Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:01 Pon 19 Sie 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 1314, 1315, 1316  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yoyo

PostWysłany: 07:44 Sob 20 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak przy okazji, co się stało z Twoimi biznesami ?
Do niedawna prowadziłeś ich bodajże pięć, a teraz zostały Ci tylko dwa. Coś nie wyszło, coś się nie udało ? Interesująca sprawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoyo

PostWysłany: 07:41 Sob 20 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Yoyo napisał:
misio8 napisał:
Fakty są faktami i nie zaklinaj rzeczywistości. Producentów jest miernot co nie miara tak jak i handlarzy. Jeśli wyprodukuje a nie potrafi handlować to jezdzi z towarem i bawi się w rozdawnictwo. Co do mojego języka hmmm coz. Skwituje to tak, ze pisze różne artykuły do kilku magazynów, dla różnych branż, a forum jest chyba luźna forma przekazu i nic nikomu nie muszę udowadniać. Jeśli masz zyczenie zrobie wyjątek i będę używał jakże wyniosłego i oficjalnego języka 😉

Misiu, możesz nam przesłać link do jakiegoś Twojego artykułu ? Może być dowolny z palety tych kilku magazynów. Ciekawi jesteśmy, czy tamteż wypisuje takie bzdury.

Zrobie Ci tę przyjemność i oszczędzę tych bzdur.
Poza tym te branże maja się nijak do jajek i byłaby to dla Ciebie raczej czarna magia lub właśnie bzdury.
Troszkę pokory Yoyo, a skoro Ci tak zle w tej produkcji to z niej zrezygnuj nie patrząc na koszty bo i tak przecież dokładasz., to już serio robi się męczące 🙂 Wesołych Świat dla Ciebie i wszystkich z forum.

P.S.
Nie misiu tylko misio 😉 8 z przypadku jakbyś chciał zapytać

Nie, nie. No nie bądź taki skromny. Pochwal się swoimi dokonaniami redakcyjnymi. Wszyscy chętnie poczytamy. Nie przejmuj się tym, że to nie na temat jajek. Wbrew Twoim przekonaniom, większość hodowców to ludzie wykształceni- na pewno zrozumiemy.
A o mój biznes to ty się nie martw. Może nie sprzedaje, tak jak Ty 6 mln jaj miesięcznie, ale doskonale daje sobie radę.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 00:26 Sob 20 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
misio8 napisał:
Fakty są faktami i nie zaklinaj rzeczywistości. Producentów jest miernot co nie miara tak jak i handlarzy. Jeśli wyprodukuje a nie potrafi handlować to jezdzi z towarem i bawi się w rozdawnictwo. Co do mojego języka hmmm coz. Skwituje to tak, ze pisze różne artykuły do kilku magazynów, dla różnych branż, a forum jest chyba luźna forma przekazu i nic nikomu nie muszę udowadniać. Jeśli masz zyczenie zrobie wyjątek i będę używał jakże wyniosłego i oficjalnego języka 😉

Misiu, możesz nam przesłać link do jakiegoś Twojego artykułu ? Może być dowolny z palety tych kilku magazynów. Ciekawi jesteśmy, czy tamteż wypisuje takie bzdury.

Zrobie Ci tę przyjemność i oszczędzę tych bzdur.
Poza tym te branże maja się nijak do jajek i byłaby to dla Ciebie raczej czarna magia lub właśnie bzdury.
Troszkę pokory Yoyo, a skoro Ci tak zle w tej produkcji to z niej zrezygnuj nie patrząc na koszty bo i tak przecież dokładasz., to już serio robi się męczące 🙂 Wesołych Świat dla Ciebie i wszystkich z forum.

P.S.
Nie misiu tylko misio 😉 8 z przypadku jakbyś chciał zapytać
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 22:18 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 22:10 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Jak odejmiesz paczkę, koszt dystrybucji i zwrotów, stłuczki będą na poziomie ćwierć promila, równe palety, dostawy na czas i zgodne z zamówieniem, będziesz miał KAT, kilka różnych ISO, nowe wytlaczanki, przekładki i palety, odkurzacze na kurnikach zamiast sypania gowna na ptaszynce itp itd ja będę potrzebował następnego dobrego dostawce- tak będę z Toba pracował, bo wybranym płace za L luzem nawet 30gr pomimo ze mogę ja kupić za 20. Mam klientów którym sprzedam ten towar a czas na zamieszanie i ryzyko nie jest dla mnie wart tej różnicy bo zajmuje się sprzedażą a nie śmietnikiem. Oczywiście nie bierz tego personalnie ale tak wyglada 80% produkcji w kraju

Tylko utwierdzasz mnie w przekonaniu, że warto jest przejść na własny handel.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 21:25 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do innych biznesów z których się śmiałeś- mam tylko dwa oprócz jajek Razz
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 21:21 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla przykładu:
jest jeden fryzjer, a lokal obok drugi

u jednego trwała ondulacja kosztuje 30 u drugiego 100
pierwszy nie myśli, że coś może robi nie tak i dlatego klientki nie zapłacą mu nawet 40, tylko myśli jak się pozbyć tego drugiego donosząc do sanepidu, albo wybijając szybę w nocy.

prozaiczne, ale tak to często wygląda- nie mówię, że u Ciebie, ale widzę jak konkurencja się jeży jak mnie widzi, bo sprzedają tyle co ja na punkcie na którym jesteśmy razem tylko 40% taniej. w dodatku myślą, że jak mi potłuką mój towar albo przykryją swoim, żeby się przeterminował (tak, takie zachowania są normą) to, że ja go wymienię. podobnie jak z kretynami co myślą, że właściciel auta z AC zapłaci za szkodę np. rysę którą mu zrobią Very Happy
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 21:14 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Yoyo napisał:
misio8 napisał:
P.leszkiewicz napisał:
misio8 napisał:
Ogólnie to mam wrazenie nie obrażając nikogo, ze szuka się wymówki na swoją nieporadność. Jeśli jest inaczej to czemu producenci woza na detal taniej niż hurtownik może im zapłacić ? Nigdy żaden producent nie woził towaru drożej ode mnie wiec dlaczego miałby to robić jak mnie nie będzie? Bzdura

A znasz kogoś kto wozi taniej towar w detalu, niż pośrednik mu proponuje? Ja znam wielu hodowców, ale o takim numerze nie słyszałem. Prawda jest taka, ze głupich hodowców, co maja mega nadprodukcje nie brakuje w Polsce. A Wy to po. prostu wykorzystujecie.

I to ilu. Od groma ich jest i się z kolegami śmiejemy, ze my damy po 2 oczka więcej, ale nie- oni będą wszystkim pokazywać hahaha

Misio, to Ty masz kolegów ? Shocked
A tak poważnie, to brednie piszesz. M-kę wożę od 0,32 w górę, a L-kę od 0,40 w górę. Dasz mi po dwa oczka więcej ?

Gdybym miał gwarancję tego, że w hurcie z fermy jajka będą mi wyjeżdżały bez przerwy w cenie 30 gr. M-ka i 40 gr. L-ka, to nie bawiłbym się w handel.

Jak odejmiesz paczkę, koszt dystrybucji i zwrotów, stłuczki będą na poziomie ćwierć promila, równe palety, dostawy na czas i zgodne z zamówieniem, będziesz miał KAT, kilka różnych ISO, nowe wytlaczanki, przekładki i palety, odkurzacze na kurnikach zamiast sypania gowna na ptaszynce itp itd ja będę potrzebował następnego dobrego dostawce- tak będę z Toba pracował, bo wybranym płace za L luzem nawet 30gr pomimo ze mogę ja kupić za 20. Mam klientów którym sprzedam ten towar a czas na zamieszanie i ryzyko nie jest dla mnie wart tej różnicy bo zajmuje się sprzedażą a nie śmietnikiem. Oczywiście nie bierz tego personalnie ale tak wyglada 80% produkcji w kraju

Yoyo po części Ciebie rozumiem i szanuję- serio.
Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że tu gdzie działam producenci to w większości skończeni idioci i wożą taniej niż mógłbym czy ja czy ktoś inny od nich kupić, o braku roboty i wysyłce na przetwórstwo nawet nie wspominając.
Poza tym cały handel jajkiem to przynajmniej jak dla mnie nie są tylko jajka klatkowe.
Dla przykładu: za ściółkę płacę 0,35 (luz), za wolny wybieg M np. 0,40 a kolejka idiotów co nabudowali i chcą mi oddać po 0,22 jest coraz dłuższa.
Szanuję jednak siebie i klienci szanują to co dla nich robię, bo dobrze płacą.
Dobrze, nie znaczy, że buduję pałace- dobrze znaczy, że takich januszy ze śmieszną ceną nie dopuszczam do siebie, bo wiąże się to dla mnie z ogromnym ryzykiem.

Serio jest dużo możliwości sprzedaży drogo towaru. Trzeba w to jednak włożyć sporo kapitału i wysiłku. Nie będę Cię pouczał bo masz swoje doświadczenia, ale może warto wszystkie rzucić na bok i pomyśleć od początku.
Moje historie nie są wyssane z palca- uwierz.

Są producenci, którzy nigdy nie szukali klienta mimo dużej produkcji i nie brakuje im klientów, którzy zapłacą sporo więcej niż innym. Oczywiście nie weźmie naczepy, bo go będzie bolało, a Jajeczny to by zemdlał Very Happy, ale weźmie solówkę, bo na drogi towar zawsze będzie klient. Pytanie czy chce się sprzedawać wszystkim, czy chce się zarabiać.
To samo dotyczy detalu, hurtu, przemysłu itp.
Na jeden przemysł zawieziesz byle g.... a na inny bez odpowiednich kwitów możesz zapomnieć, że będą chcieli w ogóle rozmawiać
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 21:03 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
misio8 napisał:
P.leszkiewicz napisał:
misio8 napisał:
Ogólnie to mam wrazenie nie obrażając nikogo, ze szuka się wymówki na swoją nieporadność. Jeśli jest inaczej to czemu producenci woza na detal taniej niż hurtownik może im zapłacić ? Nigdy żaden producent nie woził towaru drożej ode mnie wiec dlaczego miałby to robić jak mnie nie będzie? Bzdura

A znasz kogoś kto wozi taniej towar w detalu, niż pośrednik mu proponuje? Ja znam wielu hodowców, ale o takim numerze nie słyszałem. Prawda jest taka, ze głupich hodowców, co maja mega nadprodukcje nie brakuje w Polsce. A Wy to po. prostu wykorzystujecie.

I to ilu. Od groma ich jest i się z kolegami śmiejemy, ze my damy po 2 oczka więcej, ale nie- oni będą wszystkim pokazywać hahaha

A tak poważnie, to brednie piszesz. M-kę wożę od 0,32 w górę, a L-kę od 0,40 w górę. Dasz mi po dwa oczka więcej ?

Gdybym miał gwarancję tego, że w hurcie z fermy jajka będą mi wyjeżdżały bez przerwy w cenie 30 gr. M-ka i 40 gr. L-ka, to nie bawiłbym się w handel.

Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 19:35 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
P.leszkiewicz napisał:
misio8 napisał:

Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 18:01 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.leszkiewicz napisał:
misio8 napisał:

Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 14:01 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
P.leszkiewicz napisał:
...A znasz kogoś kto wozi taniej towar w detalu, niż pośrednik mu proponuje? J...

TAK. Woźniak, Ovovita, Adkonis... Wymieniać dalej? Mizgier też nie lepszy. A Agronex już się wyłożył, a byli tacy ambitni cenowo. Oczywiście dodać koszty całej logistyki i opakowań. Czyli stać ich sprzedać taniej. Już do niektórych po świętach ustawiam się w kolejce by wyrwać to co odebrali mi na święta. Rachunek musi się zgadzać. Cool

No tak to jest jak ktoś sra
wyżej niż d... ma Wink.
Widać ich priorytety aby zatkać rynek tanim
i nie zarobić na tym,
ewentualnie stłamsić resztę mniejszych,
aby zrobić rynek wyłącznie dla wiekszych... Mr. Green
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 13:55 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
Yoyo napisał:
...Dzisiaj zysk z produkcji jest wtedy, gdy się omija pośrednika.

Powodzenia. Alleluja i do przodu... Laughing Laughing Laughing Jakieś nowe teorie. Może na Marsie się sprawdzą, bo na Ziemi nie działają.
Działają, działają, ale wszystko zależy od jednostki i od skali produkcji. Mały tak będzie prosperował, duży nie ma szans opierać tak swojej całej produkcji. Milionów może tym sposobem się nie dorobi, ale starcza na dostatnie, normalne spokojne życie. Maybacha też nie będzie, góra mercedes i lambo (oczywiście rolnicze Wink), wszystko też zależy od priorytetów i potrzeb. Natomiast za co się nie brał to zawsze trzeba mieć głowę na karku, a nie 2 lewe ręce i opierać się w większości o dłużny pieniądz. Kredyty są dla ludzi, ale jak wartość przedsięwzięcia jest max. 2 krotnością wartości gospodarstwa/firmy to coś tu nie gra Smile.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 12:45 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
[...]Każdy z nas ma wybor czy 80% przychodu to zysk czy koszty.

Ja to tylko skromny hodowca jestem. Oświeć więc mnie Misiu, jak przychód ze sprzedaży jajek handlarzowi po 18 gr. zamienić w 80-cio procentowy zysk.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 12:43 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Ogólnie to mam wrazenie nie obrażając nikogo, ze szuka się wymówki na swoją nieporadność.

Skoro budowanie siatki dystrybucji i sprzedaż swojego towaru na punktach po 30-40 gr. to nieporadność to pewnie zawalenie całego magazynu jajkiem i czekanie aż zjawi się handlarz i łaskawie zaproponuje 18 gr. za jajko zamiast 16-tu to zaradność ?
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 12:38 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
Nie sprzedaję pośrednikom, a kupuję od nich o dziwo w lepszych cenach niż proponują producenci.

To po ile Ci pośrednicy płacą producentowi ? Widać dają mu zarobić. Nie ma co.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 12:31 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

Ot co... Też jakoś się nie boję, że producent wywiezie drożej ode mnie. Jeszcze się nie zdarzyło żeby sprzedał drożej niż proponuję swoim klientom. Cool Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jajeczny

PostWysłany: 12:28 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.leszkiewicz napisał:

A po ile sprzedajesz M i L tym pośrednikom?

Nie sprzedaję pośrednikom, a kupuję od nich o dziwo w lepszych cenach niż proponują producenci.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 12:20 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.leszkiewicz napisał:
...A znasz kogoś kto wozi taniej towar w detalu, niż pośrednik mu proponuje? J...

TAK. Woźniak, Ovovita, Adkonis... Wymieniać dalej? Mizgier też nie lepszy. A Agronex już się wyłożył, a byli tacy ambitni cenowo. Oczywiście dodać koszty całej logistyki i opakowań. Czyli stać ich sprzedać taniej. Już do niektórych po świętach ustawiam się w kolejce by wyrwać to co odebrali mi na święta. Rachunek musi się zgadzać. Cool
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 11:37 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 11:33 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 11:29 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
misio8 napisał:
Niestety aż tak głupi żeby myśleć oczami to nie jestem.
Nie- znam takich którzy maja 10 mln kredytu ale wartość KSIĘGOWA firmy na poziomie 35mln ze sprzedaniem ziemi, sprzętów itp na pniu, a jakby poczekali to może i 40. Rata ich kredytów razem z pozostałymi kosztami stanowi 1/8 przychodu netto wiec nie jest to dla nich żaden problem, ze maja kredyt.
Większość firm na świecie ma kredyty. Nie wiem czy wiesz większość banków tez pożycza od innych banków, które maja kapitał.

Misiu,
prowadzisz pięć firm, handlujesz na terenie połowy kraju, w jajko zaopatrujesz kilkaset sklepów, piszesz artykuły do kilku czasopism branżowych, aktywnie udzielasz się na kilku forach i masz jeszcze czas na to, aby przeglądać księgi rachunkowe producentów jaj konsumpcyjnych. Nieźle. Powinni pokazywać Cię w programie "Mam talent".

Jeśli przychód netto pokrywa koszty bieżące tylko w 80%, to nawet malutki kredycik staje się ogromnym problemem.
I co byś nie robił, jakbyś się nie starał, to nie pokryjesz tych kosztów samą wartością ziemi, na których stoi ferma. No, chyba, że chcesz spłacać długi pieniędzmi z jej sprzedaży. To się nazywa likwidacja lub inaczej bankructwo.

Do pierwszej części posta ciężko mi się odnosić, bo brak mi sił, ale powiem tylko ze wcale nie trzeba patrzeć do ksiąg rachunkowych.

Do drugiej napisze jak wcześniej. Każdy z nas ma wybor czy 80% przychodu to zysk czy koszty.
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 10:51 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
Mnie osobiście nie chce się ruszyć nawet palcem bez pośrednika. I to w każdej branży. Czy dotyczy to biznesu czy też sfery prywatnej. Od tego są... Biorą za to kasę i odpowiedzialność za towar lub usługę.

A po ile sprzedajesz M i L tym pośrednikom?
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 08:55 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie osobiście nie chce się ruszyć nawet palcem bez pośrednika. I to w każdej branży. Czy dotyczy to biznesu czy też sfery prywatnej. Od tego są... Biorą za to kasę i odpowiedzialność za towar lub usługę.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 08:52 Pią 19 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
...Dzisiaj zysk z produkcji jest wtedy, gdy się omija pośrednika.

Powodzenia. Alleluja i do przodu... Laughing Laughing Laughing Jakieś nowe teorie. Może na Marsie się sprawdzą, bo na Ziemi nie działają.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 1314, 1315, 1316  Następny
Strona 36 z 1316

Skocz do: