Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja wiem ze chwastox nie bierze ruminaków ale apyros powinien brać jako wrażliwe, w zeszłym roku pola miałem czyste pryskając tym samym wiec wina lezy po stronie apyrosu.

 

Apyros rumianki ma w średnio wrażliwych. Na rumianki to do Apyrosa zamiast Chwastoxu daj Mustang.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na perz tesz apyros jest gorszy od atributu

tylko ze po attribucie nie bardzo można siać rzepak zimowy i dlatego go stosuje

Ja w tym roku mam rzepak po atribucie i teraz tez będe miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:) czy juz ktoś sie wziął za koszenie pszenucy?? bo u mnie juz sie powoli biora. jutro sie dowiem jak sypie bo sąsiedzi juz wyruszyli. ale obstawiam ze wiecej jak 3t/ha to nie będzie. bo wszystko grzyb opierniczył całkowicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 t z hektara to bardzo mało , mnie średnio wychodziło ok.6 t ,ale niektórym sypie i 8 t, a w tym roku to nie wiem ,bo nie kosiłem.Pochwalcie sie jaki plon osiągacie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Małe poletko bez ochrony grzybowej małe nawożenie 36 arów klasa 4b i a, plon 1,8t dzis koszona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos szybko u Was te zniwa.Ja dzisiaj dopiero wywoziłem pszenice z zeszłego roku Cena 600+Vat,takze opłacało sie troche poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie dostałeś taką ,cenę i jakie miała parametry?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas zborze kupuje tylko gorzelnia, niezależnie co to jest płacą po 280 + wat, mają juz pełne magazyny i nadmiar chętnych, nikt poza nimi nie kupuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie dostałeś taką ,cenę i jakie miała parametry?.

Liczba opadania 284,wilgotność 12,4 ,gestość 84,białko 12,3. 600 to cena wyjściowa tyle bym dostał gdyby białko miała min.13,5 ,a tak wyszła 600 zl. już z vatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem gdzies w necie że podczas magazynowania pszenicy z biegiem czasu spada zawartość białka w ziarnie.Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
całe pole pryskałem w jeden dzień, najpierw Apyrosem + Chwatox później Attributem i Granstarem i pare godzin po oprysku spadł deszcz a oto efekt

7ef2557619bf5f1em.jpg

chwastoks nie zabije rumianku tez mam to samo w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś omłóciłem pszenice. I co powiem...słabiutko...ale pocieszam się sąsiadem,bo u niego jeszcze gorzej. Nakosiłem pszenicy ze śniedzią-3t/ha plon słaby ze śniedzią nie aż tak źle bo jak sąsiad młócił to wszyscy myśleli,że sie kombajn pali tak sie na czarno kurzyło z pszenicy!!!! I u niego plon ~2t/ha Porażka. No i tu sie głowie żeby tej porażki uniknąć w przyszłym roku. Myślę,żeby zaprawić pszenicę do siewy np Raxilem,dobra to zaprawa? Tylko,że raczej moje porażone( w nie dużym stopniu w sumie) ziarno do siewu nie będzie sie nadawało,więc pasowało by odmienić. Jak tam u was sypie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w granicach 4,5 do 5 z ha, jak sie kosi u ludzi to 3 do 3,5 to juz dobrze, nie kosilem jeszce najlepszej... ale ogolnie to lipa susza i grzybnia zrobily swoje... a teraz jeszce zrobili nam cene 38 zl ... porazka... chyba trzeba zaczac chodzic na grzyby i jagody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin zajmij sie raczej czyms innym bo rolnictwo to raczej ci kiepsko wychodzi .pytanie o wymiane materialu siewnego to powala na kolana[ze smiechu]szczegolnie przy doplatach do materialu[jeszcze sa] a o plodozmianie,fungicydach slyszales

pszenica zimowa tonacja na lepszych glebach 6t/ha,pszenzyto na piasku 4

zyto na II klasie 5,5, mieszanka jara na piasku 3,5.reszta jeszcze w polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie kombajn chodzi jak nalezy:) i zacząlem kosic:D dzisiaj próbowałem ale niestety wszystko sie pierniczyło to koło 19.30 wyszedłem w pole. wykosiłem 0,63ha ładnej pszenicy i miałem dwa zbiorniki w Rekordzie. nie pełne na maxa ale takie dosyc dobre:D więce jeszcze nie jest tak tragicznei tylko ze pszenica drobna jak cholera:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marcin zajmij sie raczej czyms innym bo rolnictwo to raczej ci kiepsko wychodzi .pytanie o wymiane materialu siewnego to powala na kolana[ze smiechu]szczegolnie przy doplatach do materialu[jeszcze sa] a o plodozmianie,fungicydach slyszales

pszenica zimowa tonacja na lepszych glebach 6t/ha,pszenzyto na piasku 4

zyto na II klasie 5,5, mieszanka jara na piasku 3,5.reszta jeszcze w polu

 

Nie udzielaj takich aroganckich rad, szanuj wszystkich rolników zwłaszcza tych słabszych bo to dzięki nim ty możesz produkować więcej. U mnie przeciętny plon na poziomie 7 t z ha to jest o tonę więcej niż w ubiegłym roku. Aż strach pomyśleć co by był gdyby wszyscy umłócili tonę więcej z ha niż w ubiegłym roku.Jaka by wtedy była cena zboża, trzody chlewnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już po zbiorach, takiej ładnej jak w tym roku jeszcze nie miałem, ciekawe czy wróci się za opryski,

odmiana miranowska na 3b i 4a dała 5,5 może 6 t z ha

na 4b 5 może 5,5 ( mniejsza ochrona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marcin zajmij sie raczej czyms innym bo rolnictwo to raczej ci kiepsko wychodzi .pytanie o wymiane materialu siewnego to powala na kolana[ze smiechu]szczegolnie przy doplatach do materialu[jeszcze sa] a o plodozmianie,fungicydach slyszales

pszenica zimowa tonacja na lepszych glebach 6t/ha,pszenzyto na piasku 4

zyto na II klasie 5,5, mieszanka jara na piasku 3,5.reszta jeszcze w polu

 

Jacek...przystopuj troche bo ja sie staram grzecznie odnosić do wszystkich(nie mówię,że ty nie grzecznie) i nie patrze z góry na wszystkich co i m sie nie udało. Dla przykładu w zeszłym roku pszenicy miałem 6t z hektara co inni z trudem osiągali po 4,5-5t. A w tym roku sie po prostu nie udało z pszenicą. Ale za to pszenżyto 5t/ha a jęczmień jary 6t/ha. Także nie wiem czy tak słabo. Skoro juz o plonach mowa to siana mam tyle,że stodołe od sąsiada wynajmuje bo w mojej już miesca nie ma takie plony z 2,5ha,ludzie się za głowy łapali,także nie wciskaj mi tu kitu,że słabo gospodaruje. Staram się jak moge i narazie moje gospodarstwo sie ciagle rozwija także tak na glanc nic nie jest a materiał odmienie i od tego roku wszystko do siewu zaprawiam-człowiek uczy się na błędach nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie pisze o cenach pszenicy konsumpcyjnej . PAN Grygier ( współwłaściciel z niemcem elewatora i młyna o przerobie 500 t doba firma DIAMANT z Grodziska wielkopolskiego ) płaci za tonę 450 zł plus wat . Firma ta w 90% ach zaopatruje się w pszenicę na zachodzie , polskiego chłopa ma w D.... czy nie woła to o pomstę do nieba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już po żniwach pszenica około 6,5 tony z ha pszenżyto prawie 7 jęszmień niestety słabo około 4.8 t ,ochrony grzybowej żadnej saletra amonowa 250kg ha, klasa 3b tak że nie jest żle ,przynajmniej lepiej jak w zeszłym roku ,tylko ta cena :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie coś o cenach

U mnie 500 za najlepsze parametry

U mnie to samo 500+vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...