Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:59 Sro 12 Sie 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 476, 477, 478 ... 2406, 2407, 2408  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
imondo

PostWysłany: 21:25 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imondo napisał:
żeldrob napisał:
Dzisiejsza info z kilku wylegarni - "szukajcie nam zbytu na pisklaki albo jaja bo hodowcy odmawiają i robią przerwy " Confused a to dopiero począ tek Crying or Very sad

No i git. W tej chwili popieram Twoje podejście. Ja również mam w du.pie. Niech "mundre" z kredytami się bujają i wykrwawiają. Wisi mi to. Może szybciej przyjdzie oczyszczenie branży. Tylko czy nam emerytom coś da? Szybciej chyba to nie nastąpi.
Również pozdrawiam.

HahA Wczoraj odmówiłem przyszłego wstawu. Very Happy
A co mają zrobić producenci wylęgówki? Sad Akurat wylęgarni to nie żałuję bo oni jak ubojnia, zawsze zarabiała
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Juger

PostWysłany: 21:25 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawie jak zawsze z soją dolar poszedł w dół a cena śruty do góry. Bardzo ciekawe nie sądzicie?
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 21:18 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
Nikogo nie chcę nawracać bo i po co ? Mam to w głębokim poważaniu , a pisze to co piszę bo wku....ia mnie to co hodowcy wypisują . Ja te`ż chciałbym cenę np. 4,0 , ale rzeczywistości nie zaczaruję. No...... , że niby taki mundry jestem i mam jechać gdzies tam Shocked Laughing Już się najeździłem ! A takich co jeździli ze mną była raptem GARSTKA !!!!! Dlaczego? Bo zdecydowana większośc miała to dopie licząc , że inni wywalczą dla nich ceny na poziomie 4 PLN .Czyli strajkować , jeździć do sejmu , ministerstw , na wszelkiej masci posiedzenia , walić po kraju tysiące kilometrow ZA SWOJĄ kasę - to mieli i maja robić frajerzy dla tych mundrych co to poza swoje budy nosa nie wystawiają. Dojrzalem to tego żeby mieć na to wszystko wywalone . Dlaczego kogoś na siłę uszczęśliwiać ? I to kosztem swojej rodziny , zdrowia i porfela? Zamiast slowa dziekuję ilez to razy slyszalem , że napewno nieźle jeszcze na tym zarabiam Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Ci z kredytami na kurniki padną jak muchy po muchozolu i................. BARDZO DOBRZE !!! Cena na poziomie 2,8-3,3 baaardzo szybko ich z rynku wywali . A nizsza zrobi to super szybko .Jasne znajdą się "nowi hodowcy" Laughing , ale i oni jak pójdą w bankową kasę to szybciej pie....d..lna niź bąka puszczą Cool Zresztą po co bankowa kasa skoro nawet finansują produkcje w 100% ze swoich środkow kumulujemy straty???
Dzisiejsza info z kilku wylegarni - "szukajcie nam zbytu na pisklaki albo jaja bo hodowcy odmawiają i robią przerwy " Confused a to dopiero począ tek Crying or Very sad

No i git. W tej chwili popieram Twoje podejście. Ja również mam w du.pie. Niech "mundre" z kredytami się bujają i wykrwawiają. Wisi mi to. Może szybciej przyjdzie oczyszczenie branży. Tylko czy nam emerytom coś da? Szybciej chyba to nie nastąpi.
Również pozdrawiam.
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 21:09 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
No chyba , że na co zwrócił mi uwagę pewien duży eksporter , że to , że teoretycznie nie możemy eksportować do UE tylko ze stref z ptasią grypą, to nie to decyduje , tylko odbiorcy , którzy ograniczają zamówienia , bo co chwile pojawiają się u nas nowe ogniska ptasiej grypy i mamy ich już 31!!
Po prostu nie chcą.I nie ma znaczenia , że mają towar z miejsc z których można go eksportować, bo go po prostu nie chcą.Być może więc zaczyna się to o czym mówiłem jakiś czas temu - ktoś odmówił dużego odbioru , Cedrob został z towarem i musiał go skierować na rynek wewnętrzny.Wtedy tylko dzięki temu , że jest relatywnie nie dużo żywca w tej chwili spadniemy na 2.90netto, bo jeśli się to zdarzy np początkiem marca, gdzie będzie żywca dramatycznie dużo, to możemy spaść na 1.90netto

Ale UE też ma problemy z PG i również mają mniejszą podaż swojego żywca, więc co jest grane?
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 21:06 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ja nie nawracam 1-2 kurnikowców - PRZECIWNIE - od początku walczę , by mieli godziwy byt !!!!! . Jedyne co do nich mam , to kretyńskie ustawianie się z obsadami. Tak jak teraz - odpuścili obsady w grudniu i wszyscy na hurra wstawienia w drugiej połowie stycznia , bo jak wstawię w II połowie stycznia, to wyjdę w marcu to się już zmieni pewnie, bo potem wyjdę w maju i lux bo kolejny raz wyjdę w lipcu.To rozpieprza rynek w dużej mierze.Gwarantuje Ci i zobaczysz 2.60 w marcu , potem maju i 2.80 w lipcu.

I widzisz? W tym momencie też nie do mnie. Wstawiłem w 1 połowie grudnie i wychodzę z kurą w przyszłym tyg. Tak więc nie wszystkich do jednego wora.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 20:58 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikogo nie chcę nawracać bo i po co ? Mam to w głębokim poważaniu , a pisze to co piszę bo wku....ia mnie to co hodowcy wypisują . Ja te`ż chciałbym cenę np. 4,0 , ale rzeczywistości nie zaczaruję. No...... , że niby taki mundry jestem i mam jechać gdzies tam Shocked Laughing Już się najeździłem ! A takich co jeździli ze mną była raptem GARSTKA !!!!! Dlaczego? Bo zdecydowana większośc miała to dopie licząc , że inni wywalczą dla nich ceny na poziomie 4 PLN .Czyli strajkować , jeździć do sejmu , ministerstw , na wszelkiej masci posiedzenia , walić po kraju tysiące kilometrow ZA SWOJĄ kasę - to mieli i maja robić frajerzy dla tych mundrych co to poza swoje budy nosa nie wystawiają. Dojrzalem to tego żeby mieć na to wszystko wywalone . Dlaczego kogoś na siłę uszczęśliwiać ? I to kosztem swojej rodziny , zdrowia i porfela? Zamiast slowa dziekuję ilez to razy slyszalem , że napewno nieźle jeszcze na tym zarabiam Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Ci z kredytami na kurniki padną jak muchy po muchozolu i................. BARDZO DOBRZE !!! Cena na poziomie 2,8-3,3 baaardzo szybko ich z rynku wywali . A nizsza zrobi to super szybko .Jasne znajdą się "nowi hodowcy" Laughing , ale i oni jak pójdą w bankową kasę to szybciej pie....d..lna niź bąka puszczą Cool Zresztą po co bankowa kasa skoro nawet finansują produkcje w 100% ze swoich środkow kumulujemy straty???
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:57 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No chyba , że na co zwrócił mi uwagę pewien duży eksporter , że to , że teoretycznie nie możemy eksportować do UE tylko ze stref z ptasią grypą, to nie to decyduje , tylko odbiorcy , którzy ograniczają zamówienia , bo co chwile pojawiają się u nas nowe ogniska ptasiej grypy i mamy ich już 31!!
Po prostu nie chcą.I nie ma znaczenia , że mają towar z miejsc z których można go eksportować, bo go po prostu nie chcą.Być może więc zaczyna się to o czym mówiłem jakiś czas temu - ktoś odmówił dużego odbioru , Cedrob został z towarem i musiał go skierować na rynek wewnętrzny.Wtedy tylko dzięki temu , że jest relatywnie nie dużo żywca w tej chwili spadniemy na 2.90netto, bo jeśli się to zdarzy np początkiem marca, gdzie będzie żywca dramatycznie dużo, to możemy spaść na 1.90netto
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:44 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie nawracam 1-2 kurnikowców - PRZECIWNIE - od początku walczę , by mieli godziwy byt !!!!! . Jedyne co do nich mam , to kretyńskie ustawianie się z obsadami. Tak jak teraz - odpuścili obsady w grudniu i wszyscy na hurra wstawienia w drugiej połowie stycznia , bo jak wstawię w II połowie stycznia, to wyjdę w marcu to się już zmieni pewnie, bo potem wyjdę w maju i lux bo kolejny raz wyjdę w lipcu.To rozpieprza rynek w dużej mierze.Gwarantuje Ci i zobaczysz 2.60 w marcu , potem maju i 2.80 w lipcu.Taki będzie efekt tego debilnego myślenia.Ale to już bez znaczenia, bo to obsady , których nie da się zmienić , więc szkoda o tym gadać.
NATOMIAST co jest ważne, to to , że w tej chwili nie ma dużo żywca, w przyszłym tyg również nie ma dużo.Skąd więc nagle Cedrob wywala cenę na bitego 4.50 czy 4.60. Skąd dysponuje takimi ilościami , które uwalają rynek W CAŁEJ POLSCE w przeciągu chwili? Co to za towar? Skąd? Po co to robi?
Produkujemy b dużo i tu nie ma miejsca na 4.50netto , natomiast przy obecnej podaży żywca jest miejsce na 3.40-3.50 i nie powinno być mowy o żadnym spadku !!!! A ubojnie zostały dziś z masą niesprzedanego towaru , bo wszyscy pobiegli do Cedrobu po tuszkę za 4.50 ( a jeszcze 2 dni temu tuszka zaczynała przekraczać miejscami 5zł)
Na to pytanie niech mi ktoś odpowie
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 20:09 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A zresztą słyszę to od 2006 roku kiedy byłem pod innym Nickiem i jeszcze żyję. Coraz skromniej ale żyję i wolę to życie niż harówa w tartaku od dzwona do dzwona.
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 20:07 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I kogo chcesz tu nawracać? Mnie z 2 halami? Co mi da informacja co skąd? Jaki mam wpływ. Zamknę hale i komu poprawię byt? Nie twierdzę, że nie masz racji czy czasem Medox nie ma racji, Ale z całym szacunkiem mam już dość Waszych nauk, mądrości. Jeżeli tacy mądrzy jesteście to jedźcie pod Mławę, Żuromin, Ciechanów i tam się produkujcie. Tam należy zmienić a nie żądacie zmian i dostosowanie się 1 czy 2 kurnikowców. Ja mogę hale zamknąć i skromnie przeżyję z oszczędności do emerytury lecz czy tędy droga?
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 19:33 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy wy w ogóle interesujecie się branżą drobiarską poza ceną żywca? Shocked Medox ma rację Cedrob wywalił tuszkę po 4,6 z tym , że jest to maly ptak. Ale cóż "nas.r.a.ł" w rynek i inne ubojnie już zaczynają obniżać Evil or Very Mad Może jest to chwilowe bo rzeczywiście żywca jak na lekarstwo , ale zapotrzebowanie z handlu mierne więc póki co to co jest do ubicia od biedy wystarcza. Należy sie tylko zastanowić dlaczego zamowienia z handlu są slabe Shocked Kilka opcji :
1. mrozonka jest wymiatana z mroźni
2. coś wjechalo i nie ma znaczenia , ze jakiś syf bo liczy się cena , a Polacy jak świnie wszystko zeżrą byle tanio
3. Celowe dzialanie zeby dwa , trzy dni przytrzymać sporzedaż i zamowienia z ubojni
Tak więc zamiast pie.r.d...lic na Medoxa , że pisze bzdury wyściubić te nochale poza własny kącik i zainteresować się o co kaman bo wychodzicie za idio.t.ó.w , ktorzy g.o.wno wiedzą , a szczekają jak burki Evil or Very Mad zerwane z łańcucha Evil or Very Mad
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 19:30 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mrożony to jakiś syf czy Wy to prubujecie to nawet nie jest nasz towar przywoza scierwo i nas tym karmia. Naszego jest bardzo mało ubojnie podjezdzaja do jednej fermy z kilku stron i tak do końca stycznia, początek lutego tam to nie ma kurczaka wcale okres świat braki dopiero przed nami. Nowe ogniska grypy dokladja braki. Ukraina zanim się rozbija to marzec nas złapi:-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
imondo

PostWysłany: 19:17 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I nie wrzucaj wszystkich do jednego wora bo ja zaczynam sprzedawać przy wadze 2.40 kg a kończę 2.8 no na maxa 2.9 kg
Mądrala. Pewnie sam tak robisz jak piszesz o innych.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 19:16 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta tuszka tańszą to syf rozmrazany tzw 11 tka a ubojnie to ma taką przyśpiewki ze coś takiego idzie kupić a tu po cichu gola po 5,2 net i nie mają gdzie jechać to niech jadę po te tuszke brak kuraka na jutro i piatek
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 19:13 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Chu.ju - analfabeto , nie h.uju
Wy myśleliśta , że przytrzymacie i 3.5kg po 4zł sprzedacie.Mówiłem sprzedawać , nie korkować , bo Cedrob może wyrzucić, bo Ukraina zaraz wchodzi
4 to wy już do końca życia nie obejrzycie, bo nadprodukcja jest globalna, nie tylko w Polsce

"myśleliście" a nie "myśleliśta" analfabeto buraczany. Twisted Evil
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:04 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chu.ju - analfabeto , nie h.uju
Wy myśleliśta , że przytrzymacie i 3.5kg po 4zł sprzedacie.Mówiłem sprzedawać , nie korkować , bo Cedrob może wyrzucić, bo Ukraina zaraz wchodzi
4 to wy już do końca życia nie obejrzycie, bo nadprodukcja jest globalna, nie tylko w Polsce
Powrót do góry
zbysiu

PostWysłany: 19:02 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zbysiu napisał:
imondo napisał:
medox napisał:
Ja jeb.e co za analfabeci
P.S Mówiłem nie słuchać głupot filutów i jakiś zjaw puzonów , podających ceny brutto zamiast netto , tylko sprzedawać.Już się sra.Cedroby wywaliły tuszkę 30gr w dół.Ktoś robi miejsce pod ukraiński towar? Przypominam , że od 20 stycznia ukraiński towar znów będzie wjeżdżał do Polski

Taaaak. Ty (słowo zostało usunięte) wiesz wszystko. (słowo zostało usunięte) raz tak a raz tak. Srasz w gacie jak noworodek. Opuść to forum huju złamany. Brak słów na kretyna.
Brawo popieram to
co mówi imondo niech spada głupek medox
Powrót do góry
zbysiu

PostWysłany: 18:57 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imondo napisał:
medox napisał:
P.S Mówiłem nie słuchać głupot filutów i jakiś zjaw puzonów , podających ceny brutto zamiast netto , tylko sprzedawać.Już się sra.Cedroby wywaliły tuszkę 30gr w dół.Ktoś robi miejsce pod ukraiński towar? Przypominam , że od 20 stycznia ukraiński towar znów będzie wjeżdżał do Polski

Taaaak. Ty (słowo zostało usunięte) wiesz wszystko. (słowo zostało usunięte) raz tak a raz tak. Srasz w gacie jak noworodek. Opuść to forum huju złamany. Brak słów na kretyna.
Brawo popieram to
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 18:54 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:

Powrót do góry
miko

PostWysłany: 18:38 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medi zluzuj majty
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:53 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
miko

PostWysłany: 16:51 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teściu ,przypomnij ile sztuk bijesz na godzinę, bo te dane kture podałeś na spotkaniu są nierealne
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 16:40 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otis a ty po ile tuszkę gonisz
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 16:24 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to przyspiewka dla chodowvcy dla odbiorcy 4,9-5,3 net dzis my to sprawdzali takze po co to sie tak dyskryminowac a za zywiec po 3,5 net i nie maja gdzie jechac dzis i do poniedzialku wielki problem z nzywym
Powrót do góry
otis7680

PostWysłany: 15:13 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filuś zadzwoń do pierwszej lepszej ubojni w świętokrzyskim i zapaytaj po ile dziś tuszka była ,
sprzedawali dziś od 4,6 do 4,8

Ściemniasz chłopie że aż w oczy szczypie
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 476, 477, 478 ... 2406, 2407, 2408  Następny
Strona 477 z 2408

Skocz do: