Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:10 Sro 27 Maj 2020

Plony i ceny sierpień 2009

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
osa21

PostWysłany: 06:21 Sro 2 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owies w Błotnicy po 160 a w Stoisławiu po 210zł/t w innych skupach nie przyjmuja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
korsarz

PostWysłany: 23:01 Wto 1 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisał:
ceny z dzisiaj pszenica paszowa 350,
pszenzyto 310,
jęczmień 310,
owies 160 Shocked Shocked Shocked

No niegadaj że owie po 160zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
buchaj

PostWysłany: 13:12 Pią 28 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie pszenica dała w tym roku średnio 5,5 t/ha czyli podobnie jak w roku ubiegłym, ale teżi lepiej o nią dbałem... u sąsiadów 4t/ha to jest maks. Na początku tygobnia sprzedałem 8t, tak na próbę i wyszło mi 470zł netto Shocked A dodam, że była to najwyższa cena (gluten-30 i wszystko inne też powyżej normy) Gościu na elewatorze mówił, ze w tym roku całe nic kupili, bo raz, że ludzie nie przywożą, bo po takiej cenie się nieopłaca, a dwa, zę większośc z tych, którzy przywiozą odsyłaja do domu, bo ziarno nie wutrzymuje parametrów (co z resztą nie dziwi przy takim przebiegu pogody i canach nawozów). Póki co pszenica ma u mnie gdzie leżeć a kasa nie jest mi na gwałt potrzebna, więc pi...lę, nie sprzedaję Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek

PostWysłany: 11:49 Nie 23 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym roku ozima ok.6,5 t/ha w tamtym 2 tony więcej
Zakład Ihar Ożansk 8t/ha a w 2008 9,5.
Także szykuje się nam mała katastrofa przy tych cenach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tomasz0859

PostWysłany: 11:35 Sob 22 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ake cena na tuczniki teraz jest i jak tylko można trzeba przetworzyć własne zboże, dodając koncentratów i premiksów. Zawsze to zboże "wyjdzie " drożej.
Tylko czy ten boom na świnki nie zrobi znowu podwyżek . Parka dziś na rynku to 3,5 stówki albo lepiej - zaczynać od zera?- porażka. Ci co mają własne lochy i miejsce -najpierw zwiększą u siebie a nadwyżkę prosiąt rzucą na rynek.
Zresztą Ci co mają krówki też przerzucą częś przez nie i ... gdyby choć cena na mleko była koło złotówki.
Ja mam - jeszcze 93 grosze ( żeby tylko nie mniej) i całą pszenicę , niekonsumpcyjnę przez nie przepuszczę. Trochę soi, rzepaku ( ew jakiś koncentrat), premiksy i wio....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rooolnik

PostWysłany: 11:17 Sob 22 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paranoja to to ze rolnikowi podrzuca się kłody pod nogi
Powrót do góry
hospes

PostWysłany: 19:03 Sro 12 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ,u mnie plon ciut lepszy niż w zeszłym roku pszenica 6,5 t z ha, jęczmień 5,5 ,pszenżyto 7 t ,co do cen to zgodze sie że paranoja , ale wydaje mi sie że to przez to że nie ma tuczników i nie ma kto tego zboża zerzreć , ja sam miałem w zeszłym roku 220 szt w cyklu zamkniętym teraz mam 30 Smile sąsiad podobnie , sytuacja zmieni sie za dobry rok bo z tego co sie oriętuje to ludzie szaleją z zwiększaniem produkcji trzody :/ paranoja !
Powrót do góry
ROLAS1970

PostWysłany: 18:19 Sro 12 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powstał nowy portal do sprzedaży i kupna płodów www.esilo.pl
co o nim sądzicie ?
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 18:51 Wto 11 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceny z dzisiaj pszenica paszowa 350,
pszenzyto 310,
jęczmień 310,
owies 160 Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
rooolnik

PostWysłany: 11:07 Wto 11 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o pszenice to u mnie też plon słabszy od zeszłego roku o jakieś 25 % , cena do bani koszty produkcji cholernie wysokie na razie nie sprzedaje bo się nie oplaca
Powrót do góry
czarko

PostWysłany: 10:36 Wto 11 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas to samo....ceny to jakiś absurd,żyto 290 -310netto,owies 250-270,pszenżyto 340.....i nawet chodżby chcieć coś oddać to nikt na razie nie przyjedzie bo nie ma transportu.
Paranoja....z tymi cenami to przekręt nad przekrętami....nic tylko brać pałę i lać po tych zakutych łbach co niektórych.Oni dobrze wiedzą,że plonu nie ma większego niż w zeszłym roku ale idą na całość bo wiedzą,że sporo rolników i tak musi oddać ponieważ nie ma magazynów.....ktoś na tym nie źle zarobi bo zboża potem nie będzie!
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 21:19 Pon 10 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas pszenica po 440kancumpcja ale dziś na 28 pojazdów tylko 2 osoby miały po tej cenie, reszta to paszówka po 380zł, nie ma białka, żyto u nas jest po 270, pszenżyto po 340zł/t
Powrót do góry
mf3085

PostWysłany: 20:27 Nie 9 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas pszenice kupują po 400 + vat a zyto po 300 + vat i jeszcze przed skupem są kolejki a w telewizji mówią ze z słowacji sprowadzają jeszcze tansze, szlak człowieka trafia przez te ceny, a w sklepach w prost przeciwnie nic nie tanieje i znowu człowieka nerwa bierze, wyjscie jest jedno uprawa bez nawozów bo są drogie zeby starczyło do kilku świnek potem je włep i jakos życ a mieszczuchy niech płacą za dunskie czy holenderskie zarcie albo przymierają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pablo555

PostWysłany: 09:28 Nie 9 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzepak plon 4.2t ha, w 2008 3 t ha ,ale zato cena marna. pszenica plon 5 t ha, w 2008 7,5 t ha ,o cenie nawet szkoda pisać od 400 t do 490 zł , Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
damian9871
Moderator

PostWysłany: 08:40 Nie 9 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszenica oz plon niższy o 20%
rzepak plon jak w 2008
zyto również
jęczmień jary o 15% więcej niż w 2008
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 07:10 Nie 9 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozatym to nawet jak plony bedą wyższe to rolnik nie może zarobić tylko ma być jak zawsze wydymany w d..., w grudniu na pewno pszenica bedzie po 550zł/t.
Powrót do góry
nomijas

PostWysłany: 09:16 Sob 8 Sie 2009    Temat postu: Plony i ceny sierpień 2009 Odpowiedz z cytatem

Przysięgam już szlag mnie trafia jak czytam wszędzie, że niskie ceny zbóż wynikają z urodzaju i nadzwyczajnych plonów. U mnie sytuacja wygląda następująco z tego co już zauważyłem, jęczmień ozimy 56 q czyli 10% mniej niż przed rokiem, żyto 45q czyli 12% mniej, pszenica będzie jakieś 65-70q czyli ok 20% mniej. To ja się pytam gdzie te wyższe plony bo jak rozmawiam ze znajomymi to sytuacja wygląda podobnie.

Mam oficjalny apel WPISUJCIE PROSZĘ JAKĄ TENDENCJĘ OBSERWUJECIE W TYM ROKU ZNIŻKOWĄ CZY ZWYŻKOWĄ W STOSUNKU DO ROKU POPRZEDNIEGO ???

NIE POZWÓLMY ABY HANDLOWCY, MŁYNARZE, PASZOWCY I WSZELCY INNY POŚREDNICY ROBILI Z NAMI, ROLNIKAMI, CO CHCIELI. BO DZISIEJSZE CENY NAWET Z DOPŁATAMI NIE POKRYWAJĄ JAKICHKOLWIEK KOSZTÓW PRODUKCJI. TO JAWNA KPINA, ZMOWA I BANDYTYZM !!!

CIEKAWE CZY MĄKA LUB PASZE POTANIAŁY O 40% W STOSUNKU DO ROKU 2008 I O 60% W STOSUNKU DO ROKU 2007 !?!?! BO O TYLE POTANIAŁY ZBOŻA.

Jestem przekonany, że powodem niskich cen jest fakt, że większość rolników nie ma gdzie zmagazynować zbóż i musi sprzedać już dziś. Gdyby tak przez miesiąc a może nawet przez tydzień nie dostarczyć do skupów w Polsce ani tony ziarna to zaraz zaczeli by w porty robić ze strachu i okazałoby się, że mogą płacić więcej, że im się opłaca i może, że plony wcale nie takie wysokie.

Nie dajmy się pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: