Skocz do zawartości
krzysztofer56

ekolodzy zwolnieni z podatku rolnego???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam takie pytanie : ostatnio obiło mi się o uszy że gospodarstwa ekologiczne powinny być zwolnione z podatku rolnego czy ktoś o tym słyszał ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z ustawą o podatku rolnym - zwolnione z podatku rolnego są użytki ekologiczne, zatem jak najbardziej jest to prawda, pytanie brzmi jak definiuje się użytek ekologiczny (szczegóły zapewne zna UG, w którym taki przypadek występuje) gospodarstwo z certyfikatem, w okresie przejściowym bądź stosujące tylko ekologiczne metody uprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź ,jak bede w UG to postaram sie coś dowiedzieć. Ja otrzymalem już certyfikat gospodarstwa ekologicznego wiec może uda sie zaoszczędzić troszke grosza w tych ciężkich czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, koledzy, ale wydaje mi się, że jest to zbyt piękne , żeby mogło być prawdziwe

 

Tutaj jest odpowiednia ustawa sejmowa, w której określa się, kto podlega zwolnieniom :

 

http://odr.zetobi.com.pl/ekonom/ekon016.htm

 

Ponieważ wiadomość bardzo...mhm...elektryzująca była, to w te pędy zadzwoniłam do autorki artykułu, również do jednostki certyfikującej i wreszcie do mojego odr-u . I wszyscy zgodnie oświadczyli, że UŻYTEK EKOLOGICZNY to niestety nie jest ziemia z certyfikatem ekologicznym, ale szczególnie cenne pod względem ekologicznym miejsca - jak na przykład unikalne turzycowiska, miejsca gniazdowania rzadkich gatunków ptaków . Ustanawia je gmina ( do niedawna wojewoda) . To taki mały rezerwat, ale o niższej randze. Szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, czy inaczej moje wątpliwości budzi zwolnienie z podatku rolnego nieużytków (czyli wspomnianych użytków ekologicznych), nie mam pojęcia dlaczego zawsze sądziłem, iż tyczy się to gruntów, na których prowadzona jest uprawa metodami ekologicznymi, stąd proszę któregoś z praktyków o zabranie głosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kissmy - ja też nie mam pojęcia, na jakiej podstawie tak sądziłeś

 

Ja również jestem rolnikiem ekologicznym. Certyfikat posiadam od 6-ciu lat. Mam wielu kolegów również z certyfikowanymi gospodarstwami - wszyscy płacimy podatek rolny i nie ma tu żadnych ulg - a przynajmniej nie z powodu posiadania certyfikatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie poznałem praktyka po pierwszych postach;] przepraszam najmocniej, sprawdzę jaki kształt miała ustawa przed 2008 roku, być może nastąpiła jakaś niekorzystna dla ekologów zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie poznałem praktyka po pierwszych postach;] przepraszam najmocniej, sprawdzę jaki kształt miała ustawa przed 2008 roku, być może nastąpiła jakaś niekorzystna dla ekologów zmiana

Witam,ja też swego czasu kiedy natrafiłem na tę ustawę zacząłem dociekać czy nie należy mi się zwolnienie z podatku gruntowego(certyfikat od 5-ciu lat),w UG w dziale podatków wybałuszyli na mnie oczy jak na raroga,okazało się że nic nie słyszeli o tej ustawie i nie mają w tej sprawie żadnych wytycznych.Zasięgnąłem więc opinii w ODR i telefonicznie w Ministerstwie Rolnictwa i wyjaśniono mi o jakie obszary ekologiczne chodzi,myślę że do tej pory nic się nie zmieniło w tej materii,tam uważają że skoro dostajemy dopłaty rolnośrodowiskowe to i tak jest zbytek łaski.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...