Skocz do zawartości
kur-rk

Programy rolnośrodowisowe na 2008 r.

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że ty też jesteś niecierpliwy rolnik skoro po Centralach dzwonisz!

Mimo podali w Centrali, że na temat wypłat rolnośrodowiskowych nie posiadają żadnych informacji + gołych przepisów.

Podejrzewam, że dla odczepnego Ci tak powiedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te 42% procent wypłaconej sumy z programów rolnosrodowiskowych do 20 lutego 2009, to informacja z Warszawy z ARIMR.

Małe moje obliczenia statystyczne:

Procentowo wydane decyzje do grudnia 2009: 64,44 %

Procentowo wypłacona suma na 20 lutego 2009: 42,01% - 75,6mln

Całkowita suma do wypłaty: około 180mln zł

Średnia krajowa na gospodarstwo do wypłaty: 8369,06 zł

Liczba dni roboczych na wypłaty gdyby wypłacali po 5mln na dzień (ostatnie 3 tygodnie): 35,99 dni roboczych

Liczba przybliżonych zrealizowanych wypłat do 20 lutego 2009: 9032,9

Tygodniowo: 3011 dziennie: 602,2

Pozostało decyzji z grudnia do wypłacenia (na 13855 wystawionych do 31 grudnia 2008): 4822,01

A wszystkicj jest 21,5 tyś.

Więc o dotrzymaniu terminu chyba nie ma mowy????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzwonilem tak dla wiadomosci czy cos wiadomo w mojej sprawie o odwolaniu z ubieglego roku a przy okazji zapytalem sie o obszarowki i RŚie hehe.... a nie wziales pod uwage np ze wyplacaja malym gospodarstwom a pozniej biora sie za wieksze??

 

np u mnie na roku z ok 60 mlodych rolnikow wiekszych gospodarstw niedostali jeszcze decyzji na obszarowki a RS juz maja od grudnia tak jak ja, natomiast ci mniejsi rolnicy juz nawet swoje pieniazki zainwestowali bo dostali je w grudniu i styczniu... jak dla mnie pozostaje tylko czekac ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad po 14 dniach roboczych dzisiaj dostał dopłaty. Ja jestem troszkę większym rolnikiem i mimo decyzji RŚ, obszarowych i onw nie otrzymałem do dzisiaj żadnej kasy na konto? Czy system nie powinień traktowac wszystkich równo?

Tylko dlatego, że nie jestem małym rolnikiem, mam dostac później?

Gdzie tu spraiwedliwośc?

I co wierzysz w 28 lutego, że dotrzymają dalej?

Bo ja kredytu napewno nie wezmę! Od 8 lat nie brałem, i nie wezmę!

Gdyby chodziło o 5 tyś. to bym sobie głowy nie zawracał.

Ale dużo zainwestowałem w zeszłym roku, i liczyłem przy planach, że terminów dotrzymają. A tu ani jak planowac!

Ty jak chcesz to czekaj, i kłaniaj się panom z ARIMR!

Bo bez nacisku na ARIMR, bez jedności rolników, zawsze tak będzie.

Widac, że jeszcze chodzisz do szkoły!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w sprawie odwołania twojego będą zwlekac, aż minie ustawowy termin przedawnienia. A ty czekaj !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spore dopłaty, dostaję oprócz UPO i JPO także ONW i RS na całe gospodarstwo z trzech działań.

Zwykle dostawałem dopłaty JPO, UPO i ONW w marcu lub kwietniu a RS w marcu, mimo że termin jest do końca lutego. W ubiegłym roku zażądałem odsetek za nieterminową wypłatę RS i dostałem je. W tym roku obszarowe łącznie z ONW dostałem w grudniu (2008) a RS na początku lutego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam spore dopłaty, bo jakby chodziło o jakieś 20 tyś. to nawet bym nie zatankował. I mimo wszystkich decyzji kasy u mnie nie widac. To jesteś chyba pierwszym który dostał odsetki z rś, nie słyszalem jeszcze o taki przypadku. Zobaczymy czy do 28 lutego wypłacą. Z tego co wiem odsetek nie płacą, a można dochodzic tylko odszkodowania na drodze cywilnej?

Jak było u Ciebie? Z którego dnia miałeś rś decyzję i kiedy dostałeś kasę, z nowego prow?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowanie wynika z KPA, nie była to wielka kwota ale zrobiłem to dla zasady. Jak rolnik się spóźni to naliczają odsetki to i oni nie mogą być bezkarni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratuluje ! Przynajmniej ktoś zrobił to co powina większośc rolników

którym nie dotrzymali terminów! Pozdrawiam ! Mi pozostaje czekac do 28 lutego, i zobaczymy czy wypłaca?

 

Jedyne co słyszę od pracowników BP to :"

spokojnie Agencja przeleje pieniążki 28 lutego na konta. Z tego co wiem pieniadze już częciowo wplynely na konta a wiem od rolników ktorzy odwiedzają nasze BP i przy okazji nas informują"

 

A te dane o 42% wypłaconej sumy są z samej góry ARIMR.

Więc jak tu wierzyc w ich zapewnienia?

 

Albo usłyszysz (wypowiedz pracownika BP):

"a myśli Pan ze ja mam cos "madrego " do powiedzania beneficjentom jak dzwonia i sie pytaja kiedy beda mieli pieniazki na koncie?

tez mam informacje ze do konca lutego pieniażki maja byc na koncie i koniec... ale jak wczesniej napisalam mam informacje ze pieniadze sa przelewane, a czy wszystkie przelewy zostana wykonane pewnie tak bedzie centrala pracowala na dwie zmiany wiec im sie uda:)"

 

W 3 dni nadrobią te 58%? Bo ja nie wierzę?

Ale gratuluje decyzji, przejrzę Kodeks Postępowania Administracyjnego.

Prawo nie może działac w jedną stronę?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój sąsiad po 14 dniach roboczych dzisiaj dostał dopłaty. Ja jestem troszkę większym rolnikiem i mimo decyzji RŚ, obszarowych i onw nie otrzymałem do dzisiaj żadnej kasy na konto? Czy system nie powinień traktowac wszystkich równo?

Tylko dlatego, że nie jestem małym rolnikiem, mam dostac później?

Gdzie tu spraiwedliwośc?

I co wierzysz w 28 lutego, że dotrzymają dalej?

Bo ja kredytu napewno nie wezmę! Od 8 lat nie brałem, i nie wezmę!

Gdyby chodziło o 5 tyś. to bym sobie głowy nie zawracał.

Ale dużo zainwestowałem w zeszłym roku, i liczyłem przy planach, że terminów dotrzymają. A tu ani jak planowac!

Ty jak chcesz to czekaj, i kłaniaj się panom z ARIMR!

Bo bez nacisku na ARIMR, bez jedności rolników, zawsze tak będzie.

Widac, że jeszcze chodzisz do szkoły!

Pozdrawiam!

 

nastepny prowokator... koles studiuje a nie chodze do szkoly.... to jest roznica.... a ja kredyt mam i go splacam sam heh a pieniazki zainwestuje w cos albo odnowie sobie gospodarstwo bo na nawozy i paliwo mi starcza z gospodarki... ja w zeszlym roku zainwestowalem ponad 80tys zl w swoja gospodarke i nie licze ani nie klaniam panom z agencji .... a jak nie bierzesz kredytow to czemu ci pieniedzy nie starcza?? inwestujesz?? jakbym slyszal kolesia od siebie z wioski ktory ha ma w hu... caly sprzet krowki do tego i caly czas mu brakuje... i ponoc tez kredytow nie bierze.... ale szczerze mowiac to mnie gucio obchodzi kto jak zyje i jak mu sie powodzi a nie lubie osob ktore przez intenet robia sie bogami i nie wiadomo kim... masz problem to stan twarza w twarz i mi powiedz cos oczerniajacego... dla mnie to dziecinne i malostkowe... mam nadzieje ze ci Kasa przyjdzie do konca lutego i skonczysz tylko narzekac.... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje 80 to połowa mojego. A jak chcesz wiedziec to wiekszosc inwestuje w rozwój. A planując też wliczam dopłaty! Tak jak przy zwrocie vat-u wiem, że równo 2 miesiące Urząd Skarbowy zawsze wypłaci, i równo 2 miesiące trzyma się terminu. To wiem jak już planowac!

Pewnie dostałeś gospodarkę po tatusiu?

A prowokowac nie muszę. Interesuje mnie jak jest u innych w różnych regionach kraju!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoje 80 to połowa mojego. A jak chcesz wiedziec to wiekszosc inwestuje w rozwój. A planując też wliczam dopłaty! Tak jak przy zwrocie vat-u wiem, że równo 2 miesiące Urząd Skarbowy zawsze wypłaci, i równo 2 miesiące trzyma się terminu. To wiem jak już planowac!

Pewnie dostałeś gospodarkę po tatusiu?

A prowokowac nie muszę. Interesuje mnie jak jest u innych w różnych regionach kraju!

 

szkoda slow.... w innych regionach jest jak i u ciebie... nie tylko ciebie w hu... robia....

 

pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy uwazacie ze wogóle warto wchodzic wte programy rolnosrodowiskowe? Ja prawdopodobnie oddam kase,bo chce z nich zrezygnowac , gdyz wejde w krowy. Uwazam ze to sie lepiej opłaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz miec rolnośrodowiskowe i chodowac krowy !

Chyba, że detocja którą otrzymujesz z rś jest niezbyt wysoka.

Ja przystąpiłem do nowego PROW w zeszłym roku i jest to znaczna

dotacja dla mnie. A siejąc poplony np. gorczyce nie zapominaj, że wprowadzasz też biomasę do ziemi. Wszystkiego są plusy i minusy.

Policz sobie koszty jakie poniesiesz wchodząc w krowy od początku i

okres jaki minie i koszty jakie poniesiesz zanim zaczną przynosic dochód, jeżeli

zaczna! Jest to każdego indywidualna decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mozna miec tych dwóch programów,a krowy i tak mam ,wiec dopłate bede miał tak jakby gratis. Mam duzo obornika,więc próchnicy mi nie brakuje,zresztą gorczyce tez siałem bez dopłat. A np po ziemniakach lub kukurydzy przeciez ona nie urosnie, i pieniądze wyrzucone w błoto. W warunkach suszy zboza jare nie mają plonu,nie wspomne juz o przedłuzającej sie wiosnie.Teraz tez zmniejszyli stawke z ha.W naszym rejonie coraz wiecej ludzi rezygnuje z tego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się jaka jest stawka do rolnictwa zrównoważonego? Do tej pory było 360 zł/ha ale kilka dni temu byłem na szkoleniu z Prow i mówili, że 450zł. I teraz nic nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, otoz mam pierwszy raz RŚ i w dniu dzisiejszym wplynely mi pieniazki bardzo sie ciesze ze przynajmniej ze mna sie rozliczyli w czasie... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. W dopłatach rolnośrodowiskowych które rozpocząłem w 2008 roku zgodnie z rozporządzeniem trzeba co roku robić plan nawożenia dla gospodarstwa. Czy taki plan musi zrobić doradca czy można go zrobić samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plan nawozowy dotyczy wyłącznie pakietu rolnictwo zrównoważone. Musi, co rocznie, to zrobić doradca rolnośrodowiskowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
plan nawozowy dotyczy wyłącznie pakietu rolnictwo zrównoważone. Musi, co rocznie, to zrobić doradca rolnośrodowiskowy.

Proszę o pomoc

Jaki wpływ będzie miało rozporządzenie (dot stref erozyjnych) na programy rolnośrodowiskowe

- czy płatnośc za pakiet ochrona gleb i wód nie będzie w takich przypadkach zawieszona ?

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20090400327&type=2&name=D20090327.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłaty ekologiczne do 2500 zł/ha!!!

 

Proponujemy Państwu doradztwo unijne w zakresie dopłat ekologicznych. Kwota, którą można otrzymać sięga do 2500 zł/ha.

Dodatkowo w naszej ofercie:

- wykonywanie planów rolnośrodowiskowych dla gruntów rolnych na okres 5 lat

- pomoc przy wypełnianiu wniosków

- pomiar gruntu metodą GPS

- wybór odpowiednich sadzonek dla danego terenu po korzystnej cenie (sady owocowe)

 

Dariusz Grenda tel. 506-057-759, biuro@avest.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W programie "Ekstensywne użytki zielone", wymagana jest mała obsada bydła na hektar. Co jesli mam duze stado i wychodzi mi obsada 3 DJP na hektar gruntów własnych ale użytkuje jeszce laki sasiadow ale niestety nie pobieram za nie doplat i nie mam podpisanych z nimi umow? Jest jakas szansa na otrzymanie tej pomocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...