Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to wina marnego ruchu ale jaja spada

1A 27

1B 25

2a 23

Ceny z dowozem na miejsce oczywiscie netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I STAŁO SIĘ FORUM UMARŁO. POWÓD - forumowicze chcieli zrobić z tego forum Wyznacznik Trendów Cenowych - każdy tych swoich upragnionych- każdy pisał zamiast prawdy Bzdury czyli koncert życzeń. I już mało kto bierze na poważnie te info. SZKODA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forum na pewno nie padlo tylko ze pare osob pisze o cenie a reszta tylko czyta ilosc wejsc w tymm momencie to 158782 a jesli chodzi o ceny to mamy stabilna sytuacje jak co roku zainteresowanie jajem prawie do polowy wrzesnie i pozniej koniec miesiaca i odczuwane wydatki rodzicow na art szkolne dziwne ale spadek sprzedazy jakby ludzie nie jedli pozniej spokojnie i zapelnianie magazynow malym jajkiem na sieci handlowe pozniej hurtownicy na swieta i cena utrzymuje sie w okolicy tej z wrzesnie to tylko prognoza zawsze eksport moze namieszac 25/27/29/32/37 pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego kogut bez trolowania prosze. forum nie umarlo i jest wiarygodne, sam b.czesto ustalam ceny wzgledem tego co tu przeczytam. cena jest stabilna i nie ma co robic niepotrzebnych wpisow.

0 - 0,3 netto

1a - 0,28

1b - 0,27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. jajko ściółkowe które mam w produkcji sprzedaje odbiorcom hurtowym (jak na moje warunki hurtowym w cenach:

 

0 - 35gr

1a - 33gr

1b - 31gr

2a - 29 gr

trzymam takie ceny od 3 tygodni i mało kto narzeka (no może niektórzy) ale skoro tyle płacą to znaczy że gdzieś drożej sprzedają. cały czas mam pusto na magazynie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności na forum.

Czy u konkurencji także ruch zamarł( 60 %) sprzedaży.Ceny na dziś następujące:

O-0,35

S-0,32

1A-0,28

1B-0,25-0,27

2A-0,23-0,25

2B-0,21-0,23

towaru nie brakuje na kilku fermach,jeżeli zrobi się duży export i mrożno to ceny pójdą do góry o kilka gr.,ale jeżeli ruch nie nastąpi to o podwyżkach trzeba będzie zapomnieć.

Szukam chętnych o zakład na ceny styczniowe.JA obstawiam 4-5 gr. w dół na sorcie(stawiam 1L FINLANDII ).

Tendencja spadkowa podąży za drobiem-ok.3zł/kg z 4.3 na dziś i trzodą ok.3.7/kg z 5.2 w 60 dni temu .

Drodzy hodowcy napiszcie ile kosztuje pasza , bo słyszałem że zboże po 400 zł i stosunek kosztów produkcji do cen produktu nie był tak zły od 20 lat, w przeciwieństwie do jaj.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie zgodzę się co do tego, że ruch zamarł, kto ma w takim razie za dużo jajek do sprzedania to chętnie odkupię dobry towar bo mi ledwo starcza dla stałych klientów. Ceny też raczej na niezmienionym poziomie, nikt nie ciągnie żeby mu obniżać widać gdzie indziej proponują wyższe stawki. Nie przewiduję też ruchów cenowych dużych w jedną lub w drugą stronę przy obecnej liczebności stad i wstawieniach o których się słyszy nie sadzę żeby przed świętami jakoś więcej towaru się na rynku pojawiło. A to, że na forum ludzie piszą, że ceny spadają to pewnie nikt inny jak handlarze, którym zależy żeby ceny spadły (i wcale im się nie dziwię bo zawsze można więcej zarobić). Wydaje mi się, że ważniejsze od ceny jest to żeby był ruch w interesie a wtedy każdemu będzie dobrze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do cen paszy Biedronka to sądzę że zarówno dla hodowców niosek, brojlerów czy tuczników jest ona niska bo zboża b tanie. Wszystko zależy tylko od mieszalni pasz z których kupujecie bo to one dyktują cenę - jeśli jest droga to znaczy że z Was zdzierają i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam no to zanczne dam 22gr kto da wiecej co do jaj to bedzie spory kryzys z duzym jajejm na swieta a i moze z kazdym sortem ale jak zwykle tydzien przed swietami jesli nie bedzie brakow jaj to cenka spadnie a jesli chodzi o zaklad co do cen w styczniu to sie z godze z Toba Kolego w kropecki a prognozuje to po tym co widze w tym miesiacu czyli tak od 15 stycznia w dol chyba ze znow nas euro zaskoczy tak jak to bylo w tym roku w styczniu wzmozony eksport tym barzdiej ze niemcy sa na polmetku jesli chodzi o zmiane chowu czym juz sie odbila to na rynku austryjackim gdzie sa braki Pozdrawiam a tak poza tym to od mojego ostatniego postu to forum juz odzwiedzilo pare tysiecy osob wiec forum tetni zycie tylko tu jest wiecej pasozytow ktorzyy nic nie pisza bo nie wiedza jk sie zalogowac:) a dlaczego Kolega z nowego sacza zmienil swoj nick ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ceny netto hurt na dziś: O-0,37-0,38 S-0,33 1A-0,29 1B-0,27 2A-0,24-0,25 2B-0,22-0,23 III-0,20.

Wszyscy biadolą że słaby ruch ale towar biorą więc jak jest w rzeczywistości?

Co do cen paszy to porządną "18" można kupić za około 740-750 zł netto. "17" 30-40 zł niżej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na południu ceny zawsze były wyższe; teraz widzę, że tylko 2 największe sorty wyskoczyły jak Małysz za dobrych lat.

S - 0,36

0 - 0,31-0,32

reszta taka sama

Pasze sam robie na koncentracie, wychodzi mi w cenie 670 zł, dla starej kury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że na forum coś się zaczyna dziać a tak jest zawsze gdy cena spada lub idzie do góry ciekawe jak bedzie i tym razem ale chyba starczy już podwyżek

NADSZEDŁ CZAS NISKICH CEN!!! bo ruch spadł ok 30%

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ruch nie spadł, idzie normalnie, hasło to chyba z jakiegoś dyskontu, co Rawak?

Złota Kura podobno podniosła już cenę zakupu, jak ja dzwoniłem to nie chcieli mi powiedzieć, bo nie mam dla nich jaja

Możecie to potwierdzić: po ile skupuje w tym tyg Złota Kura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Złota Kurka podnosi ceny.

2a-0,24

1b-,26

1a-0,28

ceny poszły o jeden grosz , bo już nikt nie chciał wozić w poprzednich cenach.

Szukam realnej ceny na jajko 45-50 gram , napiszcie po ile u was chodzi ten sort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem ze malo kto slyszal o nowych cenach ale na to wychodzi ze zaraz rusza wystarczy popatrzec na ceny na zachodzie Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetwórstwo płaci 4.15-4.30 netto.Na sorty 0-0,33 1a-0,29 1b-0,27 2a-0,25 2b-0,23.Jajak brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór państwu co taka cisza ,cenkj w dół czy w górę bo u nas lekko w górę pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...