Skocz do zawartości
Merk

Piece na owies.

Rekomendowane odpowiedzi

palicie owsem mam pytanie jakie jest zużycie {kaloryczność}i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mieszam owies z miałem węglowym (gdyż taki mam piec), wartość opałowa owsa to 15-17MJ/kg czyli na tonę węgla potrzeba 1,5-2t owsa, nie wspominając o miale, co ciekawe ceny różnych rodzajów węgla są kosmiczne nawet przy wielkiej nadwyżce podaży nad popytem stąd warto zaniechać używania kopalnych paliw na rzecz zbóż (w celu chociażby oczyszczenia rynku i nie dopuszczenia do przechwycenia nadwyżki z gospodarstw) również istotnym jest wzgląd ekologiczny czyli chociażby popiół = nawóz, czy też zapach spalin (w przypadku jęczmienia zbliżony do świeżo zaparzonej kawy zbożowej, ale takiej prawdziwej - nie ulepszanej dodatkami zapachowymi i smakowymi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinuje czy opylić słome i szukać owsa czy słome zbrykietować 250 zł/t więc z wszystkim 300zł/t brybietu po brykieciarce mechanicznej z grzałtą ,z tego wynika że wartość jest podobna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla dobra rynku warto zakupić zboże, ale jak już masz zebraną słomę to szkoda ją zbywać tylko te 250zł za brykietowanie to co najmniej 2 x za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej palić owsem, lub innym zbożem, mniej problemów logistycznych:)

A co kotłów na zboże, to są takie co do zboża nie trzeba dosypywać miału, np. Granpal,

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macherr pisałeś wczesniej o palniku na owies własnej konstrukcji. czy mógłbys sie podzielić ta wiedzą? cos podpowiedzieć? ja jestem aktualnie na etapie zozważań: czy palić odpadami zbożowymi czy brykietować słomę? ma pierwsze próby brykietowania trocin za sobą a teraz chciałbym jeszcze spróbowac z palnikiem na odpady zbożowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
macherr pisałeś wczesniej o palniku na owies własnej konstrukcji. czy mógłbys sie podzielić ta wiedzą? cos podpowiedzieć? ja jestem aktualnie na etapie zozważań: czy palić odpadami zbożowymi czy brykietować słomę? ma pierwsze próby brykietowania trocin za sobą a teraz chciałbym jeszcze spróbowac z palnikiem na odpady zbożowe
ile płacisz za brykietowanie słomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z brykietowaniem to historia taka: zrobiłem na wiosne prototyp brykieciarki slimakowej, wykonalismy pierwsze próby i trzeba było wykonac poprawki, ale zaczęła sie robota w polu i temat został przerwany. W obecnej chwili wykonałem "kalkulacje kosztów" wykonania brykietu w porównaniu do spalania odpadów zbozowych - wiecej pluslów w obecnej chwili przemawia za owsem i w tej chwili robie rozpoznamie w temacie palników na owies. temat brykietów narazie jest u mnie w "zawieszeniu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...