Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
co to za (słowo zostało usunięte) napisał że c 355 opali mniej niż c-360 skoro silniki są identyczne??

 

Nie masz racji

360-moc 52 konie

355 moc 45 koni

 

zródło-książki do tych ciągników

 

Jak mnie wkurzają takie bzdury które ludzie pisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja sam mam 2 sztuki 360 i obie ciągną pług na trzy skibyale ciągnik który ma nowe opony bez porównania ma większy uciąg niż ze starymi oponami ( szerokość opon też odgrywa duże znaczenie ) i co z tego że uciągnie trzy skiby skoro zakładam klepane lemiesze a nie wbije się na kartoflisku bo jak ię już wbije to ciągnik nie ma problemu z uciągnięciem. A po drugie w polsce nie wyprodukowano jeszcze dwóch takich samych c-360 bo moje chodz są z tego samego roku jeździ się nimi zupełnie inaczej . więc co porównujecie ciągnik do ciągnika skoro mogą być zupełnie różne. (jeździłem kilkoma 60 i każdy był inny i silnik w każdym chodził zupełnie inaczej )

 

Trzy skiby to może 360 uciągnie w lekkiej ziemi w obrych warunkach.

wczoraj pojechałem 360 na 2 skiby w twardą ziemię i ledwie szło Głębokośc orki10-15 cm to znaczy jak się udało Cholernie sucho jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a moze wie ktos jak i gdzie wsadzic pompe wspomagania z ostrówka do c 360 ,do 3P wiem jak, ale do 60 nie za bardzo,a moze sa inne sposoby na wspomaganie w c 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do czego służy śróbka przy włączniku kompresora (obok korka od oleju)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam c-360 (79 r.). Ma on jeszcz orginalną maskę i kabinę (blaszana). Chciałbym sobię kupić do niej nowe blach i kabinę. Doradźcie jakąie i za ile (tylko nie wyskiwać że z klimatyzacją!!!!!!!!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

podjedz do firmy Naglak w Kozminie wkp oni wypuscili ostatnio nowa kabine do c-360 z plastikodachem i błotnikami cena 3200 możeszu nich dokupic także maskę i panel strowniczy za ok 800zł naprawde warto widziałem ten ciągnik maska i kabina całokwicie zmieniają wyglad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z taka kabina nie były nigdy produkowane Taka kabine zakładaja sobie sami własciciele produkuja je firmy tj: Koja Naglak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd .Ztakimi kabinami ibłotnikami były produkowane na eksport.Kabina podlogowa +wspomaganie,natomiast na krai wyszły też z kanciastymi kabinami i błotnikami tyle tylko że bez podłóg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wprowadzam w bład na export szły c-362 ale one miały inne kabiny a ta to jest typowa kabina produkowana przez firme Koja wiem bo am takowa posiadam Kabiny w 362 były inne weższe ale za to posiadały podłoge Poszukam na farm photo jego zdjec to sam zobaczysz róznice

 

http://www.farmphoto.com/photography/message.asp?dsply=all&mid=213630&gkp= tu masz zdjecia eksportowej 60-tki

http://www.farmphoto.com/photography/message.asp?dsply=all&mid=221862&gkp= a to jest zdjecie 360 z kabina produkowan obecnie przez firme koja chyba widac róznice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe się ztobą spierał ale na krai wychodziły bez podlóg ma sąsiad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No dokładnie... każdy ciagnik ma swoje przeznaczenie... nie uważam tego ciagnika za cudo techniki ale jednak mi służył dobrze przez tyle lat i jeszcze będzie długo służył tylko że teraz przy lżejszych pracach przy Dużym ciagniku:P piszecie że duzo pali... no pali że sie psuje.. czasem sie coś zdaży jak w każdym innym... tylko pytanie... co sie bardziej opłaca?? czy kupić ciagnik Ekonomiczniejszy za 50 tys czy troszke mniej ekonomiczny za 8?? po ilu latach zwróci sie róznica za paliwo?? no własnie... a jak nie daj Boże nasz nowy JD sie posypie?? to ile wolisz zapłacić 15 tys czy 500zł ??:P nie żebym był żeby kupować stare ciagniki... kupuje sie to na co stać i co jest potrzebne... nie ma sensu mowić ze 360 jest takim złomem bo jednak cos tam jeszcze potrafi i zawsze zrobi swoje.. troche dłuzej mniej ekonomiczniej ale zrobi... i to sie liczy dla niektórych a nie to że blokada nie działa albo biegi sie blokują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja nie rozumie co poniektorych forumowiczow z tym ze 360 slabo sobie radzi w plugo 3 kibowym u mnie w okolicy wszyscy posiadacze 360 oraja 3 skibami i nie widac zeby ciagnik sie meczyl a jeden koles to podorywke robi 360 na 4 skiby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadzm sie z tobą. U mnie jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chcialem jeszcze dodoac ze mieszkam na jurze krakowsko czestochowskiej i jesli jest plaski kawalek pola to wyjatek a 360 nawet pod najwieksze wzeniesienia idze z 3 skibami jedynie ci co maja 3603p albo mf 255 odpinaja pod gorke jedna skibe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś orałem pługiem 3x30, szło nieżle, ale na glinie i pod górę musiałem trochę spłycać orkę. Od kiedy zacząłem orać pługiem 2x35 nie mam praktycznie żadnych problemów z orką na głębokość 30cm. Casami tylko jak jest dość stromo i gliniasto to muszę zredukować na drugi bieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest cena kup teraz a na allegro ona nie równa sie tej za którą chce sprzedać... Po prostu wystawił taką i łudził sie że jakiś jeleń za tyle go weźnie od razu... Cena minimalna jest pewnie niższa. Jak sie znajdzie zainteresowany to sprzeda za normalną cene. A co do ciagnika to wyglada na zadbany mało wyeksploatowany więc jak potrzebujesz taki ciągnik to bierz:)

 

A co do tej orki na 10h... Ja co roku orałem 20h c-360. Jak sie nie ma wyboru to też da rade...Ten ciągnik zarobił na wszystkie większe moje maszyny więc troszke jednak szacunku mu sie należy... Fakt że ma dużo niedociagnieć ale jeśli nie ma sie wyboru to da sie nim robić i jakby nie patrzeć to rzeczywiście te ciagniki zarobiły na większość waszych maszyn ( tych 100razy lepszych... zachodnich). I jakby wasz JD sie kiedyś popsuł w środku prac to z pewnością na mniejszych areałach c360 dokończyła by za niego ale oczywiście zrobiła by to gorzej, dłużej i mniej ekonomicznie... Ale zrobiła by i to sie liczy:) Nie jeste,m żadnym fanem tego ciągnika ale mówie jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem C-360 jak koles orał.i nie orał normlanym pługiem 3 skibowym tylko obracalnym 3 skibowym. ledwo co szedł koles co chwila musial wyciagac pług z ziemi bo ciągnik nie dawał rady i sie kopał.obrocic go nie mogł chyba bo jezdził w koło. chyba to wogole nie ma sensu zakladac 3 obracalna do C-360. przeciez o ile wiecej on spali,ciągnik w dupe dostaje.co o tym sądzicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja znam gościa który orze c355 pługiem obrotowym 3-skibowym na ziemiach średnio ciężkich 2 i 3 klasy na głebokość jakieś dwadzieścia pare centymetrów. Ale sam się temu dziwię jak to możliwe, być może ten ciągnik jest ztuningowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet ztuningowanemu by to za dobrze nie szło.3 obracalna to pasuje do MTZ 82 i on sobie z tym dobrze radzi.to skoro C-360 ciągnie 3 obracalna to MTZ by musiał ciągnąc 4 obracalna!!ale obrocic 60-tka nie obroci tego pługa,co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ursus 1224 pociągnie pług 4 skibowy obracany ale jak byś odkręcił od niego jeden korpus to 360 nawet by go nie podniosła. 360 ma nie raz problemy z pługiem 3x30 cm :/ A wątpie, żeby jakiś pług obrotowy miał szerokość korpusu 30 cm.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...