Skocz do zawartości
Liberacki

Zgarniacze obornika: łańcuchowe czy hydrauliczne?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój z de lawal ma 60 cm szerokości i skok tłoka 2 m przy każdym suwie tłoka przesówa się o 1 m obornik , porcje obornika są co 1 m a łapy są o 10 cm dłuższe jak w takiim co ma 50 cm szerokości i u mnie łapa ma o 10 cm mniej odległości na otwarcie się i nie otwiera się powoduje to zapychanie się i trzeba widłami troche przewalać jęzeli ten co piszesz zgarniak przy szerokości 60 cm ma wiekszy skok tłoka np 2,4 m i rozstaw łap na belce 1,2 m to powinno być dobrze jeśli ma skok 2 m i 60 cm szer to nie radze kupować

 

Głębokość 20 cm jest wysrarczająca sam taki mam kanał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, pomylilem nazwe firmy w poprzednim poscie - chodzi o http://www.rolstal.pl/ zgarniacz H-623, nie podaja odleglosci, tylko tyle ze 1m na minute i parametry kanalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na sprzedaż zgarniacz łańcóchowy maże być na części, przechodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może się powtórzę ale za cenę takiego wyciągu macie ładowarkę starega Widermana(czy jakiegoś podobnego) a wykorzystacie go do wielu innych prac w gospodarstwie. Kolega właśnie kupił staruszka z połowy lat 80 za 13 000 zł. To obornik od swinek wyrzuca co 2 dni z 40 m na jeden raz. Chciał kupić raka ale po wielu rozmowach zmienił zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że gnuj jest dobry ale nie do wywalania , jestem zwolennikiem głębokich ściółek dla bydła sposób ten sprawdza sie rewelacyjnie niewiem jak jest z trzodą. Obornik wywalany raz czy dwa razy do roku wiecie jaka to wygoda!!!! Można więcej czasu poświęcić na inne rzeczy, albo posiedzieć w necie. No i jeszcze nietrzeba budować tych chorych płyt gnojowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam że gnuj jest dobry ale nie do wywalania , jestem zwolennikiem głębokich ściółek dla bydła........

 

 

chyba bydla rzeznego, przy mleku zapomnij, chyba ze chcesz i lubisz paprac sie w blotku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na głębokiej ściółce zwierzęta są tak czyste że szok, o jakie błotko ci chodzi?? Bylem w oborach nz częściowym rószcie i tam gdze obornik jest usówany raz dziennie, syf niesamowity. Może wypowie sie jeszcze ktoś kto utrzymuje zwierzęta na głebokiej ściółce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na głębokiej ściułce mam tylko opasy i są czyste ale 2 razy więcej trzeba ścielić bo gnojki wszystko rozpracują i dokładnie wkomponują w zalegający obornik. A jak się pościeli to tak szukają suchego miejsca żeby się w nie walnąć. Co do bydła mlecznego to częściej stosuje się wolnostanowiskowe gdzie bydło na wydzielone legowiska i to tam się walnie na spoczynek niż w to "błotko". Takie głupie to zwierzaki nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grześ jak potem lapiesz te byki? po ile sztuk trzymasz w jednym kojcu? nieblodą ci sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ich nie łapałem smieję się że będzie rodeo sprzedam pewnie na ogólną wagę albo bedziemy łapać na linki. W jednym kojcu ma 10 na powierzchni 20 m2. Nie błodom sie duże więcej wyładowują "swój popend seksualny na współtowarzyszy". Ale jak trochę poskaczą to potem wszystkie ładnie leżą a jak są napchane do oporu to nawet jak ktoś chodzi to nie wstawają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem kiedys byki luzemto na koncu na samochód to je ciągnikiem musiałem wciągać i od tej pory mam tylko cielaki i jałówki luzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o jakieś konakty do firm produkujących sprzedających zgarniacze obornika obojętnie jakiego rodzaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o jakieś firmy które u was montowały zgarniacze albo takie które już znacie, a nie allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zakonczono montaz takiego zgarniacza u mnie w oborze, dwa wzdluzne przy czym jeden zakonczony prasa, i poprzeczny przepychajacy z drugiego do pierwszego, nie ma obrazka takiego rozwiazania na stronie firmy ale proste do zrealizowania

 

Ogonie ladnie dziala, ale nie lubi slomy, czasem przez to kumuluje po dwie porcje obornika na jedna lape, a druga idze wtedy pusta

 

Ze zbiornika z olejem lekko kapie olej, niedokladnie uszczelnili silikonem laczenia

 

Lapy chyba nie byly zbyt dobrze odtluszczone przed malowaniem bo przynajmniej na co drugiej odchodzi farba calymi platami.

 

Ale dziala i jak na razie jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdoli sie ,cieknie ale działa dobże że jesteś zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierdoli sie ,cieknie ale działa dobże że jesteś zadowolony.

 

Po polrocznym uzytkowaniu mam odmienne zdanie, ale pozyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

 

Wszystkich zaineresowanych hydraulicznymi zgarniaczami obornika zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy ROLSTAL Pawłowski - PRODUCENTA hydraulicznych zgarniaczy obornika.

 

Na stronie internetowej www.rolstal.pl znajdziecie Państwo wszelkie niezbędne techniczne dane urządzenia.

 

KONTAKT odnośnie wyceny hydraulicznego zgarniacza obornika. Kom 600 817 970; e-mail: bydlo@rolstal.pl

 

Zapraszam do współpracy

 

Małgorzta Zawisza

Marketing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z własnego doświadczenia polecam zgarniacz szynowy. Miałem przez jakiś czas zgarniacz hydrauliczny jednakże nie byłem z niego zadowolony. Zlikwidowałem go i zamontowałem szynowy i jest o wiele lepszy. Hydrauliczny jest droższy i nie jest najlepszym rozwiązaniem. Szynowy jest tańszy i sprawdza się w 100%. Polecam Wam firmę, która mi montowała ten zgarniacz Darmet ze Zbuczyna. Solidna robota. Polecam założyć zgarniacz sterowany na pilota, bardzo wygodne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...