Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jaki środek teraz przytulie zwalczy pszenica kwitnie i czy drogo to wychodzi ... pryskałem apyros 18 g granstar20g i tomigan 0.1 l to wszystko na 1 ha ale chyba przez pogodę mokrą przytulia odbiła nie tylko u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki środek teraz przytulie zwalczy pszenica kwitnie i czy drogo to wychodzi ... pryskałem apyros 18 g granstar20g i tomigan 0.1 l to wszystko na 1 ha ale chyba przez pogodę mokrą przytulia odbiła nie tylko u mnie

Po przekwitnięciu pszenicy STARANE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki środek teraz przytulie zwalczy pszenica kwitnie i czy drogo to wychodzi ... pryskałem apyros 18 g granstar20g i tomigan 0.1 l to wszystko na 1 ha ale chyba przez pogodę mokrą przytulia odbiła nie tylko u mnie

Starane . ok. 70-80zł/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem pszenica jest juz wykłoszona a tam jest miotły od holety i ciut ciut czy juz jest pozamiatane żeby to pryskać jakimiś srodkami chemicznymi

To rzeczywiście masz problem.Według mnie jedynie to na 2-3 tygodnie przed planowanym zbiorem RANDAP. Wówczas miotła troszke przyschnie i pozwoli to na w miarę normalny zbiór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki środek teraz przytulie zwalczy pszenica kwitnie i czy drogo to wychodzi ... pryskałem apyros 18 g granstar20g i tomigan 0.1 l to wszystko na 1 ha ale chyba przez pogodę mokrą przytulia odbiła nie tylko u mnie

Starane . ok. 70-80zł/ha

Zapewne tak,ale jak tego nie zrobisz to nikt od Ciebie tej pszenicy nie kupi, bo zapewne będzie tylko paszowa, a paszarnie takiej nie chcą ( kurczaki przy skarmianiu takiej paszy duszą się.i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też pryskam drugi rok attributem i jest czyściutko,no i do tego jeszcze mustang?może faktycznie ten przymrozek jak piszesz,nie wiem
attribut+granstar,w zeszłym roku attribut+lintur i czyściutko przy minimalnych dawkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskam zaraz po zasianiu glinem 25g ,a na wiosnę lintur 180g i czysto do żniw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pryskam zaraz po zasianiu glinem 25g ,a na wiosnę lintur 180g i czysto do żniw .
a masz rzepak w zmianowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sieje pierw rzepak potem na rzepaczysku pszenic i na pszenicznisku jęczmień i tak w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam sieje pierw rzepak potem na rzepaczysku pszenic i na pszenicznisku jęczmień i tak w kółko.
ja mam tak samo {jęczmień ozimy}jak są 2 lata suche to glin się rozłoży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskam Atlantis + Sekator i nigdy nie było problemu. W tym roku pokazała się gdzieniegdzie miotła ( pojedyńcze egzemplarze) a tak to nigdy nie było problemu) . Moim zdaniem za szybko wjechałem z opryskiem i dlatego jest jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pryskam Atlantis + Sekator i nigdy nie było problemu. W tym roku pokazała się gdzieniegdzie miotła ( pojedyńcze egzemplarze) a tak to nigdy nie było problemu) . Moim zdaniem za szybko wjechałem z opryskiem i dlatego jest jak jest.
LUKI 21 mnie interesuje tylko termin jesienny a z sekatorem to wiosną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystki rolników i nie tylko!

Jestem nowym forumowiczem PPR,ale nie nowym rolnikiem.

Łubin zasiałem w tym roku pierwszy raz na 5 klasie.Odmiana Mister B1, kontraktacja w Granum.Po zasiewach na drugi dzień oprysk na wilgotną glebę Linurex w dawce 1,3l/1h.Długo był czyściutki, ale po ostatnich opadach chwasty idą jak szalone Żeby rośliny uprawne tak rosły!

Nie opryskałem kawałka poprzeczniaka, tak na próbę i łubin tylko gdzieniegdzie.Narazie kwitnie ładnie i nie zauważyłem objaw grzybowych tak jak na przykład w pszenicach.Wiosną dałem 50 kg soli i 50 kg polidapu na około 0,8h.No i oczywiście zaprawiono Nitraginą i chyba Oxafunem.Przedplon żyto.Jeśli wypali to w przyszły sezonie pójdzie na obszar około 8 h.

Jednak ziemia wymaga też zmianowanie.Posiałbym facelię, ale nie ma do niej uzupełniających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystki rolników i nie tylko!

Jestem nowym forumowiczem PPR,ale nie nowym rolnikiem.

Łubin zasiałem w tym roku pierwszy raz na 5 klasie.Odmiana Mister B1, kontraktacja w Granum.Po zasiewach na drugi dzień oprysk na wilgotną glebę Linurex w dawce 1,3l/1h.Długo był czyściutki, ale po ostatnich opadach chwasty idą jak szalone Żeby rośliny uprawne tak rosły!

Nie opryskałem kawałka poprzeczniaka, tak na próbę i łubin tylko gdzieniegdzie.Narazie kwitnie ładnie i nie zauważyłem objaw grzybowych tak jak na przykład w pszenicach.Wiosną dałem 50 kg soli i 50 kg polidapu na około 0,8h.No i oczywiście zaprawiono Nitraginą i chyba Oxafunem.Przedplon żyto.Jeśli wypali to w przyszły sezonie pójdzie na obszar około 8 h.

Jednak ziemia wymaga też zmianowanie.Posiałbym facelię, ale nie ma do niej uzupełniających.

Fajnie,tylko to jest forum o pszenicy i na przyszłość staraj się pisać tematycznie.

 

Pozdrawiam w imieniu starych formułowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica jest ładna więc dałem jej artee+sumi wczoraj, mszycy jest od cholery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pryskam Atlantis + Sekator i nigdy nie było problemu. W tym roku pokazała się gdzieniegdzie miotła ( pojedyńcze egzemplarze) a tak to nigdy nie było problemu) . Moim zdaniem za szybko wjechałem z opryskiem i dlatego jest jak jest.
LUKI 21 mnie interesuje tylko termin jesienny a z sekatorem to wiosną ?

 

Tak oprysk był robiony wiosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest koszt zabiegu Atlantis +Sekator?,bo mnie huzar pak w tym roku rozczarował być może dlatego że dałem dolną dawkę 150g ,ale chwasty były małe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem w Grubnie na dniach-pola i z pszenic spodobała mi się KATART sieje ktoś tę odmiane? ładnie prezentowała się MUSZELKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też cena pszenicy tak spadła (u mnie 460 brutto za paszówkę 490 za konsumpcję) a ja mam zamiar jutro sprzedawać (czy jeszcze poczekać)? Dzięki za szybką odpowiedź najlepiej w temacie "ceny pszenicy....."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anton napisał:

dawidlubelskie napisał:

jaki środek teraz przytulie zwalczy pszenica kwitnie i czy drogo to wychodzi ... pryskałem apyros 18 g granstar20g i tomigan 0.1 l to wszystko na 1 ha ale chyba przez pogodę mokrą przytulia odbiła nie tylko u mnie

 

Starane . ok. 70-80zł/ha

 

Zapewne tak,ale jak tego nie zrobisz to nikt od Ciebie tej pszenicy nie kupi, bo zapewne będzie tylko paszowa, a paszarnie takiej nie chcą ( kurczaki przy skarmianiu takiej paszy duszą się.i

 

czy starane mogę zastąpić tomiganem to chyba to samo i w jakiej dawce teraz pryskać o.5 l starczy i czy oprysk teraz może przynieść straty w plonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy starane mogę zastąpić tomiganem to chyba to samo i w jakiej dawce teraz pryskać o.5 l starczy i czy oprysk teraz może przynieść straty w plonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy u was też cena pszenicy tak spadła (u mnie 460 brutto za paszówkę 490 za konsumpcję) a ja mam zamiar jutro sprzedawać (czy jeszcze poczekać)? Dzięki za szybką odpowiedź najlepiej w temacie "ceny pszenicy....."

to u was sa dobre ceny, u nas paszówka po 380 z watem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy starane mogę zastąpić tomiganem to chyba to samo i w jakiej dawce teraz pryskać o.5 l starczy i czy oprysk teraz może przynieść straty w plonie

 

 

Możesz zastąpić tomiganem, dawka w zależności od zachwaszczenia, a w jakiej fazie znajduje się pszenica? Jeżeli kwitnienie to odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byłem w Grubnie na dniach-pola i z pszenic spodobała mi się KATART sieje ktoś tę odmiane? ładnie prezentowała się MUSZELKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...