Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie będzie przymrozków to w środę będę kończył na polu zostało jakieś 1.2 ha samych wierzchołków . Jak zbiorę to myślę że jakieś 3.2 t z hektara powinno wyjść. Mimo byle jakiej pogody nie tak źle wyszło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odstawianiem trochę gorzej trochę wiozę w przyszłym tygodniu do uniwersalu ale tylko jakieś kilkaset kilo.Nie ma czasu na sortowani narazie się suszy .W uniwersalu biorą teraz nie sortowany 3,4,5 klasa razem,trzepię spodaki a jak u was może ktoś już sprzedawał tego mixa jak to wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej plantatorzy. Jak idzie sortowanie, kto ile sprzedał jaki klasowo średnio wyszedł . Piszcie trochę plantatorzy bo ostatnio tylko kolekcjonerzy piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas panuje teraz wielki bum na tyton handlaze jezdza i kupuja po 17 zł jaki jest zeby sobie na następny rok limitu nabic bo ma byc dopłata do hektara w wysokości 12500 ZŁ i nie wiadomo ile bedzie mozna posadzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć z tą dopłata do hektara to raczej lipa . Bo nasz rząd złożył wniosek do Brukseli po terminie i jeżeli dostaną pieniądze to dopiero będą dzieli a czy do hektara to nic pewnego ,puścili taką bajkę żeby nas uspokoić . A po nowym roku okaże się pewnie Że coś nie wyszło.....jak to zwykle u nas bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był u nas dzisiaj kupiec i płacił od 12 do 17 zł za tyton od reki niesortowany kiektórym pozostawiał zaliczki i ma przyjechac za tydzien po odbiór ludzie rezygnuja ze sprzedazy na skupach ja nie wiem co sie dzieje ze oni w tym roku tak szaleja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra tylko czy ktoś z tych co sprzedają myślą co dalej a jak w przyszłym roku z 2009 wezmą jako rok referencyjny do liczenia dopłaty niezwiązanej z produkcją , różnie przecież może to być. A po drugie jeśli pójdzie to na wiekszą skale to firmy zaczną sobie liczyć kary umowne i co wtedy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie tak mysle ze jakis haczyk musi w tym byc bo oni jakas sprawe w tym maja dołoza po te 2 zł za kilogram i beda mieli zaklepany limit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam pytanie do Ralfa-ci kupcy to inni plantatorzy tytoniu którzy skupuja?jaki mieliby w tym procederze interes bo nie bardzo rozumiem.czy są to może palacze którzy kupuja na własny użytek?te ceny ktore podajecie to za virginie sie rozumie.ja uprawiam burleya , pierwsza dostawa na 29.10 do nielisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam że to ani palacze ani platatorzy wykupują ten tytoń ,. A gdzie niby zaopatrują się te "garażowe fabryczki papierosów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć.czytam wasze wiadomości od kilku dni i u nas też jeżdżą kupcy płaca od 12 do 15zł ale ludzie boją sie narazie sprzedawać.Sadzę 2 ha virgini plony w tym roku średnie 4 tony jateż myślę że to do tych garażowych fabryczek odpiszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno to rozgryśc bo oni chca dawac zaliczki na nastepny rok zebys im sadził tytoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w regionie tez ponoć ktoś chciał kupować po 14 jak leci ale z tego co słyszę to nikt mu nie sprzedał . Ktoś latem puścił plotkę że owy kupiec kupił u kogoś ileś tam a zaraz za nim wpadła jakaś kontrola z agencji czy coś i zabrali mu umowę ale czy to prawda to nikt nie wie. Wydaje mi się że ludzie się boją . Jak idzie wam sortowanie , najmujecie czy robicie sami? Michał jaką odmianę masz bo ja mam VRG2 i myślę że z 2ha przekroczę 6 ton , gzie sprzedajesz do jakich firm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ.sadze virginie typu wiślica wydajność mam 2,5 tony z ha w tym roku słabiej 2 tony z ha.Sprzedaje w morisie w kazimirzy posiadam 1 konterenówkę HAJNÓWKA DZIŚ BYŁO CICHO OD HANDLARZY zajmóję się jeszcze hodowla koni zimnokrwistych piszcie czym sei jeszcze zajmujecie i w jakich firmach sprzedajecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oprócz tytoniu to mam dwie krowy,jednego opasa , świnię trochę drobiu wszystko praktycznie na własne potrzeby. Głównie utrzymuje się z tytoniu. Sprzedaje w Universalu skup w Stary Brusie tam mam 3,5 tony no i w Fermentowni Krasnystaw wożę do Krasnegostawu tu mam najbliżej i mam tam 3 tony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ CO NIC NIE PISZECIE JEŻDZILI U WAS KUPCY BO U NAS NARAZIE NIE NIE MACIE NOWYCH INFORAMACJI O DOPLATACH W PRZYSZŁYM ROKU???? ODPISZCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spokój żadni kupcy nie jeżdżą. Michał czym palisz w swojej suszarni . Jak się sprawuje suszarnia ile już ci służy , jesteś zadowolony z niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...