Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:00 Sob 18 Sty 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 477, 478, 479 ... 2244, 2245, 2246  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DzikiJoe

PostWysłany: 23:09 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
Dziki proszę po raz kolejny - CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM !!!
Obsługa półautomatu jest tansza z kilku powodów:
- zakup paszociągow spiralnych to koszt zdecydowanie wyższy niż zakup karmideł - to pierwsza oszczędność

No po prostu kwintesencja sraczki mózgu - obsługa półautomatu jest tańsza, bo koszt zakupu jest niższy. Rozróżniasz to? Koszt zakupu i koszt obsługi? Ja poproszę różnice w złotówkach na jednostkę czasu, wagi kurczaków, czegotam chcesz- dowolnie.
żeldrob napisał:
Koszt żywnienia na plus czyli ? Konwersja , czas tuczu , zdrowotność - pisanie na plus bez podparcia się wynikami to mowa trawa
Confused
No brawo kolejny popis i dowód ograniczenia. Jak piszę koszt żywienia, to mam na myśli koszt żywienia. Czy konwersja jest wyznacznikiem tego ile zarobiłeś? Albo czas tuczu? A upadki? To wszystko są parametry zamydlające oczy w spojrzeniu na banalnie prosty temat, w odpowiedzi na pytanie: ILE ZAROBIŁEM NA JEDNYM KILOGRAMIE? Do tego trzeba zadać sobie pytanie: ILE WYDAŁEM NA WYHODOWANIE JEDNEGO KILOGRAMA? A w skład tego wchodzi: ILE PIENIĘDZY TEN KILOGRAM ZJADŁ? Te parametry, o których piszesz, dotyczą wyników odchowu a nie wyników ekonomicznych. Ja nie hoduję, żeby mi kurki ładnie urosły, ja hoduję dla pieniędzy.
Koszt żywienia na własnej paszy jest na plus w porównaniu z paszą firmową. I tu nie potrzeba snucia opowieści o czasie tuczu.
Lotus napisał:
Idąc tym torem paszarnia też powinna sprzedawać pasze na minimalnym zysku, wylęgarnia też powinna tylko liczyć koszty wylęgu i po takiej cenie sprzedawać...to samo ubojnia i handel.
Tylko, że wszystkie te komórki chcą zarabiać i szanują swoją prace.

Ja szanuję swoją pracę i swoją branżę, z tego żyję. Bulwersuje mnie tylko jak jeden z drugi wmawia mi, że nie jestem głupi, bo potrafię zarobić w sytuacji kiedy inni nie potrafią. Nikogo nie wywoływałem do tablicy, żeby pokazać mu, że to ja umiem taniej a on nie i nikomu się tym nie chwalę. Ale nikt mi nie będzie wmawiał, że Ci co kręcą w betoniarce i u których łapie rodzina, to plebs i bydło, bo jakbym był Panem to miałbym chociaż kostkę. Póki co Lotusie, z tego co wnioskujępo Twojej wypowiedzi, na minimum zysku jadę ja. Ty już dawno dokładasz. Szanuj swoją pracę. Zarabiaj na niej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filuś

PostWysłany: 22:53 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta cena poniżej 3już wiadomo że do połowy kwietnia ma obowiązywać napewno to w tym czasie chociaż jakie mury postacie oj budować budować będzie na święta po 2.i40gr zobaczycie takie ilości weszły bez cła i wchodzą dali
Powrót do góry
Lotus

PostWysłany: 22:32 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż dziw bierze, że takie durnie są. Jak można tak nie szanować swojej branży i tak zaniżać koszta produkcji !!! Produkujesz za tyle? To produkuj sobie i ciesz się z tego tylko nie psuj swojej własnej branży DURNIU jeden z drugim.

Idąc tym torem paszarnia też powinna sprzedawać pasze na minimalnym zysku, wylęgarnia też powinna tylko liczyć koszty wylęgu i po takiej cenie sprzedawać...to samo ubojnia i handel.
Tylko, że wszystkie te komórki chcą zarabiać i szanują swoją prace.

Ubojnie mają towaru po sufit. A dzwonią do nich hodowcy żeby im zdjąć kurczaka nawet po 2,70. Tylko, że oni tego nie chcą :/

Sytuacja jest mocno nieciekawa...no ale PANISKA zarabiają Very Happy Ale to jest żenujące...
Powrót do góry
placek

PostWysłany: 21:34 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba się trochę rozerwać w tej sytuacji to nam pozostalo
Powrót do góry
kurczak666

PostWysłany: 20:31 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Na śląsku Hybro 2,90,Koko 2,80,Algas 2,80,Brado2 2,80,Twisty 2,85.Pozdrawiam
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 19:42 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

placek napisał:
Kto się wybiera do Mierzecina Cargill organizuje szkolenie ??
panie placek .pranie mózgu .po alkoholu Evil or Very Mad
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 19:33 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biogaz dobry pomysł .a dziki to już całkiem oszalał na kresach.2.8 baca wie kto.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 19:20 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do pełnych magazynów to już się to przewala tylko jeszcze podaż jest za dużą. Podobno mają nadwyżkę drobiu przerabiać na biogaz już w tym kierunku było kilka spotkać
Powrót do góry
placek

PostWysłany: 18:13 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto się wybiera do Mierzecina Cargill organizuje szkolenie ??
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 16:58 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewien hodowca jedzie przez las, gdy w pewnej chwili macha i zatrzymuje go młoda dziewczyna on pyta- co robisz-ona na to- za 150 wszystko,hodowca- no to wsiadaj jedziemy łapać kurczaki :lol:
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:54 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do wiosny oddacie wszystko co zarobiliście latem.I gut.Dla mnie 2,50netto przez minimum rok uleczy trochę tą branżę.Było na jajku ,może być i na bank będzie na brojlerze.
Wszystkie magazyny ,ubojnie,hurtownie,mroznie -wszystko pełne po dach ,nie ma już gdzie magazynować ,w związku z czym spada i będzie spadać.Po Świętach nie wiem co się może stać,może po raz pierwszy przekonacie się co będzie ,jak po raz pierwszy jednak tego nie ubiją.
A na Święta?Kto kupi kury ,jak schab bez kości z Niemiec w marketach za darmo prawie dają
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:48 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopie bitego już po 4 zaczynają wozić,to daje jakieś 2.60netto maks.A najgorsze dopiero przed nami.A jak to wszystko mówiłem Wam grubo ponad 2 miesiące temu,nie wierzyliście ,że może być cena nawet 2.60.Przypomnijcie sobie co mi wtedy mówiliście !!
Zastanawiam się też czy wiecie jakie są wstawienia w styczniu ,tak powiedzmy do 5lutego Laughing
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 16:27 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poki co mamy czwartek i cene 2,90 / 2,98 n a co bedzie w poniedzialek czy po swietach pozyjeny zobaczymy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
filuś

PostWysłany: 16:09 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

badania i wyniki pasza robiona u siebie w zagrodzie zużycie 1.9 razy 1200 =2.28 pasza gotowa zużycie do 1.6 razy 1400=2.26. gdzie rozum budować dalej i mieszać samemu bo to jedyny biznes takie nota łeby i dlatygo tak jest poniedziałek 2.65net
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:10 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to przejdzmy do spraw bieżących i zgodnych z tytułem wątku
Cenka 2.70 do maks 2,80 Laughing Laughing A dopiero będzie się działo przed samymi Świętami i zaraz po Świętach ,bo już wiadomo ,że nie ma takiej opcji ,żeby wybiły się kury na Święta i już wiadomo ,że zostanie kur na po Świętach od groma i do tego w wadze po 3.5kg i po Świętach realna cena to będzie 2.50netto
Zresztą taka cena może pojawić się niedługo ,bo już ubitego zaczynają proponować po 4zł !!!!
Więc kręćcie dalej młynkiem paszę i noście wodę z rzeki ,po to ,żeby ubojnie na eksporcie i na stałych cenach na duże sieci zarabiały po 2zł na kilogramie i budowały swoje fermy ,a potem wam powiedzą ,że one już nie potrzebują w ogóel waszego towaru,bo mają swój Laughing Laughing Laughing Idioci ,zaje.b.iecie się w tym gnoju i niczego nie osiągniecie i nigdzie nie dojdziecie ,nawet dzieciaków nad morze na kolonie nie wyślecie ,bo przecie kury trza łapać Laughing Laughing Dzeijowe zakorzenione wyrobnictwo pańszczyzniane ,bat i po dup.ie i nic tego nie zmieni ,bo to geny
Powrót do góry
maniek123

PostWysłany: 15:00 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja robię tak samo jak Dziki (no może prawie tak samo)
i będe tak robił
a wy - socjaliści, róbcie odrzućcie łopaty
bo przecież trzanek was parzy
a co do parzenia, to niech sekretarka parzy wam kawe
tylko nie Nero, łun stary, serce nie wytrzyma
Very Happy
Powrót do góry
maniek123

PostWysłany: 14:56 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skończcie te swoje denne jałumużne dziadowskie kłapanie
z którego kompletnie nic nie wynika
nikomu tutaj nic nie udawadniacie
może i merytoryczny, ale dalej bełkot
to i jeszcze taki długi, komu by się chciało to czytać
przejdzta se na priv
a najlepiej mówcie do lusterka, ono was wysłucha, a i okiem można rzucić... no jaki ja jestem ładny, a mudry, panie, jak się patrzy

po prostu idźta stąd w diabły
Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:55 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziki zrozum jedno nikt Ci nie broni używać żony i dzieci do łapania,kręcić paszy w betoniarce itp możesz nawet jeśli mieszkasz blisko np rzeki nosić wodę na plecach do kurnika ,bo woda też spory koszt w hodowli ,mógłbyś wtedy nawet pomyśleć o zbudowaniu jakiejś turbinki i wytwarzaniu prądu ,możesz również zbudować taką turbinkę i kręcić pedałami prąd z rodzinką.Ok.Ale nie twierdz ,że dzięki temu jesteś cwany i możesz robić nawet za 3netto i nie dołożysz ,a wyliczenie normalnego kosztu uwzględniającego amortyzację ,pracę ( nie każdy musi chcieć np używać żony i dzieci do łapania kur ,od tego są i mają prawo na tym zarobić tzw niewykwalifikowani pracownicy fizyczni) oraz wiele innych kosztów nazywać herezją.Jestem normalnym przedsiębiorcą ,takim samym jak wszystkie ogniwa tego łańcucha -wylęgarnia,paszarnia,ubojnia i mam prawo pracować w takich samych warunkach,mam prawo mieć kostkę i bramę na pilota ,a nawet przy trochę większej produkcji sekretarkę ,która jak rano wejdę do biura (tak,też mam je prawo mieć) żeby załatwiać codzienne rzeczy ,a potem zrobić obchód po halach zrobi mi kawę,wyciągnie potrzebne papiery z segregatorów itp itd.Nosisz wodę na plecach z rzeki ,kręcisz paszę w betoniarce,prąd turbinką ok!.Odkładaj na kupkę to co zaoszczędzisz dzięki swojemu systemowi w porównaniu do systemu normalnego ,patrz jak kupka rośnie ,ciesz się i nic nie odzywaj.Ale nie broń ludziom normalnie prowadzić działalności i nie twierdz ,że ich wyliczenie kosztu na poziomie 3.50netto jest bez sensu ,bo przecież można przynieść wodę z rzeki ,ukręcić paszy w betoniarce i samemu z rodziną złapać kury i Ty tak robisz ,to inni też mogą i wtedy nie dołożą przy 3netto
Obawiam się jednak ,że i tak nie zrozumiesz co mamy np z Żeldrobem na myśli
Widzę trzy kategorie hodowców-jedni są jak Dziki ,inni robią paszę waląc do niej zakazaną mączkę i antybiotyk ,budując dzięki temu kurnik za kurnikiem i ogłaszają ,że jest fajnie i fajnie się zarabia i im więcej się ma tym lepiej i kategoria trzecia ,normalni uczciwi hodowcy ,którzy prowadzić biznes jak wszyscy ich partnerzy - i tych jest chyba najmniej.Jest jeszcze pewna podkategoria leni i osłów ,ale o niej nie wspominam
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 13:42 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziki proszę po raz kolejny - CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM !!!
Obsługa półautomatu jest tansza z kilku powodów:
- zakup paszociągow spiralnych to koszt zdecydowanie wyższy niż zakup karmideł - to pierwsza oszczędność
- p. spiralne są napędzane silnikami , ktore zuzywają prąd- p.autoamty zuzywają ludzką energię , ktorej nikt nie liczy
- w p.spiralnych sa takie cuda jak czujniki , które czasami sie psują , a kosztują dość sporo
- w p.spiralnych są również rury plastikowe i metalowe , ktore czasami się wycierają i trzeba je wymienić
- w p.spiralnych są rownie podstawy koszy zasypowych z wałkami i lozyskami , ktore też czasami trzeba wymienić\
- i chyba rzecz najwazniejsza , ktorej Ty absolutnie nie bierzesz pod uwagę - p.spiralny jest BEZOBSLUGOWY - nie musisz latać z wiadrami , czy suwać kolejki i rownież wiadrami sypać , nie tracisz czasu , a czas zaoszczędzony możesz przeznaczyć na coś zupelnie innego co rownież może Ci przynieść korzyść materialną.
Koszt żywnienia na plus czyli ? Konwersja , czas tuczu , zdrowotność - pisanie na plus bez podparcia się wynikami to mowa trawa
Confused
Nie krytykowalem Cię za to , że sam kręcisz i nigdzie tego nie napisalem więc daruj sobie te bzdety . Napisałem tylko , że nie pracuję po to żeby wpadać w paranoję oszczędzania , a za swoją pracę chcę godziwe wynagrodzenie i rownież czas na odpoczynek i wczasy . Owszem też mogę kręcić paszę , mogę wraz z rodziną szukać oszczędności i sam łapać , wywalać obornik etc. O to chodzi ? Wszyscy pracujemy żeby polepszyć sobie byt , ale nie kosztem zdrowia , czasu i nie robienia wielu fajnych rzeczy.
Przepraszam , ale "d.upę też można szkłem podetrzec" , a nie papierem toaletowym . Postep cywilizacyjny przynosi nam wiele ciekawych rzeczy , z ktorych powinniśmy korzystać , ale pracując jak osły i szukając irracjonalnych oszczędności bo "rynek" skończymy w sosnowej skrzynce bez skorzystania z dobrodziejstw cywilizacji .
Jak na razie to cała branża pracuje na swoje unicestwienie ponieważ zdecydowana wiekszość patrzy tylko w skali mikro czyli NA SIEBIE .
E tam..... zaczyna mnie już nudzić pisanie o rzeczach oczywistych i wystawianie się na ataki czy krytykę nawet za coś o czym nie pisalem.
Jak dla mnie koniec tematu .
Powrót do góry
DzikiJoe

PostWysłany: 12:42 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
...ALE powinno się wziąć pod uwagę ,że nie wszyscy tak muszą chcieć i ,że jeśli ktoś nie chce funkcjonować jak normalny przedsiębiorca ,to niech nie funkcjonuje ,ale niech nie sprzedaje tego za 3netto i mówi ,że da radę,tylko niech sprzedaje to z uwzględnieniem zwykłych kosztów każdego przedsiębiorcy ,a z kasą zaoszczędzoną dzięki swojej filozofii prowadzenia działalności niech zrobi co chce - przeznaczy na podróże,działalność charytatywną ,hobby ,nie wiem ,obojętne
Chcesz powiedzieć, że ja mam możliwość wybrania sobie po ile będę handlował? Uważasz, że jak Ty nie potrafisz zrobić po trzy złote, to ja też nie mam prawa, bo Ty nie potrafisz? Nie osłabiaj mnie.
żeldrob napisał:
...Mam dla ciebie propozycję - sprzedaj paszociag / jeżeli go posiadasz / bo to dość kosztowna rzecz i zupełnie zbędna . Przecież znacznie taniej bedzie chodzić i zasypywać do pół automatów Evil or Very Mad
Biorąc pod uwagę ceny pasz gotowych i robionych samemu biorę pod uwagę koszty techniczne oraz przede wszystkim wyniki produkcyjne. Pisanie o cenie paszy na poziomie 1250 PLN bez wsparcia wynikami jest nic nie warte . Poza tym nie kazdy ma mozliwości do kręcenia paszy samemu i również nie każdy chce to robić.
Żeldrobie, przedstaw mi wyliczenie, w którym będzie czarno na białym o ile więcej kosztuje obsługa zwykłego paszociągu od półautomatów. Wtedy się zastanowię.
Co do paszy, to Ty napisałeś 1250. Nie wiem co to są koszty techniczne, albo inaczej je nazywam. Ja biorę pod uwagę koszt żywienia. I faktycznie wychodzi mi podobna różnica jak Tobie - ok. 100 zł. Tylko że ja doliczam jeszcze koszt transportu z wytwórni, który to przecież ja musiałbym ponieść. Realnie wychodzi 1100-1150. Jak już pisałem, jedynym wynikiem jaki mnie interesuje jest koszt żywienia, tam zawiera się wszystko. I jest on zdecydowanie na plus. Reszta jest mało istotna.
Argument, że nie każdy ma możliwości i nie każdemu się chce uważam za żałosny. Mi się nie chce i nie mam możliwości dokładać co rzut do interesu, więc kręcę. Jak ktoś nie ma możliwości i ochoty kręcić, to dokłada, jego wola. A krytykowanie mnie, że nie dokładam bo mi się chce kręcić, a inni dokładają bo im się nie chce, to już lekka przesada.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:11 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam Dziki oderwać się od wideł i podjechać na kawę do swoich odbiorców np ubojni czy też dostawców -czyli paszarni i wylęgarni i zobaczyć ich siedziby i sposób funkcjonowania.To jest WYŁĄCZNIE dzięki temu,że produkujemy nasz towar
Na wczasy też raz w roku polecam zabrać dzieci i samemu też coś zobaczyć.Swiat nie kończy się na tych 10cm obornika w budzie.Rób jak uważasz,ale przestrzegam Cię,że z taką filozofią ,zawsze zostaniesz tyrającym w gnoju wyrobnikiem na poczet dobra innych w tym łańcuszku i uwierz mi na słowo,albo zapytaj kogoś kto się na tym zna-nie jest to przejaw ani przedsiębiorczości ,ani mądrości
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 11:09 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziki ty jesteś tak glupi , że teraz tylko zmądrzeć możesz. Absolutnie nie rozumiesz o czym piszę , a na dodatek wkladach " mi w usta" wyrazy i zdania , ktorych nigdy nie wypowiedziałem .
Mam dla ciebie propozycję - sprzedaj paszociag / jeżeli go posiadasz / bo to dość kosztowna rzecz i zupełnie zbędna . Przecież znacznie taniej bedzie chodzić i zasypywać do pół automatów Evil or Very Mad
Biorąc pod uwagę ceny pasz gotowych i robionych samemu biorę pod uwagę koszty techniczne oraz przede wszystkim wyniki produkcyjne. Pisanie o cenie paszy na poziomie 1250 PLN bez wsparcia wynikami jest nic nie warte . Poza tym nie kazdy ma mozliwości do kręcenia paszy samemu i również nie każdy chce to robić.
Inwestując grubą kasę masz tak gówniana stopę zwrotu , że jest to po prostu śmieszne. Albo jest strata Evil or Very Mad Ludzie fizyczni zarabiają miesięcznie 5 i nawet znacznie więcej tys. / piszę o fachowcach / . Hodowca przy inwestycji 2-miesięcznej na jednym obiekcie np. 200tys. ile przez 2 miesiace powinien zarobić? Skoro robotnik inwestuje tylko swoją wiedzę , doświadczeni i prace i zarabia przez 2 m-ce 10 i wiecej tysiecy to hodowca do tego dokładając jeszcze bazę techniczną i grubą gotówkę ile powinien zarobić?
Ale co ja będę pisał skoro mozna jak 30 lat temu Twisted Evil
Tak rozumując to wszystko teraźniejsze jest drogie - telewizor mozna mieć za 1000 i 10000 , auto za 30tys. i 300tys, zmywarki oczywiscie nie bo od znmywania jest żona , pralka automat droga- taniej we frani , ciuchy z lumpeksu itd.itd. To jakiś idiotyzm i durnota je...ać kogoś za to , że chce godziwe wynagrodzenie za swoją pracę .
Twoją hodowlę , sposób jej prowadzenia mam w głębokim powazaniu ,a twój sposób myślenia jest po prostu glupi. Brak regulacji produkcji żywności prowadzi do upadku wielu podmiotow. Ja wiem , że to jest jak z chorobą - każdy myśli , że innych dotyka, ale mnie nie - obyś się kiedyś nie rozczarowal . \
Żegnam i...... "gratuluję" rozsądku Mad
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:04 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no ,mamy wolność ,w zasadzie nic nikomu do tego,że ktoś chce latać w gumofilcach po błocie i trawie po pas,stemplować walący się strop ,kręcić pasze w betoniarce ,do łapania używać siebie ,żony i dzieci i uważać,że jest cwańszy od innych i że po 3netto może dostarczyć tym sposobem towar do odbiorców ,którzy w ciepłym biurowcu za szkłem ,kostką granitową ,stróżówką z ochroną i sekretarką parzącą kawę oraz dziećmi zamiast w gnoju ,to na prywatnych uczelniach na zachodzie ,ten towar kupią i dzięki temu ,że ich dostawca ,jest tak "cwany" i tak "przedsiębiorczy" i dostarcza im ten towar w cenie 3netto ,oni osiągną wysoką marżę i mogą mieć te kostki ,biurowce i sekretarki i dzieci na zagranicznych uczelniach.W sumie można tak robić i uważać ,że jest się cwańszym od innych
ALE powinno się wziąć pod uwagę ,że nie wszyscy tak muszą chcieć i ,że jeśli ktoś nie chce funkcjonować jak normalny przedsiębiorca ,to niech nie funkcjonuje ,ale niech nie sprzedaje tego za 3netto i mówi ,że da radę,tylko niech sprzedaje to z uwzględnieniem zwykłych kosztów każdego przedsiębiorcy ,a z kasą zaoszczędzoną dzięki swojej filozofii prowadzenia działalności niech zrobi co chce - przeznaczy na podróże,działalność charytatywną ,hobby ,nie wiem ,obojętne
Powrót do góry
DzikiJoe

PostWysłany: 10:02 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy ja właśnie lubię czekoladę i BMW i wczasy i sekretarkę bym polubił pewnie, ale pod warunkiem, że zadecyduję, że mnie na to stać i jest mi to potrzebne. A Panowie Socjaliści chcieliby, żebym ja miał tą sekretarkę obowiązkowo i żebym miał przez to wyższe koszty. I to tylko dlatego, ze oni uważają, że to prawilnie i też mają swoje i im płacą, a przez to są mniej konkurencyjni. Medoxa nie boli w tym interesie nic, uwierz mi. Innych boli, to, że ja to, co bym chciał, biorę sobie sam, bez ich zgody, pozwolenia i błogosławieństwa. Albo przynajmniej próbuję. Bo niby dlaczego miałbym być solidarny?
Powrót do góry
PASIKONIK1

PostWysłany: 09:40 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DzikiJoe napisał:
Żeldrobie, wyprodukowanie tony dobrej paszy kosztuje 1250, a pasza w wytwórni kosztuje 1300-1380 Question Naprawdę Question Wybacz, ale miałem Cię za mniej ograniczonego. Niby dlaczego miałbym kupować paszę w wytwórni?
Aktualnie na swoich dwóch kurniczkach kręcę to metodą gospodarczą, Medox powiedziałby, że w betoniarce. Kupuję zboże od lokalnych rolników, a soję od większego kolegi. I wiesz co? To nie jest różnica 50-130 zł. A jak ktoś ma jeszcze parę hektarów własnej dobrej ziemi, to wierzę, że 3,00 nie jest już mu takie straszne.
Więc nie zaczynaj proszę swoich wyliczanek z sekretarkami, limuzynami i biurowcami do 40 tys. ptaków. To jest wojna i przetrwają najsilniejsi, albo najsprytniejsi. Wy w tym czasie dążycie do nierealnej konsolidacji, urzędowego nakazywania albo zakazywania. Nie mam zamiaru zdechnąć, bo tzw. "BRANŻA" postanowiła, że za tyle to się nie da i nie hodujcie narody, bo jednemu czy drugiemu, to się po tyle to się nie opłaca. To jest moja sprawa po ile hoduję, po ile sprzedaję i ,do póki jest to legalne, czym poję i karmię ptaki. Nic Ci do tego. Jak dokładam to ze swoich, więc i Ty swoje socjalistyczne plany wprowadzaj za swoje. Jakie to platformiane.
Hi Dziki Joe,hołdujesz zasadzie że jak się zgodziłeś za PSA TO SZCZEKAĆ MUSISZ i nikomu nic do tego,Medoxa i wielu innych na tym forum boli to że z tego interesu bardzo dobrze żyje wiele innych uczestników mając to czego Ty nie chcesz czyli BMW,sekretarki,parkingi,dwa razy do roku lub ciągle pobyty w ciepłych krajach.Zawsze tak było że "jeden lubi czekoladę a drugi jak mu nogi śmierdzą"
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 477, 478, 479 ... 2244, 2245, 2246  Następny
Strona 478 z 2246

Skocz do: