Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2.6t z ha miałem na glince sprzedany po 960 na konto ,rzepaczyska poorane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ok 3t /ha cena 923zł/t brutto na konto. w nastepnym tygodniu mozna spodziewać sie ceny z 8 z przodu I sa juz pierwsze zapowiedzi punktów skupu zboża , sezon maja rozpoczynać od 28zł/q super....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I sa juz pierwsze zapowiedzi punktów skupu zboża , sezon maja rozpoczynać od 28zł/q super....

a my w tamtym roku narzekaliśmy ,

pszenica staniała ponad 2/3 a ile chleb??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej okolicy dopiero dzisiaj na całego {pryskane}ja czekam 5-7dni bo zielony nie pryskałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również dopiero dzisiaj wjechałem w rzepak wilgotność 8 - 9%, plon ok 4t, tylko mam problem ze spleśniałymi nasionami (są popielatej barwy) czy one są liczone jako zanieczyszczenia? czy mogą zdyskwalifikować partię jako przeznaczoną do celów konsumpcyjnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzepak wymlócony i sprzedany(petroestry) cena do bani(980 i 950netto) ale plon super! Nie wiem czy pisać bo mi ktoś powie że psuje rynek odmiana galileo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się też polecam Forze w tym roku miałem ją posianą na takich samych glebach jak opisujesz i dała bardzo przyzwoity plon ok. 4,6t/ha bardzo ładnie i równo kwitła i dojrzewała. odmiana wczesna pierwsza poszła pod kosę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forza może i wczesna odmiana ale na jednym polu obok siebie miałem cabriolet i forze no i cabriolet był według mej oceny o jakieś 5 dni wczesniej kwitł i dojrzewał koszony rzepak razem dał jakieś 2.75 jak naa mnie to rekord tylko cena do dddddd.....upy ziemia kl 3b 4 a ogólnie z obu odmian jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś porażka 2,75 ja na takiej samej 3b-4a zebrałem californium 4,25 a powinno być 4,5t/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj skosiłem rzepak o plonie nie bede pisał dopóki nie sprzedam i nie bede wiedział ile jego jest na przyczepach kosiłem prawie do północy. Miałem 3,66ha i w porówniaiu z zeszłoroczną ceną bede ok około 7tys w plecy na całym tonażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po rzepaku plon 4,04t/ha. gleba 3b-4a ziarno ładne troche mało ale itak nieżle jak nato co się zanosiło po wiośnie tylko ta cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę ,rzepak skosiłem 23.07 jednofazowo ,bez desykacji i sklejaczy ,plon wyszedł 4,24 z ha odmiany Nelson,Nk Petrol,Visby,wilgotność 7,0-7,3 cena 1035 z vatem,co daje przychód 4388zł z ha i ok 1 tona została mi jako zysk w kalkulacji nie uwzględniając dopłaty bezp. bo ją traktuje jako dodatkowy bonus,koszty bezpośrednie łącznie z odsetkami od pożyczonego kapitału łącznie ze zbiorem usługowym zamkneły się w kwocie 3250zł. W porównaniu do ubiegłego roku to mizernie,cena o 200zł zbyt niska .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz do polemiki S Piotr

plon może i nie zwala zz nóg (2.75) ale u mnie w okolicy 3 t to maks w tym roku dlatego nie odbiegam plonem od przysłowiowych w,,wielkich gospodarzy,, co mają po 100 ha a tak po za tym to S Piotr aby te 4 tony uzyskać to musiałeś niezłe nakłady ponieść co? i jak wyszłeś na zero a może jesteś do przodu przy tych cenach i tym plonie to tak mniej więcej ile na czysto z hektara wyciągasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak aby mieć trzeba dać nie prowadzę takich kalkulacji z hektara,ale przewiduje z całego gospodarstwa mały plus .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zakupiłem materiał siewny na nowy sezon catalina zaprawiana cruserem macie jakieś sugestie co do tej odmiany bo mi sprzedawca mówił że to odnowiona california co wy na to? oprysk to zastosuję dewrinol top 2.75 na ha w mieszaninie z z brasiherbem 0.2 oprysk odrazu po siewie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też sobie zostawiłem trochę materiału siewnego z tegorocznych zbiorów a zaprawie jak co roku Super Homai i ile tam zaoszczędzę? bo nawet nie wiem ile teraz 10kg kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was Jako rolnik amator mam pytanie niech ktos mi napisze co w tym roku siac jaka odmiane i jakie nawozy i opryski... Upriawam rzepak raz co 4 lata na 3 ha tak wiec kiedys pryskałem po siewie lasso a teraz jego ponoc juz nie ma... Tak wiec prosze na ten sezon o jakies szczególy zaznaczam ze bede orał na razówke... Pozdrawiam

 

Jak by ktos juz miał cos gotowego jakas instrukcje moj meil miras.pl@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja też sobie zostawiłem trochę materiału siewnego z tegorocznych zbiorów a zaprawie jak co roku Super Homai i ile tam zaoszczędzę? bo nawet nie wiem ile teraz 10kg kosztuje

A do rzepaku nie ma zwrotów za materiał siewny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam was Jako rolnik amator mam pytanie niech ktos mi napisze co w tym roku siac jaka odmiane i jakie nawozy i opryski... Upriawam rzepak raz co 4 lata na 3 ha tak wiec kiedys pryskałem po siewie lasso a teraz jego ponoc juz nie ma... Tak wiec prosze na ten sezon o jakies szczególy zaznaczam ze bede orał na razówke... Pozdrawiam

 

Jak by ktos juz miał cos gotowego jakas instrukcje moj meil miras.pl@o2.pl

ja orałem też w zeszłym roku na razówke i pryskałem Kalifem 0,14l/ha i fuego 1,5l/ha, dobra odmiana to forza u nas prawie każdy ja sieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś zakupiłem materiał siewny na nowy sezon catalina zaprawiana cruserem macie jakieś sugestie co do tej odmiany bo mi sprzedawca mówił że to odnowiona california co wy na to? oprysk to zastosuję dewrinol top 2.75 na ha w mieszaninie z z brasiherbem 0.2 oprysk odrazu po siewie

 

Catalina to nie nowa Californium, tylko jej klasa wczesności i wysokość jest do niej zbliżona. Jest to odmiana stosunkowo wczesna.

Musiusz ją skrócić jesienią. Dobrze też jest jesienią dodać boru, chociaż jest stosunkowo wytrzymała na przymrozki, ale licho nie śpi.

Co do oprysku na chwasty, jest dobry i stosunkowo tani. Tylko pamiętaj by zdążyć z opryskiem. Jak wałujesz siew to pryskaj szybciutko. Jak masz gleby ciężkie, gliniaste to jednak Devrinol może sobie nie poradzić. Wtedy lepiej dać np. Metazenex 500 z 1,5l z Brasiherbem 0,2l.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pryskacie wasze rzepaki w tym roku prosilbym o kombinacje oprysków, najbardziej zalezy mi zeby zwalczyc przytulie i rumian bo tego zawsze u mnie najwiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja też sobie zostawiłem trochę materiału siewnego z tegorocznych zbiorów a zaprawie jak co roku Super Homai i ile tam zaoszczędzę? bo nawet nie wiem ile teraz 10kg kosztuje

A do rzepaku nie ma zwrotów za materiał siewny?

niestety do nasion rzepaku nie ma dotacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...