Skocz do zawartości
kur-rk

Baza danych, teryt, numery obrębów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

robię bazę danych dla wszystkich miejscowości (wg terytu) w Polsce z numerami obrębów. Część numerów posiadam.

Mam prośbę do forumowiczów, żeby mi pomogli w uzupełnieniu danych.

Posiadam pliki miejscowości z terytu w plikach (.xls) dla każdego województwa oddzielnie.

Dane wyszukiwałem w internecie i np. dla województwa zachodniopomorskiego prawie wszystkie obręby.

Jak ktoś ma możliwość pomocy proszę o kontakt na pw i podać nazwę województwa jakie mam przesłać na maila.

Pozdrawiam kur-rk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem prośbę - zapewne ze względu na brak znajomości zagadnień geodezyjnych, ale ostatnio poszukiwałem kilku działek i zauważyłem, iż praktycznie wszystkie obręby i działki znajdują się w bazie danych geoportalu, stąd być może nie konieczne jest powielanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle opisałem problem.

Otóż jest duża różnica między GUS-em, a geodezją. Dla nazwy miejscowości GUS używa 9 cyfrowego oznaczenia miejscowości, natomiast geodezja 13 cyfrowego numeru zawierającego cyfra kontrolna(2 cyfry)*, numer województwa (2), powiatu (2), gminy (2), rodzaju gminy (1), oraz numeru obrębu (4).

Dla zobrazowania przedstawię to na przykładzie dla przedstawionego poniżej zachodniopomorskiego, powiat Białogard, gmina Białogard (wiejska), miejscowość Białogórzyno.

Według GUS TERYT: 0302706 Białogórzyno (wieś),

natomiast ta sama miejscowość dla geodezji to: 10 32 01 02 2 0025 Białogórzyno.

Dane które posiadam to 9 cyfrowy kod z geodezji dla wszystkich miejscowości w Polsce odnoszących się do głównych miejscowości czyli ok. 49000 rekordów. Natomiast ostatni 4 cyfrowy numer obrębu (ten na czerwono) posiadam aktualnie dla ok 10000 miejscowości.

Wg TERYTU jest ok. 103000 miejscowości, ale są to nazwy dzielnic, przysiółków, lub nazw zwyczajowych. Wiem, że niektóre miejscowości posiadają po kilka , kilkanaście numerów obrębów.

 

Na geoportalu są miejscowości, a nawet numery działek ewidencyjnych, natomiast numerów obrębu tam nie znalazłem.

 

Proszę o pomoc w tym problemie

 

 

* - nie wiem do czego służy to oznaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...