Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dzien dobry ja tez szukam cos nowego o rentach i nic nie pisza ,kazdy mowi cos innego ,ze nowe wnioski beda przyjmowane od marca ale na jakich zasadach to dokladnie nie wiem boardzo prosze jezeli ktos wie cos wiecej to prosze napiszcie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie MR oczekuje za zatwierdzenie przez UE naszego PROW 2007-13. Dopiero po tym fakcie, cos sie ruszy. Sam jestem ciekaw, co UE na to, ze renta ma wynosic na jedna osobe 700zł na reke. Wspaniale, juz widze jak tabuny rolnikow przekazuje gospodarstwa za takie pieniadze. Ktos kto ma np. 10ha, to wiecej ma z doplat rocznie niz z tej psiej renty strukturalnej. W kazdym razie wiadomo o co chodzi - program ma byc dostepny na lata 2007-13, a ze bedzie malo chetnych to nie nasza wina. Renta ta ma zapewniac "godne zycie". Zapraszam Pana Leppera, niech zyje na wsi za 700zł miesiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie MR oczekuje za zatwierdzenie przez UE naszego PROW 2007-13. Dopiero po tym fakcie, cos sie ruszy. Sam jestem ciekaw, co UE na to, ze renta ma wynosic na jedna osobe 700zł na reke. Wspaniale, juz widze jak tabuny rolnikow przekazuje gospodarstwa za takie pieniadze. Ktos kto ma np. 10ha, to wiecej ma z doplat rocznie niz z tej psiej renty strukturalnej. W kazdym razie wiadomo o co chodzi - program ma byc dostepny na lata 2007-13, a ze bedzie malo chetnych to nie nasza wina. Renta ta ma zapewniac "godne zycie". Zapraszam Pana Leppera, niech zyje na wsi za 700zł miesiecznie.

 

Tak to swieta prawda. 700zl to prawie zwykla renta to po uj ta strukturalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepper sie ustawił do końca życia to co go inni .a inni posłowie udowadniali ze za 500 sie da żyć ,tylko co to za życie i tak przaez miesiąc dla nich to takie reality show a żyć tak ciągle to wegetacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze tak sie zapytam odnosnie tych strukturalnych rent to moze ktos z was wie od kiedy beda w tym roku oraz jak to z nimi jest , interesuje mnie taka zecz bo znajomy ma ziemie i chce ja sprzedac za rente tylko teraz kiedy moze ja sprzedac czy przed wypełnieniem wniosku o takowa rencioche czy juz po wypełnieniu wniosku ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi ją sprzedać po wypełnieniu i zatwierdzeniu wniosku przez biuro powiatowe ARiMR dopiero jak dostanie decyzje to może podejmować jakieś kroki w kierunku pozbycia sie ziemi, ale jak bedzie sprzedawał ziemie to musi to być osoba poniżej 40 roku zycia i mieć gospodarstwo co najmiej o powieszchni średniej wojewódzkiej lub krajowej czyli powyżej 10,02ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie kiedy beda renty?jakies przecieki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to znaczy, ze jesli dostalem mlodego rolnika w zeszlym roku i obecnie uzupelniam wyksztalcenie, a przekazywane gospodarstwo mialo by powiekszyc te, ktore posiadam aktualnie to renta rodzicom sie nie nalezy??!!!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w sprawie rent coś drgnęło. Tylko zapisy w rozporządzeniu są dość niejasne. Podobnie jak kolega przede mną skorzystałem z programu MR wiosną tego roku. Ojciec jest już w wieku uprawniającym do renty strukturalnej. Przepisał mi część gospodarstwa, a teraz chciałby przekazać resztę w zamian za rentę strukturalną. Czy ma szanse z niej skorzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie miał jeszcze 3 ha to może dostać rentę a Ty jak masz juz ziemię i występowałeś o dopłatę to macie większą szansę bo w przyszłym roku będą punkty i kto ich nazbiera to dostanie rentę i MR. A właśnie najwięcej punktów będzie za przekazanie ziemi na powiększenie gospodarstwa. To są nieopicjalne jeszcze dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak niby z tej wersji wynika , ze szanse na renty sa. Tylko, ze ma ich starczyc dla okolo 6 tys gospodarstw. No i jeszcze dodatkowo fakt o braku ich waloryzacji poprostu zabija. Przeciez za np 8 lat cala renta bedzie tyle warta co dzis 300pln.

Zenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...