Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:27 Sro 13 Lis 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 1331, 1332, 1333  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misio8

PostWysłany: 21:24 Czw 13 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
misio8 napisał:

Do wielu takich jak pan W czy K stoją kolejki i myślisz, że oni się przejmują ceną wyprodukowania ? Odpowiedz sobie na pytanie.

Zapewne masz rację. Oni kompletnie nie przejmują się kosztami produkcji Laughing Laughing Laughing

w ogole- oczywiscie ze woleliby miec zerowe, ale czy zarobi 100 czy 50 mln myslisz ze zrobi mu to roznice ? nie sadze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misio8

PostWysłany: 21:23 Czw 13 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
misio8 napisał:

Do wielu takich jak pan W czy K stoją kolejki i myślisz, że oni się przejmują ceną wyprodukowania ? Odpowiedz sobie na pytanie.
Nie do końca, jak im na kosztach nie zależy to pewnie szczepią na salmonelkę, a i mączki nie ma w paszy? Skąd te plotki, a i regularna salcia. OK, szczepienia nie zabezpieczają w 100%, ale jednak to jest kolejny rodzaj zabezpieczenia i nawet to 50-70% to dużo. Druga sprawa że salcia może wynikać ze skarmiania tłuszczy zwierzęcych i mączki Wink. Gdyby nie przejmowali się kosztami to jakościowo jaja by mieli najlepsze w kraju, a jak jest to widać.

nie do konca zrozumiales chyba kwestie o kosztach. nie interesuje ich to w sensie zmartwienia tak jak yoyo. oczywiscie ze jak jest opcja sypnac maczka to ja rozwazaja bo to moga byc dziesiatki mln zlotych in plus. ale nie martwia go ceny jakie sa np. na wakacje bo i tak ma zysk operacyjny nawet za te marne miesiace +kilka/kilkanascie/kilkadziesiat mln per miesiac.

sieci i inni do niego leca wlasnie dlatego ze nie jest oderwanym od pluga malorolnym tylko inwestorem, biznesmenem, ktory rozdaje karty na rynku.
i jak chca z nim handlowac- a chca, bo ma ilosci to salcia x10 nie rozbije tych kontraaktow- max to PRowa pauza, wszak konsumentow trzeba przyciagnac a nie straszyc
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 21:12 Czw 13 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
A i byłbym zapomniał, klatki nowe unijne nie wytrzymają dłużej niż 25 lat moim zdaniem, u niektórych po 12 latach użytkowania podłogi się już zapadają. To nie ten sam materiał i nie takie same grubości jakie były w starych... które praktycznie były nie do zajechania.
No i ... ?
To nie ma przecież żadnego znaczenia. Jak masz duuuużo kur, to koszt wymiany klatek, to tylko ułamek Twoich przychodów. Naprawdę nie ma o czym mówić.
Misio Ci to wytłumaczy.

A teraz bardziej poważnie:
Demiurg napisał:
Otóż to że ktoś sprzedaje w tym momencie jaja w cenie np. 0,16 M to nie dlatego, że mu się to opłaca. To dlatego że się kredytuje u dostawców ewentualnie właśnie wykańcza resztki górki. Tak samo wielkie fermy, one powstały na zasadzie kredytowej kuli śnieżnej. Nie mówię tu o wszystkich, ale część tak porobiła, za jakiś czas skończą się preferencje i karencje kredytów. Ciekawe co wtedy porobią niektórzy biznesmeni.

Nic dodać, nic ująć.
100% racji !
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 20:51 Czw 13 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i byłbym zapomniał, klatki nowe unijne nie wytrzymają dłużej niż 25 lat moim zdaniem, u niektórych po 12 latach użytkowania podłogi się już zapadają. To nie ten sam materiał i nie takie same grubości jakie były w starych... które praktycznie były nie do zajechania.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 20:39 Czw 13 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.Leszkiewicz i Demiurg- NIE ZNACIE SIĘ !
Misio wie lepiej i wkrótce wszystko to Wam wytłumaczy.
Narzekacie, bo pewnie macie zbyt mało kur !

P.S.
Sytuacja na rynku faktycznie nie jest ciekawa. Ceny dla producentów DNO.
Trochę ratuje mnie handel, jednak to co zarobie na kupnych, dokładam do swoich.
Ceny na przemysł: 2-2.5 zł/kg.
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 20:10 Czw 13 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
Coś się dzieje. Czyżby temperatura?
Na poniedziałek już:
1a - 0,21
1b - 0,19
2a - 0,16

No i jak widać się opłaca w tych cenach produkować. Każdy ma swoją matematykę. Resztę można między bajki włożyć.

Obojętne kto ma jakie koszty produkcji, ceny które są dzisiaj i niestety są one z nami od dłuższego czasu, są bzdurnymi cenami. I niech nikt nie pisze, ze pokrywają one koszty produkcji. W żadnym wypadku, nie ma jak odłożyć na kolejny odchow, nie mówiąc o kredytach zaciągniętych na te cholerna modernizacje. Panowie handlarze, niedługo grono osób od których będzie można kupić jajo, mocno się skurczy. Życzę Wam powodzenia w duszeniu hodowców.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 20:07 Czw 13 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy tu wszyscy piszecie takie bzdury, że szkoda gadać. Co do ogólnego rysu względem kosztów to Yoyo paradoksalnie ma rację, wbrew obecnym tu prof. i dr hab. nauk ekonomicznych i ich donośnemu klangorowi. Bo to wszystko co mówicie faktycznie ma znaczenie z punktu widzenia teoretycznego bez skrupulatnego wyszczególniania - jeśli zaś przejdziemy do praktyki to już to bywa różnie ! Czasem osoba o teoretycznie lepszych uwarunkowaniach, wychodzi w ogólnym bilansie gorzej od osoby o gorszych możliwościach. Nikt tu z piszących o automatyzacji nie wziął pod uwagę czegoś takiego jak amortyzacja i serwis. A uwierzcie lub nie, jest to zajebiście ważne z punktu widzenia użytkownia. Jadąc 30 letnią maszyną czasem wychodzi się finansowo lepiej niż jadąc kombajnem o zajebistej wydajności. Jeśli maszyna nie ma obciążenia to drastycznie rośnie jej amortyzacja. Ponad to amortyzacja budynków, wyposażenia - czyli koszt odtworzenia majątku jak wy to sobie wyobrażacie ? Zwykle kapitalny remont robi się po 25 latach użytkowania koszt - około 20-30% postawienia nowego w zależności z czego został pierwotnie zbudowany. Ile to daje nam rocznie ? 1-1,5% wartości budynku... Liczy to ktoś ? NIE ! Otóż to że ktoś sprzedaje w tym momencie jaja w cenie np. 0,16 M to nie dlatego, że mu się to opłaca. To dlatego że się kredytuje u dostawców ewentualnie właśnie wykańcza resztki górki. Tak samo wielkie fermy, one powstały na zasadzie kredytowej kuli śnieżnej. Nie mówię tu o wszystkich, ale część tak porobiła, za jakiś czas skończą się preferencje i karencje kredytów. Ciekawe co wtedy porobią niektórzy biznesmeni.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 17:22 Czw 13 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

Zapewne masz rację. Oni kompletnie nie przejmują się kosztami produkcji Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 16:02 Czw 13 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
misio8 napisał:

Nie do końca, jak im na kosztach nie zależy to pewnie szczepią na salmonelkę, a i mączki nie ma w paszy? Skąd te plotki, a i regularna salcia. OK, szczepienia nie zabezpieczają w 100%, ale jednak to jest kolejny rodzaj zabezpieczenia i nawet to 50-70% to dużo. Druga sprawa że salcia może wynikać ze skarmiania tłuszczy zwierzęcych i mączki Wink. Gdyby nie przejmowali się kosztami to jakościowo jaja by mieli najlepsze w kraju, a jak jest to widać.
A i w kolejkach wielu stoi tylko przez ich marketing i kontrakty z sieciami... bo prawdę powiedziawszy salkcia lub inne paskudztwo jak wykryją u nich to nikt i tak szerzej się o tym nie dowie jak weterynaria.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 15:59 Czw 13 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 13:07 Czw 13 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mówisz że jak przebierasz to jeszcze liżesz Laughing Laughing Laughing
oj fujjjj ………………….
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 10:03 Czw 13 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
jajeczny tobie to ciągle tanieje , już powinno być darmo Laughing Laughing Laughing

Ps . te przebrane pleśniaki z Ukrainy po 0,16 płacisz inni nie chcą tego darmo Laughing Laughing Laughing

Zjesz i jeszcze się obliżesz.... Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 09:51 Czw 13 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny tobie to ciągle tanieje , już powinno być darmo Laughing Laughing Laughing

Ps . te przebrane pleśniaki z Ukrainy po 0,16 płacisz inni nie chcą tego darmo Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 08:47 Czw 13 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś się dzieje. Czyżby temperatura?
Na poniedziałek już:
1a - 0,21
1b - 0,19
2a - 0,16

No i jak widać się opłaca w tych cenach produkować. Każdy ma swoją matematykę. Resztę można między bajki włożyć.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 08:25 Czw 13 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
Ja pier....lę. Wy tu piardu, piardu a obok jajka tanieją.

E tam, jak ktoś ma duuużo kur, to podobno może je nawet za darmo rozdawać. Koszty produkcji są przecież wtedy niezauważalne.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 08:23 Czw 13 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Yoyo napisał:
misio8 napisał:
Tylko na to czekałem. Buhahaha. Ta wyliczanka to mały procent gdzie pojawiają się znaczne różnice. Wynika z niej jasno ze duży ma dużo taniej ale jak już się czepiasz tych haczyków które na ciebie nałożyłem to pamiętaj ze inwestycja nie równa się koszty per jajko 😁😁😁 kupie droższa maszynę ale będę sortowal zbiór w 2h a nie cały dzień. Postawie silosy i zwrócą mi się momentalnie bo będę kupował na strzała tysiące ton. Zadzwonię do USA i online pośredników na soi których każdy mały ma 10 po drodze nawet jak mu się wydaje ze tylko dwóch. Błagam yoyo. Taki z ciebie biznesmen ze niedługo i po ciebie się wybieram wiec zaczynaj już obniżać ceny na punktach. Po invest m również. Nie martw się 😉

Ta wyliczanka kompletnie nie ma nic wspólnego z wielkością produkcji. Różnice, o których piszesz mogą działać na korzyść dużego, jak i mniejszego producenta.
Jeśli kupisz taką maszynę, która posortuje Ci jajka w 2 godz.- to znaczy, że mocno przeinwestowałeś. Żaden zbiór nie zjedzie Ci z kurnika (nawet takiego 20 tys. sztuk) w dwie godz. A maszyna, która stoi i się kurzy- to dodatkowy koszt.
Co do reszty, to nawet nie podejmuję się komentowania tych bzdur. Ponosi Cię fantazja.
Ale co ja tam wiem. Ja tam tylko skromny producent jestem. Nie to, co Ty. Nie dość, że po mnie to jeszcze po Invest m „się wybierasz”. Ty to jesteś gość.

A z tym zbiorem to mnie robawiles. Masz racje w 2h 20k nie. Za to w 5h 300k już tak. Oj mało wiesz producencie

No, i się zgadza. Ale 5h, to nie 2h. I nie chodzi tu o wielkość sortownicy. Taśmy na kurniku również mają swoją prędkość.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 08:16 Czw 13 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pier....lę. Wy tu piardu, piardu a obok jajka tanieją.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 07:43 Czw 13 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

Może jednak wytłumaczę Ci zagadnienie w ten sposób, że im większa skala tym większy przychód, a ogromne koszty nie mają znaczenia, bo są ledwie ułamkiem przychodów.
Lepiej ?
Czy dalej chcesz się mądrzyć ?

Pokaż mi dowolnie duuuuużą fermę, gdzie jej koszty są ledwie ułamkiem jej przychodów. Aż z ciekawości tam pojadę, żeby zobaczyć kury, które nie zużywają paszy.

Reszty głupot nie chce mi się komentować, bo misio i tak będzie wiedział lepiej.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 22:55 Sro 12 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
misio8 napisał:
Tylko na to czekałem. Buhahaha. Ta wyliczanka to mały procent gdzie pojawiają się znaczne różnice. Wynika z niej jasno ze duży ma dużo taniej ale jak już się czepiasz tych haczyków które na ciebie nałożyłem to pamiętaj ze inwestycja nie równa się koszty per jajko 😁😁😁 kupie droższa maszynę ale będę sortowal zbiór w 2h a nie cały dzień. Postawie silosy i zwrócą mi się momentalnie bo będę kupował na strzała tysiące ton. Zadzwonię do USA i online pośredników na soi których każdy mały ma 10 po drodze nawet jak mu się wydaje ze tylko dwóch. Błagam yoyo. Taki z ciebie biznesmen ze niedługo i po ciebie się wybieram wiec zaczynaj już obniżać ceny na punktach. Po invest m również. Nie martw się 😉

Ta wyliczanka kompletnie nie ma nic wspólnego z wielkością produkcji. Różnice, o których piszesz mogą działać na korzyść dużego, jak i mniejszego producenta.
Jeśli kupisz taką maszynę, która posortuje Ci jajka w 2 godz.- to znaczy, że mocno przeinwestowałeś. Żaden zbiór nie zjedzie Ci z kurnika (nawet takiego 20 tys. sztuk) w dwie godz. A maszyna, która stoi i się kurzy- to dodatkowy koszt.
Co do reszty, to nawet nie podejmuję się komentowania tych bzdur. Ponosi Cię fantazja.
Ale co ja tam wiem. Ja tam tylko skromny producent jestem. Nie to, co Ty. Nie dość, że po mnie to jeszcze po Invest m „się wybierasz”. Ty to jesteś gość.

A z tym zbiorem to mnie robawiles. Masz racje w 2h 20k nie. Za to w 5h 300k już tak. Oj mało wiesz producencie
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 22:49 Sro 12 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Misiu, przypomnij nam, jak ta Twoja firma (jedna z pięciu), zajmująca się handlem jajkami (3 mln jaj miesięcznie) się nazywa ?
Pytam, bo widać, że dumny z niej jesteś, a ja chciałbym wiedzieć "kto po mnie przyszedł".

Co do tego, że nie możesz się pogodzić z wielkością kosztów i ich pomniejszaniu przy skalowaniu produkcji czy w ogóle jakiegokolwiek prowadzenia biznesu- ok już wychodzę z tematu, bo i tak Ci nie wytłumaczę.
W ogóle nie powinienem dyskutować jak sugerował JAJECZNY, bo jak ktoś pisze, że wyprodukowanie jajka kosztuje tyle a tyle z dokładnością do grosza to już ma jakieś problemy ze sobą.
Musiałbyś mieć inwestycje której nie ma nikt w Polsce a nazywa się potocznie MACHINE LEARNING, a i tak pomimo super nadzoru produkcji i miliona czujników i maszyn obliczeniowych- byłyby błędy.

Może jednak wytłumaczę Ci zagadnienie w ten sposób, że im większa skala tym większy przychód, a ogromne koszty nie mają znaczenia, bo są ledwie ułamkiem przychodów.
Lepiej ?
Czy dalej chcesz się mądrzyć ?

Jeśli jest inaczej to wytłumacz mi dlaczego w sklepach są same wielkie marki, a nie lokalni producenci żywności czy klepacze telewizorów i innych pralek.

Właśnie dlatego masz frustrację- powiem po koleżeńsku.
Inni stawiają na rozwój i marketing (jaki on by nie był, bo w jajkach za wiele nie zrobisz, ale da się- uwierz) i zamiatają takich jak Ty nie przejmując się czy jajko kura wysrywa za 10 czy 20 groszy, bo to jest właśnie zagadnienie dla tych co nie bardzo mają pojęcie o BIZ.

Jak Borkowskiego będziesz chciał przywoływać to przypomnę, że on nie wyłożył się przez jajka tylko kilka innych rzeczy. O ile to można nazwać w ogóle wyłożeniem... A nawet gdyby przez jajka to niczego by to nie udowadniało poza tym, że mógł być słabym przedsiębiorcą.

Dobranoc Yoyo. Przytul rano zwierzaczki ode mnie i przekaż, że przyjdą lepsze czasy, choć z tego co kojarzę dla Ciebie zawsze było źle Very Happy Very Happy Very Happy
Możesz powoli informować klientów, że będzie niebawem nowa oferta na rynku Wink
I lepiej z Invest i wszystkimi innymi się już brataj, bo będzie Wam potrzebne kółko wzajemnej adoracji Wink
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 22:32 Sro 12 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
Ok to teraz wyliczmy handlarzy ile mają na jaju . Jeden taki się przechwala że ma na sztuce od 5-do 8 groszy NA CZYSTO , to jak to jest ?
Ps .misio jest z pomorza Cool

chyba 25 i 28. za 5 mają zakaz odbierania telefonów. chyba ze naczepę ktoś chce a towaru pod dostatkiem- mogę myśleć
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 22:31 Sro 12 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Misiu, przypomnij nam, jak ta Twoja firma (jedna z pięciu), zajmująca się handlem jajkami (3 mln jaj miesięcznie) się nazywa ?
Pytam, bo widać, że dumny z niej jesteś, a ja chciałbym wiedzieć "kto po mnie przyszedł".

spokojnie dowiesz się w swoim czasie i napiszę Ci wtedy na forum Wink dont panic
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 22:01 Sro 12 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok to teraz wyliczmy handlarzy ile mają na jaju . Jeden taki się przechwala że ma na sztuce od 5-do 8 groszy NA CZYSTO , to jak to jest ?
Ps .misio jest z pomorza Cool
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 21:35 Sro 12 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 21:28 Sro 12 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 1331, 1332, 1333  Następny
Strona 39 z 1333

Skocz do: