Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!!! Mam pytanko czy kont położenia siewnika ( chodzi o to czy jest podłączony do ciągnka czy nie) ma znaczenie podczas probienia próby kręconej??? I jeszcze jedno w jakiej pozycji powinna być dźwignia znajdująca się z prawej strony siewnika ( na jakim numerze) przy sianiu rzepaku ??Proszę o szybką podpowiedz a co z góry dziękuje

 

Siewnik to AMAZONE D7 STANDARD typ 30 koło 4,00-16

o jaką dźwidnie pytasz denka czy ustawianie wysiewu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!!

Kupiłem szwecki siewnik zbożowy tive hsv.

Ma ktoś może tabele wysiewu w języku polskim???

Kontakt: GG 1525883

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomocy!!!

Kupiłem szwecki siewnik zbożowy tive hsv.

Ma ktoś może tabele wysiewu w języku polskim???

Kontakt: GG 1525883

powiem ci tak, kup sobie dokładną wage i rób próbe kręconą bo chociaż bedziesz miał nowy siewnik to ilość wysiewu bedzie zalezała od odmiany, tak jak dla rzepaku przy takim samym ustawieniu wysiewał 3kg a przy innej odmianie wysiewał ponad 4kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy morze mi ktoś opisać dokładnie jak się robi próbę kręconą

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jepiej sobie policz na przykałd jak masz 3 metry to siewnik musi przejechać 3333m podziel to przez obwód koła i ci wyjdzie ile obrotow zrobi koło na 1ha u mnie w poznaniaku wychodzi 1667obrotów, przy próbie kręconej robie 83obroty kołem i to co mi wyjdzie to mnoże razy 20, robie tak tylko dla rzepaku dla zbóż robie tylko 16,6obrota i mnoże razy 100, jeszcze pownienes to skorygować o ugniecenie ziemi i poślizg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile masz utawione na skali? Ja w polonezie jade na wąskich kółkach zmniejszam obroty na łańcuchy na zębatkach a na skali mam mniej niz zero niewiem czy ta moja skrzynia jest jakas trefna czy co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o siewniku NODET 2,5m 17 lejków? Czy warto kupić i czy rzepak sie tym zasieje też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co powiecie o siewniku NODET 2,5m 17 lejków? Czy warto kupić i czy rzepak sie tym zasieje też?
kup AMAZONE D7 2,5m i siejesz wsztstko {prawie}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale D7 pewnie drozszy jest, a NODET w ładnym stanie jest za 1900zl. Będzie chodził na 15 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra, ale D7 pewnie drozszy jest, a NODET w ładnym stanie jest za 1900zl. Będzie chodził na 15 ha.
za bardzo ładny 4000zł ale z nim agregat i 80KM śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he no.. ja mam 360 3p to mi agregatu chyba nie pociagnie ale chodzi o to czy 17 lejkow na 2,50 metra to ne za rzadko bedzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:lol: he he no.. ja mam 360 3p to mi agregatu chyba nie pociagnie ale chodzi o to czy 17 lejkow na 2,50 metra to ne za rzadko bedzie??
lejki spoko ale siewnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Amazone D8 super 3m z tą skrzynią 2 biegową, gdzieś spod górnej cześci skrzyni mam lekki wyciek oleju ale taki że to się poci poprostu tak jakby z jakiegoś wałka takiego co jest na górze albo z tych śrub od łaczenia obudoiwy skrzyni z obudową tych kół biegowych ktos to rozbierał jak to uszczelnić? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem probe i sialem D4 25, ale tabela sobie a praktyka sobie. Dlaczego?? AMAZONE mial byc b.dokladny!! Czy ja dobrze zrozumialem ze w gornej czesci tabeli sa rozstawy miedzy redlicami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest tam napisane o rozstawie,a tabela to tylko rzecz poglądowa i wartości tam zawarte podane są do konkretnej wagi nasienia.żadna tabela wysiewu nie pokrywa się z praktyką na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje tabele wysiewu i instrukcje obsługi do siewnika sulky master 3m w języku polskim.

bardzo proszę pilnie potrzebna:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dośwaidczenia moge napisac,ze klienci wybieraja razcej polskie firmy produkujące siewniki,są solidne i wytrzymałe. Zalezy jaka kwota dysponujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim doświadczeniu piszesz co jest solidne i wytrzymałe ,weź np.amazone D4 z 60lat wielu Polskich rolników z chęcią takie zakupiło bo ich poznaniaki dawno już uległy biodegradacji choć były młodsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem poznaniaka od nowego ale zmieniłem na amazone d7 bo to inny świat pod każdym względem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z dośwaidczenia moge napisac,ze klienci wybieraja razcej polskie firmy produkujące siewniki,są solidne i wytrzymałe. Zalezy jaka kwota dysponujesz.
Solidna to w konstrukcji polskich maszyn jest tylko głupota np. Famarol dobry siewnik zerzniety z amazone tylko zapomnieli ze Niemcy zrobili go ze stali a polacy ukrecili połowe i z gó..a go zrobili takich przykładow sa setki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z Was miał doczynienia z siewnikami TUME konkretnie chodzi mi o model HKL 300? Mam okazję zakupić taki siewnik za rozsądne pieniążki. Bardzo bym prosił o wszystkie sugestie na temat tego siewnika.

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Czy chcac zaczepić rozsiewacz nawozów do przodu ciagnika wyposażonego w WOM I TUZ dany rozsiewacz musi byc wyposażony jakos specjalnie? Czy przekladnia w rozsiewaczu musi byc specjalnie dostosowana do zaczepiania z przodu ciagnika??

 

Z gory dzieki za informacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...