Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:34 Pią 23 Sie 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 1315, 1316, 1317  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yoyo

PostWysłany: 13:49 Pią 26 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Usunięte słowo z poprzedniego posta to h.u.r.t.o.w.e.j. i mam tu na myśli DUŻY hurt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoyo

PostWysłany: 13:26 Pią 26 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No proszę- uderz w stół, a Misio się odezwie.
Gdzie wypatrzyłeś, że ja narzekam. Komentowanie oczekiwań niektórych handlarzy na tym forum, to nie narzekanie.
Już Ci mówiłem- o mój biznes to Ty się nie martw. Od ponad półtora roku sukcesywnie odchodzę od sprzedaży (słowo zostało usunięte) i od ponad 20-tu lat nie mialem tak niskiej produkcji jak mam teraz..... i jest mi z tym za.j.e.biście dobrze. A o tym, że sam handluje swoim towarem, to pisalem tu już niejednokrotnie.

Jak byś dokladnie czytał moje posty, to byś wiedział, że to nie pośredników się uczepiłem, lecz filozofii, którą niektórzy z nich wyznają- "producent jest od produkowania, a handlarz od zarabiania pieniędzy".
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 12:26 Pią 26 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Jak czytam komentarze jajecznego i innych handlarzy, to mam wrażenie, że bardzo by Oni chcieli, żeby drobiarze zajmowali się tylko i wyłącznie produkcją, to co wyprodukują rozdawali handlarzom najchętniej za darmo, a Oni będą ten towar rozwozili po sklepach i wszyscy będą zadowoleni.
I nie daj Boże, żeby jakiś hodowca wpadł na szalony pomysł, żeby samemu zawieźć swój towar do sklepu !

Yoyo sorki ze tak dosadnie, bo w wielu rzeczach się z Toba zgadzam ale tak się usrales tych pośrednikow, ze to już nudne.
Pośrednik to taki sam sprzedawca jak producent a jeśli producenci są tacy biedni a jednocześnie fajni bo rządzą produkcja i podawaniem jajka na rynek to dlaczego w ogóle są pośrednicy !? Coś mi tu ne pasuje. Pier... produkcje i zajmuj się handlem skoro tak ci zle.
Wielu stoi z towarem i oddaje pół darmo żeby przypadkiem na majówkę nie zostać z zapasem po dach a moi dostawcy chetnie ucięli by mi coś z dostawy bo ślą na Holandię każda ilość w niewyobrażalnej na ten moment cenie bez praktycznie żadnej obróbki towaru
Powrót do góry
lordson

PostWysłany: 12:21 Pią 26 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam spoko ceny
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 11:16 Pią 26 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak czytam komentarze jajecznego i innych handlarzy, to mam wrażenie, że bardzo by Oni chcieli, żeby drobiarze zajmowali się tylko i wyłącznie produkcją, to co wyprodukują rozdawali handlarzom najchętniej za darmo, a Oni będą ten towar rozwozili po sklepach i wszyscy będą zadowoleni.
I nie daj Boże, żeby jakiś hodowca wpadł na szalony pomysł, żeby samemu zawieźć swój towar do sklepu !
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 09:04 Pią 26 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kokojajo napisał:
...Obudźcie się, to nie lata 90. ...

Tak, tak... Pora się obudzić. Kolega chyba nie widzi co na rynku się dzieje. A można wejść do jakiegoś marketu i popatrzeć na ceny i nie ma potrzeby zastanawiać się czy na forum prawdę piszą. Polecam sprawdzić samemu. A propos nieudaczników to jest takie powiedzenie: Zanim gruby schudnie, to chudy umrze. Obserwuję takich nieudaczników od wielu lat i jakoś kurna dobrze się trzymają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jest cenanienaceny

PostWysłany: 08:26 Pią 26 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja na święta wszystko było wyczyszczone a po światach trzeba było uzupełnić magazyny i narazie towar zszedł a co będzie po majowce to się zobaczy także darujcie sobie pisanie po M15 gr
Powrót do góry
kokojajo

PostWysłany: 23:39 Czw 25 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając to forum, mam wrażenie od jakiegoś czau, że tu chyba 2 producentów i 4 pośredników pod różnymi nickami wypaca swe biadolenia. Jeśli dziś po takich cenach sprzedajecie, to zwijajcie interes nieudacznicy. Wy podszeywający się pod producentów nie pierdykajcie takich newsów, bo nikt normalnie funkcjonujący nie ma noża na gardle, aby w takich cenach sprzedawać. Obudźcie się, to nie lata 90. Jeśli jednak ktoś w tych cenach Wam oddaje to znaczy, że jesteście skrzynkowymi handlarzynami, od pseudo hodowców. Sorry, ale dziś sprzedaję jak przed świętami.
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 18:26 Czw 25 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie nie 20 a już 15 czym niżej tym szybciej skończy się chwalenie a zacznie biadolenie
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 15:51 Czw 25 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5 dni bez handlu a temu się już się gotuje
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 14:53 Czw 25 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i robi się ciekawie M po 0,15 a woliera i ściółka się zagotowała i po 0,12 Rolling Eyes
TAK TAK Panowie to jest REAL .
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 12:36 Czw 25 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czarnej-jaja napisał:
dzisiejszy zakup
xxl-26rg
L-20gr
M-18gr
s-13gr

A nie wszystko po 11 gr Laughing
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 09:57 Czw 25 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czarnej-jaja napisał:
dzisiejszy zakup
xxl-26rg
L-20gr
M-18gr
s-13gr

Nawet mnie przebił... Pewnie ściemnia.

1a - 0,23
1b - 0,22
2a - 0,20
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
fermajaj m

PostWysłany: 09:20 Czw 25 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I czym się paja chwalisz masz z tego powodu do radości
Powrót do góry
czarnej-jaja

PostWysłany: 08:18 Czw 25 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiejszy zakup
xxl-26rg
L-20gr
M-18gr
s-13gr
Powrót do góry
jajcoo

PostWysłany: 07:03 Czw 25 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za le wo
Powrót do góry
przeor

PostWysłany: 20:21 Sro 24 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam do sprzedania kury do odnowy . Obecnie 50 tyg, 90% jaj. 30 tys Isa brązowa i 30 tys Isa kremowa. Wiadomość na priv
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 15:56 Sob 20 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

Serio jest dużo możliwości sprzedaży drogo towaru. Trzeba w to jednak włożyć sporo kapitału i wysiłku. Nie będę Cię pouczał bo masz swoje doświadczenia, ale może warto wszystkie rzucić na bok i pomyśleć od początku.
Moje historie nie są wyssane z palca- uwierz.

Są producenci, którzy nigdy nie szukali klienta mimo dużej produkcji i nie brakuje im klientów, którzy zapłacą sporo więcej niż innym. Oczywiście nie weźmie naczepy, bo go będzie bolało, a Jajeczny to by zemdlał Very Happy, ale weźmie solówkę, bo na drogi towar zawsze będzie klient. Pytanie czy chce się sprzedawać wszystkim, czy chce się zarabiać.
To samo dotyczy detalu, hurtu, przemysłu itp.

Na jeden przemysł zawieziesz byle g.... a na inny bez odpowiednich kwitów możesz zapomnieć, że będą chcieli w ogóle rozmawiać
Racja, ale takie czasy, że tego co w inny sposób niż większość produkuje czy handluje tego trzeba tłamsić, zwalczać, czasem wyzyskiwać.

Ale do rzeczy, Zdrowych i spokojnych świąt Wielkanocnych, życzę i hodowcom i handlowcom oraz klientom.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 09:24 Sob 20 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
A tak przy okazji, co się stało z Twoimi biznesami ?
Do niedawna prowadziłeś ich bodajże pięć, a teraz zostały Ci tylko dwa. Coś nie wyszło, coś się nie udało ? Interesująca sprawa.

ahh yoyo Smile
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 07:44 Sob 20 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak przy okazji, co się stało z Twoimi biznesami ?
Do niedawna prowadziłeś ich bodajże pięć, a teraz zostały Ci tylko dwa. Coś nie wyszło, coś się nie udało ? Interesująca sprawa.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 07:41 Sob 20 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Yoyo napisał:
misio8 napisał:
Fakty są faktami i nie zaklinaj rzeczywistości. Producentów jest miernot co nie miara tak jak i handlarzy. Jeśli wyprodukuje a nie potrafi handlować to jezdzi z towarem i bawi się w rozdawnictwo. Co do mojego języka hmmm coz. Skwituje to tak, ze pisze różne artykuły do kilku magazynów, dla różnych branż, a forum jest chyba luźna forma przekazu i nic nikomu nie muszę udowadniać. Jeśli masz zyczenie zrobie wyjątek i będę używał jakże wyniosłego i oficjalnego języka 😉

Misiu, możesz nam przesłać link do jakiegoś Twojego artykułu ? Może być dowolny z palety tych kilku magazynów. Ciekawi jesteśmy, czy tamteż wypisuje takie bzdury.

Zrobie Ci tę przyjemność i oszczędzę tych bzdur.
Poza tym te branże maja się nijak do jajek i byłaby to dla Ciebie raczej czarna magia lub właśnie bzdury.
Troszkę pokory Yoyo, a skoro Ci tak zle w tej produkcji to z niej zrezygnuj nie patrząc na koszty bo i tak przecież dokładasz., to już serio robi się męczące 🙂 Wesołych Świat dla Ciebie i wszystkich z forum.

P.S.
Nie misiu tylko misio 😉 8 z przypadku jakbyś chciał zapytać

Nie, nie. No nie bądź taki skromny. Pochwal się swoimi dokonaniami redakcyjnymi. Wszyscy chętnie poczytamy. Nie przejmuj się tym, że to nie na temat jajek. Wbrew Twoim przekonaniom, większość hodowców to ludzie wykształceni- na pewno zrozumiemy.
A o mój biznes to ty się nie martw. Może nie sprzedaje, tak jak Ty 6 mln jaj miesięcznie, ale doskonale daje sobie radę.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 00:26 Sob 20 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
misio8 napisał:
Fakty są faktami i nie zaklinaj rzeczywistości. Producentów jest miernot co nie miara tak jak i handlarzy. Jeśli wyprodukuje a nie potrafi handlować to jezdzi z towarem i bawi się w rozdawnictwo. Co do mojego języka hmmm coz. Skwituje to tak, ze pisze różne artykuły do kilku magazynów, dla różnych branż, a forum jest chyba luźna forma przekazu i nic nikomu nie muszę udowadniać. Jeśli masz zyczenie zrobie wyjątek i będę używał jakże wyniosłego i oficjalnego języka 😉

Misiu, możesz nam przesłać link do jakiegoś Twojego artykułu ? Może być dowolny z palety tych kilku magazynów. Ciekawi jesteśmy, czy tamteż wypisuje takie bzdury.

Zrobie Ci tę przyjemność i oszczędzę tych bzdur.
Poza tym te branże maja się nijak do jajek i byłaby to dla Ciebie raczej czarna magia lub właśnie bzdury.
Troszkę pokory Yoyo, a skoro Ci tak zle w tej produkcji to z niej zrezygnuj nie patrząc na koszty bo i tak przecież dokładasz., to już serio robi się męczące 🙂 Wesołych Świat dla Ciebie i wszystkich z forum.

P.S.
Nie misiu tylko misio 😉 8 z przypadku jakbyś chciał zapytać
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 22:18 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 22:10 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Jak odejmiesz paczkę, koszt dystrybucji i zwrotów, stłuczki będą na poziomie ćwierć promila, równe palety, dostawy na czas i zgodne z zamówieniem, będziesz miał KAT, kilka różnych ISO, nowe wytlaczanki, przekładki i palety, odkurzacze na kurnikach zamiast sypania gowna na ptaszynce itp itd ja będę potrzebował następnego dobrego dostawce- tak będę z Toba pracował, bo wybranym płace za L luzem nawet 30gr pomimo ze mogę ja kupić za 20. Mam klientów którym sprzedam ten towar a czas na zamieszanie i ryzyko nie jest dla mnie wart tej różnicy bo zajmuje się sprzedażą a nie śmietnikiem. Oczywiście nie bierz tego personalnie ale tak wyglada 80% produkcji w kraju

Tylko utwierdzasz mnie w przekonaniu, że warto jest przejść na własny handel.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 21:25 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do innych biznesów z których się śmiałeś- mam tylko dwa oprócz jajek Razz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 1315, 1316, 1317  Następny
Strona 36 z 1317

Skocz do: