Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje książkę obsługi i/lub katalog części do kombajnu dronningborg d7000. Kombajn jest na hydrostacie i ma dodadkowa wialnię.

Mam taki kombajn i instrukcje do niego , z tym .że jest bardzo gruba i nawet ksero dużo by kosztowało . no i jest w języku duńskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś takich osłon w zo56http://www.allegro.pl/item639578192_oslona_obudowa_chlodnicy_kombajn_bizon_zo56.html ,jak tak ,to prosze o wypowiedzi jak sie to spisuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję katalogu części do kombajnu zbożowego DUTZ-FAHR M-770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy rozdzielacz łanu kosztuje około 600 zł ja też szukałem jak się dowiedziałem jaka cena bo kupiłem z jednym a potem dorobiłem sobie wygląda lepiej niż oryginał z Płocka trochę rurek blachy i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedam dwie opony do bizona używane rozmiar 23.1x26 stan dobry ok 40% bieżnika gg 9553723 cena 1000 zł za sztuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie zastanawian sie nad kupnem kombajna ,miedzy FORTSCHRITT 524 MDW moc ok. 170 KM a bizon BS Z-110 podobnej mocy ,no i wlasnie ktorego wybrac ,moze cos doradzicie . Kwote ktora chce przeznaczyc to ok. 100 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Panowie potrzebuje rady jaka powinna być szczelina wlotowa i wylotowa między klepiskem a cepami na skręconym klepisku w kombajnie new holland? wymieniam klepisko i cepy i niewiem dokładnie jaką szczeline ustawić. prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chce kupic nowe cepy. Jakiej firmy zamienik polecacie do Classa mercatora?

W necie sa po okolo 200zl para co slyszeliscie o Polskiej firmie JAG?

A w Grene 410zl!i tez jakis zamienik nie wiem jakiej firmy.Chyba zdecyduje sie na te z JAG sa o polowe tansze od Grene...

Za pomoc Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim DEUTZ-FAHRZE szczelinę na wlocie mam 16mm ,a na wylocie 3mm i jest ok nie bije i wymłaca wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma ktoś Deutz Fahr 4080 Topliner to bardzo proszę o odpowiedz gdyż potrzebuję opisu kontrolek w kabinie gdyż świeci mi jedna kontrolka od czujnika co jest na silniku przy tłoku i nie wiem co to. Symbol to taki bagnet "laska" i kapią z niej kropelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ma ktoś Deutz Fahr 4080 Topliner to bardzo proszę o odpowiedz gdyż potrzebuję opisu kontrolek w kabinie gdyż świeci mi jedna kontrolka od czujnika co jest na silniku przy tłoku i nie wiem co to. Symbol to taki bagnet "laska" i kapią z niej kropelki.
pewnie smarowanie?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co że nie ma ciśnienia?
niemam takiego kombajnu ale z Twojego opisu nasuwa mi sie taki wniosek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaka może być przyczyna ?
znasz tą maszyne czy kupiłeś dopiero?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to wyglądo raczej na niski stan oleju,a nie na brak ciśnienio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłby to niski stan oleju to czujnik zamontowany na misce olejowej, a na bloku silnika to tylko czujnik od ciśnienia oleju silnikowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ma ktoś Deutz Fahr 4080 Topliner to bardzo proszę o odpowiedz gdyż potrzebuję opisu kontrolek w kabinie gdyż świeci mi jedna kontrolka od czujnika co jest na silniku przy tłoku i nie wiem co to. Symbol to taki bagnet "laska" i kapią z niej kropelki.

A jaki to jest silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o co Ci chodzi dokładnie? Mam jeszcze jedno pytanie za co odpowiada ten czujnik zaraz obok takie coś jak literka F tylko z trzema kreskami podświetlany na zielono??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A o co Ci chodzi dokładnie? Mam jeszcze jedno pytanie za co odpowiada ten czujnik zaraz obok takie coś jak literka F tylko z trzema kreskami podświetJlany na zielono??

Jeśli to było do mnie to pytam czy Mercedesa Perkinnsa Dutza - chłodzony cieczą czy powietrzem? A co do kontrolek przy silniku to wiadomo wskazuja temperature i ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To silnik Mercedesa. Nie chodzi mi o same kontrolki przy silniku ale o cały panel w kabinie ponieważ nie mam instrukcji obsługi w języku polskim i nie wiem co znaczą niektóre wskaźniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ma ktoś Deutz Fahr 4080 Topliner to bardzo proszę o odpowiedz gdyż potrzebuję opisu kontrolek w kabinie gdyż świeci mi jedna kontrolka od czujnika co jest na silniku przy tłoku i nie wiem co to. Symbol to taki bagnet "laska" i kapią z niej kropelki.

Tez nie mam instr.itd .Wiem troche co do silnika Deutz F6 L912 chlodzony powietrzem Mam taki w Mercatorze. Nie wiem jak jest u Ciebie. Wiec 912ka ma dwa czujniki przy silniku, cisnienie oleju i czujnik od przegrzania sie silnika ktory zalacza sie przy okolo 115st cel. Pisze okolo bo slyszalem ze byly dwa rodzaje ...i jakies roznice.Czujnik przegrzania znajduje sie zazwyczaj na trzecim cylindrze w komorze ze tak powiem chlodzenia ( gdzie dmucha dmuchawa na cylindry i chlodnice oleju)na samej gorze pod wtryskami. Ja zrobilem w tym roku dodadkowo na stale przy kierownicy zegar cisnienia oleju jak rowniez temperatury silnika ( teraz wszystko dokladnie bedzie pod kontrola). Moze daj jakies zdjecia, moze ktos pomoze

A...jest jeszcze u mnie czujnik dzwiekowy zerwania paska od dmuchawy...no ale to juz troche inna sprawa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...