Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:49 Nie 28 Sie 2016

Agrolok
Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 379, 380, 381  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arturr

PostWysłany: 10:56 Sro 15 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kilku lat po zimie stosujemy w rzepaku Florovit i wyraźnie pomaga, można go łączyć z herbicydami i jest naprawdę tani.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pasio

PostWysłany: 22:27 Wto 14 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile kosztuje litr tego preparatu? Można go mieszać z herbicydami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Agroconsult

PostWysłany: 22:07 Wto 14 Lut 2012    Temat postu: Tecamin Max i Fertigrain Foliar w rzepakach Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie
Nie posiadam wyników badań jeśli chodzi o rzepaki z Polski. Testy prowadzone na Litwie potwierdziły zwyżkę plonu od 12 do 17% zależnie od stopnia uszkodzenia roślin (po zimie) w porównaniu do roślin niechronionych.
W zeszłym roku daliśmy nasze preparaty do oceny Instytutowi Hodowli Ziemniaka w Jadwisinie w wyniku testu uzyskaliśmy przyrost plonu o 12% i zwyżkę zawartości skrobi o 1,2%. (wyniki badań do wglądu jak Pan zechce). Podobne rezultaty potwierdziły Zakłady Skrobiowe w Łomży w swoich testach u plantatorów.
W pszenicy ozimej w zeszłym sezonie na Litwie producenci twierdzili że przyrost plonu wyniósł od 1,2 do 1,5 t/ha (brak danych potwierdzonych przez instytuty)
W Smolicach – hodowla kukurydzy bardzo zadowoleni z Foliara w tym sezonie kupują preparat.
W Rosji Instytut Miczurina zwyżka plonowania zbóż do 27% ? (to b. dużo wręcz zastanawiajace, ale potwierdzone badaniami do wglądu)
W rejonie Polski północno zachodniej producenci w zeszłym sezonie stosowali dawki preparatu nawet do 3 litrów (my polecamy 1-1,5 litra) bo uważają ze to się opłaca (najlepsza rekomendacja)
Oba preparaty są bardzo efektywne szczególnie dla pobudzenia roślin po zimie i późniejszego ich dokarmienia mikroelementami.

Pozdrawiam Maciek
603861123

PS czekam na ew. pytania
biuro@agroconsult.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Praktykant

PostWysłany: 22:02 Wto 14 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam co myślicie o polifosce 21 na rzepak jako pierwsza dawka 300kg na ha
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 20:51 Wto 14 Lut 2012    Temat postu: Re: Biostymulatory - roślinne aminokwasy w poprawie plonowan Odpowiedz z cytatem

Czy były wykonywane badania wzrostu plonów przez jakiś niezależny instytut ? I jakie są wyniki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Agroconsult

PostWysłany: 18:55 Wto 14 Lut 2012    Temat postu: Biostymulatory - roślinne aminokwasy w poprawie plonowania Odpowiedz z cytatem

Witam Panów. Od kilku lat nasza firma wprowadza na polski rynek preparaty biostymulujace oparte wyłącznie na roślinnych aminokwasach. W sezonie 2009/2010 oraz 2010/2011 polscy plantatorzy rzepaków bardzo chwalili działanie Tecamin Max oraz Fertigrain Foliar. Oba preparaty wykazują silne własciwosci antystresowe oraz regenerujące. Podane wiosna efektywnie pobudzaja do wzrostu. Jeśli potrzeba odpowiem na każde pytanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arturonas

PostWysłany: 17:10 Wto 14 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu...przezimowania miałem okazje rozmawiać z juz emerytowanym Doradcą który mówi ze były gorsze warunki pogodowe i rzepaki dawały sobie radę...ja ma o tyle dobrze ze było troche sniegu ale juz pod Wrocławiem brak całkowity śniegu...A i pszenice jestem ciekaw ...i jęczmieni zimowych których w mojej okolicy jest dość dużo Shocked
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 16:41 Wto 14 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może w tym roku 7 zbierzesz gdy szyjka ma 2-3cm.
Wyślij wskazówki do Coboru i firm nasiennych
Laughing
Powrót do góry
Arturonas

PostWysłany: 16:33 Wto 14 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vice versa ...jestem tu od czasu do czasu i włączam się w forum jak ktoś wypisuje tu dziwne rzeczy ...dlatego z tym dystansem to twoje posty ...pozdrawiam pozostałych .
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 16:00 Wto 14 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Twoich wypowiedzi trzeba podejść z dystansem.
Wybacz,ale kończę.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Arturonas

PostWysłany: 15:28 Wto 14 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a zdarzyło się ...ale to było z 6-7 lat temu ...wtedy u nas był rok na rzepak ;]...i mam coś takiego na koncie ;]
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 15:21 Wto 14 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi o okolicę a nie moje uprawy.
Pewnie 6 ton zbierasz
Powrót do góry
Arturonas

PostWysłany: 15:02 Wto 14 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie wiem co to znaczy rzepak bez azotu i fungicydów ...szkoda pola...u mnie na całym obszarze jest traktowany tak samo ...o plonach nie będe pisał bo i tak nie uwierzysz ... ;]...
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 14:54 Wto 14 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie zawsze najgorsze uprawy idą pierwsze pod kosę bez azotu i fungicydów a najlepsze na końcu. Nie wyobrażam sobie koszenia ładnego rzepaku po toprexie i dodatkowo pictorze zbieranego początkiem żniw.
Powrót do góry
Arturonas

PostWysłany: 14:34 Wto 14 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rechu nie wiem... ja robię zniwa jako jeden z pierwszych...O Carambie zaś nie chcę słyszeć dlatego ze własnie 5 lat temu po zastosowaniu jej rzepak przestał rosnąc i połowa plantacji została zaorana a dlatego ze przyszedł przymrozek w nocy i rzepak został ...co mi się podoba w Toprexe a no to ze rzeczywiscie roslin są niskie i sztywne co pozwoliło im w tamtym roku wytrzymać śnieg w pełni kwitnienia i ze rosliny są zdrowe np.od dwóch lat daję dawke Pictora 0,4 l ha i rzepak jest zdrowy do samego końca...i stosuje glifosat jak juz nasiona są brązowe a łuszczyna jeszcze zielina to tak co najmniej 10 14 dni przed koszeniem...a dlaczego glifosat ...bo uprawiam bezorkowo i nie mam zielonych badyli na polu po zdrowym rzepaku to jset raz.. drugi ,kombajn idze bez żadnych problemów ...moze dodam ze obecnie mam rzepak odmiany Chagal i Vision
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 13:48 Wto 14 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki plon miałbym przy Carambie i Tebukonazolu a przyzwoity był dzięki ratowaniu dodatkowym nawożeniem,asahi,mocznikiem ,mikro,innymi fungicydami.
Druga sprawa zahamowanie głównego pędu żeby boki bardziej wykształciły i opóznione kwitnienie ok. dwa tygodnie to główna cecha toprexu.
Dziwi mnie ,że stosujesz 4 lata i nie zauważyłeś wpływu stosowania środka na opóznienie żniw rzepaczanych bo u mnie w okolicy żadne duże gospodarstwo nie stosuje Toprexu na większości powierzchni ze względu na jednoczesny zbiór zbóż i rzepaku.
Jeżeli znasz działanie glifosatu to chyba wiesz w jakiej fazie dojrzałości nasion jest stosowany i nie można tego momentu przyspieszyć a na pewno nie o dwa tygodnie.
Z moich obserwacji wynika,że zazwyczaj cena rzepaku najwyższa jest na początku skupu i dlatego nie zastosuję więcej tego środka wiosną.
Wyraziłem swoje zdanie,ktoś może mieć inne.
Zauważyłem,że wielu forumowiczów nie ma ochoty dzielić się swoją praktyką i doświadczeniami na forum publicznym bo do pewnych spraw dochodzili latami na własnych błędach i doradzanie innym jak zwiększyć plon nie jest w ich interesie.
W dużym sąsiednim gospodarstwie gdzie pracuje ok.50 osób pracownik obsługujący opryskiwacz ma zabronione udzielać informacji jakich środków używa.
Powrót do góry
Gena

PostWysłany: 13:05 Wto 14 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.wrp.pl/Indhold/sider/show_article-7/default.aspx?id=10108
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Arturonas

PostWysłany: 08:54 Wto 14 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem rechu o co ci chodzi ...ten Toprex pozwolił ci uzyskać plon przyzwoity jak na tamten rok ...druga sprawa jak długo był zielony znaczy ze był zdrowy ...ale to bym przypisał środkowi na opadanie płatków...a jak chcesz przyspieszyć żniwa to chyba znasz cos takiego jaki Glifosat ...Ja stosuje Toprex od 4 lat i jeszcze mnie nie zawiódł ...Mam nadzieje ze w tym roku też tak będzie ...
Powrót do góry
Wicherek

PostWysłany: 21:48 Pon 13 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znam rolników którzy twierdzą że Caryx na jesieni był skuteczniejszy ale ciekawe czy to się potwierdzi po zimie.
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 21:21 Pon 13 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli w mniejszej to raczej w mieszaninie z czymś
Ja myślę o Caryxie
Powrót do góry
Wicherek

PostWysłany: 21:14 Pon 13 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takiej odpowiedzi oczekiwałem , a może stosować go w mniejszej dawce np 03 l
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 20:37 Pon 13 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co Zenek miał mówić? Przecież zaproszenie mieli najwięksi właściciele ziemscy a ten rynek jest warty miliony zł
Syngenta twierdzi ,że Toprex jest najlepszy a dla mnie jest najgorszy.
W poprzednim sezonie miałem 80 ha rzepaku na którym zastosowałem wiosną Toprex co opóznilo kwitnienie i żniwa o jakieś dwa tygodnie. Z powodu złych wschodów plon wyniósł ok. 3 tony co dało 250 ton.
Znajomi sprzedali rzepak po 2000zł z groszem a ja 1700 bo cenę obniżyli
Przez Toprex jestem jakieś 70.000zł w plecy
Toprex-nigdy więcej wiosną
Że się ze żniwami zbożowymi rzepak nałożył to inna kwestia
Niech mi to teraz przedstawiciel syngenty podważy
Powrót do góry
Wicherek

PostWysłany: 19:10 Pon 13 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już zobaczycie różnicę w przezimowaniu po stosowaniu Toprexu lub Caryxu a może Tebu to dajcie znać bo dzisiaj na szkoleniu Syngenty Zenek mówił że Toprex jest najlepszy . Czy u Was to się sprawdza ?
Powrót do góry
zieluch111

PostWysłany: 17:55 Pon 13 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na północnym zachodzie dziś lekka odwilż bez wietrznie ... nad polami rzepaku unosi się zapach "kiszonej kapusty" ... nie będzie wesoło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wicherek

PostWysłany: 07:41 Nie 12 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.portalspozywczy.pl/zboza-oleiste/wiadomosci/mrozy-moge-spowodowac-straty-w-rolnictwie,65236.html
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 379, 380, 381  Następny
Strona 131 z 381

Skocz do: