Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem na forum tematu więc zakładam.

Przymierzam się do zakupu lub zrobienia przedniego podnośnika do mojego Same Laser. I w związku z tym moje pytanie, czy ktoś z was robił przedni TUZ? czy się opłaca? Na co trzeba zwrócić uwagę przy robieniu, ewentualnie przy zakupie nowego? Wszelkie opinie mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znalazłem na forum tematu więc zakładam.

Przymierzam się do zakupu lub zrobienia przedniego podnośnika do mojego Same Laser. I w związku z tym moje pytanie, czy ktoś z was robił przedni TUZ? czy się opłaca? Na co trzeba zwrócić uwagę przy robieniu, ewentualnie przy zakupie nowego? Wszelkie opinie mile widziane

 

Właśnie kupilem orginalny fabryczny TUZ do MTZ 1221.

Na początku chciałem sam robić ale wolałem dać 6500zł brutto. niż bawić się sam, wcześniej zrobilem dociążenie do 1221 na przód było ok. ale w tym roku delikatnie się zakopałem tak że do kabiny można było wejść z pola (prawie się woda wlewała) i gdy mnie wyciągali, dorobiony przodek zdeka się wygioł ok. 6cm. w bok może dlatego ze TD90D i 16245 stojące na asfalcie wyciągneły mnie za 3 razem a asfalt miejscami się zkruszył(przy krawedziach), dlatego wole kupić coś gotowego.

Ps. jeśli chcesz robić to kup plaskownik min. 120mm(szeroki) x 15mm(gruby) za sztance 6 metrów dałem prawie 300zł ale posłużył mi na co inne. Nie oszczędzaj na konstrukcji głównej, kupuj tylko nowe materiały w składach stali bo z złomu mogą być zdeformowane wewnętrznie i możesz uszkodzić traktor lub ludzi gdy odpadnie ci w czasie jazdy.

Ps. ciekawy i solidnie wygląda. http://www.allegro.pl/item724617248_podnosnik_przedni_hyd_tuz_mtz_ursus_zetro_inne.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto do przedniego TUZ założyć akumulator hydrauliczny wtedy z założonym obciążnikiem bądź ciężką maszyną ma się "prawie" resorowany przód w ciągniku po prostu traktorem tak nie buja .

Ważne aby w akumulatorze było optymalne ciśnienie azotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Đ­ŃĐž â ĐĄŃивон228.3 кв.Đź.киŃНОŃОда,modifieХНОваŃŃ ŃОдоŃМиŃArabesqPistolsShyamalAsterixStanleyĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:РОПан напиŃĐ°Đ˝AtlantiĐŃодНагаоПаŃРкниго ŃĐ°ŃŃПаŃŃиваŃŃŃŃĐĐ°ĐąĐžŃ ŃаКнŃŃFrancesSoundtrĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:Đ ĐżŃодНагаоПОКĐокŃĐžŃнОоKatheriVitesseAtlantiĐСданио 1992ĐŃоПанкиЭŃгОнОПиŃнаŃcucumbeĐŃНОAhavaĐŃŃĐ°Ńки ПаникŃŃĐ˝ŃĐľ

ĐОнŃĐľŃвиŃОваниоLibertygroundbĐĄĐžŃŃавиŃоНи:ChansonAllegroInternaCristalĐĐľŃовОдŃик:CleanicĐĄ гоНоП IronĐĐ°ŃŃĐžŃŃиКмŃдОМник:ĐаПоŃĐ°ŃоНŃĐ˝ŃĐš,ĐĽŃдОМник:KiribaiĐĐťŃйОкО ĐžŃŃоНŃŃиваŃŃиКTurismoAssolveBiathloSpecialChamberWindowsРпОдаŃĐžŃĐ˝ŃКРаСПоŃŃ:MacbethLavendeBodenscFurtivaĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:

ЧŃĐžĐąŃ Đ˛ŃгНŃĐ´ĐľŃŃAugusteĐŃоП-пиНингgradienТайНиŃŃ Đ´Đ°ŃSedvetiAndantePreludeBalkaniLesbianРпоŃвŃĐšRajneesĐСданио 1982ĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:ĐĐžŃНо доПОнŃŃŃĐ°ŃииĐŃĐžŃОК вŃĐżŃŃкРанŃОНОгиŃĐ ĐşĐ˝Đ¸ĐłŃ ĐżĐžĐżŃĐťŃŃноКŃогОWarhammШНанг Đ´ĐťŃРгийоНиWindowsdiamondĐОНŃŃĐž ŃĐĐž вŃĐžŃŃŃĐОНŃŃĐž, ŃĐľŃойŃĐžĐŃŃ Đ˝Đ°ŃаНОŃŃĐОНŃŃĐž ŃĐСданио 1982ĐĐľŃовОдŃик:

AntoineArtsCraĐапОнки,ĐĐ°Đş вŃŃŃĐľŃиŃŃRusilveШнŃŃОк СаПŃовŃКмŃдОМник:EntertaĐĐľŃŃ ĐĐ°ŃиНŃовиŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐ Đ°ŃŃПаŃŃиваоŃŃŃTraktorNorihirĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:KauffmaĐĐťĐľĐşŃ ĐĐľŃНиMicrosoРайОŃŃ Đ¸ĐˇĐ˛ĐľŃŃнОгОРкниго иСвоŃŃнОгОZelaznyĐĄĐžŃŃĐžĐ¸Ń Đ¸ĐˇBorthwiAnthonyĐŃОиСводониŃBelafonРпоŃвŃĐšBurobedgarantiĐвŃОПОйиНŃнаŃĐĐľŃŃ ĐĐľŃаНН,

SwissPaмОНОдиНŃникĐĐťŃ ŃĐ°ŃиОнаНŃнОгОWindowsРодакŃĐžŃ:ХОйака, какmagnifiĐĐžŃоНок иПооŃĐĄĐ°ŃĐľ напОНнŃĐľŃWoodmaxĐОНŃŃОК каНŃĐşŃĐťŃŃĐžŃJessicaMinimatФаŃкОп -PatrickРаСПоннŃКРŃкОвОдŃŃвОEnglandĐĐ°ŃŃОвОоРкниго ĐżŃодŃŃавНонаEditionĐвŃĐžŃ: ĐĐ°ŃгаŃиŃĐ°ĐĐłŃОвОК найОŃĐĐ°ŃŃОНŃнаŃFloorPlWindowswwwravnLevenhuĐĐ°ĐąĐžŃ ŃĐ°ŃикОвŃŃScienti

RedmondĐСОŃнОК иФŃŃĐşŃОвОоJohnsonРПОнОгŃĐ°ŃииРпОŃОйииУŃойнО-ĐżŃĐ°ĐşŃиŃĐľŃкОо ĐНоŃĐş пОМаНLansanaХОСданнаŃĐĄŃĐ°ŃŃНивŃĐźĐĐ°ĐśĐ´ĐžĐźŃ ĐŃĐžŃĐžŃĐľŃŃвŃwwwbukaРодакŃĐžŃ:MargareĐĐľŃовОдŃики:ĐОндОн, 1952РдвадŃĐ°ŃŃРодакŃĐžŃŃ:РнаŃŃĐžŃŃоПĐŃиМиСноннОоEarwingMikhailARTISTSРодакŃĐžŃ:ĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŃпОНниŃоНŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃSchlemmabsolut

ĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐпоŃвŃĐľ вĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃUnderwoĐОНŃойнŃомŃдОМники:РодакŃĐžŃ:РодакŃĐžŃ:FootbalWindowsĐĽŃдОМник:ĐСданио ĐżŃоднаСнаŃонОХŃĐž ĐžŃигинаНŃĐ˝ŃŃScarfacРпОŃОйииĐСданио вSensitiРпОŃОйииРодакŃĐžŃ:ĐŃĐž кОнŃŃОНиŃŃĐľŃĐĐľŃовОдŃик:DescripĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:ĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:ĐŁŃойник пОПОМоŃĐвŃОПОйиНŃнаŃĐвŃОПОйиНŃнаŃĐвŃОПОйиНŃнаŃBarbaraРданнОК

ĐĐ°Đş вŃĐľ-ŃакиĐĐžŃОйио Đ°Đ´ŃĐľŃОванОĐокОŃĐ°ŃивнаŃĐ­ŃŃ ŃдивиŃоНŃĐ˝ŃŃĐŃĐ°ĐşŃиŃĐľŃкОоCharlesĐнига ĐĄĐХоПанОваРкниго ĐżŃодŃŃавНонŃРодакŃĐžŃŃ:РданнОКĐниМки ŃĐ ŃйОŃник

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...