Skocz do zawartości
Tommek

Problem z zbiornikiem do mleka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem kupiłem używany zbiornik do mleka Alfa lava 330z litrów i po wieczornym udoju dziś 60 litrów schładzał mi ok 2 godzin .Czy to normalny czas schładzania dla tych zbiorników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mieszadło ledwie sięgało mleka to chłodzi słabiej sprawdź rano, lej mlekon i praktycznie powinno Ci na bieżąco schłodzić ( bo nędziesz miał mieszadło już zakryte. Jak Ci schłodzi na bieżąco ( po ostatniej kanie w kwadrans, pół godziny) to jest OK, jak dłużej to możesz mieć za mało freonu i muszisz sobie zawołać gostka do napełnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podczas rannego udoju cale mieszadło zanurzone i z 12 stopni na 4 stopnie chłodził godzinę dzwoniłem do tej firmy co od nich kupiłem i mówią że to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaka ilość mleka doszła. W takich małych chłodniach agregat nie ma za dużej mocy. Zapisz sobie tylko kiedy dzwoniłeś do nich na wszelki wypadek, bo jak by coś się stało zawsze masz podkładkę o rozmowie o problemie.

Ja mam chłodnię 4850l. i praktycznie jeden udój to ok 1000l. Jak kończy się doić to po pół godzinie mam 4st( z tym, że chłodnia dochładza na bieżąco). Tylko, że mam też wymiennik ciepła 300l dający mi wodę 40-45 stC

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na moje dość długo godzina na 60 litrów,ale zadzwonię do mojego serwisanta chłodni i Ci po południu dam znać co on na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podaj mi nr telefonu na pw do tego twojego serwisanta ja do niego zadzwonię i opowiem co i jak nie będę cię na koszty naciągał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co 15 minut to 1 stopień gość był dobijał freon wstawił taki dławik żeby było większe ciśnienie i dalej 15-20 minut 1 stopień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie taką masz wydajność agregtatu, ale i tak coś długo. Kwadrans / stopień. To jak muszisz zbić o 30 stopni to prawie 8 godzin. Powinno być maksymalnie 4 h po odoju i 4-5 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co 15 minut to 1 stopień gość był dobijał freon wstawił taki dławik żeby było większe ciśnienie i dalej 15-20 minut 1 stopień

 

To zdjęcie z godziny 18, są prawie 3 doje (zostało jeszcze 5 krów) i około 3tys. w zbiorniku.

 

82079856.th.jpg

 

85654432.th.jpg

 

Zanim skończy się mycie instalacji będzie 4,4 stopnia i się wyłączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...