Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko zaśpiweaj jeszcze ile kosztuje Puma, stosowałem ją jak miałem trawę nasienną. Nie jest to tani zabieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o cenę nikt nie pytał gdzieś około 140 na hektar pewnie będzie kosztowała, jest jeszcze zamiennik ale nie pamiętam nazwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też nim nigdy nie pryskałem ale gdzieś czytałem że stosują go w jęczmieniu jarym na chwastnice, choć niema rejestracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jeczmieniu to w jeczmieniu, w jarym to wszystko jest w innych terminach, ja stosuje od dwoch lat mieszanine granstar strong + atlantis i actriob, jest ok o ile łan jest zageszczony, jesli jest cos tylko nie tak-np pozny siew po warzywach lub niektore pola jeszcze niskie pH to przepuszcza, podkreslam chwastnica pozno wschodzi i ciezko ją wytempic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też nim nigdy nie pryskałem ale gdzieś czytałem że stosują go w jęczmieniu jarym na chwastnice, choć niema rejestracji

 

Mam folder Syngenty.

Przy Axialu pisze że zwalcza miotłę (jesień i wiosna), owsik(wiosna), wyczyniec (jesień i wiosna tylko do krzewienia) i życice(jesień i wiosna). O chwastnicy nic nie pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem dzisiaj na odmianę ADEQUAT,jakby ktoś miał jakieś doświadczenie z ta odmianą to prosze o jakies własne spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile płaciłeś za nasiona? znajomy miał ją w tym sezonie i całkiem ładnie się prezentowała gorzej było z plonowaniem (raczej słabo znosi suszę - ziarno było słabo wypełnione)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile płaciłeś za nasiona? znajomy miał ją w tym sezonie i całkiem ładnie się prezentowała gorzej było z plonowaniem (raczej słabo znosi suszę - ziarno było słabo wypełnione)
1200zł/t netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niezły deal;] znajomemu zapłacili 470zł/t netto
też przedałem po 550zł/t bródną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to w takim stopniu różnicują ceny? dużo im tego sprzedajesz?
to rolnicy brali a co z tym robią to ich sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na probe mamy do zasiania 0.5ha siew bedzie reczny ale nie w tym rzecz czy po taki siewie mozna przeleciec glebogryzarka czy to uszkodzi ziarno i lepiej bronami? Pozdrawiam i dziekuje za ewentualne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w jakim Ty świecie żyjesz, że chcesz siać ręcznie.

Jak już musisz ( ) to przykryj to bronami i zawałuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem recznie to tak jak 2000 lat temu na biblijnym obrazku (ale nie wazne) uzycie glebogryzarki po siewie moglo byc powodem slabszego plonu gdyz istnieje mozliwosc uszkodzenia poszczegolnych ziaren? Pozdrawiam i dziekuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanie, a mianowicie czy pszenica zasiana po życie będzie w stanie wydać dobry plon, klasa ziemi III i IV. Na co trzeba ewentualnie uważać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Challenger - to nie ma sensu. Recznie wysiejesz nie rowno a jak pojedziesz jeszcze glebogryzarka to owszem mozesz zniszczyc nasiona a poza tym umiescisz je na takiej glebokosci, ze na pewno w tym roku nie skielkuja. Pszenice sieje sie na 2-3 centymetrow.

 

 

Piotrek - pszenica po zycie powinna wyjsc OK jesli wszystkiego dopilnujesz. Wazne jest, jesli zostawiles zytnia slome na polu, zeby dac azot, ktory ja rozlozy inaczej zaglodzisz pszenice. Pozostala ochrona taka sama bo wiekszosc chorob zyta nie atakuje pszenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwapnowałem ściernisko i co dalej ??

Chciałem przejechać je kultywatorem, poźniej płytko przeorać, wysiać nawozy brona, siew pszenicy i brona, ale okazuje się że sciernisko ma dużo trawy i mimo oprysku jest mocno zbite i kultywator nie daje rady.

 

Co w takiej systuacji mam zrobić ?? Chcę płytko przeorać ale co potem ?? Talerzówki nie mam więc talerzowanie przed orką odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego chcesz płytko orać przecież potem będzie się żle siało jakbyś nie rozsiał wapna to można byłoby skosić trawę i zabrać a teraz to jak nie masz talerzówki to tylko głęboka orka agregat i siać ja też pryskałem ściernisko ale u mnie czysto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głęboką orką to ja wrzucę to wapno głęboko pod ziemie i nieodkwaszę ziemi ornej a więc tej z której korzysta pszenica. Właśnie próbowałem pługiem i też bardzo ciężko idzie. Na polu rosło sporo trawy i mimo roundupu 10 dni temu to nadal pole jest zbite.

 

Ratuje mnie tylko talerzowanie i potem orka ?? Czy mogę sobie jakoś poradzić kultywatorem i pługiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad zlitował się nademną i pożyczył talerzówkę. A więc teraz talerzuję a potem płytka orka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anthus, Bogatka,Tonacja która będzie najlepsza do siewu w monokulturze, a może jeszcze jakaś inna odmiana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...