Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:56 Sro 20 Lis 2019

Tytoń
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robetc

PostWysłany: 12:54 Wto 28 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie w 2011r. ceny były takie. 1-7,5 /2-6,5 /3-4 /4-2,5 .jakie w tym roku będą to jeszcze nie wiem.ty Thug z jakiej grupy jesteś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thug

PostWysłany: 21:54 Pon 27 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszyscy wiemy o jakiej firmie pisałem u innych ceny będą tylko gorzej
Powrót do góry
thug

PostWysłany: 21:53 Pon 27 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robercie piszesz ze skorzystasz na jakościowej hmm piszesz ze odstawiasz 50-60% w 1 klasie ja odstawiałem więcej i jakoś nie mam odczucia ze skorzystałbym bo tak na sto procent nie wiem czy zrezygnuje to tylko mydlenie oczu wyobraź sobie taką sytuację teraz jedynka kosztuje 7 zł dwójka 5.3zl jeżeli obniżą a zrobią to na pewno u nas coś przebąkują o cenie za jedynkę około 4 zł czyli już jesteś w plecy 3zł teraz dwójka będzie kosztować około 3 zł itd itd jesteś w plecy około 2zł policz teraz wejdzie dopłata powiedzmy około 5 zł zapewne będzie mniej sprzedajesz 10 ton w tym w pierwszej klasie 5 ton w wariancie bez dopłat weźmiesz czyli w tym roku około 61ooozł natomiast w wariancie z dopłatami weźmiesz 60ooozł uwierz mi to mydlenie oczu nic się nie zmieni tylko więcej papierków i więcej biurokracji kasa będzie nawet mniejsza
Powrót do góry
robetc

PostWysłany: 19:30 Pon 27 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do jakości tytoniu to nie mogę narzekać u mnie co roku w 1 klasie odstawiam 50-60 % całości .uprawiam barleya .mam więc nadzieję że skorzystam na dopłatach do jakości.mariusz 1972 do jakiej grupy sprzedajesz tytoń żółty czy barley?
Powrót do góry
thug

PostWysłany: 12:24 Pon 27 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poza tym z tego co pamiętam na dopłatę jakościową jest tylko 29 mnl euro dla porównania tylko na niezwiązaną było prawie 50 mnl euro więc widać jaka skala będzie tych dopłat mizerna dodatkowo im więcej kupią powyżej określonego pułapu tym dopłata mniejsza
Powrót do góry
mariusz 1972

PostWysłany: 12:19 Pon 27 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM PLANTATOROW,CO DO TYCH DOPŁAT,TO RZECZYWISCIE SKORZYSTAJĄ CI CO MAJĄ ZÓŁTY,DO BARLEYA MAŁA GARSTKA,BYŁO TO WIDAC W TYM ROKU PO SKUPIE,PRZEWAGA 2 KLASY,A JESZCZE OBNIZĄ CENY TYTONIU,Z WIELKIEGO SZUMU MAŁO KORZYSCI,NAKŁADY CORAZ WIĘKSZE.
Powrót do góry
thug

PostWysłany: 12:10 Pon 27 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to dobrze wasz związek musi przypilnować aby nie było takiego numeru na drugi rok a na naszym terenie ftk nie kupuje od jakiegoś czasu mają jakieś problemy czy coś koło tego
Powrót do góry
robetc

PostWysłany: 08:46 Pon 27 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

termin płatności przesuneli za tytoń ze zbiorów 2011r.
Powrót do góry
thug

PostWysłany: 08:33 Pon 27 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do kolegi roberta jak FTK mógł przesunąć termin płatności na 60 dni skoro dopłata należy się tylko wtedy kiedy termin płatności nie przekracza 29 dni
Płatność do tytoniu obejmuje następujące grupy odmian tytoniu:

grupa odmian tytoniu typu Virginia,
grupa odmian tytoniu typu Burley,
grupę odmian tytoniu należących do tytoni ciemnych

Umowę na uprawę tytoniu zawiera się oddzielnie dla każdej z grup odmian tytoniu.

Umowa powinna określać, w szczególności:

grupę odmian tytoniu,
rejon upraw tytoniu,
położenie działki ewidencyjnej, na której uprawia się tytoń, z podaniem: powiatu, gminy, numeru obrębu ewidencyjnego, numeru ewidencyjnego działki - otwórz przykładowy wzór deklaracji działek ewidencyjnych
numer identyfikacyjny rolnika,
określenie wymagań jakościowych dostarczanego surowca tytoniowego, poprzez wskazanie klas jakości surowca, dokonane w sposób umożliwiający jednoznaczną identyfikację surowca tytoniowego spełniającego wymagania jakościowe,
termin płatności za dostarczony surowiec tytoniowy - nie dłuższy niż miesiąc, licząc od dnia dostarczenia surowca tytoniowego.
żródło ARmir
Powrót do góry
thug

PostWysłany: 08:28 Pon 27 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja po 16 latach uprawy rezygnuje z tej produkcji biorę jeszcze rok niezwiązanej i koniec z tym nie będę robił dobrze firmom tytoniowym poza tym te całe dopłaty do jakości to przypuszczam będą tylko dla wybranych bo poza tym już chodzą słuchy o obniżaniu cen przez firmy właśnie ze względu na te dopłaty ja uprawiam burleya weź jedz i na skupie dostaniesz 70 % dwójki a dopłata jest tylko do pierwszej klasy i już grubo dokładasz do interesu także dziękuje a uprawiałem niemało
Powrót do góry
robetc

PostWysłany: 18:20 Nie 26 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam.coś bez ruchu na forum wśród plantatorów tabaki.co tam słychać u innych przed nowym sezonem.ja należę do ftk .mają być niebawem zebrania.narazie to przesunęli termin płatności do 60 dni.jakie ceny proponują na nowy sezon.
Powrót do góry
thug

PostWysłany: 17:17 Nie 29 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do Virgini będzie dopłata do 1i 2 klasy
do burleya i ciemnego tylko do pierwszej klasy kwoty bedą wiadome jak skupią określoną ilość w tych wymienionych klasach im wyższa ilość tym dopłata niższa płatnikiem tej dopłaty będzie ARiMR nie arr ale zobaczymy jak to będzie narazie wszystko w proszku
Powrót do góry
1210

PostWysłany: 11:16 Nie 29 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś mógłby przełożyć z polskiego na nasz jak będą wyglądały dopłaty do tytoniu bo dziś rano w tygodniu na jedynce mówili o nich tylko nie bardzo zrozumiałem jak to będzie wyglądało w praktyce
Powrót do góry
thug

PostWysłany: 19:00 Sro 12 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ktoś ma jakieś info o dopłatach jakościowych na 2012
Powrót do góry
seeprog

PostWysłany: 16:27 Sro 24 Sie 2011    Temat postu: Kto uprawia virginie prosze o kontakt Odpowiedz z cytatem

Prosze o kontak plantatorow uprawiajacych virginie

Poszukuje dostawcow dla odbiorcy belgijskiego
Powrót do góry
Magda198126

PostWysłany: 10:20 Pią 15 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na zebraniu mówili że za rok będą dopłaty ale tylko do klasy pierwszej
Powrót do góry
tabacznik

PostWysłany: 20:47 Nie 10 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, że dopłata tzw. jakościowa prawdopodobnie będzie
Powrót do góry
mariusz 1972

PostWysłany: 20:19 Wto 5 Lip 2011    Temat postu: Witam plantatorow tytoniu Odpowiedz z cytatem

U mnie tez problem z rolnicą,wczesniej była susza,teraz leje,moze byc problem grzybowy,ogólnie plantacje u nas są niezłe.Gdy się rozpogodzi zaras bede pryskał na robaka i moczniaka.Dopłat do jakosci prawdopodobnie nie bedzie i to będzie koniec uprawy tytoniu,reszte dokonczy wielebna unia......
Powrót do góry
Magda198126

PostWysłany: 11:29 Sob 2 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. tyton rosnie ale co jakis czas nastepuja przeszkody, nie wiem jak u was ale u nas zaatakowaly rolnice i choroba zgnilizna
Powrót do góry
xxx12

PostWysłany: 21:41 Czw 12 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM WSZYSTKICH TYTONIARZY jak leci sadzenie ja byc może zacznie od przyszłego tygodnia w tym roku tylko 0.5 ha z powodu kiepskiej opłacalności uprawiam tytoń ciemny.

Koledzy mozecie mi powiedzieć jakie odżywki są najlepsze pod tytoń ciemny ja jak do tej pory to stosowałem tylko saletrę potasową i mocznik bardzo będę wdzięczny za podpowiedz klasa ziemi to 3a 3b
Powrót do góry
thug

PostWysłany: 20:05 Pon 2 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robetc napisał:
witam.dziś byłem na zebraniu w sprawie kontraktacji burleya.w kole do którego należy 13-14 osób zrezygnowało z uprawy 3-4 plantatorów.reszta kontraktowała na poziomie z ubiegłego roku kto ile chciał.ceny 1-7,5\2-6,5 \3-4 \4- 2,5.max.wilgotność do 26% ,beliki max.30 kg jestem z grupy ftk okolice zamościa.

JAK DLA MNIE TO CENY FATALNE ZERO zmian z zeszlym rokiem
Powrót do góry
robetc

PostWysłany: 20:03 Pon 28 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam.dziś byłem na zebraniu w sprawie kontraktacji burleya.w kole do którego należy 13-14 osób zrezygnowało z uprawy 3-4 plantatorów.reszta kontraktowała na poziomie z ubiegłego roku kto ile chciał.ceny 1-7,5\2-6,5 \3-4 \4- 2,5.max.wilgotność do 26% ,beliki max.30 kg jestem z grupy ftk okolice zamościa.
Powrót do góry
robetc

PostWysłany: 19:56 Pon 28 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam.dzi
Powrót do góry
mariusz 1972

PostWysłany: 18:36 Pon 28 Mar 2011    Temat postu: pytanie do tabacznik Odpowiedz z cytatem

Witam czy były u was ograniczenia w kontraktacji barleya
Powrót do góry
tabacznik

PostWysłany: 12:31 Pon 28 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kujawsko-pomorska grupa producentów tytoniu w Melnie tz. grudziądzka ma ceny burley do FTK ;1-7.70(pierwsza nie musi być papuszowana) 2-6.50 3-4.00 4-2.50 do ULTP Grudziądz 1-7.50(papuszowana) 2-6.50 3-5.00 4-3.00 do LUXORA 1-6.50 2-5.00 3-2.50 virginia do FTK 1-8.50 2-6.50 2a-6.00 3-4.50
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12

Skocz do: