Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie koszę zboże przyspieszacz jest na minimum a kombajn po pewnym czasie zaczyna mi przyspieszać ,uszczelniacze na siłowniku od przekładni bezstopniowej zmieniłem na nowe,co robić bo szlak mnie trafia
A nie rwie Ci napinaczy ,albo czy cale mocowanie czesto sie luzuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo w bizonku. wszystko szczelne a i tak przyśpiesza pomału wina będzie po stronie rozdzielacza albo uszczelnień w środku tłoka tylko po co rozbierać jak wszystko suche?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi przyśpieszał jak był luz na tym kole środkowym przekładni bezstopniowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam pewien problem po obecnym sezonie żniwnym urwało mi się chyba z 5 śrub podtrzymujących szarpacz słomy. Może macie pomysł albo komuś się to samo działo co jest tego przyczyną. Jakieś wskazówki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki szarpacz bo jak z żukowa to norma i trzeba zrobić mocniejsze odciągi. a urywa się bo wał nie wyważony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie koszę zboże przyspieszacz jest na minimum a kombajn po pewnym czasie zaczyna mi przyspieszać ,uszczelniacze na siłowniku od przekładni bezstopniowej zmieniłem na nowe,co robić bo szlak mnie trafia

 

Witam,

 

przyczyn może być kilka: wyrobiony wewnętrzny talerz w wariatorze, siłownik może nie trzymać wtedy trzeba go rozebrać i wymienić co się da , dodatkowo w rozdzielaczu mogą być zurzyte "bolce" których wymiana wraz z oringami niewiele kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hej,

 

Wydaje mi się że rwanie śrub jest spowodowane ruchami sieczkarni na boki. Spróbuj włożyć na śrubę szereg podkładek aby nie było przerwy między "płaskownikami" i ściągnij dobrze śrubami wzmocnionymi (8,8) - moim zdaniem to powinno załatwić sprawę.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większych nie można włożyć to tam z jednej strony w tulejce jest gwint. Bo to jest pierwsza seria sieczkarni ta" bardziej masywna"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam problem z alternatorem ładowanie mija mi skale podłączyłem miernik jest 32v załorzyłem regulator npięcia nowy elektroniczny i to samo zmieniłem na nowy mechaniczny i to samo może ktoś miał ten sam problem za podpowiedzi zgóry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sam koniec sezonu zaczeła mi lać pompa hydrauliki. Olej leje się na wyjściu wałka z obudowy pompy. Czy ktoś z was już wymieniał ten uszczelniacz który tam jest czy też trzeba założyć nową pompę. Stara ma już 19 lat ale do tej pory nie było z nią problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wymieniż też łożysko to powinna jeszcze trochę pochodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was może schemat instalacji elektrycznej od rekorda ? Bo nie moge dojść z kierunkowskazami. Tylko lewy mi się pali (nie mryga) dopiero po włączeniu pozycji. Z góry dzięki. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy wie ktoś co zrobic aby kombaj nie gubił ziarna (pszenicy)wentylator ustawiony jest na najmniejsze obroty kierownice już różnie ustawiałem a mimo to nadal ziarno zostaje wydmuchiwane poza kombajn czy jest na to jakiś spodób??
mam podobnie , z tym że w moim ZO 56 na sita idzie b.dużo masy w sumie więcej leci sitami niż na sieczkarnię , jak rozkręcę klepisko to nie wymłaca , obroty bębna 850 regulacja wiatru też nic nie pomaga , sporo ziarenek leży z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem jak wy panowie. U mnie sprawę rozwiązało podniesienie tej gumy która jest zaraz za odrzutnikiem słomy nad klawiszami. A poza tym w pszenicy ozimej Bizonem nie da rady szybko. Poniżej godziny 20 minut na ha nie da rady zejść chyba że zboże marniutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem i nie wiem co z nim zrobic w ubiegłym tygodniu zaczeła szwankowac mi hydraulika a dokładniej kombajn nie chciał podnies hederu wymieniłem pompe bo uznałem ze to ona problem nie znikł wiec wymieniłem rozdzielacz dwusekcyjny po regeneracji i wszystko zaczeło ładnie chodzic po wymianie rozdzielacza a ze miałem w zapasie dzielnik(taka niewielka kostka pod kabina jakby co) to i go tez wymieniłem wszystko ładnie pieknie do dzisiaj znowu ten sam problem, dzielnik to nie jest bo włozyłem juz drugi nowy i próbowałem tez tego starego i nic wiec to nie to pompa tez ok bo podłaczyłem bezposrednio i wywaliło uszczelniacz wiec cisnienie dawała wiec zostaje tylko rozdzielacz dwusekcyjny ale czyzby wytrzymał tylko 7dni co wy na to panowie pilnie prosze o jakies sugestie bo jeszcze sporo ha przedemna a repertuar pomysłów już mi sie wyczerpał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręć o pół obrotu zawór w rozdzielaczu (pod plastykową nakrętką jak dobrze pamiętam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodem nie działania hydrauliki był paproch który zapchał diurke w rozdzielaczu dwusekcyjnym na tym zaworze z plastikiem ale zeby nie było za pięknie jedno zrobiłem to teraz koła skręcaja sie tylko w jedna strone i wracaja do pozycji "na wprost"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dylemat. Otóż przymierzam się do wymiany kombajnu. Mam teraz ZO56 z 79r z kabiną i sieczkarnią, ale do wymiany jest podłoga łącznie z całym koszem sitowym po drugie kombajn ma jeszcze wąskie koła. I tu pojawia się problem: co kupić. Zastanawiam się nad BIZONEM ZO56 z lat 90-tych w dobrym stanie - koszt jakieś 45 tyś lub Claasem Dominatorem 96- koszt ok 70 tyś. I zastanawiam się czy jest sens kupować Claasa, jeżeli mam rocznie do wykoszenia 17 ha swojego i jakieś 40 ha na usługi. Dodam że pola średniej wielkości 0,5 ha i niestety orka zagonowa. Może ktoś coś doradzi bo zupełnie nie wiem co robić. Aha za swojego chciałbym wyjść z ceną 16 tyś - czy to rozsądna cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam dylemat. Otóż przymierzam się do wymiany kombajnu. Mam teraz ZO56 z 79r z kabiną i sieczkarnią, ale do wymiany jest podłoga łącznie z całym koszem sitowym po drugie kombajn ma jeszcze wąskie koła. I tu pojawia się problem: co kupić. Zastanawiam się nad BIZONEM ZO56 z lat 90-tych w dobrym stanie - koszt jakieś 45 tyś lub Claasem Dominatorem 96- koszt ok 70 tyś. I zastanawiam się czy jest sens kupować Claasa, jeżeli mam rocznie do wykoszenia 17 ha swojego i jakieś 40 ha na usługi. Dodam że pola średniej wielkości 0,5 ha i niestety orka zagonowa. Może ktoś coś doradzi bo zupełnie nie wiem co robić. Aha za swojego chciałbym wyjść z ceną 16 tyś - czy to rozsądna cena?

 

 

Zmieniając 056 na 056 tylko troszkę nowszy to moim skromnym zdaniem zmieniasz przysłowiowego "papucia na lacz" jeśli wiesz o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...