Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:52 Nie 18 Sie 2019

Ranczo czy Zootechnik - kto poradzi?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Informatyka w rolnictwie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luam1

PostWysłany: 10:22 Pon 20 Lip 2009    Temat postu: Arkusz Excel Odpowiedz z cytatem

kur-rk napisał:
Witam
Jeśli potrzebujesz coś taniego, a znasz podstawy arkusza kalkulacyjnego, można zrobić bazę danych stada. Do tego drobić arkusz lub plik raportu do zgłoszeń i wszystko działa.
Pozdrawiam.

Witam. Stworzyłem program w Excelu do prowadzenia stada, które liczyło 160 krów dojnych. Nie miałem kasy na komercyjne programy. Działa świetnie, wiem wszystko o każdej krowie.
Możecie ściągnąć ten arkusz z moich stron z "pliki do pobrania" albo "download":
www.zootechnik.com
www.cattle-manager.com
Zapraszam
Ps. Jeżeli chcecie w Ecelu mogę pomóc stworzyć dowolny program do zarządzania stadem. Piszcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wiesaw

PostWysłany: 07:59 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.itagra.pl/
fuzja itagry z agropower - koniec taniego rancha Very Happy
powstaje lepszy- drozszy Zootechnik bydło, czy może jest cos konkurencyjnego do tego new Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
itagra

PostWysłany: 13:11 Sob 24 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym odpowiedzieć na post kur-rk:

Owszem, można zrobić samemu moduł wydruków zgłoszeń, ale radzę zastanowić się, czy warto to robić własnymi siłami. Na przykład zgłoszenie do rejestru - zawiera 422 pola (!). Pozostałe dokumenty też niewiele mniej. Proponuję przemyśleć, czy Pan/Pani ma czas na mozolne "rzeźbienie" tych dokumentów.
A dokument musi być CAŁKOWIECIE zgodny ze wzorcem ARiMR, bo w przypadku odstępstw agencje odmawiają ich przyjmowania.

Robiąc samemu można "zakopać" się w pracy, a efektem mogą być problemy z przyjmowaniem dokumentów w Agencji. Proponuję zdać się na gotowe produkty - Ranczo naprawdę nie jest drogie, a oprócz drukowania dokumentów robi jeszcze wiele innych rzeczy (patrz strona www.itagra.pl).

Dziękuję za ciepłe uwagi nt. Ranczo, pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
selan

PostWysłany: 10:17 Pią 23 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za porady. Chyba zdecyduje sie na Ranczo - prosty, wystarczajacy, a w dodatku mila i szybka obsluga przez telefon (mialem pare pytan i szybko mi pomogli). No i tani Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bodzio55

PostWysłany: 18:39 Czw 15 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poleca Ranczo , jak niżej napisano program prosty i niezawodny . Nie przeciąża komputera .
Ostatnia wersja posiada funkcje : księga stada , obrót stada , selekcja według wybranych kryteriów , terminarz zacieleń , rejestr zabiegów weterynaryjnych , notatki . Wszystkie wydruki zgodne ze wzorem ARiMR . Można utworzyć kopię bazy danych na płycie . Jestem chyba jednym z pierwszych użytkowników tego programu i jestem z niego bardzo zadowolony .
Próbowałem uruchomić Zootechnika , i jak zwykle nie mogłem uruchomić serwera SQL . Poza tym komputer blokował mi się tak rozbudowanym programem .
Powrót do góry
charolaise

PostWysłany: 22:45 Sro 14 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ściągnąłem i testowałem Ranczo i próbowałem uruchomić Zootechnika - przyznam, że na moje potrzeby wystarcza Ranczo. Księga rejestracji i dokumenty dla ARiMR w komplecie, używanie proste, instalacja bez problemu. Przy tym dużo tańszy od Zootechnika.
Ja potrzebuję programu na 100 sztuk.
Ranczo kosztuje 250 zl, a Zootechnik aż 1200zł !!!!

Na moje potrzeby (bydło mięsne) Ranczo wystarczy.[/list]
Powrót do góry
kur-rk

PostWysłany: 12:14 Sro 14 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Jeśli potrzebujesz coś taniego, a znasz podstawy arkusza kalkulacyjnego, można zrobić bazę danych stada. Do tego drobić arkusz lub plik raportu do zgłoszeń i wszystko działa.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
selan

PostWysłany: 22:01 Nie 11 Lis 2007    Temat postu: Ranczo czy Zootechnik - kto poradzi? Odpowiedz z cytatem

Mam stado bydła mięsnego ok. 200 sztuk i chcę nabyć program do prowadzenia księgi rejestracji i drukowania zgłoszeń.
Szukam czegoś prostego, bo nie mam dużo doświadczenia z komputerem.
Interesowałem się dwoma programami: Ranczo z ITagry i Zootechnik z Agropower.

Czy ktoś ma doświadczenia z nimi i mógłby doradzić mi jeden z nich?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Informatyka w rolnictwie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: