Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:33 Wto 14 Lip 2020

Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 381, 382, 383  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
śledzik

PostWysłany: 19:22 Sob 17 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie tak samo. Wygląda coraz to gorzej. A przesiewać nie ma czym, brak materiału.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawidlubelskie

PostWysłany: 19:14 Sob 17 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie podobnie cieszyłem się śniegiem w te mrozy ok 5-8 cm no i jakiś tydzień temu żle nie wyglądał poszło 200 kg saletrosanu na hektar a on coraz gorszy daje mu jeszcze ze 3 dni bo ciepło jest jak nie ruszy to przesiewam.
Powrót do góry
thug

PostWysłany: 18:17 Sob 17 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U MNIE KASACJA JUZ PO WIZYCIE LIKWIDATORA
Powrót do góry
krzych91991

PostWysłany: 18:00 Sob 17 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tydzien temu jeszcze serca wygladaly na zielone, dzisiaj bylem na polu i szok prawie wszystko zaczelo dziwnie schnac i gnic... czarno to bardzo widze Confused chyba pod plug wszystko pojdzie Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gena

PostWysłany: 18:53 Pią 16 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po dzisiejszej lustracji mój chyba do likwidacji. Beznadziejnie to wygląda Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
henio2

PostWysłany: 13:45 Pią 16 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dzięki może coś z tego będzie bo nie był ubezpieczony Embarassed choć koszty by pokryło Very Happy
Powrót do góry
anton

PostWysłany: 11:12 Pią 16 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

henio2 napisał:
Właśnie wróciłem z pola rzepak Visby może 10-12 sztuk żyje zostawić czy orać? Rolling Eyes

ja bym zostawił, w tamtym roku miałem też 9-10szt i dał 2 tony
Powrót do góry
henio2

PostWysłany: 10:07 Pią 16 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłem z pola rzepak Visby może 10-12 sztuk żyje zostawić czy orać? Rolling Eyes
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 09:23 Czw 15 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thug napisał:
kto przesiewal rzepak ozimy jęczmieniem jarym rzepak popryskany chlomazonem? ja siałem po tytoniu jeczmien jary i było ok a jak to jest po rzepaku

W zeszłym roku sąsiad przesiewał jeczmieniem, jechał tylko agregatem dosyć głęboko a póżniej uprawowo siewny. Plon miał ładny ale miał sporo zielonych kłosów w czasie żniw wilgotność miał około 18.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Gena

PostWysłany: 09:02 Czw 15 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gena napisał:
http://www.wrp.pl/Indhold/sider/show_article-7/default.aspx?id=10197

Ten link nie był skierowany tylko do Ciebie ,ale dla wszystkich !!!!
Czasem tak mi się wydaje na tym forum że niektórzy traktują go jako byłby ich prywatnym. Takie mam odczucie obym się mylił .....
Powrót do góry
krzych91991

PostWysłany: 22:00 Sro 14 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po tym oprysku najlepiej siac pszenice jara, kukurydze, rzepak jary. W ubiegłym roku po zimie z powodu wymarzniecia zaoralem 4 ha rzepaku i zasialem mieszanke jeczmienia z owsem i po wschodach zaczęla żólknąć, rosliny byly cienkie i plon byl niezadowalający, nie polecam zasiewania po rzepaku(stosowaniu herbicydow) jeczmienia ani owsa.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
thug

PostWysłany: 20:14 Sro 14 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie pytam o teorie tylko czy ktoś w praktyce stosował taki przesiew teorie znam dobrze
Powrót do góry
Gena

PostWysłany: 18:36 Sro 14 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.wrp.pl/Indhold/sider/show_article-7/default.aspx?id=10197
Powrót do góry
thug

PostWysłany: 18:16 Sro 14 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koło Wrocka wszystko zmasakrowane większość ozimin do przesiania rzepak który jeszcze jako tako wyglądał jakiś czas temu teraz mimo że jest zielony w środku jest miękki rozchodzi się całkowicie czyli nic z niego nie będzie
Powrót do góry
thug

PostWysłany: 18:11 Sro 14 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kto przesiewal rzepak ozimy jęczmieniem jarym rzepak popryskany chlomazonem? ja siałem po tytoniu jeczmien jary i było ok a jak to jest po rzepaku
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 06:31 Sro 14 Mar 2012    Temat postu: Re: Rzepak Odpowiedz z cytatem

Przedstaw mi jakieś wiarygodne badania porównujące masę korzeni. Zagłębiając się w ten temat stosowałem 1.5l ccc na pierwsze kolanko i 1.5l dwa tygodnie później w pszenicy oraz 0,4l moddusa +0,3l
Nie zauważyłem żadnej różnicy w wyglądzie korzeni.
Nie twierdzę,że chcesz źle,ale jestem uczulony na doradców którzy mają % od wartości sprzedaży a Twój login bezpośrednio się z tym kojarzy.

Chyba nie chodzi o to żeby było najdrożej,tylko coś zostało
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Doradca_sor

PostWysłany: 22:58 Wto 13 Mar 2012    Temat postu: Re: Rzepak Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
Po utracie wszystkich tematów w tym dziale chciałbym odtworzyć ten temat. Najbardziej interesuje mnie wiosenne zastosowanie CCC z tubekonazolem. Chyba darek o tym pisał ale zapomniałem więc proszę o powtórkę.

A cóż tutaj dużo mówić, to piękny zabieg. Tebukonazol "chroni" rzepak przed chorobami grzybowymi, w tej fazie nie działa juz jako regulator wzrostu, działa natomiast jak najbardziej CCC, który pięknie skracam nam rzepak + jego korzeń, co w przypadku braku wody skutecznie obniża nam plon. A co... byle było tanio ...
Powrót do góry
henio2

PostWysłany: 20:26 Wto 13 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile wysiałem kizeryt 150 kg ,soli 100kg, saletry 200kg czy to nie za mało Confused
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 16:31 Wto 13 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maroLEK napisał:
Witaj sławek! Przy tych terminach i nawożeniu bez takich szaleństw w dawkach jak pisali poprzednicy to wyciągałem do 3 ton/ha (tam gdzie był rzepik to niestety mniej). I coś mi się wydaje,że podczas gdy koledzy z lubelskiego wysiewali saletrę to niczego nieświadomy jeździłem jeszcze na nartach w Chrzanowie Lub. Cool
moj plon 2.95 w tamtym roku przy niesprzyjajacych warunkach jesienia.rzepak mial 4 do 6 lisci.w ubieglych latach 3.5do 3.85.przy nawozeniu 160 czystego azotu.czesc dawki stosowalem na zamarznieta glebe.moim zdaniem lepiej jest przyspieszyc podanie azotu niz je opoznic
Powrót do góry
arturr

PostWysłany: 09:39 Wto 13 Mar 2012    Temat postu: Re: arturr Odpowiedz z cytatem

julian19 napisał:
Widzę że w pewnych rejonach to czysta ekologia ! policz sobie czysty składnik to co Ci przy tych dawkach wyjdzie chyba że masz glebę 1 klasy to zwracam honor a jak nie to strasznie głodzisz ten swój rzepak a dolistnie to możemy wprowadzić tylko i wyłącznie mikro a nigdy nie makro składniki . Kusi mnie ten jary rzepak ponieważ mając na uwadze że rejony typowo rolnicze (Kujawy , Żuławy , Wielkopolska i Opolskie ) zdziesiątkował mróz a reszta się mniej liczy to mam nadzieję na przyzwoitą cenę a jeszcze trochę wypłaci ubezpieczalnia to i tak lepiej niż jara pszenica która się udaje raz na 10 lat ,a co do kukurydzy to pewnie będzie tańsza niż cebula w roku ubiegłym.

Na ekologię tez trzeba liczyć.. Teraz poważnie- grunty w większości IIIa. Dużą część pól mamy po uprawie fasoli, stąd na niektórych kawałkach dobra zasobność w składniki. Fasola pobiera azot zarówno poprzez cześć nadziemną jak i korzenie brodawkowe, dodatkowo gromadzi pozostale składniki.
Jesienią przed siewem rzepaku- ok. 300 kg/ha Tarnogran NPK (5+10+25) ca,mg,s (4+3+16),
Wiosną na start; ok. 150 kg/ha saletrosanu,
po tygodniu, dwóch- ok. 150 kg/ha saletry, ostatnia dawka- ok. 100 kg/ha saletrzaku.
W międzyczasie nawożenie dolistne w pierwszym rzucie Florovit z siarczanem, później kilkukrotnie z dodatkiem Wuxalu.
Wracając do Twojego problemu z koniecznością przesiewania i przemyśleń nt. rzepaku jarego, osoboiście podjąłbym decyzję siewu w połowie rzepakiem i pszenicą, jednak jak zawsze Twoje doświadczenia i spostrzeżenia powinny być decydujące. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Krzyno

PostWysłany: 06:55 Wto 13 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie ze z kukurydza moze byc kiszka bo z iloscia bedzie przesada. mimo wszystko ja bym posial pszenice jara bo jest wg mnie bardziej stabilna w plonowaniu od rzepaku j. z jarym beda problemy i ze slodyszkami przeskakujacymi z rzepakow oz. i z zachwaszczeniem.
twoje nawozenie julian zrozumie jesli siales polifoske 21 na tydzien, poltora przed daniem saletry. zastanawia mnie tylko po co te korn kali skoro w polifosce dales juz 70kg siarki. uzupelniales potas?
u mnie rzepak ok, tego ze wegetacja ruszyla jestem pewien i patrzac na prognaze i temp jakie maja byc jestem zadowolony ze ma juz podany azot bo o wjechaniu na pole nie ma mowy przez co najmniej najblizsze 2tyg; ja realizuje zasade ze to azot ma czekac na rosline a nie ona na azot
Powrót do góry
julian19

PostWysłany: 23:31 Pon 12 Mar 2012    Temat postu: arturr Odpowiedz z cytatem

Widzę że w pewnych rejonach to czysta ekologia ! policz sobie czysty składnik to co Ci przy tych dawkach wyjdzie chyba że masz glebę 1 klasy to zwracam honor a jak nie to strasznie głodzisz ten swój rzepak a dolistnie to możemy wprowadzić tylko i wyłącznie mikro a nigdy nie makro składniki . Kusi mnie ten jary rzepak ponieważ mając na uwadze że rejony typowo rolnicze (Kujawy , Żuławy , Wielkopolska i Opolskie ) zdziesiątkował mróz a reszta się mniej liczy to mam nadzieję na przyzwoitą cenę a jeszcze trochę wypłaci ubezpieczalnia to i tak lepiej niż jara pszenica która się udaje raz na 10 lat ,a co do kukurydzy to pewnie będzie tańsza niż cebula w roku ubiegłym.
Powrót do góry
maroLEK

PostWysłany: 22:11 Pon 12 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj sławek! Przy tych terminach i nawożeniu bez takich szaleństw w dawkach jak pisali poprzednicy to wyciągałem do 3 ton/ha (tam gdzie był rzepik to niestety mniej). I coś mi się wydaje,że podczas gdy koledzy z lubelskiego wysiewali saletrę to niczego nieświadomy jeździłem jeszcze na nartach w Chrzanowie Lub. Cool
Powrót do góry
rzepinka

PostWysłany: 21:53 Pon 12 Mar 2012    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

u mnie tez akteur wyglada znosnie mysle ze wytrzymal zime
Powrót do góry
arturr

PostWysłany: 21:15 Pon 12 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wicherek!, jak jesteś w eterze to już piszę.
Jestem również w szoku z tą ilością nawozu na start. Wstepnie powiem Ci Julian19, iż u nas przez caly sezon idą podobne dawki nawozu( + dolistnie) jakie zastosowałes na start a plon w zeszlym sezonie był pomiedzy 3,7 a 4 tony.
Trudno doradzać, jednak spróbowałbym pszenice jarą TYBALT. Tutaj pewnie Wicherek posądzi mnie znów o to, że jestem jakims naganiaczem, gdyż piszę po raz drugi o tej odmianie. Warto ją wypróbować z uwagi na to, iż można ją siać rónież jako ozimą- jednak najlepiej w listopadzie, uważana jest za najwyżej plonującą z odmian jarych.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 381, 382, 383  Następny
Strona 124 z 383

Skocz do: