Skocz do zawartości
maskin

Ceny rzepaku. Rejon: Polska i Świat. Fakty i prognozy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tu piszemy ile placą za rzepak kupujący, na jakich zasadach, oraz prognozy skupu rzepaku.

Mile widziane odnosniki do cen światowych, oraz artykułów ze swiata dotyczące wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie czytalem ze ma byc po 1300 pln, mialo byc 1500 ale obnizyli prognozy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem do goscia k.klodawy to mowi ze on z ceną 1100 wyjdzie, a pozniej zobaczy jak sie rynek potoczy, jak tak bedzie to niesprzedaje. sprzedam po min 1300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas, na razie nieoficjalnie, mówi się o rozpoczęciu skupu rzepaku przy cenie 1130 zł/t. Niestety, patrząc na MATIF (dzisiejsza cena zamknięcia niecałe 273 euro/tona z tendencją w dół) ten scenariusz jest jak najbardziej możliwy i oby tylko nie było gorzej!

 

Przetrzymywać rzepak? Jeśli TO się sprawdzi, może być naprawdę kiepsko. I to nie tylko z rzepakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko na ogol to jest wielka propaganda , jeszcze nie wiadomo ile się zbierze rzepaku i kto w jakiej cenie go odda ,aura jak na razie nie sprzyja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiadomo kto i za ile go kupi, dzisiaj na szczęście ostre spadki na giełdach światowych wyhamowały, większym problemem jest złotówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również tym bardziej że mrozu już mi nie uznali a plon zapowiada się na ok 2,7-3t/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen to myślę że ciężko będzie uzyskać 1300zł/t.

Na matif-ie ceny krążą miedzy 270-280 euro. Kurs euro powoli spada, więc cena powinna kształtować się w granicach 1100-1200zł/t.

U nas 1000zł/t zwraca wszystkie poniesione koszty, i każda złotówka więcej to czysty zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis objeździłem punkty skupu rzepaku i ceny na dzień dzisiejszy to 1030-1060zł i cena co dzień leci w dół a ja bede kosił rzepak za co najmiej 5 dni mam tylko nadzieje że poniżej tysiak to nie spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rekordowe zbiory we Francji oraz w Niemczech nie będą z pewnością czynnikiem hamującym spadek cen, podobnie zresztą jak aprecjacja złotego, jeśli jeszcze ktoś nie zebrał rzepaku to proponuję zawrzeć kontrakt na tym etapie - cena będzie podobna do tej w punktach skupu ale przy ilościach stanowiących wielokrotność 25t zyskuje się na odbiorze nasion bezpośrednio z gospodarstwa i co najważniejsze cena już nie będzie niższa mimo późniejszego zbioru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj troszeczkę tąpnęło na matifie, w ciągu miesiąca notowania spadły o ok 75 euro, nawet pomijając aprecjację złotego efekt jest dotkliwy, może warto sobie z nasion wytłoczyć olej jeśli ktoś posiada hodowle, bądź piec w którym możliwe jest wysokosprawne spalenie makuchów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki21@ jak sypał twój rzepak? i gdzie sprzedawałeś ja u Poliwki dostałem po 1080zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już nawet nie chcę się denerwować sól staniał na 1940zł /t a cena za rzepak jaka w 2007 miała 940 netto kontracie później z dnia na tydzień był 1020netto i to przy niskim kursie euro dalej już nie wspominam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...