Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 05:58 Czw 4 Cze 2020

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 1380, 1381, 1382  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 11:22 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też dzięki swojej pakowni i własnej dystrybucji żyję dobrze bo jak bym miał oddawać wszystko takim jak jajeczny lub misio to bym umorusany w gumiakach chodził i fso jeszcze jeździł Wink Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
koko1963

PostWysłany: 11:03 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczorek wszystko do czasu,kiedy większość będzie mieć pakowalnie.,będziecie walczyć o zbyt między sobą.
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 10:35 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale handlarzyki obrastacie w piórka poczekajcie jeszcze przyjdzie taki moment że z wywalonymi jęzorami będziecie czekali aby liznąć tego loda .
Ty zakład pakowania już nie szukasz już się zapchałeś Rolling Eyes
Na szczęście już większość z nas ma sortownie i pakownie i sami potrafimy sprzedać i to tylko nas ratuje a nie handlarz dyktujący coraz to niższe ceny .
Powrót do góry
zakład pakowania

PostWysłany: 09:34 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
misio8 napisał:
[...]95% producentów w tym kraju nie istniałoby gdybym ja, jajeczny i wielu innych nie zadzwonili, nie przyjechali, nie kupili, a prawda jest taka ze to nam się robi loda- nie my robimy. Jak nie u yoya, u ciebie to u innego kupimy. Czyli jaki z tego wniosek? Robi nam się loda i jeszcze za to płaci, a wręcz dopłaca.

Pytałem o to tydzień temu i zapytam raz jeszcze:
Panie i Panowie producenci, czy są jakieś wątpliwości co do tego, co o Was myślą niektórzy handlarze ?
Te wszystkie ich opowieści o tym, że "tylko ilość się liczy" są po to, żebyście "robili im loda" i jeszcze za to płacili. Taka prawda.

Zapamiętajcie ten wpis misia8. Warto.

Ja ten wpis misio8 zapamiętam i będę tobie Yoyo przy każdej okazji przypominał. Zapominasz o jednej zasadniczej rzeczy, że jak handlarz jest dobry, to dziś handluje jajem a jutro dywanami. Nie będzie na pewno czuł się zastraszony, że jutro producent zdecyduje o ograniczeniu produkcji. To producent mniej zarobi, nie handlarz. Spróbuj Ty przebranżowić się w ciągu np tygodnia. Więc jak pisze misio8 ciągnij tego "loda" póki ciepły bo znajdą się inni co robią to lepiej. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 09:22 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
...
A o mój biznes to Ty się nie martw. Ten ma się dobrze. Klatki spłacone, kredytów nie mam, a od kilku lat w detalu sprzedaję więcej niż w hurcie. ...

To nie bardzo rozumiem, że jak tak Tobie dobrze, to po co w ogóle się udzielasz i siejesz ferment? Wymuszasz coś czego nikt nie powie ci bezpośrednio w twarz, no to masz. Ja w bawełnę owijać nie będę bo wódki z Tobą nie piłem. Sam sobie zaprzeczasz. Co post to płacz i narzekanie, a za chwilę jaki to ty biznesmen nie jesteś. Żygać się chce tymi twoimi wypocinami. I będę ostatnim, który się martwi o biznes jakiegoś rolasa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
przeor

PostWysłany: 08:33 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.rp.pl/Rolnictwo/200129904-Ptasia-grypa-wrocila-na-Ukraine.html
Powrót do góry
koko1963

PostWysłany: 08:05 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tak opluwacie handlarzy?Ci najwięksi producenci(wasi koledzy po fachu) mający pakowanie a znający koszty produkcji,to oni od was wyciągają niskie ceny,żeby jeszcze zarobić wstawiając na markety,albo wysłać na eksport..Zmniejszenie produkcji a zarazem brak towaru uruchomi import i znów pojawi się problem.
Powrót do góry
nie wiem

PostWysłany: 06:59 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobra a teraz coś na temat XL 33 L 26 M 20 S 12 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 06:33 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FARMERKA1 napisał:
Czytając te bzdury jakie wypisują niektórzy koledzy handlarze przypomina mi się fraszka ;
BYŁA SOBIE MUSZKA MAŁA, KTÓRA BYKA POŻREĆ CHCIAŁA, NA ZADZIE MU SIADŁA, BYCZEK PIERDNĄ MUSZKA SPADŁA. Totalny przerost ego i buta ,nawet nie chce się komentować proponuję ignorować.Psy szczekają karawana idzie dalej.

100% racji, panie panowie pomyślcie jaki jest wasz poziom skoro wdajecie się w takie żenujące dyskusje, naprawdę nie wszystko trzeba komentować
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 21:16 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszym wyjściem dla hodowców była by drastyczna obniżka pogłowia u wszystkich (a szczególnie u tych co s...ą wyżej od innych), aby handlarze odczuli dotkliwie na czym polegają faktyczne braki towaru. Może wtedy cena za jajo wskoczyła by w normalniejsze tory, tak aby cena jaja u producenta to było 2/3 lub 3/4 ceny w detalu, a nie czasem że nie pokrywa produkcji a handlarz ma 300% zysku. Powiedzą że by jaj nawieźli zza granicy- na pewno nie tyle ile by trzeba było, aby cena nie drgnęła. No ale nie da rady...
... pierwsze, że producenty są zadłużone, najczęściej na lichwie w Niemieckich bankach (kupić zagraniczny sprzęt do produkcji na kredyt... nieważne gdzie to tak jak zadłużyć się za granicą),
... drugie, że zagranica tylko czeka na to jak wesz lub kleszcz aby wyssać do cna rynek z mamony,
--- trzecie... Polak, Polakowi, Polakiem lub lepiej po trupach do celu, dzisiejszy zgniły kapitalizm.

Kiedyś za komuny jak urzędnik zniszczył prosperującą firmę i przyszło do opłacania podatku, a podatku nie było to kontrola z góry, że jak kto śmiał zamknąć firmę i nie wpłacić mamony. Obywatel miał nakaz płacić i jeszcze się tłumaczyć z urzędnika (a ten bezkarnie się z tego wykręcał i tak). Dzisiaj tak się zachowują wszyscy- od urzędu, przez producenta, i handlarza, kończąc na konsumencie.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 20:55 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
misio8 napisał:
[...]95% producentów w tym kraju nie istniałoby gdybym ja, jajeczny i wielu innych nie zadzwonili, nie przyjechali, nie kupili, a prawda jest taka ze to nam się robi loda- nie my robimy. Jak nie u yoya, u ciebie to u innego kupimy. Czyli jaki z tego wniosek? Robi nam się loda i jeszcze za to płaci, a wręcz dopłaca.

Panie i Panowie producenci, czy są jakieś wątpliwości co do tego, co o Was myślą niektórzy handlarze ?
Te wszystkie ich opowieści o tym, że "tylko ilość się liczy" są po to, żebyście "robili im loda" i jeszcze za to płacili. Taka prawda.

I Pan ma tutaj racje i racje ma Pan misio.

Liczy się ilość a nie jakość co udowadniają również władze urzędowe jak i klienci- "bo ma być jak najtaniej i jajo to jajo, po grzyba przepłacać za to samo".
Poniekąd do takiego stanu rzeczy doprowadziły regulacje i standaryzacja produktu.
Poniekąd same badania (notabene na wpół fałszywe, to tak jak kiedyś masło niezdrowe i zdrowy utwardzony olej- dziś jest na odwrót), za kilka lat co innego powiedzą.
Częściowo winni są też sami hodowcy i handlarze bo naczytali się badań, i/lub wiedzą lepiej, i/lub urzędnik im powiedział.
Pieprzu dodają również organizacje zrzeszające bo bronią jednych od drugich czasem nieuczciwie (liczy się szmal ze składek bardziej niż cokolwiek).

Czyli taka wojenka między wszystkimi i wszystkim. Obrzucanie mięsem jest najlepszą formą reklamy i obrony Wink z tego niektórzy nagminnie korzystają, a czy słusznie to nie ważne.

A że 95% hodowców dzisiaj by padła bez pośrednika w mniejszym lub większym stopniu to fakt. Tak samo jak nie było by konieczności utrzymywania" 95% handlarzy jakby nie było producentów- też o tym niektórzy zapominają. A co najpewniejsze skala produkcji pojedynczych ferm była by zdecydowanie mniejsza i zamiast 5k ferm z medianą 100k kur było by 100k ferm z medianą 5k kur.

A i jeszcze jedno- jeżeli producent ma zapas i nadprodukcję to często handlarza nie ma, bo jaja i tak nie idą jakby chciał, a handlarz wypina się zadem. Jeżeli jest popyt, ale jaj nie ma to handlarz wręcz żąda towaru. Akurat w obu tych sytuacjach to producent jest w czarnej d...e, a handlarz się śmieje, bo on pan. Nie wszyscy i nie każdy, a są takie osobniki po każdej ze stron barykady.
Powrót do góry
FARMERKA1

PostWysłany: 20:52 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając te bzdury jakie wypisują niektórzy koledzy handlarze przypomina mi się fraszka ;
BYŁA SOBIE MUSZKA MAŁA, KTÓRA BYKA POŻREĆ CHCIAŁA, NA ZADZIE MU SIADŁA, BYCZEK PIERDNĄ MUSZKA SPADŁA. Totalny przerost ego i buta ,nawet nie chce się komentować proponuję ignorować.Psy szczekają karawana idzie dalej.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 20:09 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 17:47 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Re: Nowy :) Odpowiedz z cytatem

Bix napisał:
Kubixon napisał:
Witam Wszystkich.

Na początku chciałbym napisać, że jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.
Mam rodziców którzy siedzą w tym interesie od 95r. a ja chciałbym też zacząć ruszyć w tym biznesie tylko, że w innym województwie, a dokładniej w Warszawie.
Myślałem, żeby zacząć od jakiegoś punktu detalicznego i teraz moje pytanie brzmi tak:

1. Czy się opłaca w Warszawie otworzyć taki punkt z jajkami klatkowymi, ściółkowymi, z wolnego wybiegu oraz wiejskie?
2. Jak z konkurencją w Warszawie jak bym chciał zaopatrywać sklepy (już spakowane w opakowania), jest to realne czy raczej mało możliwe?

Dajcie znać i zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam Smile

W Wawie konkurencja taka, jak nigdzie indziej. Wszyscy się tu ze swoim towarem pchają. Nie licz na to, że ktoś Ci swoje punkty bez "walki" odda.
Jakbym miał zaczynać, to wszędzie indziej, tylko nie w stolicy.
wszędzie indziej ale omijać miejsca gdzie są pobudowane fermy (tam zazwyczaj jest jaj w bród i ciężko się przebić), można również próbować tam gdzie nie ma marketów, choć tu by było więcej szukania...
Do sieci to raczej zaczynający nie ma co wstawiać bo te nie wezmą niewiadomego dla nich towaru (lub zbiją tak cenę zakupu, że wstawiający pójdzie z torbami), do sklepów bardziej z tym że to już nie jest rynek wart zainteresowania jak spożywka mała zaczyna zwijać się przez zakaz handlu niedzielnego i wieczne promocje dyskontów.

Pewnie zbyt będzie na jaja w ośrodkach resocjalizacyjnych lub więzieniach bo tam jeszcze posiłki są przygotowywane na miejscu. Bo szpitale, przedszkola to zazwyczaj już na gotowcach jadą.

Ogólnie handel jajem dla nowego to ciężka sprawa. Zresztą tak jak dla zaczynającego produkcję (miałem takiego na placu, jak szybko zaczął tak szybko skończył i przerzucił się na mięso).
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 17:12 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako uzupełnienie
8- procent składany
9- moja halynka
10- moja firma
11- spłacone klatki yoya
Powrót do góry
Bix

PostWysłany: 17:10 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Re: Nowy :) Odpowiedz z cytatem

Kubixon napisał:
Witam Wszystkich.

Mam rodziców którzy siedzą w tym interesie od 95r. a ja chciałbym też zacząć ruszyć w tym biznesie tylko, że w innym województwie, a dokładniej w Warszawie.
Myślałem, żeby zacząć od jakiegoś punktu detalicznego i teraz moje pytanie brzmi tak:

1. Czy się opłaca w Warszawie otworzyć taki punkt z jajkami klatkowymi, ściółkowymi, z wolnego wybiegu oraz wiejskie?
2. Jak z konkurencją w Warszawie jak bym chciał zaopatrywać sklepy (już spakowane w opakowania), jest to realne czy raczej mało możliwe?

Pozdrawiam Smile

W Wawie konkurencja taka, jak nigdzie indziej. Wszyscy się tu ze swoim towarem pchają. Nie licz na to, że ktoś Ci swoje punkty bez "walki" odda.
Jakbym miał zaczynać, to wszędzie indziej, tylko nie w stolicy.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 17:10 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jajeczny napisał:
Yoyo w twoim przypadku to pójdę dalej... Ty nie jesteś ROLAS, ty jesteś DEBIL. Oddać towar za pieniądze, które nie pokryją nakładów? Po co ty się tym zajmujesz? Lubisz hardcore czy to może jakieś drogie hobby? Po co w ogóle tym się zająłeś? A może to na zasadzie małpka widzi, małpka robi. Czyli podejrzałeś jak sąsiad podjechał Bentley'em to i Tobie się zachciało. Zapomniałeś tylko podpytać jakim kosztem wyrzeczeń i pracy. A teraz szukasz w koło winnych swoich niepowodzeń. Czyli na początek handlarz, potem Rząd, prezydent i system. A odpowiedź jest prosto uzyskać... Odpowiedź jest w lustrze gdy na nie spoglądasz. Tu rozmawiamy o biznesie, więc nie oczekuj pokory. W biznesie nie ma sentymentów, a jeśli są to tylko do momentu gdy to się komuś opłaca. Weź to do serca, zaciśnij pośladki... Alleluja i do przodu.

Brawo handlarzyku. Daleś popis chamstwa i własnej głupoty.
Prawie 40-ci lat produkcji nauczyło mnie, że handlarz handlarzowi nierówny. Zdarzają się co prawda takie pajace jak Ty, ale prawdą jest, że nie wszyscy handlarze tacy są.
Nie dość, że czytać nie potrafisz ze zrozumieniem, to jeszcze piszesz handlarzyno o rzeczach, o których nie masz pojęcia.
A o mój biznes to Ty się nie martw. Ten ma się dobrze. Klatki spłacone, kredytów nie mam, a od kilku lat w detalu sprzedaję więcej niż w hurcie. Dzięki temu nie muszę sprzedawać towaru takim pajacom jak Ty, którym się wydaje, że hodowca powinien Was po rękach całować tylko za to, że mu łaskawie towar odbierzecie.

600 lat. A tak poważnie to ewidentnie kryzys w związku z tym przechodzisz. Może yoyo o 20 lat za długo w tym siedzisz ? Klatki spłacone- 11 cud świata i okolic
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 17:07 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bix napisał:
jajeczny napisał:

Yoyo w twoim przypadku to pójdę dalej... Ty nie jesteś ROLAS, ty jesteś DEBIL. Oddać towar za pieniądze, które nie pokryją nakładów? Po co ty się tym zajmujesz? Lubisz hardcore czy to może jakieś drogie hobby? Po co w ogóle tym się zająłeś? A może to na zasadzie małpka widzi, małpka robi. Czyli podejrzałeś jak sąsiad podjechał Bentley'em to i Tobie się zachciało. Zapomniałeś tylko podpytać jakim kosztem wyrzeczeń i pracy. A teraz szukasz w koło winnych swoich niepowodzeń. Czyli na początek handlarz, potem Rząd, prezydent i system. A odpowiedź jest prosto uzyskać... Odpowiedź jest w lustrze gdy na nie spoglądasz. Tu rozmawiamy o biznesie, więc nie oczekuj pokory. W biznesie nie ma sentymentów, a jeśli są to tylko do momentu gdy to się komuś opłaca. Weź to do serca, zaciśnij pośladki... Alleluja i do przodu.

Oto przykład internetowego PAJACA, któremu się wydaje, że pozjadał wszystkie rozumy.
Jajeczny, jak ten wpis o Tobie świadczy ?

Akurat bardzo mądry wpis. Prawnik się odezwał czy taki sam ciamajda szukający winnych dookoła ? 95% producentów w tym kraju nie istniałoby gdybym ja, jajeczny i wielu innych nie zadzwonili, nie przyjechali, nie kupili, a prawda jest taka ze to nam się robi loda- nie my robimy. Jak nie u yoya, u ciebie to u innego kupimy. Czyli jaki z tego wniosek? Robi nam się loda i jeszcze za to płaci, a wręcz dopłaca. K... kto tez wszystkie dyrdymały pisze. Dzieci ? Dzieci producentów których rodzice nie chcą przekazać im firm bo splajtują w pierwszy miesiąc ze swoimi pomysłami ? 🙂
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 17:02 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Re: Nowy :) Odpowiedz z cytatem

Kubixon napisał:
Witam Wszystkich.

Pozdrawiam Smile

Tak tak tryliardy zarobisz i wykosisz wszystkich. Co ty liczysz ze ktoś ci coś powie na zasadzie przepraszam gdzie mogę znaleźć pieniądze ? Chcesz to próbuj ale ja ci życzę POWODZENIA 😂😂😂
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 16:44 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:

Brawo handlarzyku. Daleś popis chamstwa i własnej głupoty.
Prawie 40-ci lat produkcji nauczyło mnie, że handlarz handlarzowi nierówny. Zdarzają się co prawda takie pajace jak Ty, ale prawdą jest, że nie wszyscy handlarze tacy są.
Nie dość, że czytać nie potrafisz ze zrozumieniem, to jeszcze piszesz handlarzyno o rzeczach, o których nie masz pojęcia.
A o mój biznes to Ty się nie martw. Ten ma się dobrze. Klatki spłacone, kredytów nie mam, a od kilku lat w detalu sprzedaję więcej niż w hurcie. Dzięki temu nie muszę sprzedawać towaru takim pajacom jak Ty, którym się wydaje, że hodowca powinien Was po rękach całować tylko za to, że mu łaskawie towar odbierzecie.
Powrót do góry
Kubixon

PostWysłany: 16:19 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Nowy :) Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 15:45 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
Panowie bierzcie handel w swoje ręce do czego potrzeby wam handlarz ? Sam produkuje sam sprzedaje i od 5 do 10 grosików mi zostaje Cool
Amen Wink... a na serio to niektórzy nie mają warunków na produkcję i handel jednocześnie (np. wymóg posiadania pakowni, flota transportowa, kontrahenci, czasem 2 lewe ręce do kontaktu z klientem), na szczęście im mniejszy producent tym łatwiej o to, a i coraz więcej "sieciówek" producenckich co detalują...

Lepiej mieć na jaju 30 lub 40gr nawet niż 1 czy 2 lub dokładać.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 15:25 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bix napisał:
jajeczny napisał:

Oto przykład internetowego PAJACA, któremu się wydaje, że pozjadał wszystkie rozumy.

Do tego jakieś rozumowanie jest potrzebne? To jest jak elementarz w przedszkolu. Rozumem trzeba było się kierować jak do biznesu jeden z drugim garnąłeś. Przeinwestowało się? Zdarza się. Ale nie szukać winnych. Nikt nie każe sprzedawać. Można zjeść samemu.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 15:21 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bix napisał:
jajeczny napisał:

Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 14:59 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.. a inaczej to tak wygląda jak brakuje jaja to bez mydła by w du….ę wlazł taki handlarz a jak tylko jest towar to wyśśie z ciebie wszystką krew i przy tym upokorzy Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 1380, 1381, 1382  Następny
Strona 37 z 1382

Skocz do: