Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:41 Czw 28 Maj 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 459, 460, 461 ... 2372, 2373, 2374  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zygi

PostWysłany: 17:53 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powodem jest że są konkurencyjni ; tańsza pszenica , kukurydza , posiadają własną soje.Energia elektryczna kosztuje połowę tego co u nas.Hodowca ukraiński stał się Panem którym nigdy nie był bo za 30-40 dolarów ma parobków ile chce.Nikt nie nęka ich przepisami , nakazami , zakazami i nie zdają sobie sprawy że jak przystąpią do UE to zaznają takiego szczęścia jak my.
Przebywałem tam , rozmawiałem z nimi i przekazuje wiarygodne informacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pigwa

PostWysłany: 16:30 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
5 lat temu pisałem o Ukrainie.
Dojdzie do globalnej nadprodukcji i będzie.....
KKKKKKKKKKKRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH

Dzień dobry w nowym roku 2017,
panie M, czytam te wypociny z których nic nie wynika tylko klepanie w klawiaturę.
Jeżeli gościu masz taką wiedzę o drobiarstwie, dlaczego nie weźmiesz się do roboty, żeby usystematyzować całą branżę drobiarską ?
Nawoływanie o zmniejszenie wstawień z 6 na np.:3 lub 4 - kto będzie słuchał takich wypocin to tak jakby nie było przepisów ruchu drogowego tylko same ulice i drogi.
Konkrety panie M i do roboty a wszyscy pójdą za prawdziwym przywódcą.
Rozwiązania ustawowe, widać , że jest wola polityczna, żeby uzdrowić całą branżę rolną, więc ręce na pokład i do przodu !!!
Pelagia
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:17 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Tak jak w 2015 r., dominującym dostawcą, z ponad 50% udziałem w imporcie ogółem na unijny rynek, jest Ukraina. Z kraju tego, do tej pory wyeksportowano do UE 7 248 ton ww. produktów. Pomimo zarejestrowanego spadku łącznego wolumenu przywozu jaj i przetworów z krajów trzecich do UE, z Ukrainy jest on wyższy porównując w skali roku, aż o 163,5%."

Tak właśnie rozwija się Ukraina.Kto związał całe życie z kurnikami i nabrał kredytów , mam jedną radę - poszukać kraju , który nie ma z Polską umowy ekstradycyjnej i uciekać czym prędzej
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:12 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5 lat temu pisałem o Ukrainie.
Dojdzie do globalnej nadprodukcji i będzie.....
KKKKKKKKKKKRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH
Powrót do góry
Zygi

PostWysłany: 15:18 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisałem wam wcześniej o tym że Ukraińcy uderzyli w kurzy biznes.Nikt ich nie przebije ceną a jeszcze bezmyślność tych co chcieli z Polski zrobić jeden wielki kurnik.Szukają teraz winnych swojej ciężkiej sytuacji , podobno rząd jest winien.Może rząd im kazał budować i jeżeli tak jest niech wystąpią o odszkodowanie.Budując bez opamiętania narobią bałaganu w życiu nie jednego który nie był pazerny i tej sytuacji nie jest winien.Wiele tutaj prognoz lecz teraz będzie tylko reset.Niektórzy będą mnie przeklinać za prawdę lecz ja jestem pocieszycielem tylko dla ładnych kobiet , pijcie swoją cysterne piwa a mnie przypadnie tylko kufelek.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 12:23 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że dziewiętnaste ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 wyznaczono w gospodarstwie
utrzymującym ponad 23 tyś. kaczek położonym w miejscowości Płonica (gmina Deszczno, powiat gorzowski, województwo lubuskie) na podstawie
wyników badań, otrzymanych w dniu 29 grudnia 2016 r. z PIW-PIB w Puławach.
Dwudzieste ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 wyznaczono w gospodarstwie utrzymującym ponad 33 tyś. kurczaków rasy wolno
rosnącej Hubard, położonym w miejscowości Stare Polichno (gmina Santok, powiat gorzowski, województwo lubuskie) na podstawie wyników badań,
otrzymanych w dniu 30 grudnia 2016 r. z PIW-PIB w Puławach.
Dwudzieste pierwsze ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 wyznaczono w gospodarstwie przyzagrodowym utrzymującym 56 sztuk
drobiu różnych gatunków, położonym w mieście Krosno (powiat Krosno, województwo podkarpackie) na podstawie wyników badań, otrzymanych
w dniu 31 grudnia 2016 r. z PIW-PIB w Puławach.
Dwudzieste drugie ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 wyznaczono w gospodarstwie przyzagrodowym utrzymującym 45 sztuk
drobiu różnych gatunków, położonym w Korycie (gmina Czarnocin, powiat kazimierski, województwo świętokrzyskie) na podstawie wyników badań,
otrzymanych w dniu 31 grudnia 2016 r. z PIW-PIB w Puławach.
Służby weterynaryjne wdrażają w gospodarstwach wszystkie procedury zwalczania, przewidziane w przypadku wystąpienia wysoce zjadliwej grypy
ptaków u drobiu.
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 11:14 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ukraina stawia fermy w ekspresowym tempie i do tego zatrudnia byłych polskich polityków ..... ! Ich kosztami nie przebijemy także za chwilę bedą nas dymać na całego Crying or Very sad
A co do kredytobiorców to ja ich po prostu pieprz...... Jak ktoś jest głupi to nic się na to nie poradzi i szybko sie przesiadzie z BMW do Opla Corsy..... W sierpniu i wrzesniu minionego roku zasiedliło się mnóstwo nowych ferm ! Tą ilością były przerażone wytwornie pasz które mają świadomość ,że im także przyjdzie zapłacić za to budowlane eldorado chociaż jak słusznie Medox pisze na razie spijają śmietankę licząc zyski !
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 11:12 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamil790 napisał:
I jeszcze jedno Kaszubek. Ty możesz sobie pozwolić, żeby nie wstawiać, a co mają powiedzieć kredytowcy!!

wezmą kolejny kredyt Smile ale serio sytuacja wymknęła sie z pod kontroli, czułem to że ta nadmuchana banka z zaje.bi.stym eldorado drabiarskim kiedyś pęknie i ona właśnie pęka...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kamil790

PostWysłany: 11:00 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno Kaszubek. Ty możesz sobie pozwolić, żeby nie wstawiać, a co mają powiedzieć kredytowcy!!
Powrót do góry
kamil790

PostWysłany: 10:58 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaszubek napisał:
Filuś z Medoxem nie myślcie ,że przy obecnej cenie bedziecie mieć długo surowiec bo to jest po prostu niemożliwe ,a poza tym mam wrażenie ,że bardziej martwicie się niską ceną jak hodowcy ......
Kiedyś robiłem 6 cykli w roku ,póżniej 5 a teraz mam zamiar zrobić 4 i w każdej chwili mogę przerwać produkcję . Nie liczę na miliony ,a jedynie na godne życie w miarę bezstresowe i oczywiście przymierzam się do zlikwidowania produkcji w najbliższych latach w myśl przysłowia ,że nie da się kopać z koniem......

Kaszubek zgadzam się z tobą!!!!! Myślisz przyszłościowo patrząc na to co się dzieje z rynkiem zbytu. Produkcja drobiu będzie się zwiększała, a tym samym nowe budki będą powstawać. Niedawno pisałem wam, że kolega postawił kurnik w kredo na 60 000tys. i będzie chciał stawiać następne 3. Patrząc na dzisiejszą cenę w porównaniu na zeszły rok on dalej twierdzi, że raz się zyska, a raz straci. Mówi jak będę miał łącznie cztery kurniki to będę kasą obracał. Bank oczywiście da bo będzie miał co zabrać. Ludzie po prostu są głupi, zawzięci i nie myślą racjonalnie!!! Ku....wa nie wiem jak on może spać jak ma zadłużenia na 2 miliony i chce kolejne!!! ja (słowo zostało usunięte), ale syn będzie miał po nim majątek, ale chyba długów. I takich ludzi i podobnego rozumowania jest bardzo dużo i dlatego ta branża tak szybko stworzyła nadprodukcję. Powodzenia wszystkim życzę i nowych budek. Przecież w tv mówią, że to chwilowe problemy, lecz nie mówą, że Ukraina i Brazylia też w tym roku nowe budki stawia i cena tam produkcji jest bardzo niska!!!! Powodzenia!!
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 10:38 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox nie jeden w ekspresowym tempie straci "ojcowiznę" i sytuacja się unormuje Laughing
Oczywiście stare dobre czasy już nie wrócą Crying or Very sad
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 10:31 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filuś z Medoxem nie myślcie ,że przy obecnej cenie bedziecie mieć długo surowiec bo to jest po prostu niemożliwe ,a poza tym mam wrażenie ,że bardziej martwicie się niską ceną jak hodowcy ......
Kiedyś robiłem 6 cykli w roku ,póżniej 5 a teraz mam zamiar zrobić 4 i w każdej chwili mogę przerwać produkcję . Nie liczę na miliony ,a jedynie na godne życie w miarę bezstresowe i oczywiście przymierzam się do zlikwidowania produkcji w najbliższych latach w myśl przysłowia ,że nie da się kopać z koniem......
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:28 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tam żeldrobuś opowiadasz .Największe notowane miesięczne wylęgi to 100mln piskląt.Jak obejrzysz te dane za jakieś 1.5miesiąca , jak zostaną opublikowane , to zobaczysz , że teraz w styczniu 2017 pobijemy wszystkie rekordy , bo zapowiada się jakieś minimum 115-117mln wylęgniętych .Czyli jeszcze nigdy w historii nie było takiego miesiąca
Więc skoro wylęgi tak rosną, to znaczy , że hodowcom jest bardzo dobrze
P.S Do tego , są , to oficjalne dane, hehe , czyli wzrosty mamy jeszcze większe
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 10:20 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W minionym roku sprzedawałem kurczaki ze średnią ceną 3,54 Laughing
Aż sam jestem zdziwiony ,że mam tak dużą średnią..... Dodam,że przerwalem hodowlę na początku września i uniknąłem w kolejnych dwoch cyklach strat i dużego zaniżenia ceny Laughing

Może inni podzielą się swoimi spostrzeżeniami ???
Z moich wyliczeń wychodzi ,że sprzedając poniżej 3,20 długo nie pociągnę [ nie mam kredytow ] ,a cena 3 lub poniżej to już jest samobójstwo.....
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 09:29 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy liczy na wzrost a tu lipa każdy przytrzymal przez nowy rok bo tu puste chłodnie i teraz cza szybko kurnik oczyścić a ceny przez kolejnec3 miesiące nie będzie a latem Góra 3,2
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 09:23 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki mamy biznes jak poziom tego portalu...... Crying or Very sad

A tak na marginesie słyszałem ,że cena delikatnie do góry..... ?
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 08:31 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Żeldrobuś , powiem Ci tak

[b] ale jesteś niegrzeczny ,...

Och wybacz , jam pobłądził Confused to przez mój niewyparzony jęzor , przez moje frustracje , być może przez andropauzę Crying or Very sad Shocked Laughing Laughing
Zluzuj gumę Medox i staraj się nie ironizować bo zachowujesz się jak pajac . Każdy ma `świadomość powagi sytuacji , kazdy z nas "trzęsie dupą" i modli się o cud cenowy , a w szczególności kredytowcy bo przy cenie 3 to jest dramat , a przy cenie poniżej 3 apokalipsa Evil or Very Mad Dlatego uwazam , że jak cena nie zwyzkuje to upadek wielu może być kwestią 6-miesięcy . I pomimo ,że hodowca pomimo finansowego piekła będzie chciał dalej wstawiać to nikt mu nie da paszy!!!!! Wytwórnie już dojrzewają do realiów i zaczynają mieć świadomość , że nawet jak cena pójdzie na 3,5-3,6 ( mało prawdopodobne ) to hodowcy nie są w stanie odrobić tego co do tej pory dołożyli więc i nie ma szans na odzyskanie kasy . Póki poprzedni rzut spłacamy aktualnym obsuwy terminów byly do przyjęcia , ale teraz spłata poprzedniego będzie mozliwa nie aktualnym , ale tym nastepnym - czyli za chwilę dwa rzuty strat!!!!!!

A........................... domyslam się co chciałeś napisać więc obejdzie się Cool
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 07:25 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox też ma 100 %

To ile jest prawdy w prawdzie?

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że siedemnaste ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 wyznaczono w gospodarstwie
przyzagrodowym (utrzymywano w nim w sumie 7 sztuk drobiu - kury) położonym w miejscowości Dąbrowa Tarnowska (gmina Dąbrowa Tarnowska,
powiat dąbrowski, województwo małopolskie) na podstawie wyników badań, otrzymanych w dniu 29 grudnia 2016 r. z PIW-PIB w Puławach.
Osiemnaste ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 wyznaczono w gospodarstwie komercyjnym utrzymującym 23577 sztuk drobiu
(indyki), położonym w miejscowości Stare Polichno (gmina Santok, powiat gorzowski, województwo lubuskie) na podstawie wyników badań,
otrzymanych w dniu 29 grudnia 2016 r. z PIW-PIB w Puławach. Gospodarstwo, w którym stwierdzono ognisko choroby znajduje się w obrębie obszaru
zagrożonego ustanowionego wokół gospodarstwa, w którym wyznaczono pierwsze ognisko HPAI.
Służby weterynaryjne wdrażają w gospodarstwach wszystkie procedury zwalczania, przewidziane w przypadku wystąpienia wysoce zjadliwej grypy
ptaków u drobiu.
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 06:25 Pon 2 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ŻELDROB MASZ 100 PROCENT RACJI Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:36 Nie 1 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrobuś , powiem Ci tak

KKKKKKKKKKKRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH

Laughing Laughing Laughing
Powiedziałbym Ci też coś czego nie wiesz, ale jesteś niegrzeczny , więc nie powiem.Zobaczysz za dni parę....
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 21:07 Nie 1 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

500+ podobno w żaden sposób nie wpłynęło na zwiększone zakupy żywności Ale za to alkoholu notuje się coraz większa sprzedaż PiS powinno się wziąść za tych z kad pieniądze co niektórych na stawianie fermy na pół mln szt
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 20:47 Nie 1 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My chociaż świętujemy a wy tylko czekata czy dadzą jutro 10 gr więcej bo chłodnie puste ale lodówki pełne i promocje się zaczynają także uciekać nawet z 2 kg kura
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 20:45 Nie 1 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak Medox vel "Copperfield" czas podsumować tylko , ze ja nie będę podsumowywal wzrostu produkcji , ale twoje pierd.u.s.z.e.n.i..e Evil or Very Mad Jesteś nudny jak flaki z olejem , a jak widzę co w dalszym ciągu wypisujesz , jaki mono tematyczny jesteś po porstu mam odruch wymiotny . Sad Wielokrotnie pisałes , że na tym forum jest raptem garstka hodowcow (wręcz promil skali krajowej) , ktorzy przez ostatnie 5 lat raczej sie nie rozbudowali , a jezeli już to incydentalnie więc po kiego ch....a ciagle nudzisz " Co Wam przyszło z tego bezmyślnego kretyńskiego zwiększania produkcji ?? " Chłopie skieruj te pie.r.d.o.ł.y do swojego szefa , też do Koźlakiewicza , do "praczy" pieniedzy , ktorzy nigdy nie mieli nic wspólnego z drobiarstwem , a postawili na kurniki i do tych wszystkich którzy rzeczywiście myśleli , że jak wezmą tani kredyt i wybudują ileś tam kurnikow to zostaną potentatami drobiarstwa Rolling Eyes Sam się emocjonalnie "gwałcisz " na tym forum i jak postrzegałem ciebie jako osobnika w miarę rozsądnego to teraz uważam , ze jesteś zwykly pajac. Po drugie w każdej branzy jeżeli nie ma zadnych zakazów , sa tanie kredyty to ZAWSZE znajdą sie ludzie , którym chęć zysku przesłoni zdrowy rozsądek Crying or Very sad W produkcji żywności nigdy nie powinno być "wolnej amerykanki" i każdy mądry rzad powinien to rozumieć. Na naszej pięknej planecie sa takie państwa . W Polsce ped do władzy , chęć dorwania się do koryta i potężnej kasy powoduje , ze ci niby politycy chcąc zdobyć elektorat wyborczy doskonale wiedzą co Polakom jest potrzebne - przede wszystkim TANIE ŻARCIE bo jak człek ma brzuzio pełny i stać go na żarcie ( syf bo syf , ale sami chcielismy taniego papu - taka spuścizna po socjaliźmie i pustych półkach ) bedzie siedział cicho , a jak dać mu do tego troche darmowej kasy i socjalnych profitów to pójdzie jak w dym Evil or Very Mad Stąd kazdy min. rolnictwa od 1989 roku NIGDY nie chciał regulacji produkcji mięsnej ( i nie tylko ) . Nadpodaż zawsze skutkuje niskimi cenami . Zgodzę się z jednym , że sami sobie taki los zgotowalismy bo zachłystując się tzw. wolnym rynkiem nie chcielismy stworzyć silnej branzy , też nie chcielismy zadnych regulacji no więc niestety sporo z nas pójdzie na zielona trawkę Crying or Very sad i "obyśmy" mieli gdzie mieszkać bo banki , komornicy nie będą mieli litości. Kredytowcy żeby wychodzić na ZERO potrzebują dzisiaj cenę minimum 3,70!!!!!!
Co do "waszej głupoty" - a i owszem tu też się zgadzam , ale liderem mianuję CIEBIE !!!! Chłopie zatraciłeś zdrowy rozsądek , a twoje ego rozsadza ci czerep . Mam tylko nadzieję , że twoja rodzina na tym nie cierpi Rolling Eyes buhahahahahaha
Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 20:41 Nie 1 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tych dwóch niżej naprawdę ma jakiś kłopot nowy rok a oni dalej to samo!oby cały 2017 tak nie prawili!zakompleksione chłopaki Very Happy
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 20:28 Nie 1 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie postanowienie dla każdego z branży i z poza masz wolny miljoooon postaw sobie kurnik napewno to będzie niewypał Twojego życia i to Cię usatysfakcjonuje i staniesz się człowiekiem spełniony ze też masz kurnik który Cię doprowadzi wiadomo do czego. czasy na zarabianie na produkcji się skończyły w 2014 r a od dwóch lat zero albo minus no chyba ze ktoś odkladal nie inwestowal wszystkiego to coś się jeszcze fryga Ale to już ostatnie podrygi nie stracił wcześniej na używki to teraz dołoży do tego żeby był tani kurczak na rynku i nikt się tym nie będzie martwił geniusze
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 459, 460, 461 ... 2372, 2373, 2374  Następny
Strona 460 z 2374

Skocz do: