Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 09:38 Wto 27 Wrz 2016

Agrolok
Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 378, 379, 380  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gregorfik

PostWysłany: 22:58 Czw 12 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="rafaello3"]
Ulan napisał:
koledzy, nie wiem co wy tutaj piszecie, ale z moich informacji wynika że w fazie krzewienia mocznika można dać w stężeniu 18-20%, wiec przy 200 l/ha to 36-40kg mocznika/ha.

Zastosuj taki % ,to zobaczysz efekt ,a nie lepiej tą dawkę podzielić +siarczan i możesz dodać witaminki Very Happy

Z tonu wypowiedzi wynika, że raczej sądzisz że będzie to zły efekt a ja radze Ci zastosować ten mocznik a na pewno zobaczy jak najbardziej pozytywny efekt. Dokarmianie dolistne jest zawsze wiele razy bardziej efektywne niż doglebowe.
Co dokarmiania w okresie suszy to ktoś pisał że zaszkodził pszenicy, a może to nie była wina tego że zastosował w okresie posuchy mocznik a raczej zbyt dużego stężenia bądż innych rzeczy, bo oczywiście trzeba mieć troche rozwagi i pamiętać że np. niezbyt korzystnie może wpłynąć dokarmianie dolistne w czerwcu przeprowadzane w południe w temp 25-30oC. Od dawna stosujemy dokarmianie dolistne i ZAWSZE po takim zabiegu widać efekty pozytyne choćby po zabarwieniu liści, z tym że steżenie poniżej zalecanych norm ale to raczej ze względu na straty czasu podczas przygotowania roztworu niż obawy przed poparzeniem choć mocznik stosujemy w fazach zdecydowanie wczesnych czyli teraz i np za 14 dni łączać z zabiegami na grzeba itp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafaello3

PostWysłany: 22:18 Czw 12 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Ulan"]koledzy, nie wiem co wy tutaj piszecie, ale z moich informacji wynika że w fazie krzewienia mocznika można dać w stężeniu 18-20%, wiec przy 200 l/ha to 36-40kg mocznika/ha.

Zastosuj taki % ,to zobaczysz efekt ,a nie lepiej tą dawkę podzielić +siarczan i możesz dodać witaminki Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rzepinka

PostWysłany: 21:43 Czw 12 Kwi 2012    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

dobra dobra z tym mocznikiem to trzeba uwazac lepiej dac mniej niz przesadzic bo ja jednego roku dalem 12 kg na ha ladna pszenica byla ale bylo sucho brak opadow przez dulgi czas i dosc cieplo i slonecznie i po kilku dniach widac bylo poparzenia i to bylo pod koniec krzewienia a jak masz male rosliny to daj polowe tego co napisane a lepiej jakies NPK? bo moze upalic zamiast pomoc zaszkodzisz
Powrót do góry
Ulan

PostWysłany: 20:29 Czw 12 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koledzy, nie wiem co wy tutaj piszecie, ale z moich informacji wynika że w fazie krzewienia mocznika można dać w stężeniu 18-20%, wiec przy 200 l/ha to 36-40kg mocznika/ha.

"Optymalne stężenie wodnego roztworu mocznika w dokarmianiu dolistnym zbóż (w % wagowych):
• początek krzewienia – 18–20,
• koniec krzewienia – 16–18,
• początek strzelania w źdźbło – 10–12,
• koniec strzelania w źdźbło – 6–8,
• kłoszenie – 5–6,
• kwitnienie – nie dokarmiać!
"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
henio2

PostWysłany: 19:49 Czw 12 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy raz uprawiam pszenicę jarą i zastosowałem przedsiewnie 2oo kg polifoski i300 kg saletrzaku czy to nie za dużo jak na jedną dawkę? Rolling Eyes
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 19:32 Czw 12 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od tego ile dajesz wody do takiej mieszanki, bo jeśli lejesz np. 300l to nic się nie stanie bo stężenie będzie zbyt niskie. Ja robię zawsze (jeśli chodzi o mocznik stężenie od 8 do 10% w zależności od fazy rozwojowej rośliny. Tobie na naprawdę słabe rośli polecałbym 8%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
bartek0889

PostWysłany: 17:35 Czw 12 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
wszystko dobrze oprócz mocznika ,zbyt wysokie stężenie przypali tak słabą roslinę

W tamtym roku jak pryskałem to dawałem 25 kg mocznika i 10 kg siarczanu magnezu, nic jej nie było. A po tygodniu już było widać efekt. Fakt że rośliny były troche mocniejsze ale jeśli chodzi o wysokość to takie same.
Ale jeżeli chodzi o mocznik to stężenie jest za wysokie w związku z fostarem i asahi.

Ile ty byś dał tego mocznika?
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 16:06 Czw 12 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko dobrze oprócz mocznika ,zbyt wysokie stężenie przypali tak słabą roslinę
Powrót do góry
bartek0889

PostWysłany: 15:47 Czw 12 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie co sądzicie o mieszaninie na 1 ha: 25 kg moczniku, 10 kg siarczanu magnezu, 4 l fostaru i 0,5 l Asahi? Chciałbym tym opryskać pszenice tą która wymarzła i jest bardzo rzadka, mała.
Asahi mi zostało z tamtego roku, fostar ma pomóc w lepszym pobieraniu azotu (czytałem pewną gazetkę i tam jakiś profesor mówił o nie doborze fosforu w zbożach spowodowanych suszą i niskimi temperaturami)

Proszę o komentarze
Powrót do góry
josef03

PostWysłany: 22:16 Sro 11 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja czekam. Sucho jest i CCC można sobie zaszkodzić w takiej pszenicy. No ale każdy robi, jak uważa.
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 21:53 Sro 11 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy czy można zastosować powiedzmy 0,8l /ha Stabilanu żeby pobudzić roślinę do krzewienia? Nie ma jeszcze wyczuwalnego pierwszego kolanka i pszenica jest bardzo nierówna. Ta która dobrze przezimowała jest ładna ale ok 20% odbiło z wymarzniętego i teraz ma kilka listków. Co u siebie robicie w takich przypadkach? Co można teraz zastosować żeby ją trochę pobudzić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Don

PostWysłany: 20:03 Wto 10 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sieje ktoś w 2 dawce mocznik na oziminy? Juz w wielkopolsce czas co?
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 07:48 Wto 10 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba zaryzykuje ccc 0.5 l.poczekam az ta slabsza odbije dodam jeszcze mikroelementy.
Powrót do góry
przem

PostWysłany: 06:22 Wto 10 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skracanie fajna rzecz jak wilgoci jest pod dostatkiem, wtedy sobie można co chwile kropić jakimś regulatorem, gożej jak wykonamy zabieg i przyjdzie susza, wtedy może nie byc "jeden pies" tylko cały nasz wysiłek "psu w d..."
@sławek2209 tez mam podobny dylemat, pszenica która przezimowała jest nie równa i są place na polu mocno przemrożonych roślin i nie wiem co robić, 70% powierzchni jak tylko sie ociepli nadaje się do cabiegu CCC ale pozostałe 30% jest chyba w zbyt słabej kondycji, mysle że trzeba się wstrzymać, ewentualnie jak bedą wyższe temperatury to zasilić ją dolistnie
Powrót do góry
Ulan

PostWysłany: 00:03 Wto 10 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

men2face- jak i tak trzeba wjechac w pole z fungicydem czy nawozem w opryskiwaczu to czy sie doda cos jeszcze czy nie to juz jeden pies.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
tekmie

PostWysłany: 22:11 Pon 9 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rechu1 napisał:

Ja przy 220N lecę .................
Może już jestem trochę nie ten teges ale nie sądzicie że nie raz trzeba zachować umiar w podawaniu szczegółów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
men2face

PostWysłany: 21:39 Pon 9 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na to to już raczej recepty brak.praw fizyki nie przeskoczysz.
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 21:35 Pon 9 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grubość swoją drogą,chodzi o skrócenie każdego międzywięźla bo jak jest duża dźwignia to u podstawy łamie a w wilgotne lata z korzeniami przewraca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
men2face

PostWysłany: 20:44 Pon 9 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co ty uprawiasz za odmiany??skracanie na trzy to już rozrzutność.na drugim 1,2 i o,3 i masz prawie trzcinę cukrową.
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 20:15 Pon 9 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważaj żeby nie dokrzewić pszenicy rozkrzewionej.
Wcześniej pisał o plonie 9t więc wnioskuje,że stosuje wysokie nawożenie azotowe.
Ja przy 220N lecę przy odczuwalnym pierwszym kolanku 2.0 675
po 2 tygodniach 1l+0,3 trineksapaku i po 2 tygodniach 0,2l
Na dokłosiu jeszcze potrafi daleko wyciągnąć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
josef03

PostWysłany: 20:07 Pon 9 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy słabej pszenicy nie zaszkodzi CCC?
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 19:54 Pon 9 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sławek2209 napisał:
mam podmarznieta pszenice w 20 procentach okolo.podmarznieta odbija dopiero reszta sie krzewi normalnie.pytanie czekac do pierwszego kolanka czy reanimowac podmarznieta.planowalem 0.25 moddus i 1.2 ccc przy pierwszym kolanku.na pierwsza dawke poszla saletra 230 kg na ha 23 marca

Proponuje w fazie krzewienia 0,3-0,5l ccc + PK w oprysku na regeneracje w zależnościo od stopnia krzewienia, później w fazie jak bedzie 1 kolanko na wysokości powyżej 2cm nad węzłem, daj 0,2 modus + 1l ccc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
josef03

PostWysłany: 16:22 Pon 9 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja raczej podaruję sobie regulatory wzrostu. Taka bida nie będzie miała z czego się przewrócić. Jak w nocy nie będzie przymrozku to jutro lecę karbendazymem.
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 16:10 Pon 9 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba pozostaje czekac do fazy miedzy pierwszym a drugim kolankiem i dac moddus i ccc razem z grzybem
Powrót do góry
josef03

PostWysłany: 15:59 Pon 9 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z przymrożonych pszenic może być 5 ton przy ciepłej i wilgotnej wiośnie. Na razie jest taka sytuacja, że pszenice robią krok w przód i 2 w tył... Lepsze place rosną, a te słabsze, ani nie chcą się krzewić, ani nic.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 378, 379, 380  Następny
Strona 131 z 380

Skocz do: