Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sieje pszenice po pszenicy wczesniej rosły buraki opłaca się płacić w tym przypadku więcej kasy za jockeya albo Galmano? bo myślę o zastosowaniu scenica a moze coś innego ? będzie rosła finezja pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba Kinto Duo powinno wystarczyć, Jockey to jak jest w 3 roku po zbożowych. Chociaż niektórzy zaprawiają w 2 roku Premisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenice po pszenicy drugi rok mozesz spokojnie posiac zaprawiając MAXIMEM, ewentualnie troche opoznij siew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdanek ja bym to ciął talerzówką a później głęboko przyorał, wapno i tak na 15 cm wymieszasz z ziemią wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczolem w piatek pszenzyto,a w sobote pszenice bo babka sie uparla ze idzie do szpitala i pozniej nie bedzie mial kto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zasiałem I teraz moje pytanie, czy jak zastosuje jesienią Glean to zwalczy mi przytulie raz na zawsze?? I kiedy zastosować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do Was takie pytanko. Planuje zasiać pszenicę ozimą, ale wcześniej na polu rósł jęczmień jary. Ktoś mi powiedział że po jęczmieniu pszenica nie urośnie, albo będzie bardzo mały plon. Czy jest w tym coś racji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko po zbożach jarych pod pszenice to najgorsze jakie mogłeś wybrać.

Ja bym nie ryzykował tylko czasami sieję zboża po zbożach.

 

Mam pytanie kto mi coś powie o francuskiej pszenicy ozimej SORGOOD.

Co polecacie ja jesienną walkę z chwastami, do tej pory stosowałem Cougar 600 ale coś mi kiepsko niszczy przytulie (może z 5g Gleanu dodać) a może macie lepsze propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak powiem... jestem bardzo wylewny!!! nooooooooo ja polecam na jesien maraton 3,5l/ha + Glean7g/ha w fazie szpilkowania pszenicy, aha po jeczmieniu siej pszenicy tylko zaprawioną i oczywiscie ochrona przed chorobami, jakies pare lat temu-jeszcze lata 90-te kiedy rzepak byl nieoplacalny sialo sie pszenice nawet 6 lat po sobie i rosla i dawala plon to teraz tez da!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam do Was takie pytanko. Planuje zasiać pszenicę ozimą, ale wcześniej na polu rósł jęczmień jary. Ktoś mi powiedział że po jęczmieniu pszenica nie urośnie, albo będzie bardzo mały plon. Czy jest w tym coś racji ?

coś jest .siałem wiele razy po jęczmieniu ale jęczmiań był po ziemniakach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam do Was takie pytanko. Planuje zasiać pszenicę ozimą, ale wcześniej na polu rósł jęczmień jary. Ktoś mi powiedział że po jęczmieniu pszenica nie urośnie, albo będzie bardzo mały plon. Czy jest w tym coś racji ?

Ja w zeszłym roku siałem pszenice po jęczmieniu jarym.Plon 6 ton,troche lepsze nawożenie i ochrona i żaden problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za szybkie i cenne rady.

Chyba sięzdecyduje i zasieję, bo przecież jak wogóle nic nie zaieje to i nie urośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tak powiem... jestem bardzo wylewny!!! nooooooooo ja polecam na jesien maraton 3,5l/ha + Glean7g/ha w fazie szpilkowania pszenicy, aha po jeczmieniu siej pszenicy tylko zaprawioną i oczywiscie ochrona przed chorobami, jakies pare lat temu-jeszcze lata 90-te kiedy rzepak byl nieoplacalny sialo sie pszenice nawet 6 lat po sobie i rosla i dawala plon to teraz tez da!

Czy konieczna jest poprawka na przytulię wiosną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mi sie nie zdazylo zeby odbila, (im lepiej doprawiona gleba tym mniejsze prawdopodobienstwo ze beda jakies chwasty) jednego roku przepuscil mi chabra, ale nie bylo wielkiej presji, raczej nie bedziesz musial robic poprawek wiosną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kdsz86 Wysłany: Wto Wrz 22 22:14 GMT 2009 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

jeszcze mi sie nie zdazylo zeby odbila, (im lepiej doprawiona gleba tym mniejsze prawdopodobienstwo ze beda jakies chwasty) jednego roku przepuscil mi chabra, ale nie bylo wielkiej presji, raczej nie bedziesz musial robic poprawek wiosną

kolego kdsz86 a kiedy najlepiej pryskać tym maratonem zaras po siewie czy pużniej po wschodach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mi sie nie zdazylo zeby odbila, (im lepiej doprawiona gleba tym mniejsze prawdopodobienstwo ze beda jakies chwasty) jednego roku przepuscil mi chabra, ale nie bylo wielkiej presji, raczej nie bedziesz musial robic poprawek wiosną
a co polecacie na chabra bo mam z nim problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z was siał pszenice po podorywce, bo zrobiłem póżno i ciut głębiej niż na podorywke na rzpaczysku, a teraz jak bym kultywatorem przerobił i tak posiał, czy będzie zniżka plonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...