Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:54 Wto 6 Gru 2016

Agrolok
Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 380, 381, 382  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arturonas

PostWysłany: 11:40 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arturr a całkiem nie daleko ciebie mieszkam ;]...i u mnie był przykryty całkiem sniegiem choć juz w Świdnicy i okolicy sniegu nie było ja mam 18 km do Świdnicy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malkolm2

PostWysłany: 11:01 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja widziałem wczoraj gości co odwalali śnieg i zaglądali do rzepaków, a u nas ze 30 cm jest Smile
ja jednak poczekam na odwilż, aby tylko nie zrobiło skorupy na wierzchu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
arturr

PostWysłany: 10:44 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arturonas napisał:
Chłopak... jak go chcecie teraz ocenić ...ziemia zamarznięta ... ja robie coś takiego biore siekiere wycinam z ziemi rzepak z korzeniami i wstawiam do doniczki...za kilka dni bedzie wiadomo czy puszcza nowe liście korzenie ...mój sprawia narazie wrażenie że coś z niego będzie troche smierdzi no ale stare liście...miałem też kawałek pszenicy sianej w listopadzie i ta napewno przezimowała .

Z jakich okolic Dolnego Śląska pochodzisz? W okolicach Strzegomia podczas tych mrozów było tylko 1- 2 cm śniegu. Również mam wrażenie, iż mocny rzepak przezimował i wygląda dobrze, jednak ten najmniejszy po obrzeżach pól i przy drzewach wygląda marnie, jakby wysechł.
Powrót do góry
Arturonas

PostWysłany: 09:48 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopak... jak go chcecie teraz ocenić ...ziemia zamarznięta ... ja robie coś takiego biore siekiere wycinam z ziemi rzepak z korzeniami i wstawiam do doniczki...za kilka dni bedzie wiadomo czy puszcza nowe liście korzenie ...mój sprawia narazie wrażenie że coś z niego będzie troche smierdzi no ale stare liście...miałem też kawałek pszenicy sianej w listopadzie i ta napewno przezimowała .
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 22:32 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam że 6t też może być w pewnych warunkach do osiągnięcia. W dobrym roku na 3b-4b 4,8t osiągaliśmy Kaliforni a ok 5,4 na 1-2 klasie. Krótko mówiąc 200-220kgN, 100kg P i przynajmniej 200kg K + ochrona 3 x fungi, insektycydy tyle ile trzeba czyli przynajmniej 3 + dobre warunki głównie wilgotnościowe i wszystko lub wiele jest możliwe ( oczywiście mocznik nalistnie, mikroelementy kilka razy, asahi i inne bajery w razie potrzeb). Co do recha nie wiem czemu masz mniej skoro wszystko jest ok, może nie trafileś na rok z dobrymi warunkami, albo masz zbyt dużo rzepaku, aby trafić idealnie z terminem zabiegów. Pewnie wiesz, że niestety ale 1 klasa niekoniecznie w uprawie rzepaku jest najlepsza, statystycznie plony osiągane na 2 klasie są wyższe niż te na 1 w przypadku rzepaku.
Powrót do góry
Radek1234

PostWysłany: 22:27 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena 1900 - zależy skąd jesteś ? - ja sprzedałem 3 tygodnie temu po 2040 netto
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 22:11 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Wprawdzie zapowiadają odwilż,ale na polach to jeszcze śnieg powyżej kostek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grześ

PostWysłany: 21:06 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja czekam aż poświeci słońce coby zobaczyć czy warto wywalać drogi N.
Moim skromnym zdaniem 6 t jest do osiągnięcia. Sam raz przekroczyłem 5t na kaliforni bez specjalnego wysiłku. Jak u mnie mówią" ja Bóg dopuści to z kija wypuści".
Jak ktoś wcześniej napisał trzeba liczyć a nie walić bez opamietania a potem drapać się po głowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wicherek

PostWysłany: 20:53 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rechu1 napisał:
Przymierzacie się Panowie na zachodzie do ruszania z azotem po zejściu śniegu?
dziwna cisza ,my też nie wiemy jak nasze rzepaki przezimowały, jedziemy jutro komisyjnie ocenić jak to wygląda koło Poznania,jeśli coś zobaczymy to w niedzielę zdam relację .
Powrót do góry
anton

PostWysłany: 16:13 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajcie już spokój. Przecież obydwaj jesteście fachowcami w tym co robicie. I niech tak zostanie. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
rechu1

PostWysłany: 15:38 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pogadać możesz z moimi dziećmi bo ja wchodzę w temat z ludzmi o najwyższym poziomie wiedzy którzy mogą coś wnieść do mojego życia.
Śledzenia nowinek też się nie wstydzę.
Tkwij w swoim błędnym zadufaniu,ale nie wprowadzaj w błąd innych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Arturonas

PostWysłany: 14:13 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rechu i widze ze się dopiero uczysz ...ucz się ucz a to potęgi klucz...jak sam zaczniesz gospodarzyć to pogadamy ...a za ojca pleców mozesz pisać takie głupoty ...wybaczam ci i reszta pewnie też ;]
Powrót do góry
Wicherek

PostWysłany: 11:21 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedziemy grupą z ZTR
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 11:14 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skąd jesteś?
Powrót do góry
Wicherek

PostWysłany: 11:08 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my jedziemy z Markiem z Zamościa busem
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 11:04 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Janowa jadę autem
Powrót do góry
Wicherek

PostWysłany: 11:02 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rechu to chyba 21 na wykładzie Wyczlinga się spotkamy ? a może będziemy jechali jednym busem .
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 10:58 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przymierzacie się Panowie na zachodzie do ruszania z azotem po zejściu śniegu?
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 10:54 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie każę nikomu brać swoich wypowiedzi pod uwagę.
Wyrażam jedynie swoje zdanie
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 10:49 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całe gospodarstwo mam na pierwszej klasie czarnoziem,podeszwa likwidowana
Uregulowane ph,odmiany mieszańcowe,siew punktowy 45 roslin na metrze w optymalnym terminie,ochrona i nawożenie z najwyższej półki przewyższające zalecenia prób glebowych (nie zawsze uzasadnione ekonomicznie,ale bez oszczędności)
Uprawy wizytowane przez przedstawicieli różnych firm którzy twierdzą ,że miło jest popatrzeć co może potwierdzić np.Adam Gleń lub Dariusz Wyczling
I szlag trafia jak ktoś bajki pisze....
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 10:19 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety rolnictwo nie jest takie proste trzeba często być na polu i odpowiednio reagować
Powrót do góry
Arturonas

PostWysłany: 10:08 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tych 6 tonach ...pisałem ze to było 6-7 lat temu kiedy w mojej okolicy bito rekordy jezeli macie pojęcie o rolnictwie to wiecie ze są lata kiedy pogoda dopisze i mozna bic rekordy jak sie przypilnuje...druga sprawa mam gleby ll i llla klasy czy je mozna porównywac z glebami lV i V klasy ...wiecie ze na dobry plon składa się tyle rzeczy człowiek nie jest wstanie ich szybko i zwięzle opisać ...a jak mi ktoś pisze ze zastosował jakiś tam środek i ze obniżyło mu to cenę finalną a ja ten sam srodek stosuje i widze same pozytywy to wybaczcie ...ale szlag moze trafić ;]
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 08:47 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze dodam jedno co niektórych pola to są jak fabryki albo strasznie zaokrąglacie bo takie równe liczby wychodzą Laughing zawsze nalezy pisac srednia
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 08:31 Czw 16 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zwykle zima i no i zaczyna się polewanie wody później zbiory i znowu to samo nie sztuka jest wypierdzieli masę kasy na środki ,sami wiecie ze plony można osiągać wysokie tylko ja się tu pytam jakim kosztem ?czy jest sens ?. Bardzo mi się podobają obserwacje rolników co do działania poszczególnych środków i tak dalej trzymać

Co do skracania zastosowałem tebukonazol razem z ccc efekt bardzo dobry
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 23:19 Sro 15 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie zluzujcie z tymi terminami zbioru. Ja też nie raz mam rzepak ponad 5t i zazwyczaj zbieram jeden z pierwszych. Nie możliwe? Pewnie, że możliwe i powiem więcej też daje mocznik często na drugą dawkę.
Tak, że spór w tej kwestii jest nie potrzebny. Wiecie dobrze różnice odmianowe itp. Ja mam Kalifornie a kto inny np Kadore i jaki by nie był będzie zbierał po mnie to proste. Co do Kolegi co zbierał 6t, niemożliwe? To, że ja zbieram mniej to znaczy, że ktoś pisząc, że zebrał więcej kłamie? To chyba nie tak...
Może lepiej spytać jakie nawożenie ochrone stosował i wtedy dopiero ocenić czy bajkopisarz czy mówi prawde. Co do wysyłania wskazówek do Coboru w mojej okolicy jest już stacja PDO, która zbiera prawie 8,5t rzepaku, niemożliwe??? możliwe http://www.pdo.chrzastowo.pl/?m=5&plk=lista&x=php prosze sprawdzić rok 2010 oddział Kończewice. Do tego jednak radze podejść z dystansem, bo doświadczeniea COBORU tak naprawde nie mówią o możliwościach plonotwórczych z wielu przyczyn, lecz służą do porównania odmian w jednakowych warunkach i tak na nie należy patrzeć. Co do Toprexu trudne do uwierzenia, ale sam sprawdze w tym roku. Co do różnic jesienią Toprex-Caryx to na jednym polu odmiana Visby po Caryxie zdecydowanie lepszy efekt przynajmniej 10-15cm niższy rzepak przed zimą.
Co do super specyfików to rechu ma racje, niezależny instytut poproszę dokładne badania, jakie były inne elementy agrotechniki, warunki itp. Bo wzrost o np 20 % to dość mało informacji, jeśli po preparacie ktoś uzyskał 1,2t a bez niego 1t to ja dziekuje, ale jeśli ktoś po preparacie dostał 6t a bez niego 5t to bardzo interesujące, bo przy niższym plonie łatwiej uzyskać wyższą efektywność czegokolwiek, niż przy wyśrubowanych plonach.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 380, 381, 382  Następny
Strona 131 z 382

Skocz do: