Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:11 Pon 12 Kwi 2021

Pługi zagonowe.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawelek32

PostWysłany: 20:46 Czw 30 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam atlasa 5. pług ma swoje wady i zalety.
wady:
-waga! 1180kg (może się wydawać, że 1200kg to nie jest dużo, ale przy znacznej długości zdecydowanie odciaża przód 16245; ten pług jest dłuższy nawet od ciągnika Crying or Very sad , raz ojciec szybko na wertepach jechał, ciągnik podskoczył i ścieło śrubę w TUZie- tą co trzyma cięgno, a to była śruba 10,Cool
-przewody hydrauliczne- trzeba marnować czas na przykręcanie
-duże opory pracy- naprawdę ciężko idzie
zalety:
-hydrauliczne ustawianie szerokości i składanie do transportu
-naprawde równe pole po orce
-niezbyt wysoka cena?
-szerokość robocza ok 210cm.

sąsiad ma kaverlanda 5 i chyba jest lepszy... szerokość robocza troszeczkę mniejsza niż u mnie, ale nawet na chłopski rozum pług ten stawia dużo mniejsze opory- korpusy są bardziej opływowe, ogólnie lżejszy i bardziej zgrabny, itp.

warto zamienić atlasa na kaverlanda?
są kaverlandy 6 skibowe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
marek22
Gość

PostWysłany: 15:11 Wto 21 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od tamtego roku orze fraugde 208 czteroskibowym na sprezynach i jest super.ma trzy szerokosci orki jest idealny dlaorki po zmłuceniu kukurydzy.Gorąco polecam
Powrót do góry
zimny

PostWysłany: 13:15 Pon 6 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czasem nie ma kontroli nad siła potrzebna do odchylenia skiby?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wodzu

PostWysłany: 22:08 Nie 5 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie zabezpieczenia w pługach zagonowych sa według was lepsze hydrauliczne, czy resory lub sprężyny Question Question
Bo ekonomicznie patrząc to chyba resory, zawsze można zaoszczędzić na oleju który lubi przeciekać tłoczkami.., ale czy resory się nie uginają podczas orki na górkach w glinie… Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość

PostWysłany: 15:29 Nie 5 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
PHX 5 czy B201 5 powinien uciągnąć ja ciągam ZT 323a PHX 6 i daje rade na 3 klasie żawsze możesz 1 skibę odkręcić.

Jak juz to PHX kup bo b201 podczas skrecania sie przechylaja i mozna czasem droge zaorac.. bo ja mam b201 6sk. i teraz szukam ramy od phx i chce sobie skiby przełozyc... i phx jest cieższy i lepiej wchodzi na glinkach...
Powrót do góry
JP
Gość

PostWysłany: 21:18 Wto 28 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będe myślał o jakimms z zabezpieczeniem na kamienie.
Powrót do góry
bialy2005

PostWysłany: 10:05 Wto 28 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyobraz sobie ze ja mam tez zakamienione ziemie i klasy najczesciej IV dosc lekkie. To możesz sobie wyobrazić jak głeboko ja orze jesli na 2 ma bardzo ciezko czasami. a jak orze trójka to już dużo płycej i ma bardzo ciezko. Nie wyobrazam sobie orki tym ciagnikiem 5x30cm, chyba ze bardzo wolno non stop 1 ale to sie nie opłaca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Michał
Gość

PostWysłany: 09:02 Wto 28 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupiłem używany pług Overum - 4-skibowy, półzawieszany, z pełną hydrauliką również przy zabezpieczeniach przeciw kamieniom. Zapłaciłem ... 4 tys. zł.
80-konny Fendt nie bardzo ma z nim co robić, nawet na 2-3 klasie. Dlatego zamierzam kupić taki sam tylko 5-skibowy do 100 KM. Stoi u handlarza i czeka chyba na mnie. Smile Overum bardzo dobrze odwraca skiby. Pola mam raczej zakamienione i już niejedno zagonowe badziewie pogiąłem. W tym nie ma takiej możliwości.
Powrót do góry
JP
Gość

PostWysłany: 23:37 Pon 27 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jesieni pożyczyłem pług 5-ke, grudziądzką 30 cm skiba,był stry i pogięty, orałem na glebie lekkiej to bez problemu radził nawet 2,ale nacięzkiej to szedł na 1 ale ciżko miał. Orka takim pługiem mizernie wyglądała. Nie mam obciązników tylko koła z tyłu były juz zalane płynem i to wystarcz z tyłu , przód z turem tez nawet ciągnie, ale bez tura widać że jest za lekki.

/edit
Na ziemi lekkie nie mógłbym jeżdić 3 bo są kamienie i łatwo urwac skibę. Jadąc wolniej i podnośnik ustawiony na "siłową", pług wyskakuje z ziemi jak trafi na kamień.
Powrót do góry
bialy2005

PostWysłany: 04:01 Pon 27 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JP napisał:
Mam ZETORA 73 41 85 KM jaki plug będzie dobry do niego.

akurat ja mam 7341 i widze ze jak to każdy handlarz który ci go sprzedał dołożył sobie 7KM Smile ten ciagnik ma 78KM

Ja orze pługiem 4x30cm na podwyzszonej i rozciagnietej ramie. 4x35cm to bedziesz wolno jezdził i chyba bedziesz musiał go dociazac żeby pociagnoł w twardej ziemi. Ja swoim orze 1,15 ha, jezdze 2-3 szosowa
Powrót do góry
piootr

PostWysłany: 21:54 Nie 26 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4x35 to max do tego zetora

A ten zetor to niema mniej jak 80 kM
Powrót do góry
JP
Gość

PostWysłany: 21:52 Nie 26 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ZETORA 73 41 85 KM jaki plug będzie dobry do niego.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 15:11 Wto 3 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrfire napisał:
Ilu skibowy pług zawieszany muszę kupić do fortschritta 303 dodam że mam 5 grudziądzką i ciągnik nie ma co z nim robić jestem w trakcie poszukiwania ale handlarze zwykle nie znają takiego parametru jak szerokość robocza dlatego proszę o radę jest tyle marek pługów a ja nie mam pojęcia jaki jest dobry za nieduże pieniądze tak do 3000 zł może być stary ale dobry zastanawiałem się nad PHX , fortschritt , lub atlas czy to dobry wybór?

PHX 5 czy B201 5 powinien uciągnąć ja ciągam ZT 323a PHX 6 i daje rade na 3 klasie żawsze możesz 1 skibę odkręcić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość

PostWysłany: 15:08 Wto 3 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanko.chce kupic plug ktory bedzie dobrze kryl...jakie marki polecacie?mam traktor IMT 70 KM 4x4
Powrót do góry
piotrfire

PostWysłany: 17:10 Sob 31 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ilu skibowy pług zawieszany muszę kupić do fortschritta 303 dodam że mam 5 grudziądzką i ciągnik nie ma co z nim robić jestem w trakcie poszukiwania ale handlarze zwykle nie znają takiego parametru jak szerokość robocza dlatego proszę o radę jest tyle marek pługów a ja nie mam pojęcia jaki jest dobry za nieduże pieniądze tak do 3000 zł może być stary ale dobry zastanawiałem się nad PHX , fortschritt , lub atlas czy to dobry wybór?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 15:50 Sob 31 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koleś napisał:
mam zetora 7745 i raczej lekkie gleby jaki pług zagonowy polecacie jakiej szerokości jaką firme wybrać może jakiś zachodni używany może ktoś wypowie sie na ten temat

Idealny by był Kverneland ad(ewent mod AB) ze zmienna szer orki od 90 do150 cm 3 skib z długą odkładnicą idealnie kryją nie potrzeba robić podorywek, super sprawa przy kukurydzy ewentualnie podobne modele Overuma albo vogell&noot
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 20:23 Czw 29 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak masz lekkie ziemie to spokojnie pójdzie z 4x30 Wink
Powrót do góry
koleś

PostWysłany: 19:25 Czw 29 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam zetora 7745 i raczej lekkie gleby jaki pług zagonowy polecacie jakiej szerokości jaką firme wybrać może jakiś zachodni używany może ktoś wypowie sie na ten temat
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 11:00 Czw 29 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piootr napisał:
center napisał:
piootr napisał:
center napisał:
Mam pługi Kobuzy 4x40 podwyszszona słupica odstępy 2003r w tym roku miałem okropnie sucho po burakach i nie tylko nie mogłem orać!! Pług mam wyposarzony w dłuta odkładnice półśrubowe i za nic nie chciał wchodzić w zienie ostatni korpus dryfował sobie jak weszedł to wypadł i odwrotnie strasznie nie równo. kont prosty między słupica a polem był nawet próbowałem na dzioby i to samo !!
Pług troszke zmodyfikowałem dałem koło podporowe z ttyłu pługa a sprzodu siłowa od pocżatku tak orałem ale moze przełożyć na przód co wy na to ?jak z tym radzicie sobie dociązałem pług ale też wypadał?? Co robić ?

Lemiesze to masz dobre ?????

Mam tura 5*40 z unii i jak ostre lemiesze to spokojnie włazi w glebe

Bende szczery i powiem ze lemieszy nie zieniałem troszke są poddarte ale to nie jest znaczny ubytek dłuta oki wszystko orginał Uni, no ja wiem że Zetor 63Km to niedużo na to i idzie jak idzie ale z takim czymś że mi nie chce wchodzić w ziemie to sie nie spotkałem jeszcze najgozej po burakach ale i nie tylko po gorczycy też (fakt że susza) przyznaje że lemiesze są na końcach dość grube nie wiem czy sie je ostrzy czy kupuje nowe co proponujecie ??

Przewróc pług i zeszlifuj od tyłu lemiesze

A co z dłutami może jakieś obciążenie ostatniej skiby zmontować ??
Powrót do góry
piootr

PostWysłany: 21:52 Sro 28 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

center napisał:
piootr napisał:
center napisał:
Mam pługi Kobuzy 4x40 podwyszszona słupica odstępy 2003r w tym roku miałem okropnie sucho po burakach i nie tylko nie mogłem orać!! Pług mam wyposarzony w dłuta odkładnice półśrubowe i za nic nie chciał wchodzić w zienie ostatni korpus dryfował sobie jak weszedł to wypadł i odwrotnie strasznie nie równo. kont prosty między słupica a polem był nawet próbowałem na dzioby i to samo !!
Pług troszke zmodyfikowałem dałem koło podporowe z ttyłu pługa a sprzodu siłowa od pocżatku tak orałem ale moze przełożyć na przód co wy na to ?jak z tym radzicie sobie dociązałem pług ale też wypadał?? Co robić ?

Bende szczery i powiem ze lemieszy nie zieniałem troszke są poddarte ale to nie jest znaczny ubytek dłuta oki wszystko orginał Uni, no ja wiem że Zetor 63Km to niedużo na to i idzie jak idzie ale z takim czymś że mi nie chce wchodzić w ziemie to sie nie spotkałem jeszcze najgozej po burakach ale i nie tylko po gorczycy też (fakt że susza) przyznaje że lemiesze są na końcach dość grube nie wiem czy sie je ostrzy czy kupuje nowe co proponujecie ??

Przewróc pług i zeszlifuj od tyłu lemiesze
Powrót do góry
ralf

PostWysłany: 21:36 Sro 28 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do kowale i podklepac po 10 zł za stuke i jeszcze długo posłużą
Powrót do góry
center

PostWysłany: 21:33 Sro 28 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piootr napisał:
center napisał:

Powrót do góry
ralf

PostWysłany: 20:23 Sro 28 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ma moze ktos tura vario z unii ???
Powrót do góry
piootr

PostWysłany: 18:33 Sro 28 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

center napisał:

Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 10:19 Sro 28 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

center ty przeginasz do tego pługa to musisz zmienić traktor, bo wywala ci go dlatego że robiłeś nim podoorywke, stol 2 rżedowego chcesz zapinać a teraz skrobiesz 1,6 metra do cięgnika co ma 63 konie trzeba było odkręcić dwie skiby i wtedy by ci nie wywalało.Ja orałem na 3 skiby U-128 po burakach.kopałem holmerem klasikiem i miejsc gdzie wyjeżdzały ciągniki z przyczepami na drogenie nie mogłem w zaden sposób ruszyć tylko poskrobałem. jak bym wiedział że tak będzie to bym skibe odkręcił i orał na 2 i ustawił tak żeby 1 skiba brała ze 2-3 cm głebiej i nie ma prawa pług wyskoczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Następny
Strona 17 z 19

Skocz do: