Skocz do zawartości
benek-38

kiszonka z kukurydzy

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie powinno być stężenie kwasu mrówkowego do konserwecji zewnętrznej warstwy kiszonki z kukurydzy i ile tego polewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najczęściej stosowane to jest 0,5%, ale uważaj przy stosowaniu - miej zawsze na gębie maskę (taką z pochłaniaczem), bo silnie podrażnia drogi oddechowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja sporzadza taka kiszonke juz od kilku lat niema lepszej pasz niz ccm tania dobra pasz. JA robie ja tak młuce kukurydze kombajnem przy wilgotnosci od 30-38% nie mokszejsz bo bedze sie zle srutowac ani nie za sucha bo zle sie zakisi puzniej srutyje ziarno srutownikiem i sypie do silosu wyłozonego folia nakrywam szczelnie folia zeby dobrz sie zakisiło czekam 3-4 tygodni i zaczynam dawac swinia Daje swinia takim od 30 kg w proporcji 30kg na100 kg i zwzrostem wagi zwiekszam do 70kg ccm 30 kg paszy swinki rosna jak na drozdzach tani pasz ale troche pracochłona jak bys miał pytania pisz odpowiem

 

kolego powiec mi czy dajesz ta pasze ccm sama czy mieszales kiedys ze zbozem bo zrobilem w tym roku z 5t i nie wiem jak jest lepiej i ile ona wogule ma wartosci ,bialka itp. bylbym wdzieczny za inf. poz. JAK BY KTOS COS WIEDZIAL NIECH NAPISZE COS NA TEN TEMAT CCM. JAKIE MACIE DOSWIATCZENIA Z TA PASZA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...