Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:21 Sob 1 Paź 2016

Agrolok
Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 113, 114, 115 ... 378, 379, 380  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mf3085

PostWysłany: 20:01 Nie 2 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w okolicy za paszówkę zawsze płacili więcej niż młynarze, więc sprzedaje na paszę nawet gdy ma dobre parametry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciek

PostWysłany: 18:57 Nie 2 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nasi młynarze kpią sobie z polskiego rolnika oferując cenę za pszenicę jakościową 20 zł większą na tonie ,podobną politykę stosują już od kilku lat więc nic dziwnego że muszą sprowadzać towar z za granicy, Węgrom zapłacą ,sieję akteur już kilka lat i chyba przestawię się na coś plenniejszego.Sprzedałeś już swoje zbiory ,czy plon na oko oceniłeś , bo u nas plony oscylowały ok. 5 t a najlepsze podchodziły pod 6.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sławek

PostWysłany: 11:06 Nie 2 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
masz dobrze a szukasz lepiej

dokładnie kolego lubię eksperymentować co do muszelki to plon duży ale ziarno jakieś takie nierówne i drobnawe więc chce coś zmienić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek

PostWysłany: 12:05 Sob 1 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz dobrze a szukasz lepiej
Powrót do góry
Sławek

PostWysłany: 20:46 Pią 31 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam jakie pszenice w tym roku siejemy Very Happy
osobiście zastanawiam się nad dwiema odmianami AKTEUR i NULAN miał ktoś z tymi pszenicami doczynienia jak wychodzą w porównaniu do MUSZELKI którą miałem w tym roku a plon to 7,5t/ha proszę o wypowiedz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
1 aga1

PostWysłany: 17:38 Czw 30 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
zasadniczo parametry nie mają ze sobą większego związku, nie ulega jednak wątpliwości, że opóźnienie zbioru wpływa negatywnie na większość z nich, na gęstość największy wpływ ma MTZ i wypełnienie ziaren (ewentualnie wyrównanie), zaskoczyła mnie zawartość białka w pszenicy jarej (około 15%) w ozimej bez azotu na kłos ciężko uzyskać wynik oscylujący wokół 12% przy zbliżonym plonie, ja mam opadanie 298 przy gęstości 75 i kombinuje jak to dobrze sprzedać, bo paszarnie się na jakiś czas zapakowały a na eksport idzie wyłącznie konsumpcyjna po 960zł/t z podwórka

Mogłbys podac jakies namiary na ta pszenice po 960
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kissmy...

PostWysłany: 13:46 Czw 30 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

960 płaci HaGe, w zeszłym tygodniu mogłem zejść z paszówką po 930 do Provimi, ale troszeczkę przespałem, a już zaczynają się żniwa kukurydziane i mogą być problemy,

@osa21 sam widzisz, jaką gęstość jest subiektywną miarą przy spadku wagi o blisko 8% gęstość spadła tylko o niecałe 3%, także tak jak w moim przypadku dla gęstości oscylującej wokół 75 ciężko jest precyzyjnie określić czy załapie się na konsumpcję, jutro może wynegocjuję dobrą cenę w pobliskim młynie to zejdę z towarem
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 22:07 Sro 29 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gęstość ja samemu badam, mam miarkę wsypuje do niej ziarna i stawiam na wadze, wtedy widze orientacyjnie czy "dobrze waży" na początku sierpnia jak kosiłem pszenice to miarka ważyła około 2350g gęstośc 79 a jak ostatnie resztki wykaszałem to już tylko 2180g. gęstość 77.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
gregorfik

PostWysłany: 21:22 Sro 29 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
zasadniczo parametry nie mają ze sobą większego związku, nie ulega jednak wątpliwości, że opóźnienie zbioru wpływa negatywnie na większość z nich, na gęstość największy wpływ ma MTZ i wypełnienie ziaren (ewentualnie wyrównanie), zaskoczyła mnie zawartość białka w pszenicy jarej (około 15%) w ozimej bez azotu na kłos ciężko uzyskać wynik oscylujący wokół 12% przy zbliżonym plonie, ja mam opadanie 298 przy gęstości 75 i kombinuje jak to dobrze sprzedać, bo paszarnie się na jakiś czas zapakowały a na eksport idzie wyłącznie konsumpcyjna po 960zł/t z podwórka

Tak jak piszesz większego związku nie mają. A tym bardziej nigdy nie słyszałem o związku gęstości z opadaniem. Gęstość z MTZ ok, ale z opadaniem?
kissmy nie obserwowałem cen przez ostatni tydzień, ale wydaje mi sie że 960zł/t na tę chwilę i jeszcze z podwórka to dobra cena. Kto tak płaci? Bo ja z Twych okolic.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 20:11 Sro 29 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 08:13 Sro 29 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy opadaniu 290 pszenica nie może mieć takiej małej gęstości ,chyba że namłóciłeś pośladu, u mnie w 2010 nie było opadania ale także i gęstości ,zawsze kiedy mam gęstość jest opadanie a wiąże się to z tym że ziarno do procesu kiełkowania zużywa skrobię .
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 20:14 Pon 27 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:

A jak u Ciebie z opadaniem ?

około 290, badanie robione w innym laboratorium,
ta odmiana stała o tydzień dłużej od reszty, była jeszcze zielona i bardzo nierówna, późny siew zrobił swoje
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 09:40 Pon 27 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
a czy jest jakiś sposób na podwyższenie gęstości? ja mam w jarej 75, czy odczyszczenie drobnych ziaren i zanieczyszczeń poprawi wynik?

Kiedyś miałem problem z glutenem w pszenicy ozimej i pomogła domieszka jarej
Myślisz ze jak oni robią oprócz proszku można mieszać
Wczoraj mówili w Tel ze robi się problem z mięsem zaczyna brakować ale dla masarni to żaden problem bo dodadzą więcej proszku
w naszym kraju są same kombinacje
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 07:43 Pon 27 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za to porażenie trzeba by na tą firmę nasłać jakąś inspekcję ,jest to subiektywny sposób określenia czy dana partia towaru będzie mieścić się powyżej lub poniżej dopuszczalnego progu zawartości mykotoksyn, mało tego metoda na podstawie której kładzie się na wadze ziarna które mają niewielki procent swojej powierzchni z różowym nalotem traktuje się tak samo jak te zjedzone przez grzyb w 100 procentach które faktycznie zawierają DON ale są lekkie.
A jak u Ciebie z opadaniem ?
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 22:02 Nie 26 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale u Was pięknie powysychało ,u mnie 14 i pow ale było dmuchane porządnym wentylatorem i myślę ze będzie ok. W SILOSIE
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 19:54 Nie 26 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odszukałem karteczkę od Kapki, wilg:11,8 gęstość 68,3
porażenie 0,84
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 09:24 Nie 26 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pewno tak.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 21:11 Sob 25 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy jest jakiś sposób na podwyższenie gęstości? ja mam w jarej 75, czy odczyszczenie drobnych ziaren i zanieczyszczeń poprawi wynik?
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 16:08 Sob 25 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój rzepak miał 65kg/hl nie możliwe aby twoja pszenica miała taką małą gęstość
u mnie najsłabiej kerubino 73,2 ale koszona 9,4 % wilgotności więc gdyby miała 14 to było by ok. w ubiegłym roku akteur 79,3 w tym nie wiem jak będę sprzedawał to napiszę, bombona 74,9 też dosyć sucha 12,5%.
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 21:18 Sro 22 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gregorfik napisał:
ale gęstość tylko już nie pamiętam której była 79,6kg/hl. Nie wiedziałem, że taka jest w ogóle możliwa...

a ja w ozimej 67, i znów paszówka, normalnie jakiś horror, już 3 rok z rzędu
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 21:24 Wto 21 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

men2face dokładnie tak jak mówisz z wiosny było suchawo, ale jakos się obroniła a potem już wody pod dostatkiem + konkretnie pociągnięta. Najbardziej zdziwiło mnie to, że na przyczepach na których zawsze było 13,6-13,8t pszenicy teraz 14,9t Shocked , ale gęstość tylko już nie pamiętam której była 79,6kg/hl. Nie wiedziałem, że taka jest w ogóle możliwa...
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 21:00 Wto 21 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gregorfik napisał:
jara zebrana plony, aż trudno uwierzyć. Ostka 6t/ha(IIIa i troche II), Specyfik 7,7t/ha (II klasa), Tybalt 8,3t/ha (I klasa trochę II, po burakach). Uprzędzam głupie spostrzeżenia, liczone bez gumowych hektarów, każda przyczepa ważona w punkcie skupu bo z racji wysokich plonów innych zbóż musiała zostać oddana na przechowywanie. Wszystkie odmiany jako konsumpcja.
Z wyglądu przed zbiorem określiłbym tak: Specyfik ładna, ale zdecydowanie najgorsza z uprawianych, Tybalt ładna, ale sądziłem, że powinna wyglądać lepiej, pod względem zdrowotności najgorsza, Ostka z wyglądu kapitalna wygląd jak najlepsze ozime, zdrowotność rewelacyjna, plon niestety nie (może jednak chlomazon z wiosny miał wpływ?!).

ja ci wierze u mnie podobnie.nawet pszenzyto jare minelo 6t/ha.poprostu sprzyjajacy rok,to co nam bozia zabrala zima oddala wiosna
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 20:57 Wto 21 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tripad napisał:
dzięki men2face, odpowiedz mi jeszcze jak z plonem i porostem?
\
plon na 4kl ok 6t przedplon ziemniak.porost brak bo szybko go zebralem
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 09:51 Wto 21 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli rzepak w drugim rejonie wzorzec miał 63q/ha ,to ile wyda pszenica na pewno warunki były sprzyjające.
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 06:17 Wto 21 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sądzę ze nikt nie będzie podważał Twoich plonów bo bardzo dobrze opisałeś swoją sytuacje typu bardzo dobra ziemia dobre przedplony ale jeśli ktoś od tak sobie napisze ze plon taki jego wypowiedz staje się niewiarygodna
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 113, 114, 115 ... 378, 379, 380  Następny
Strona 114 z 380

Skocz do: