Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:14 Nie 26 Sty 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 474, 475, 476 ... 2250, 2251, 2252  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
żeldrob

PostWysłany: 17:44 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Re: ceny Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
żeldrob napisał:

ale co skłania producentów do ponoszenia większych strat, które już drenują kieszeń, czy hodowcy rzeczywiście dokładają do produkcji?

To jest własnie fenomen - kopią Cię w dopsko , a ty nadstawiasz drugi połdupek Shocked Shocked Shocked A powaznie to każdy myśli , że kolejnu rzucik pozwoli odrobić starty , a jak nie kolejny to kolejny itd.itd. Aż w końcu paszarnia zrobi STOP PASZA bo zadlużenie zbyt duże , z rynek nie będzie rokować . Tak na prawdę to raty kredytów jak brakuje dochodu z żywca właśnie spłaca się pieniędzmi paszowymi i robi kuku wytwórniom. Zresztą nie tylko bo jak hodowca przestanie produkować i robić jakikolwiek obrót finansowy to wszyscy , ktorzy dają mu na termi n srobią STOP . I już po ptokach Crying or Very sad I nie czarujmy się , że wszyscy budujący na kredycik 100% tek kasy przeznaczają na budy . Czesto samochodziki i inne dobra są też za te pieniądze. Na zewnatrz drobiarz uchodzi za finansowego krezuza , ale w rzeczywistosci bo biedy , zadlużony po uszy człeczyna. Po zrobieniu "rachunku sumienia" / finansowego Smile / te dobra , ktore posiada absolutnie nie pokrywają zobowiązań.
Ale na zewnątrz PANISKO buhahahaha. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kolo22

PostWysłany: 15:55 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
A EUR 4.31 i co ?? Mówiliście ,medox głupku ,Eur stoi wysoko by dzie cena na
Niedawno pisałeś że kurs euro niema nic do rzeczy hahaha wiem to taka zagrywka psychologiczna TY tak specjalnie .Wszystkim hodowcom pomyślności w NOWYM ROKU
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 15:43 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Re: ceny Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:

Wiem , wiem zaraz odezwą się de.bile , którzy zarabiają przy 3,00 Twisted Evil czyli prąd , opał , wodę , łapanie i wiele, wiele innych składowych ceny zerowej MAJĄ ZA FREE !!! Twisted Evil

wskażcie mi proszę jaki jest koszt produkcji żywca, poproszę o ile to możliwe o koszty rodzajowe; rozumiem producentów żywca wieprzowego w cyklu zamkniętym, ale już wszelka nieopłacalna produkcja w cyklach otwartych jest dla mnie zagadką, straty do poziomu amortyzacji są oczywiście akceptowalne, ale co skłania producentów do ponoszenia większych strat, które już drenują kieszeń, czy hodowcy rzeczywiście dokładają do produkcji?
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 15:32 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mało kto stawia hale za swoje.
A ja nie mam przyjemności nikomu życzyć ani złego, ani tym bardziej dobrego Smile jedynie troszeczkę opłacalnej ceny ale tylko troszeczkę
Natomiast sobie życzę podwyżek stóp procentowych w bankach nawet o kilka punktów % Wink
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:32 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to na końcu roku podziękujcie Jarkowi ,że go się wystraszyli i Eur był wysoko i udało się trochę sprzedać nadwyżek ,co pozwoliło żeście na końcu wzięli 20gr więcej za towar ,czyli straty były trochu mniejsze,co nie zmienia faktu,że tak jak mówiłem w tym okresie nadal są to straty i jest dooopa
Natomiast taka ciekawostka - znajomy postawił następną halę na 75tys i ma trochę problem ,bo nie może znalezść wylęgarni ,która by go obsłużyła w 2016roku ,bo każda ma full i nie jest w stanie więcej przyjąć Laughing Laughing Będzie się działo ,oj będzie.Gość sam jest mega zdziwiony haha
A zaznaczam ,że płatnikiem jest b dobrym i nie chodzi tu o pieniądze ,tylko zwyczajnie o moce produkcyjne
Więc życzę wszystkiego dobrego w nadchodzącym 2016r Laughing
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 10:33 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio napisał:
luszyn nie wywoluj wilka z lasu jak sprzedajesz to ciesz sie ze nie po 2,6
yogi ty nie znam angielskiego żeby cie
Powrót do góry
501

PostWysłany: 10:09 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczęśliwego Nowego Roku Exclamation
P.S. Parę kilometrów ode mnie też powstają kurniki i też bez kredytów.
Powrót do góry
PASIKONIK1

PostWysłany: 08:08 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Re: ceny Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
sosna napisał:
Witam serdecznie
od dłuższego czasu śledzę ceny drobiu . czy jest możliwe aby ktoś napisał max zysk z sztuki oraz minimalny zysk w tym roku . jak to w waszej ocenie wygląda rynek się raczej rozwija czy upada . Widzę w sąsiedztwie dwie budowy kurników i to na ok 100 tys szt. raczej nie za gotówkę . Czy uważacie to za rozsądne przy obecnych cenach.
dziekuję pozdrawiam

Witam sosna , ale uważam , że "nawijasz nam makaron na uszy " Wink O opłacalności czy kosztach wiele tu już napisano więc możesz bez problemu znaleźć interesujące cię informacje.
Ale..... dla zobrazowania opłacalności - dzisiaj pisklak i pasza to poziom około 3PLN . Reszta? Żeby wyjść na zero przy dobrym wyniku cewna 3,50 jest obligo . Zaznaczam - PRZY DOBRYM WYNIKU>!
Wiem , wiem zaraz odezwą się de.bile , którzy zarabiają przy 3,00 Twisted Evil czyli prąd , opał , wodę , łapanie i wiele, wiele innych składowych ceny zerowej MAJĄ ZA FREE !!! Twisted Evil
RZygać mi się chce na takich kretynów.
A budowanie kurników? Kredyty tanie bo wibor + marża / jak kto operatytwny i dobry w negocjacjach to ma na poziomie 1-1,2% / czyli dzisiaj nawet poniżej 3% więc kre.tyni zachłystują się i biorą jak glupki , a banki dają bo w razie czego i tak zabiorą inwestycję z naddatkiem Mr. Green Mamy syndrom biedaka- obszar kredytowy zrobił się w miarę normalny więc hurraaaaaaaa - na kredyty . A spłata? jakoś to będzie- buhahahahaha.
Skończy się karencja / jeżeli jest / , kapitalik trzeba będzie zacząć spłacać , a tu zonk! Nawet przy cenie 3,4 - 3,5 nie ma szans na spłatę Crying or Very sad Banki za chwilę zrozumieją , że inwestycja w budowę kurnika to utopiona kasa i kredytów na ten cel nie będzie .Ale nich budują , niech budują Confused Smile Tylko gdzie rachunek ekonomiczny Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question
Żeldrob nie wiem w jakim celu się produkujesz jeżeli Sosna śledzi od dłuższego czasu i nic nie wyśledził to gdzie się chce pchać w najbardziej tajemniczy interes z broilerami,zginie w przedbiegach.Słabiutki z niego "ślidzczy" Niech zadzwoni do instytutu ekonomiki rolnictwa to udzielą Mu pełnej odpowiedzi na ten temat a nie podpuszcza w pisowski sposób[czytaj komunistyczny] braci drobiarskiej . Życzę zdrowia i mądrości w następującym NOWYM ROKU. SOŚNIE TEŻ
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 07:36 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Re: ceny Odpowiedz z cytatem

sosna napisał:
Witam serdecznie
od dłuższego czasu śledzę ceny drobiu . czy jest możliwe aby ktoś napisał max zysk z sztuki oraz minimalny zysk w tym roku . jak to w waszej ocenie wygląda rynek się raczej rozwija czy upada . Widzę w sąsiedztwie dwie budowy kurników i to na ok 100 tys szt. raczej nie za gotówkę . Czy uważacie to za rozsądne przy obecnych cenach.
dziekuję pozdrawiam

Witam sosna , ale uważam , że "nawijasz nam makaron na uszy " Wink O opłacalności czy kosztach wiele tu już napisano więc możesz bez problemu znaleźć interesujące cię informacje.
Ale..... dla zobrazowania opłacalności - dzisiaj pisklak i pasza to poziom około 3PLN . Reszta? Żeby wyjść na zero przy dobrym wyniku cewna 3,50 jest obligo . Zaznaczam - PRZY DOBRYM WYNIKU>!
RZygać mi się chce na takich kretynów.
A budowanie kurników? Kredyty tanie bo wibor + marża / jak kto operatytwny i dobry w negocjacjach to ma na poziomie 1-1,2% / czyli dzisiaj nawet poniżej 3% więc kre.tyni zachłystują się i biorą jak glupki , a banki dają bo w razie czego i tak zabiorą inwestycję z naddatkiem Mr. Green Mamy syndrom biedaka- obszar kredytowy zrobił się w miarę normalny więc hurraaaaaaaa - na kredyty . A spłata? jakoś to będzie- buhahahahaha.
Skończy się karencja / jeżeli jest / , kapitalik trzeba będzie zacząć spłacać , a tu zonk! Nawet przy cenie 3,4 - 3,5 nie ma szans na spłatę Crying or Very sad Banki za chwilę zrozumieją , że inwestycja w budowę kurnika to utopiona kasa i kredytów na ten cel nie będzie .Ale nich budują , niech budują Confused Smile Tylko gdzie rachunek ekonomiczny Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question
Powrót do góry
sosna

PostWysłany: 22:07 Sro 30 Gru 2015    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
dziekuję pozdrawiam
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 09:02 Sro 30 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkim zdrowia do tej branży i dobrej ceny na 2016 ROK życzę. No i zbudowania własnej integracji oczywiście, bo kurnik i tak już każdy z Was ma w budowie i to nie jeden :)

Też otrzymałem tekst o wypuszczaniu do lasu. Ale to były lata 90-te. Mam nadzieję ze to nie wróci w takiej formie. Bo, że nie dla wszystkich będzie miejsce w najbliższych latach to na pewno. Ale pożyjemy zobaczymy. Nie ładujcie się w kredyty!
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 21:41 Wto 29 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozatym jest prawda nie prawda gowno prawda i medox prawda prawda dziela wielcy ....cedrob drosed...i rynek i tak kontrolowany przez nich i im podobni co moga zbic o 1 zyla w dol czy w gore za dwa dni i tyle w temacie.dosiego roku wszystkim zycze.
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 20:51 Wto 29 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luszyn nie wywoluj wilka z lasu jak sprzedajesz to ciesz sie ze nie po 2,6
Powrót do góry
LUSZYN

PostWysłany: 18:00 Wto 29 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medoxiu-gdzie ten wysyp?gdzie armagedon?gdzie cena 2,5-weź (słowo zostało usunięte) tą chińską kule i kup sobie lego
Powrót do góry
Łódzki Kogut

PostWysłany: 10:40 Wto 29 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

łódzkie 3,1 do 3,25 zależy od tego jak im się uda baranów przydusic
Powrót do góry
Łódzki Kogut

PostWysłany: 10:37 Wto 29 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
No to ubojnie dalej r...ają hodowcow Evil or Very Mad Tuszka po 5-5,1 , a zywiec 3 Twisted Evil Ale jak się ma barana to trzeba go strzyc Confused

zawsze tak było i jest..... cały czas to mowiłem , kazdy woli słuchac barana medoxa ...... on tu sieje najwieksza panike i ubojnie na tym korzystaja
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 08:17 Wto 29 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ubojnie dalej r...ają hodowcow Evil or Very Mad Tuszka po 5-5,1 , a zywiec 3 Twisted Evil Ale jak się ma barana to trzeba go strzyc Confused
Powrót do góry
grzegorz1986

PostWysłany: 09:33 Pon 28 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misio Mały chyba desperant. .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
misio

PostWysłany: 20:55 Nie 27 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stare ale jare Very Happy Very Happy
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 12:03 Nie 27 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy lek--co dla nie których :wink: https://www.youtube.com/watch?v=M6wRnouGZFQ
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 12:42 Czw 24 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jemu już całkiem odbiło teraz francuskiego się uczy .wesołych świąt dla wszystkich bez wyjątku. Evil or Very Mad Very Happy Very Happy
Powrót do góry
balbina

PostWysłany: 09:09 Czw 24 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manius! Bardzo ładne. Lubie Cie. Nie podejrzewałam Cię szczerze mówiąc.. Życzę wszystkim spokojnych, wesołych, pełnych miłości Świat i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku. Może wreszcie trochę spokoju..
Powrót do góry
maniek123

PostWysłany: 19:47 Sro 23 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystkiego dobrego na święta i 2016
https://www.youtube.com/watch?v=aIx7z7J6uew
Very Happy
Powrót do góry
PASIKONIK1

PostWysłany: 10:43 Sro 23 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
ciężki napisał:
I jeszcze Pasikoniku dodam, z historii, że jak nasz kurczak był po 2,30-2,40zł/kg
ŻYWEGO- a cena ta była bardzo cienka bo zużycia dużo większe, to loco Szczecin był po 1,20 za ubitego. Dasz temu radę ??? Nie licz na sprawiedliwość bo się nie doliczysz.

Dokładnie tak
Medox,ja pamiętam gorsze czasy od tych tu opisywanych a mianowicie czasy wojny w zatoce Perskiej w 1992 roku gdzie propozycje ubojni były aby kurczęta wypuszczać do lasu bo najpierw zaimportowano jaja wylęgowe z Holandi a gdy lęgły się z nich pisklęta przywieziono gotowe również z Holandi i gdy już były odchowane do uboju sprowadzono góry mięsa drobiowego do Polski gdyż obowiązywało embargo na dostawy do Iraku z którym handlowali "Żydzi Europy" jak są nazywani tam Holendrzy.To była szkoła przetrwania,dzisiaj można związać się z odbiorcą dobrą umową,ubezpieczyć transakcje na różne sposoby i się rozwijać na solidnych podstawach .pisałem o takich właśnie możliwościach,zawsze można wieszczyć na 1000 sposobów kasandryczne opowieści.
Powrót do góry
wielkopolanin 2000

PostWysłany: 01:25 Sro 23 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jednej z ubojni, do której zdaje kury mroźnia która stała pusta przez rok to od ponad miesiąca jest już zapełniona w dużym stopniu. A terminy skupu żywca są przyśpieszone o pare dni. Jak sam właściciel twierdzi - takie okazje nie są zbyt czesto, nawiązywał do roku 2008.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 474, 475, 476 ... 2250, 2251, 2252  Następny
Strona 475 z 2252

Skocz do: