Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:13 Nie 19 Sty 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 478, 479, 480 ... 2244, 2245, 2246  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 11:04 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no ,mamy wolność ,w zasadzie nic nikomu do tego,że ktoś chce latać w gumofilcach po błocie i trawie po pas,stemplować walący się strop ,kręcić pasze w betoniarce ,do łapania używać siebie ,żony i dzieci i uważać,że jest cwańszy od innych i że po 3netto może dostarczyć tym sposobem towar do odbiorców ,którzy w ciepłym biurowcu za szkłem ,kostką granitową ,stróżówką z ochroną i sekretarką parzącą kawę oraz dziećmi zamiast w gnoju ,to na prywatnych uczelniach na zachodzie ,ten towar kupią i dzięki temu ,że ich dostawca ,jest tak "cwany" i tak "przedsiębiorczy" i dostarcza im ten towar w cenie 3netto ,oni osiągną wysoką marżę i mogą mieć te kostki ,biurowce i sekretarki i dzieci na zagranicznych uczelniach.W sumie można tak robić i uważać ,że jest się cwańszym od innych
ALE powinno się wziąć pod uwagę ,że nie wszyscy tak muszą chcieć i ,że jeśli ktoś nie chce funkcjonować jak normalny przedsiębiorca ,to niech nie funkcjonuje ,ale niech nie sprzedaje tego za 3netto i mówi ,że da radę,tylko niech sprzedaje to z uwzględnieniem zwykłych kosztów każdego przedsiębiorcy ,a z kasą zaoszczędzoną dzięki swojej filozofii prowadzenia działalności niech zrobi co chce - przeznaczy na podróże,działalność charytatywną ,hobby ,nie wiem ,obojętne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DzikiJoe

PostWysłany: 10:02 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy ja właśnie lubię czekoladę i BMW i wczasy i sekretarkę bym polubił pewnie, ale pod warunkiem, że zadecyduję, że mnie na to stać i jest mi to potrzebne. A Panowie Socjaliści chcieliby, żebym ja miał tą sekretarkę obowiązkowo i żebym miał przez to wyższe koszty. I to tylko dlatego, ze oni uważają, że to prawilnie i też mają swoje i im płacą, a przez to są mniej konkurencyjni. Medoxa nie boli w tym interesie nic, uwierz mi. Innych boli, to, że ja to, co bym chciał, biorę sobie sam, bez ich zgody, pozwolenia i błogosławieństwa. Albo przynajmniej próbuję. Bo niby dlaczego miałbym być solidarny?
Powrót do góry
PASIKONIK1

PostWysłany: 09:40 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DzikiJoe napisał:
Żeldrobie, wyprodukowanie tony dobrej paszy kosztuje 1250, a pasza w wytwórni kosztuje 1300-1380 Question Naprawdę Question Wybacz, ale miałem Cię za mniej ograniczonego. Niby dlaczego miałbym kupować paszę w wytwórni?
Aktualnie na swoich dwóch kurniczkach kręcę to metodą gospodarczą, Medox powiedziałby, że w betoniarce. Kupuję zboże od lokalnych rolników, a soję od większego kolegi. I wiesz co? To nie jest różnica 50-130 zł. A jak ktoś ma jeszcze parę hektarów własnej dobrej ziemi, to wierzę, że 3,00 nie jest już mu takie straszne.
Więc nie zaczynaj proszę swoich wyliczanek z sekretarkami, limuzynami i biurowcami do 40 tys. ptaków. To jest wojna i przetrwają najsilniejsi, albo najsprytniejsi. Wy w tym czasie dążycie do nierealnej konsolidacji, urzędowego nakazywania albo zakazywania. Nie mam zamiaru zdechnąć, bo tzw. "BRANŻA" postanowiła, że za tyle to się nie da i nie hodujcie narody, bo jednemu czy drugiemu, to się po tyle to się nie opłaca. To jest moja sprawa po ile hoduję, po ile sprzedaję i ,do póki jest to legalne, czym poję i karmię ptaki. Nic Ci do tego. Jak dokładam to ze swoich, więc i Ty swoje socjalistyczne plany wprowadzaj za swoje. Jakie to platformiane.
Hi Dziki Joe,hołdujesz zasadzie że jak się zgodziłeś za PSA TO SZCZEKAĆ MUSISZ i nikomu nic do tego,Medoxa i wielu innych na tym forum boli to że z tego interesu bardzo dobrze żyje wiele innych uczestników mając to czego Ty nie chcesz czyli BMW,sekretarki,parkingi,dwa razy do roku lub ciągle pobyty w ciepłych krajach.Zawsze tak było że "jeden lubi czekoladę a drugi jak mu nogi śmierdzą"
Powrót do góry
DzikiJoe

PostWysłany: 09:06 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrobie, wyprodukowanie tony dobrej paszy kosztuje 1250, a pasza w wytwórni kosztuje 1300-1380 Question Naprawdę Question Wybacz, ale miałem Cię za mniej ograniczonego. Niby dlaczego miałbym kupować paszę w wytwórni?
Aktualnie na swoich dwóch kurniczkach kręcę to metodą gospodarczą, Medox powiedziałby, że w betoniarce. Kupuję zboże od lokalnych rolników, a soję od większego kolegi. I wiesz co? To nie jest różnica 50-130 zł. A jak ktoś ma jeszcze parę hektarów własnej dobrej ziemi, to wierzę, że 3,00 nie jest już mu takie straszne.
Więc nie zaczynaj proszę swoich wyliczanek z sekretarkami, limuzynami i biurowcami do 40 tys. ptaków. To jest wojna i przetrwają najsilniejsi, albo najsprytniejsi. Wy w tym czasie dążycie do nierealnej konsolidacji, urzędowego nakazywania albo zakazywania. Nie mam zamiaru zdechnąć, bo tzw. "BRANŻA" postanowiła, że za tyle to się nie da i nie hodujcie narody, bo jednemu czy drugiemu, to się po tyle to się nie opłaca. To jest moja sprawa po ile hoduję, po ile sprzedaję i ,do póki jest to legalne, czym poję i karmię ptaki. Nic Ci do tego. Jak dokładam to ze swoich, więc i Ty swoje socjalistyczne plany wprowadzaj za swoje. Jakie to platformiane.
Powrót do góry
maniek123

PostWysłany: 07:24 Czw 3 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=9syZujoylVU
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 20:57 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maniek pus cos .może być kudłaty Twisted Evil
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 20:50 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wy widzicie że ten idiota w sierpniu się pojawił Exclamation
Powrót do góry
placek

PostWysłany: 19:02 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam,że drobiarstwo nie ma wsparcia ze strony rządu
trzoda lub bydło mają więcej dofinansowań.
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 17:57 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

placek napisał:
z tego co wiem to można starach się o dofinansowanie z prow lub duzo taniej wychodzi jak ma się założoną grupę producencką i buduję sie nowe kurniki
Od kiedy to PROW finansuje budowę kurników Shocked Owszem są programy nawet i dla drobiarzy , ale na zupelnie cos innego . NIe na budowę kurnikow! Placku w necie jest multum informacji na temat starego prow-u / 2007-2013 / jak i nowego 2014-2020 . Jest tam wszytko napisane na co mozna kase dostac. Grupy producenckie owszem mogą się starać o kasę na sfinansowanie jakiego programu tylko zawsze jest jeden problem - zeby z czegoś skorzystać to najpierw trzeba włożyc Very Happy O.... mam jakies skojarzenia Mr. Green Przy duzej inwestycji są to spore pieniadze wiec i tak bez kredytu nie ma opcji . GP nie mają prawie żadnych dochodow , a jezeli już to znikome . Dla banku jako firma nie są absolutnie partnerem. Ale mogą być partnerem kiedy wszyscy udzialowcy poręczą swoim majątkiem . No i teraz pokażcie mi grupę chociaż kilku osob , które zgodzą się poręczyc swoim majatkiem zeby wziąć kilka mln na budowę np. wytw. pasz? Oczywiscie korzyść z programu pomocowego dopiero po zrealizowaniu i odbiorze inwestycji . Ogólnie bardzo ciężki temat , ale jak najbardziej do zrealizowania jeżeli znajdzie się grupka konkretnych osob. Ale i tak łatwiej ma indywidualny hodowca pod warunkiem , ze robi sporą produkcje i ma spory majatek.
Powrót do góry
maniek123

PostWysłany: 16:44 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a i przy tej kawie, nie śmiej się tak ciągle
szczęka ci wyleci
wpadnie do kawy
i se spodnie poplamisz - kaszmirowe
Powrót do góry
maniek123

PostWysłany: 16:40 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie pij tej kawy
w twoim wieku, i z twoim sercem
dbaj o siebie
jeszcze czeka na ciebie chociażby Mauritius
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:38 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On mi raczej wygląda na tego co dostarcza mączkę na te fermy po 200,300 czy 400tys ptaków niż na hodowcę.
Powinni to kontrolować codziennie ,to by nie byli tacy cwani ,ale to już trwa lata ,fermy po kilkaset tysięcy ptaka już się z tego pobudowały i tego nikt nie zabierze ,nawet ,gdyby teraz trzeba było hodować normalnie
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 16:26 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez komentarza! Szkoda czasu !
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 16:00 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę sie Zeldrobku z Twoich wyników ale potem przyjeżdzają auta i mówią ze byli u tego i tego a tam kura w 35 dni ledwo 2,30 kg.. Słuchajcie dalej dwoch proroków i stójcie w braku rozwoju. Ja sobie dalej bede czytał i pił kawe śmiejąc sie jak medox pisze oszustwach zeby załagodzić dyskusje
Powrót do góry
kurczak666

PostWysłany: 15:06 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Na śląsku 2,80 do 2,90 cena
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 15:05 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kondratowicze 2.9
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 14:57 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera dziadu. Na starość nie dość, że uwiąd to jeszcze mózg zlasowany.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:48 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob ,zrozum,że mówimy o czymś innym-wiele dużych ferm jest dużych ,bo jechało się na mączce i antybiotyku i stąd wzięła się kasa.Wtedy kiedy Ty tracisz oni jeszcze zupełnie niezle zarabiają.Różnica w kosztach produkcji to na bidę 50gr
Teraz już może troszkę gorzej,ale troszkę ,a był czas,całe lata ,że jechało to ostro.Przy full total kredycie będą koszty jak u Ciebie za gotówkę.Ot cała tajemnica.Dziwię się tylko,że jest to tak mało kontrolowane,bo normalni hodowcy prują sobie żyły ,a część cwaniaków robi to takim systemem jak mówię i śmieją się jak jest 3netto ,co zresztą parę razy było widać na forum.
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 14:48 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera napisał:
E tam mnie dziadka juz nie bedą bili. Kurczę widzisz a ja ciagle skupywałem fermy inne gdzie taki jak Ty czyli nie zaradny hodowca upadał a potem sie mnie za rok pytali dlaczego stawiam następna opodal skoro ich szef mowil ze hoduje za 3,50 i misi zamknąć plajta.. Kurde znam inny świat Panie matematyku

Tak czytam sobie tę dyskusje i dochodzę do wniosku -głupszy jesteś niż mi się wydawało. Raptem się odezwałeś gdy cena walnęła. Starasz się odstresować i dowartościować pisząc tu dyrdymały.
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 14:26 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

43 dni i ponad 50 dni Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Chłopie pierwszą sprzedaż robię pomiedzy 34 i 36 dobą , a na 6 tygodni po ptakach z reguly nie ma sladu . Wagą , którą podałeś na 43 dobę jest z reguly wagą końcową u mnie. Twoją końcową srednią wagę osiągam min. 10 dni wczesniej . Pisaleś , że spożycie 1,6 jest bardzo dużę , a ty co ? 1,74 to ja faktycznie zamknąłbym halę Sad
Nie wyliczam już nic więcej i kończę dyskusję z tobą . Nie ma z kim i o czym.
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 13:42 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antybiotyk ty użyłeś tego słowa wiec za co kara dla mnie heh. A mączka jest dopuszczalna rybna wiec nie czaję
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:37 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radziłbym też Nera na koniec naszej konwersacji uważać czym się chwali na forach ,bo jak przeczyta to ktoś odpowiedni,a nigdy nie wiadomo ,kto czyta ogólne fora to można spotkać się z niemiłą przygodą w postaci 1mln kary i utylizacji wszystkiego
Powrót do góry
placek

PostWysłany: 13:30 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem to można starach się o dofinansowanie z prow lub duzo taniej wychodzi jak ma się założoną grupę producencką i buduję sie nowe kurniki
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 13:29 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mączka rybna owszem jest dopuszczalna ale polecam bardziej krwinki, 20 lat niech bedzie, szkoda ze pasuje tutaj piosenka ...ale to juz było i nie wróci wiecej
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:26 Sro 2 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera powiedziałeś coś co mi wszystko wyjaśniło.Odpowiem Ci jednym zdaniem
MÓWISZ O JECHANIU NA WŁASNEJ PASZY ,BĘDĄCEJ MIESZANINĄ MĄCZKI I ANTYBIOTYKU, A MY TU MÓWIMY O NORMALNEJ HODOWLI !!!!!!
I tyle w temacie.Przy twoim założeniu ,faktycznie-im więcej tym lepiej.Tak to powstało ,może ktoś dobierze się komu trzeba do czterech liter,choć teraz to i tak już za pózno,bo paru zaryzykowało i paru zarobiło i wybudowało.
Dla mnie temat zamknięty-bez odbioru
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 478, 479, 480 ... 2244, 2245, 2246  Następny
Strona 479 z 2246

Skocz do: