Skocz do zawartości
DEVBOL

Jak to jest z zakupem ciągnika na dofinansowanie??...??..??

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, Planuje zakup nowego zetora 12441 lub 11441 na dofinansowanie z UE, ale nie orientuje się jak są warunki, tzn. chodzi o warunki gospodarstwa, czyli jego wielkośc, ilość ziemi itp. Czy są jakieś warunki że np. Ciągnika o mocy 120KM nie dofinansuje UE bo stwierdzą ze to jest za mocny ciągnik jak na 28ha ziemi?? Czy jest przydział że np. w danej ilości ziemi przysługuje ciągnik o danej mocy na dofinansowie?? jak tak, to jaki najmocniejszy ciągnik moge kupić na 28ha ziemii na dofinansowanie z UE??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam szanse dostac na dofinansowanie ciągnik 120km na gospodarstwo 28ha, czy nawet nie warto próbowac tylko odazu zdecydowac się na np. Zetora 110km, albo Deutza Agrofarma 100km, z tym że większość ciągników w cenie do 150tys. z mocą ok 100km (pomijajać pronary i inne cuda) są raczej ciagnikami lekkimi więc nie podchacze pod nie pługa 4 skibowego obracanego, a nawet jeżeli dadzą rade, to nie bedą one zbytnio do tego przystosowanei. wiec..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciagniki o ktorych piszesz maja ponad 70kW a w smiesznej tabelce potrzeba na to 70 ha...........ale ja sie nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 120 KM nie było ograniczeń gospodarstwo 1h dobre uzasadnienie do czego ma być wykorzystywany jak było powyżej 120 KM to nie wiem . A jak jest na 2007/2013 to nie wiem.

Życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z całym szacunkiem ale to co napisano w linkowanym dokumencie "Ekspertyza_racjonalnosc_zakupu_maszyn" to czysty idiotyzm do potęgi n-tej (gdzie n->∞). Szykują się dla normalnych gospodarstw duże problemy z zakupem ciągników i innych maszyn. Jak można stosować jakiekolwiek wymogi w stosunku do ciagników <90KW ( w starym SPO do takiego poziomu mocy nie było wymogów "racjonalności"). Z obecnych wynika, że nalezy w 3/4 Polskich gospodarstw stosować ciągnik ( podkreślam 1 i tylko jeden) z przedziału mocy 15- 30 KW żeby zadośćuczynić idiotycznym wymogi bzdurnych statystyk racjonalności.

( hehe witajcie samoróbki S -15 i SAM-Y i wszchmocne Władimirce )W moich oczach runął cały szacunek jaki miałem dla IBMER-u .Nie wiem czy nikt z myślacych tego nie czytał ..wygląda to tak jakby napisał to teoretyk nie mający pojęcia o realiach gospodarstw a nikt z doświadczeniem tego nie sprawdził. Jak można się opierać na średniej ilości ciągników w gospodarstwie. Niech stosują te same kryteria co w karajach starej UE-15 o podobnej strukturze gruntów np: Austria, Włoch zamiast opierać się na durnych statystykach zbudowanych porzez ~ 30 letnie C330 C360 i T25.

Nigdzie nie znalazłem słowa o specyfice gospodarstw posiadających bydło mleczne czy trzode. Na dobrą sprawę takie gospodarstwo może posiadać zaledwie kilka ha, a sam fakt posiadania zwierząt (mało czasu i dodatkowe prace jako ładowacz, czy przy kiszonkach wymagają dużych maszyn).

 

Ogólnie dokument jest porażającym manifestem "teoretcznej głupoty stosowanej"

Jak będziemy stosować takie kryteria to jeszcz kasa z programów zostanie na lata 2013-20 bo nikt z niej nie będzie mógł skorzystać. W tym tępie to my nie tylko nikogo w UE nie dogonimy ale przeciwnie "wrzucamy bieg wsteczny" i niedługo patrzeć na to jak minie nas rolnictwo Mongolii ( z całym szacunkiem dla ekspertów z Mongolii bo dla naszych szacunek straciłem).

 

Zakończe taką samą śmieszną grafomąńską głupotą jak krytykowany dokument, więc parafrazując znanego pisarza wypada powiedzieć:

No cóż trudno drogi polski EU - rolniku dostosujcie się, modernizujcie się "bo jak nie dostaniecie po łbie czego sobie i Wam życze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będziemy stosować takie kryteria to jeszcz kasa z programów zostanie na lata 2013-20 bo nikt z niej nie będzie mógł skorzystać. [/i]

 

widziałem opracowania SPO i okazuje sie ze 90% kasy poszło na maszyny - ARIMR zarzucano rozdawanie maszyn.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest prawda.... zamiast co roku poprawiać błędy i ułatwiać zakup z dofinansowaniem, to oni robią na odwrót, czyli coraz więcej wymogów, zrozumiał jakbym to były sensowne wymogi, ale te co są teraz to już paranoja. Mam nadzieje że w 2008 roku wnioski nie będą przyjmowane na tych samych warunkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gospodarstwo mleczne i ciągnik 80 KM. Przeglądałem tą "Racjonalność..." pod kątem zakupu kosiarki i przewracarki. Niestety nie łapię się na kosiarkę 3m kosy - bo mam jakieś 3 ha mniej łąk . Natomiast grabiarkę mogę kupić nawet 10 m do kosiarki 2,2 m! To kolejny przykład na bezmózgowie opracowanie dla ARiMR - tylko ciekawe ile maszyn można było kupić za te kilkadziesiąt stron "pracy naukowej i myśli technicznej polskiego instytutu"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale jaki ma sens kupowanie ciągnika 150-200 km na 10 ha zeby zrobić w polu przez tydzień i postawić w garażu ? ja mam 30 ha ciągnik niespełna 80 KM i spokojnie wystarcza a takim co bez obciążenia spali 200 litrów na dniówke po trawę czy zawieźć 5 świnek jak niektórzy nie pojadę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ciągnik 150-200 KM i jeszcze z tzw szybką skrzynią i robisz nim jeden miesiąc to przez 11 miesięcy możesz zarabiać na usługach transportowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fastrack 75 km/h i 50 ton ładunku ale pewnie lepiej na różnicowanie kupić tira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tirze tyle nie zarobisz co na ciągniku

Mając ciągnik nie obchodzi cię tachometr, winiety, czas pracy - a i krokodylki nie mocno się czepiają "dyszla"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to racja tylko chyba opony" troche droższe" ale cała wieś musiała by poręczyć zeby go z maszynami kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz cały "pegier" to nie musisz wsi już ciągać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 24 ha udukumentowane w arimr mam 140KM wpisane we wniosku i z tego co rozmawiałem z prowaqdzacym przejdzie Tylko ze nie mam na siebie innego ciagnika i maszyn - wszytkie dokupuje pod ten ciagnik. Przepis przepisem a praktyka jest inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to cos jak dla mnie mam 12 ha i tez planuje zakup ciagnika w granicach 90 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale najlepsze jest i tak, to, zena moje 20,5h chcialem ciagnik o mocy 142km i dostalem go, malo tego moge sobie ta moc jeszcze zwiekszyc, ale w zadnym wypadku nie moge jej zmniejszac(co planowalem zrobic)!!!! Natomiast prasy rolujacej juz nie moge kupic , bo mam za malo h, choc we wniosku zaznaczylem, ze za renty przejmuje jeszcze 60h. armir to zagadkowa instytucja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić JD na PROW troche sobie w brodę pluje że nie napisalem tura a doradca od wniosku powiedzial mi ze niemzna już przesuwać pieniędzy z dofinansowania na jakiś iiny cel tak jak kiedyś , ale chodzi mi po glowie inna rzecz czy jesli deale sie zgodzi zafakturować ciągnik z turem pod jedną pozycją (oczywiscie bedzie on droższy ale nieprzekrocze limitu kasy jaki mam)to czy agencja w trakcie kontroli moze sie przyczepić że jest cos nie tak?? moze ktoś ma podobne doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agencja Ci nie dopłaci więcej niż masz we wniosku i nie więcej niż 50% wartości netto faktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy dofnansowania do ciągników roliniczych jest jeszcze w 2010roku bo wiem że są od 2007, ale czy nadal są a i czy mając 14hektarów to mozna kupić ciągnik 90-100km?

Jak ktoś o tym coś wie wogóle o dofinansowaniach to prosze o wiadomość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...