Skocz do zawartości
Silver

Co sądzicie o ciągnikach Farmtrac

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt w tym roku nie kupił Farmtraca ? Piszcie opinie bo mało o nich słychać a mnie interesuje zwłaszcza 665DT , umowa pod PROW z tegorocznego naboru podpisana i trza coś wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JD6210 szkoda że nie napisałeś co jeszcze bierzesz pod uwagę i z czego wybierasz, ale w swojej klasie to chyba w tej cenie (około 85 tyś) to nic lepszego nie znajdziesz, chyba że chcesz 4514 w jakiejś promocji lub w metalowej masce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochlik23 max mogę brać 65 KM więc 4514 i tak odpada , ofertę miałem na New Hollanda 55 KM ale po namyśle chcę mieć ciągnik z turem oczywiście w cenie tego NH , Ursusa 3724 też raczej nie wezmę pod uwagę wg mnie najlepszym wyborem jest właśnie Farmtrac 665DT w pakiecie z ładowaczem Ł104 ale ... no właśnie ten silnik Forda - w sumie nic o nim nie idzie znależć .

I taki właśnie mam dylemat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do 65km to są jeszcze 2 możliwości, możesz wziąść agroplusa ale tutaj cena będzie wysoka i po doposarzeniu w szersze opony i dach wysokiej widoczności cena będzie kosmiczna z jakimś lepszym turem, 2ga możliwość to zetor 6441 jeśli masz sentyment do zetora możesz rozważyć taką możliwość czy 6441 będzie oszczędna broń Boże nic takiego nie zaprzeczam, bo farmtrac z silnikiem forda podobno pali tyle tyle samo co perkins 74km a więc ten ford jakiś super oszczędny nie jest i tutaj agroplus napewno palił by dużo mniej od farmtracka z fordem, a z proximą jest jeszcze taka opcja (musiałbyś pogadać z serwisantami) że to jest ten sam silnik co w większych modelach, więc w przyszłości mógłbyś wynienić rozpylacze wtrysków i ustawić inaczej pompę paliwową i miałbyś ciągnik 80km, ale co byś nie brał koniecznie bierz największe koła, co do samego farmtracka to zastanów się nad innym ładowaczem, np. stolla bo ł 104 są ciężkie i znajomego fartrac z perkinsem topi się przód a 665 jest krótszy i tym bardziej będzie się zapadał, więc jakbyś decydował się na farmtracka koniecznie bierz opony 320 i 480 obciążniki tył i tura stoll i będziesz napewno zadowolony he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochlik jakiego konkretnie Agroplusa masz na myśli ? myślałem , że najmniejszy ma 70 KM ... Proximę też biorę pod uwagę ale to w ostateczności , no a Ł104 a stoll to 10 tyś różnicy a ja muszę się zmieścić w 115tyś brutto , turem nie będę dzwigał więcej niż 500kg także myślę że 665Dt byłby akurat no i kosztuje nieco ponad 100tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie agroplusa małego nie ma a myslałem że jest taki 60km ale są jego bracia he he http://www.same-tractors.com/POLSKA/pl-PL/2105.pdf

http://www.same-tractors.com/POLSKA/pl-PL/2105.pdf a więc dorado lub r2 mocą by pasowało ale gorzej będzie z ceną bo nawet z dobrym rabatem 100 tyś za sam ciągnik musisz szykować ale ciągnik warty napewno dołożenia tych 10-15 tyś w stosunku do farmtracka?

O ile ja wiem to farmtrac 665dt kosztuje 92 tyś według producenta a na allegro są po 88 tyś, a cena którą podałeś to za farmtracka z perkinsem, więc powinieneś się wyrobić ze stollem i nie musisz brać jakiejś wypsaionej wersji, wystarczy chyba f8, szkoda że nie napisałeś czy to ciagnik pomocniczy ma być czy główny, bo co jak co ale proxima ma 4 gary i o ile się nie mylę 6441 i 8441 to żywcem to samo te same mosty sprzegła itd więc w przyszłości byłby możliwy tuning i ziwększenie mocy, ale sprawą otwartą pozostaje spalanie, napewno najoszczedniejszy będzie dorado/r2 ale nie wyjdzie Ci ze stollem a do tych ciągników polski tur to okaleczanie tych traktorków, więc chyba farmtrac z lekkim zachodnim turem będzie najodpowiedniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochlik cenę którą podałem to za komplet 665DT + Ł104 promocja taka

Ten ciągnik będzie wykorzystywany przy opryskiwaczu (600-800l ), rozsiewacz (1000 l ) , prasa kostka i wszystkie inne rzeczy które do tej pory robiła 360- ka, no a tur głównie do sianokiszonki. Głównym pozostaje Deere 90 KM poza tym mam jeszcze Z 7211 , 330 no i 360 który pójdzie na sprzedaż .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, a więc taki 665dt będzie dla Ciebie najodpowieedniejszy, a co do tej promocji na ładowacz to ta cała promocja fabryczna to nędzny ochłam może z 1 % upustu każdy dieler da większy rabat , a te ładowacze ł 104 są bardzo ciężkie i w 3 cyl jak masz przód 16 cm krótszy od f 675dt to dużo znaczy bo sama rama stolla to 310kg a ł 104 540kg więc jest różnica, znajdź sobie jakie maksymalne obciążenie może być na przedniej osi, a ł 104 jest to to samo co ł 106 tylko ma cieńsze siłowniki, tak samo jak być tur 6 z biedaszek założył, pozatym stoll będzie raczej z 6-7 tyś droższy a 10 tyś i obczaj sobie że stoll jak położysz widły to masz dużo bliżej przedniej osi niż polski tur, do tego stolla można wpiąć bezpośrednio w hydraulikę i masz odciążoną pompę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochlik23 dzięki za zangażowanie , Twoje argumenty dają do myślenia w każdym razie i tak decyzja poczeka do Agroshow Bednary popatrze, popytam , zobaczymy . Acha , samego 665 DT + obciążniki mam ugadanego na 87tys brutto ale pewnie bym coś z tego jeszcze urwał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i duże rozczarowanie 665 - strasznie hałasuje gorzej jak w starym fergusonie i praktycznie przy zamkniętych-otwartych dzwiach jest tak samo. A już prawie byłem zdecydowany ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbawiła mnie opinia,że farmtrac jest głośniejszy niż stary ferguson...nadal posiadam mf255 i od niedawna farmtraca 665DT dlatego mam porównanie a skutek jest taki że MF 255 będzie sprzedany więc nie mam zamiaru dyskutować o różnicach bo to przepaść...pozdrawiam zwolenników ciągnika MF 255 i podobnego ursusa 3512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie m33torun , odczucia zależą z czego się przesiadasz dla mnie poziom decybeli w 665 jest zdecydowanie za duży choć zdaję sobię sprawę ,że kultura pracy trzytłokowca nie może się równać z czwórką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to mf 255/3512 jest głośnym ciągnikiem, wielu znajomych ma zamontowane radia w tych ciągnikach, a przy otwartych dzwiach wcale nie jest głośno, c 330 jest dużo głośniejsza f 70dt nie jeździłem ale po okolicy jeździ to z zewnątrz wcale taki cichy nie jest, chociaż i tak dużo mniej ryczy niż 5714

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka lat ciągnik C-330 i faktycznie jest głośniejszy od MF-255 a co do radia to też miałem w MF ale można go było słuchać na postoju lub w miarę niskich obrotach później niestety jest głośniejszy silnik a orać trzeba około 2tyś obrotów i wtedy porażka...bez urazy ale nie te czasy.Zawsze byłem zwolennikiem tych ciągników bo jednak zaleta ważna w tych czasach to niskie spalanie w lekkich pracach,ale jak dostanie dobrze w....to też niezły z niego smok!Perkins by mało palił musi mieć zapas mocy i to tyle.Fakt te ciągniki to można samemu naprawić a to też duży plus,części wszędzie dostępne.Poza tym jak się zrobi wspomaganie to obywa się bez walki z kierownicą.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M33torun skoro posiadasz 665DT to podziel się spostrzeżeniami odnośnie tego modelu , ile masz mtg przepracowane i czy po 50mtg miałeś dociąganą głowicę (podobno bez tego po 70-80 mtg wydmu(słowo zostało usunięte)e uszczelkę )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się mam ten model i kupiłem go za 88tys czyli 6.700 upustu[bo oczywiście kilka dodatków musiałem dobrać] na początku tego miesiąca więc niema mowy o dociąganiu czegokolwiek zresztą od tego jest 2letnia gwarancja więc nie mam zamiaru być nadgorliwy i teraz to robić.Mf przez zimę sprzedam bo wystarcza mi jeden ciągnik.Perkinsa znam a co będzie z silnikiem forda się okaże jednak wiem,że nowe to nowe więc chyba nie będzie tak źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem o spostrzeżeniach...cóż wiele można mówić wiadomo szybszy,cichszy,mocniejszy i 4x4 mogłem tylko wsiąść radio ale 600zł to przesada,rewers na początku trochę ciasny,ale teraz super.Wszystko musi się dotrzeć a teraz niema na czym.Minus też był bo musiałem garaż przerabiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m33torun jesteś z kuj-pomorskiego ? gdzie kupowałeś 665DT ? Ja na Agroshow nówkę nie śmiganą wynegocjonowałem za 85 tys a mój najbliższy diler z Wrześni "żąda" 87tys z kompletem obciążników . Powiedz jeszcze czy masz może nowe zegary takie jak kładą teraz w tych większych Farmtracach czy takie same jak w fergusonie , no i jakbyś skrobnął coś o spalaniu też by było super . Handlowiec z targów przekonywał , że silnik Forda jest b.wytrzymały ale trzeba przypilnować serwis na pierwszym przeglądzie właśnie co do głowicy bo jak nie to uszczelka poleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo chciałem za Aleksandrowem bo bliżej ale miałem czekać ponad 3 tygodnie...a niecały tydzień czekałem z Brodnicy oczywiście nówka.Myślałem,że dadzą te nowe zegary a tu nic jak we fergusonie.O spalaniu nic nie powiem bo tylko miałem go w bronie i siewniku bo ten cholerny ferguson zepsuł się na samo sianie zresztą stale miałem z nim problemy ale za to dobrze go poznałem he he więc jakieś tam uszczelki to żaden problem...mam nadzieję,że jednak nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 100 000 brutto za ciągnik Farmtrac 804WD to rozsądna cena czy u dilerzy moga spuscic cene duzo nizej? Co myslicie o tym ciagniku, pytam przedewszystkich posiadaczy i uzytknikow. Mozna do jego zamowic klimatyzacje jak tak to ile kosztuje? Czym sie rozni od Farmtrac 675DT? Bo tym 4wd to taka deska nie zaciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem takiego na początku roku od samego początku problemy czyli awarie , wyskakiwał reduktor serwis dilerski nie potrafił naprawić wziołem się sam i udało się,krzywe felgi ,wymienili,z pompa wtryskowa dróga i nie zabardzo ,byli z trzecią nową nie chciała chodzić wcale założyli starą i narazie dałem sobie spokój ,z usterkami drobiazgowymi stale coś ,radze się zastanowić przed zakópem jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 665 bez 4x4 jako drugi ciągnik w gospodarstwie; przepracował 250 mtg. Ma plusy i minusy jak każdy.Do plusów zaliczam dobrze dobrane przełożenia skrzyni, WOM 1000,dość konkretny podnośnik,synchronizowany rewers, wyłączaną sprężarke, kabinę polskiej produkcji, niezłe światła robocze. Minusy to maska sprawiająca wrażenie że się rozpadnie, brak ergonomii w rozmieszczeniu dżwigni biegów, twarde plstiki robiące hałas, i inne mało istotne detale które fabryka mogłaby małym kosztem poprawić.Teraz o użytkowaniu. Ciągnik pracuje z ładowaczem Troll, rozsiewaczem 700 l.opryskiwaczem 600 l, Neptun, w transporcie do 12 ton i inny lekki sprzęt i nic się złego nie dzieje, uszczelki nie wypluł choć serwis próbował dokręcać głowice (ani drgnie), są małe przecieki oleju spod pompy wtryskowej (uszczelka). Hałasuje jak jest zimny potem pompa redukuje dawkę i nieco cichnie ale radia w kabinie nie polecam. Ogólne wrażenie pozytywne biorąc pod uwagę cenę, jednak kilka miesięcy użytkowania to za mało aby coś więcej powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o pomoc.

Szukam wąskich kół do Farmtraka 665 np. 11,2R38 lub 12,4 R36.

Fabryka w Mrągowie nie daje takiego wyboru , a mogłaby w ten sposób przygotować traktor do międzyrzędówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne ... na Agroshow ci z Farmtraka własnie takie proponowali do upraw międzyrzędowych ...ale może byli teges jak to na targach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...