatunek a inne zabiegi, w życie podobno nie wolno nic robić, nawet insektycydy odpadają, przynajmniej tak mi poradzili flachowcy z KWS a co z pszenicą bo ktoś dał w temacie o pszenżycie link do strony procam polska i tam zalecają zabieg fungicydowy właśnie w pełni kwitnienia ja teraz stosuje duett ultra pszenica kwitnie podobno ma byc wszystko ok, a co z insektycydami w tym okresie u pszenicy? czy można stosować bo już zaczynam sie gubić.
miałem zamiar zastosować artee w kwitnacej pszenicy ale niedawało mi to spokoju ob nigdy tego nie robiłem , dzisiaj rano zadzwoniłem do gościa z syngenty i powiedział mi że są dwie szkoły ałe jeśli nie musze {stan pszenicy} to lepjej poczekać niech przekwitnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przekwitnieniu pszenicy warto dawać azot czy dawka w tym czasie może coś zmienić teraz pszenica jest ok. ale saletra po 880 w chemirolu i kusi zeby sypnąć a tak pozatym to czemu cena tak poszła w dół czy ktoś ma jakąś wiedze na ten temat i czy długo ta cena się utrzyma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj opryskałem dwie odmiany pszenicy Wydma - w pełni kwitnienia, Milwus - początek kwitnienia, środek Duet Ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest porażona to należy pryskać , ale jak zdrowa to się wstszymać tak powiedziałmi mi Tomasz Golimowski z syngenty , moja jest O.K. więc za jakieś 7-10 dni pojade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po przekwitnieniu pszenicy warto dawać azot czy dawka w tym czasie może coś zmienić teraz pszenica jest ok. ale saletra po 880 w chemirolu i kusi zeby sypnąć a tak pozatym to czemu cena tak poszła w dół czy ktoś ma jakąś wiedze na ten temat i czy długo ta cena się utrzyma?

880/?u mnie jest już po 840zł.cena leci i leciec bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARTURONAS jak możesz to napisz jak się prezentuja tuareg i w jakiej jest fazie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze ci powiedzeć ze super jednak Tuareg wart jest siebie ...dałem mu Stabilanu 1 l i modusa 0,2 l jest dość niski jednak susza nie pozwoliła mu na więcej ale za to kłos i napakowany ze szok...zaczoł kwitnąć ,mam jeszcze Cobusa tez jestem z niego zadowolony i mam francuską odmiane Menestrel i bardzo mi sie podoba ...zobaczymy jak bedzie na przyczepie ;] a i na koncie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! chciałabym sie dowiedzieć ile mocznika można dodać do oprysku na grzyba i czy w czasie kwitnienia mozna pryskac bo jeszcze nie wykonałam tego zabiegu i się zastanawiam czy nie będzie za póżno co sądzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, czy do grzybowki na jare warto jest teraz dodawac mikro, a w szcegolnosci siarczan magnezu, na pszenicy gdzie niegdzie pokazuje sie klos, czy sobie odpuscic i sama grzybowka poleciec

+ fury, bo widze ze skrzypionka sie pojawia, siarczanu mam w nadmiarze dlatego pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam! chciałabym sie dowiedzieć ile mocznika można dodać do oprysku na grzyba i czy w czasie kwitnienia mozna pryskac bo jeszcze nie wykonałam tego zabiegu i się zastanawiam czy nie będzie za póżno co sądzicie

 

W okresie kwitnienia nie wykonuje się żadnych zabiegów. Mocznik jest wskazany po przekwitnieniu w ilości 12kg/ha celem zwiększenia glutenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki KLEMENS za odpowiedż poczekam jak przekwitnie i zrobię jak napisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko uwazaj bo 12 kg mocznika w 200 i 300 litrach wody to to nie to samo, liczy sie stezenie....

no powie mi ktos czy jest teraz sens pryskania siarczanem magnezu i mikroelementem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...