Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:45 Sro 12 Sie 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 477, 478, 479 ... 2406, 2407, 2408  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filuś

PostWysłany: 14:50 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opolskie Śląsk 3,4 net to nawet MK podaje a ubojnie to wiadomo że by każda chciała płacić najniższą krajową tylko problem w tym ze ze nie mają gdzie jechać po więcej i po większego kuraka a to co ubija to nie sprzedaje w najniższej cenie tylko w tej najwyższej ale was robię na szaro dziś każda hurtownia dostawa la od 4,9 - 5,4 net tak dostarczały ubojnie ze Śląska malopol swietokrz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tesciu

PostWysłany: 14:27 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawyżanie ceny jest bezsensowne gdyż każdy zna realia jeśli sprzedaje. U Nas na Śląsku spadło na 3,25 i okazuje się ze na rynku jest dużo drobnego kurczaka i stad było Zapotrzebowanie gdyż wiadomo
Ubojnia sprzedaje na kg a nie sztuki
Powrót do góry
pool

PostWysłany: 12:45 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziunia ty nie potwierdzaj puzona ;bo jesteście siebie warci.Ja gonię po 4 tak jak pisałem wcześniej.
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 12:12 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam 3.60 braki do końca stycznia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
otis7680

PostWysłany: 11:45 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filuś i Puzon-jaki wy macie cel w zawyżaniu cen żywca?

Jak macie podawać ceny to podawajcie prawdziwe albo wcale ,na jutro cena w świetokrzyskim 3.2-3.3 czyli jakieś 20 gr.taniej niż wczoraj.
Kilku cwanych was posłucha wstrzymają sprzedaż o dzień lub dwa,plus sporo wychodzącego żywca po niedzieli i zaraz będzie nie 3.3 ale 3.0 lub niżej .Siejcie zamęt tak dalej-powodzenia.

P.S. pokażcie faktury z ceną 3.7 albo powiedzcie kto po tyle płaci to się wybronicie a tak to wasza wiarygodność równa jest ZERO.
Powrót do góry
Avilo

PostWysłany: 11:30 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: GMO Odpowiedz z cytatem

http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/Projekty/8-020-457-2017/$file/8-020-457-2017.pdf

DOBRANOC POLSKIE DROBIARSTWO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
puzon brojlerowski

PostWysłany: 11:23 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POŁUDNIE 3,70 NETTO
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 09:34 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Śląsku tuszka po 5,3-5,5 net
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 07:19 Sro 18 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wystarczy zamknąć budy np. do maja i .....nie będzie zmartwień !!!!
Obecnie mamy sytuację jak w ruletce Laughing Albo wóz albo przewóz !
Decyzja należy do Ciebie.......
A tak na marginesie to jest chory interes Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 23:21 Wto 17 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co ja Ci chlopie na to poradzę jak się znajdziesz w strefie to nawet za 50 gr nie wezmą bo nie będą mogli a poza strefą będzie po 5zł czaisz to. Najlepiej każdy co hoduje niech zamrozi se jekiego labedzia i trzyma w razie W chociaż odszkodowanie jakie weźmie A nie czeka jak od powietrza strefa albo jaka kaczka będzie frunac
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:51 Wto 17 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zablocki napisał:
No to mamy grype w Wielkopolsce-3 co do wielkości produkcji region drobiarski.......teraz jeszcze tylko Mazowsze i po exporcie z RP a dla drobiarstwa mogiła!!!!!!

A mówiłem.Na Mazowszu było poprzednim razem , więc będzie i tym .Kwestia czasu.Pewnie maks 2-3tyg.Pewne jest też Pomorze.A wtedy ubojnia , która odbierała np 3 zestawy dziennie, powie - wszyscy zapchani po dach, mogę być u ciebie za 4 dni jednym zestawem i w następnym tygodniu może jeszcze raz.Jaka wtedy może być cena? 1.50zł? 1 zł ? Przecież części produkcji zwyczajnie nie uda się ulokować na krajowym rynku.Co z nią? Utylizacja? Konserwy ? Do jakiej wartości dojdą hodowcy chcący , żeby to od nich wzięto towar a nie od kogo innego? Do wspomnianych 1.50 zł czy 1zł ?
Od lat powtarzałem - taki wzrost produkcji + koncentracja tej produkcji doprowadzą kiedyś do tragedii
Powrót do góry
Zygi

PostWysłany: 22:05 Wto 17 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy po fachu czy ja wam perspektywy żle objaśniłem. Gnoją nas i gnoić będą za głupotę kretynów którzy kurę widzieli na foto. Stalbut to farma kur. (słowo zostało usunięte) nie będzie odbicia na super ceny .Tym co budują polecam pas szachida gdzie można szybko trafić do raju.Przez waszą krótkowzroczność my cierpimy.Przypomne wam biznes na dzdzownicy kalifornijskiej to był biznes który wam polecam.Odpiepszcie się od rolnictwa.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 21:49 Wto 17 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masowa odmawianie pisklaka jak ubojnie zagwarantuje min 3,6 net to może i będzie mieć co bić inaczej padnie szybciej jak ferme drobiu
Powrót do góry
zablocki

PostWysłany: 21:27 Wto 17 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to mamy grype w Wielkopolsce-3 co do wielkości produkcji region drobiarski.......teraz jeszcze tylko Mazowsze i po exporcie z RP a dla drobiarstwa mogiła!!!!!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:52 Wto 17 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega ma dom.W miarę w centrum małego miasta.Na dole miał garaż.Garaż jak garaż -20m2.Jakieś 10lat temu przerobił ten garaż na agencję ubezpieczeń.Trzy biurka , trzy komputery i ze cztery szafy.Wypijaliśmy w weekend.Pytam ile z tego ma. Mówi , że 15tys miesięcznie przeciętnie , są miesiące , że 20tys i zdarzają się takie w których 25- b.rzadko , ale się zdarzają.Z lokalu 20metrów kwadratowych z trzema biurkami i trzema komputerami.I wątpię , żeby kłamał , bo co chwila auta w leasing , żeby robić koszty.Żona nauczycielka w podstawówce.Innych dochodów brak
Drobiarstwo zostało sprowadzone do absurdu.Ziemia , hala 1000metrów kwadratowych (typowy 20 tysięczny kurnik), urządzenia, środki obrotowe i z biznesu tej wielkości nie da się dziś w zasadzie wyżyć.Bo wszyscy chcieli więcej i więcej.A na wspomnianych 20 metrach kwadratowych to nawet słoma się nie zmieści na pościółkę
Powrót do góry
DzikiJoe

PostWysłany: 20:44 Wto 17 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Predziu, nie smuć się, ja Ci puszczę, skoro Maniek Ciebie pokinoł:
https://www.youtube.com/watch?v=DnGdoEa1tPg

A jak już wychylisz, to polecam coś mocniejszego, ale też ze smutkiem
https://www.youtube.com/watch?v=mOnn6qqR9y4
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 20:03 Wto 17 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uok ma się podobno wziąść za ubojnie mają być podstawione pewne osoby
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 19:53 Wto 17 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.netbrokers.pl/news.php?newlang=polish&artykul=46546&dzial=8

A ciekawe jak w drobiu ???
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 19:34 Wto 17 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiecie o tym że ubojnie z poludnia gonią dziś na polnocne rejony Polski żeby kupić kuraka 5-10 gr taniej oczywiscie dokladajac paliwo do interesu a jedna nawet na miejscu dowiedziala sie ze tam tez podwyzka ale jaja tak to juz jest
Powrót do góry
Kazik28

PostWysłany: 19:20 Wto 17 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://faktykaliskie.pl/kategorie/faktyregionalne/ptasia-grypa-zabila-2-tysiace-kaczek-prawie-drugie-tyle-do-uspienia,386.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
kaszubek

PostWysłany: 14:58 Wto 17 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz nie byłoby większego wzrostu ceny mimo fatalnej jesieni ale paradoksalnie spowodowała większy wzrost ptasia grypa ponieważ kolejna grupa hodowców się wystraszyła i przesunęła wstawienia . Niestety jest duże ryzyko ,że jak znajdzie się grypa w mojej okolicy to...... klops i zapewne straty finansowe.
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 14:48 Wto 17 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox ja stałem 3,5 miesiąca ,a w planie miałem dłuższy okres przestoju . Informacje które do mnie napływały spowodowały ,że wstawiłem o 1-1,5 miwsiąca szybciej . W tym roku planuję od września do końca stycznia przestój Laughing
Głową muru nie przebiję i nie ma co się pchać jak zbierają się góry mięsa !
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 12:23 Wto 17 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet agro podsyca ceny także do końca stycznia tylko wzrosty potem się okaże
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:13 Wto 17 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Spoko , ja tylko doradzam , jasne , że nie trzeba słuchać
Niemniej uważam, że kompletnie nie rozumiecie sytuacji.

Po pierwsze - Nikt nie będzie stał z pustą halą więcej niż miesiąc-półtora.Widać to nawet na forum , ci którzy rzekomo stali , potem mówią po ile sprzedają.
Stąd jedyne duże przesunięcia wstawień jakie miały miejsce, to przesunięcia z początku grudnia na drugą połowę stycznia (i to widać po obecnych wzrostach ceny) Jest to spowodowane też tym, że każda buda głodna zarobku, chce mieć towar na pierwszy możliwy letni termin czyli przełom czerwiec/lipiec.Stąd te wstawienia w II połowie stycznia i stąd mówiłem, że w lipcu będzie niespodzianka cenowa w postaci 2.70netto.

Po drugie - produkcja jest ogromna, a ograniczenia eksportowe funkcjonują (cała Afryka , Chiny, Hongkong itp) i to nie jest tak , że początkiem grudnia w ogóle nie było wstawień.Były o tyle mniejsze, że cena podeszła do 3.40 netto.I taki zakres ceny prognozowałem

Po trzecie - nasze zachowanie rynku pokrywa się mniej więcej z badaniami amerykanów - 3% wzrostu produkcji w roku poprzednim to 8-9% spadek ceny w roku następnym.A u nas wzrost produkcji w zeszłym roku to jakieś 9%!! To sobie policzcie jaki to może być spadek cen

Tak więc sytuacja obecna (3.40netto) może pojawi się jeszcze z raz w tym roku , bo ci którzy mieli stanąć , stanęli początkiem grudnia i już postojów żadnych nie będzie, bo teraz to już każdy myśli , że będzie tylko lepiej.A przy tym poziomie produkcji będzie - 2.60netto w najgorszych momentach , 2.90-3zł w standardowych i 3.40 jak latem udusi upał
Tyle

[/b]
Powrót do góry
global

PostWysłany: 12:00 Wto 17 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś dobrze ale niema forum,jedynie ludzkość
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 477, 478, 479 ... 2406, 2407, 2408  Następny
Strona 478 z 2408

Skocz do: