Skocz do zawartości
Gość aleksandrea

Jaka dojarka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koleżankę.

Myślałem, że jest to forum do polemiki.

Faktycznie myślałem, że w Polsce większość rolników doi ręcznie. Nie zauważyłem, że to już 2009 rok i XXI wiek.

przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Czas się zastanowić co się piszę, i o rzeczach oczywistych i o mrzonkach wyuczonych na szkoleniach. Doceniam ten fakt, a co do rzeczy niemożliwych, to są możliwe, i tak jak Kolega napisał, tak widać szanuje Polskich Producentów Mleka, wciskać głupotę, i aby tylko sprzedać.

 

Witam Koleżankę.

Myślałem, że jest to forum do polemiki.

Faktycznie myślałem, że w Polsce większość rolników doi ręcznie. Nie zauważyłem, że to już 2009 rok i XXI wiek.

przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dyskutujących,

1. Co do Fulvooda to współpracuje z Afikimem i program zarządzający może być izraelski, współpraca oznacza, że sprzedawca dostarcza modyfikacje, ale nie to jest ważne, czy mają swój program czy go kupili. Program pomaga zarządzać stadem ale sam program to nie wszystko, elektronika współpracująca z programem podnosi koszt dojarki o 100-200% im jest dokładniejsza tym droższa.

Irlandczycy rozwiązali problem wykrywania rui dając do stada na stałe byka, który robi to zdecydowanie lepiej niż wszelkie programy z pedometrami, antenami i wszystkim co niezbędne, a zdecydowanie mniej kosztuje. To do czego dążę to zwrócić uwagę koleżeństwa na rozwiązanie proste a skuteczne, byk wchodzi z krowami do hali w czasie dojenia, stoi grzecznie bo wie, że jest potrzebny i że bez niego ani rusz i to jest piękne. Miałem raz okazję zobaczyć jak byk w ciągu dnia, wydostał się przez kanał udojowy na wolność, wyszedł na zewnątrz i stanął oko w oko z farmerem, przez sekundę wyglądali jak rewolwerowcy podczas pojedynku, po czym byk bryknął dziarsko przez podwórko dopadł żywopłotu, przebił się taranem i zwiał na łąki, a farmer hop na Qada i za nim.

2.Swing owery są szybsze od rybiej ości o 20% tutaj dyskusja jest bezprzedmiotowa, jest ich kilka niedaleko Radzymina, jak kto chce sprawdzić niech dzwoni do JFC, na pewno podadzą nr telefonu albo adres.

Hala 1x4 ma wydajność 2x4, 1x6 jak 2x6, 1x8 jak 2x8, 1x10 jak 2x10, zaletą jest niski nakład pracy, jeden dojarz w 1x10 z samościągaczami w czasie 1 godziny wydoi 100 krów. To jest wg mnie minimum technologiczne od którego trzeba zaczynać.

Pozdrawiam i zdrowia życzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...