Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 05:34 Wto 11 Sie 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 474, 475, 476 ... 2405, 2406, 2407  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tesciu

PostWysłany: 17:43 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A budowniczy stawiał za swoje czy Twoje bo nie rozumiem..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zygi

PostWysłany: 16:29 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla budowniczych.
Brak perspektywicznego myślenia.
Budowniczy są winni zaistniałej sytuacji.
Powrót do góry
Avilo

PostWysłany: 15:34 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Re: GMO Odpowiedz z cytatem

Kolejne ognisko w hodowli hobbystycznej. Jeszcze raz apeluje o ogłoszenia w TV dot. zakazu wypuszczania ptaków i konsekwencji jakie za to grożą

Dałem wcześniej linka do nowej ustawy dot. pasz. Według jej założeń 40% białka w 2017 roku ma pochodzić z polskich upraw ( w 2020 - 90%) Mamy produkować pasze z grochu łubinu i bobiku. Na pewno spowoduje to wzrost cen pasz a nasze wyniki produkcyjne się posypią. Wszytko pod pozorem UWAGA - bezpieczeństwa białkowego kraju.

http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/Projekty/8-020-457-2017/$file/8-020-457-2017.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
żeldrob

PostWysłany: 15:06 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cedrob ucieka spod "topora" Evil or Very Mad i o tym wczoraj była dyskusja w kontekscie ich tuszki po 4,60 . Jak od rana wywalili tuszkę po 4,20 to już wiadomo , że zrobia wszystko i nawet sprzedadzą tuszkę w wadze 1 kg za 3,50 zeby zminimalizować straty . Póki co w woj. gdzie nie ma strefy proponuję nie srać się ze sprzedażą za wszelką cenę. Cedrob niestety zasyfił cenowo rynek Twisted Evil i to pomimo ,że żywca nie jest za duzo.
Zobaczymy teraz po potwierdzeniu PG w mazowieckiem jak zareagują ich odbiorcy Shocked uważam ,że od poniedzialku jest szansa na wieksze zamówienia od innych ubojni więc moze warto ponegocjować cenę żywca.
Powrót do góry
Zygi

PostWysłany: 14:22 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owczy pęd jest na mecie , to już meta i żegnajcie niedoszli miliarderzy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:16 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A temu komu się nie chce przewinąć strony w dół mówię raz jeszcze:

W dniu 18 stycznia 2017 r. potwierdzone zostało pierwsze ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 u drobiu w województwie mazowieckim.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:14 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jaja , ale jaja.Szykuję się dramat jakiego jeszcze drobiarstwo nie widziało w Polsce.Ogromna produkcja , uzależnienie w 50% prawie !!!!!! od eksportu spotka się z blokadą eksportu.Komornicy zarobią morze kasy
Powrót do góry
global

PostWysłany: 14:13 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze że nie pomyślałem że to ty,była by morda bita
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:10 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie , wstawienia w grudniu nie były normalne i cena by rosła dalej , już wiadomo co się stało - Cedrob wiedział , że jest podejrzenie grypy w mazowieckim i już nie może pewnie wysyłać części na eksport plus ucieka ze swoimi fermami , stąd te małe kury od nich
Powrót do góry
Zygi

PostWysłany: 14:07 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem hodowcą całe życie i przeżyłem kryzys 1989r ale to było normalne .
Teraz jest nowe rozdanie , ci co mają problemy z matematyką dadzą d..y.
Zal mojej d..y nie ściska bo dlaczego?.Ty straciłeś d..e , mało że dałeś i żegnaj już nie będziemy mieli wspólnego tematu.
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 14:06 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przestańcie (słowo zostało usunięte) już o tych wstawieniach bo były (słowo zostało usunięte) normalne!! Większość kurników jest na kredycie budowanych wiec kto przesunie cykl? Nikt! Pytam kogokolwiek a handluje z 7/8 ubojniami bo nikt głupi nie idzie tylko w 1/2 a potem szuka właściciela i kasy.. każdy otwarcie mówi i kierowcy to potwierdzają! Nawet Ci od soji, premixu a tym bardziej od piskląt a mianowicie!! Jeżdżą systematycznie tam gdzie cały rok i hale produkcja bez przerwy u tego, tamtego i owego. Wiec ja PYTAM kto niby przesunął wstawienia ?? Takie są realia ze kurników od ch.. i wystarczy drobne zachwianie i rynek momentalnie leci.. Skąd cena 3,40 wyskoczyła zaledwie na 2/3 dni?? Proste, ubojnie głośno narzekały na małego kurczaka od msc czasu bo ludzie się podcinali wiedząc ze PG grasuje obok. Średnia waga jeździła 2kg i było logiczne ze wkoncu braknie chwilowo na rynku bo ubojnie i handel leci w kg a nie sztuki. 2/3 dni ceny a Ty Medox
Dalej swoje teorie o wstawieniach Boże! Ja na niedziele mam umówione 2;90 i co
Mam zrobić ? Tuczyć dalej? Po co? Kto niby
Sprzedaje kurę 3,5kg? Poproście raz kuz.. kierowcę o pokazanie zeszytu z wag i zobaczycie ze jest moda na kurę 2,60/3kg a każdy potrafiący liczyć swoje koszta wie dlaczego... jelop trzyma kurę większa niż 3kg ale w tym interesie jest ich już malutko
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:06 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dniu 18 stycznia 2017 r. potwierdzone zostało pierwsze ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 u drobiu w województwie mazowieckim.

Mówiłem , (słowo zostało usunięte) mówiłem. To teraz już jest jak w banku , że jak pod koniec lutego zacznie wychodzić do sprzedaży cała ta masa żywca nawstawiana w styczniu,to będzie 1.80 plus vat najpózniej początkiem marca, a część tego żywca trzeba będzie zwyczajnie zutylizować, albo wypuścić do lasu bo nikt go nie odbierze , bo nie ulokuje się takiej masy na rynku krajowym !!!!
Powrót do góry
global

PostWysłany: 13:53 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żebyś czasem nie zobaczył przepaści
Powrót do góry
Zygi

PostWysłany: 13:11 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O już frajerstwo się odezwało , zobaczysz dno nie długo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Powrót do góry
Zygi

PostWysłany: 12:39 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poznałem w warsztacie przy okazji przeglądu samochodu kretyna który zaczyna budowę kurnika , dostał wykład i gwałtownie mu przeszło. Nie brakuje kretynów co sami się pogrążą i przy okazji nas za sobą . Medox jesteś widzę operatywny mógłbyś zrobić informacje dla (biznesmenów) kretynów gdy jak zaczną szukać i ruszą nasz temat to zobaczą ku...sa.
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 12:34 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenest napisał:
medox napisał:

Masz rację ,to 1-2 kurnikowcy niszczą rynek,wstawieniami nie kontrolowanymi .
Tylko wytłumacz mi głupiemu ,w jaki sposób pomagają rynkowi Ci którzy podpisują umowy wieloletnie po 3 pln. Jaki cel ma ubojnia kupić za 3.6 jak ma umowy po 3 .

Może tak byś się cwaniaczku przestał czepiać 1-2 kurnikowców. Ja mam 2 i umówione na cały rok. Wy na kontraktacji też macie podpisane ale na parę lat Shocked i z ceną na dzień dobry poniżej kosztów. I kto tu psuje rynek. A tam szkoda słów.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:36 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filut ku.r.wa pisz żesz chłopie jakoś normalnie , bo się nie da czytać tych bzdur.
To prawda , wstawienia w grudniu były nie duże , bo sto razy mówiłem , że ludzie wystraszyli się niskich cen i przerzucili wstawienia na IIpołowę stycznia i początek lutego , tak więc teoretycznie powinniśmy mieć dobrą sytuację aż do okolic połowy lutego ALE jak widać po sytuacji obecnej te relatywnie nieduże wstawienia w grudniu mogą nie mieć znaczenia jeśli staje eksport, bo cena i tak spadnie.Więc zalecam ostrożność , a nie jakieś trzymanie na 3.5kg bo będzie drożej.Owszem - powinno być drożej, owszem nie powinno teraz spadać , a spada i wszystko stoi.Gdyby teraz było dużo kury , to byś człowieku najpózniej w najbliższy poniedziałek/wtorek zobaczył cenę 2.20 plus vat, albo niższą
Sprawy sobie kompletnie nie zdajecie z powagi sytuacji
Powrót do góry
Aga33

PostWysłany: 09:47 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie o jakiejś ubojnie drobiu na sprzedaż?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
filuś

PostWysłany: 09:36 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od samego rana poszukiwanie kurczaka jeleni podobno brak a ktoś kto ma to trzyma bo wie że sprzeda nie taniej jak 3,5 net bo przed świętami nawet najwięksi nie mieli wstawien
Powrót do góry
nenest

PostWysłany: 08:43 Czw 19 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ja nie nawracam 1-2 kurnikowców - PRZECIWNIE - od początku walczę , by mieli godziwy byt !!!!! . Jedyne co do nich mam , to kretyńskie ustawianie się z obsadami. Tak jak teraz - odpuścili obsady w grudniu i wszyscy na hurra wstawienia w drugiej połowie stycznia , bo jak wstawię w II połowie stycznia, to wyjdę w marcu to się już zmieni pewnie, bo potem wyjdę w maju i lux bo kolejny raz wyjdę w lipcu.To rozpieprza rynek w dużej mierze.Gwarantuje Ci i zobaczysz 2.60 w marcu , potem maju i 2.80 w lipcu.Taki będzie efekt tego debilnego myślenia.Ale to już bez znaczenia, bo to obsady , których nie da się zmienić , więc szkoda o tym gadać.
NATOMIAST co jest ważne, to to , że w tej chwili nie ma dużo żywca, w przyszłym tyg również nie ma dużo.Skąd więc nagle Cedrob wywala cenę na bitego 4.50 czy 4.60. Skąd dysponuje takimi ilościami , które uwalają rynek W CAŁEJ POLSCE w przeciągu chwili? Co to za towar? Skąd? Po co to robi?
Produkujemy b dużo i tu nie ma miejsca na 4.50netto , natomiast przy obecnej podaży żywca jest miejsce na 3.40-3.50 i nie powinno być mowy o żadnym spadku !!!! A ubojnie zostały dziś z masą niesprzedanego towaru , bo wszyscy pobiegli do Cedrobu po tuszkę za 4.50 ( a jeszcze 2 dni temu tuszka zaczynała przekraczać miejscami 5zł)
Na to pytanie niech mi ktoś odpowie

Masz rację ,to 1-2 kurnikowcy niszczą rynek,wstawieniami nie kontrolowanymi .
Tylko wytłumacz mi głupiemu ,w jaki sposób pomagają rynkowi Ci którzy podpisują umowy wieloletnie po 3 pln. Jaki cel ma ubojnia kupić za 3.6 jak ma umowy po 3 .
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 22:37 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

śruta sojowa w 4 dni z 310 na 350.
Spodziewajcie się konkretnych podwyżek cen na paszę!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Demiurg

PostWysłany: 22:29 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
a moze by na świnie sie przerzucić ptasia grypa ich nie atakuje Razz

Za to ASF tak...
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 22:27 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moze by na świnie sie przerzucić ptasia grypa ich nie atakuje Razz
Powrót do góry
wojtek63

PostWysłany: 21:55 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze tylko bylo spojrzec ze przez tydzien zdrozala o20 dolarow
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 21:29 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juger napisał:
Ciekawie jak zawsze z soją dolar poszedł w dół a cena śruty do góry. Bardzo ciekawe nie sądzicie?

CARGILL rządzi i jest wszędzie, i eszędzie swoje wtrąca.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 474, 475, 476 ... 2405, 2406, 2407  Następny
Strona 475 z 2407

Skocz do: