Skocz do zawartości
starter

Nowe forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Tylko utworzenie wspólnego forum przez hodowców gdzie każdy użytkownik był by jawny mogło by pomóc w rozwiązaniu wielu problemów:np.

-ceny żywca i paszy

-wolny rynek czy kontraktacja(umowy!!!)

-sarmonella

-Medox

-Glebek itd.

Oczywiście takie forum musiało mieć wiele zabezpieczeń z potwierdzeniem adresu,numeru fermy a może nawet z potwierdzeniem numeru komputera.

Nie musiało być nawet darmowe.

A może pani Beata zechciała nam w tym pomóc?

Proszę o wasze opinie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzucę tutaj swój post z tematu o cenie.

 

Tematy, które wg mnie trzeba obgadać.

 

1. Anonimowość. Żeby nowa platforma miała sens faktycznie trzeba by z tym skończyć i weryfikować nowych członków. Tak się składa, że mam taką możliwość, więc w tym zakresie także mogłabym pomóc. Ale system przyjmowania nowych trzeba ustalić.

 

2. Czy platforma miałaby być płatna? Niekoniecznie. Takie miejsca potrafią same na siebie zarobić. Ale jeśli chcecie uniknąć reklam (banery, mailing) abonament pewnie byłby wskazany.

 

3. Moderacja - jestem za tym, żeby była lepsza niż tutaj (tutaj jej zwyczajnie nie ma)

 

4. Lista działów - jakie miałyby być założenia forum? Co chcecie dzięki niemu uzyskać? Pomyślcie nad tym

 

Pozdrawiam

 

Beata

 

www.mojekurczaki.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za:)

Z przyjemnośćia pomogę w prowadzeniu forum, gdyż mam dużo wolnego czasu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam -popieram pomysł .Rozwiązaniem problemów z autentycznością danych osobowych podawanych przez chętnych ,może być podobny system jak przy rejestracji w ALLEGRO czyli: wysyłamy zgłoszenie do Pani beatki jako producent drobiu

-Nazwa gospodarstwa/Firmy

-dokładny adres prowadzonej działalności

-nr weterynaryjny fermy

-nr tel.

-e-mail

Po otrzymaniu tych danych pani beatka np. odpłatnie odsyła na podany adres kod aktywacyjny, który upoważni do kożystania z forum. Pozostaje tylko pytanie co zrobić z właścicielami ubojni ,którzy również mają własne kurniki? Niedopuszczać ich do nowego forum?Pomyślcie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"pani beatka" - kobieta pracująca co się żadnej pracy nie boi?

Jaja sobie robisz? Nie pasuje to spadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam -popieram pomysł .Rozwiązaniem problemów z autentycznością danych osobowych podawanych przez chętnych ,może być podobny system jak przy rejestracji w ALLEGRO czyli: wysyłamy zgłoszenie do Pani beatki jako producent drobiu

-Nazwa gospodarstwa/Firmy

-dokładny adres prowadzonej działalności

-nr weterynaryjny fermy

-nr tel.

-e-mail

Po otrzymaniu tych danych pani beatka np. odpłatnie odsyła na podany adres kod aktywacyjny, który upoważni do kożystania z forum. Pozostaje tylko pytanie co zrobić z właścicielami ubojni ,którzy również mają własne kurniki? Niedopuszczać ich do nowego forum?Pomyślcie. Pozdrawiam.

 

Moim zdaniem ubojnie nie są naszymi wrogami.

Taka jawna osoba na forum mogła by mieć status np.

Brojlery 85000szt.Ubojnia.Hurtownia.

Dzięki forum moglibyśmy być razem partnerami ubojni a nie osobno petentami!

Dobrze by było żeby forum miało też funkcje jak na ppr.:do wymiany poufnych informacji mogły by posłużyć grupy dyskusyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"pani beatka" - kobieta pracująca co się żadnej pracy nie boi?

 

Proszę nie krzyczeć na kolegę, bo żartuje przecież. Poza tym wszystko się zgadza: kobieta, pracująca, nie boi się. Bo i czemu miała by się bać? Przecież wszyscy wiedzą, że kobiety są bardziej przedsiębiorcze od mężczyzn

 

A tak na poważnie - sądzicie, że takie jawne forum będzie się cieszyło zainteresowaniem w ogóle? Żeby spełniało swoje funkcje i służyło do wymiany informacji, ustalania wspólnego stanowiska itp. musiałoby być na nim naprawdę wielu Hodowców. Jaki procent polskich drobiarzy używa internetu? Ja widzę nawet po sklepie, że 80% zamówień jest składanych telefonicznie, choć to sklep internetowy.

 

Ale powyższe wcale nie oznacza, że zmieniam zdanie. Po prostu uważam, że oprócz samego stworzenia platformy trzeba pomysleć o tym, jak ją rozpropagować.

 

Co do nowych użytkowników to system zgłoszeń i weryfikacji nie będzie trudny. Po prostu aktywacji konta dokonuje administrator i tyle. Żadne kody, wysyłanie itp. Po prostu nowa osoba pojawi się na ekranie dopiero, jak zaakceptują ją władze forum (administrator, moderatorzy itp.). Sprawdzanie danych (np Nr wet.) to jedno, ale można też zrobic coś na zasadzie rekomendacji. Jeśli jakis użytkownik przyprowadzi innego i go rekomenduje, to jest on przyjmowany.

 

Pytanie kolejne. Czy to forum tylko dla hodowców brojlera? Czy nioska też? Co z indykami, kaczkami, gęsiami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"pani beatka" - kobieta pracująca co się żadnej pracy nie boi?

Jaja sobie robisz? Nie pasuje to spadaj.

 

Jaja to nioski robia Odnośnie rozpopagowania forum może skorzystać z opcji podpięcia sie pod mojekurczaki.pl i utworzyc na stronie sklepu odnośnik do forum. Ludziska już co nieco kojarza ten sklep a wchodząc na forum pewnie coś tam przy okazji zakupią co wiąże się z korzyścia zarówno dla sklepu jak i dla klienta bo nie musi wchodzić na kilka różnych stron i ma wszystko w jednym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Ja tak że uważam że tylko forum ze wszystkimi wyliczonymi zabezpieczeniami ma rację bytu.

Wcale nie musi mieć mnóstwa uczestników (zwłaszcza na początku).

Jeżeli Pani Beacie to się nie podoba to poradzimy sobie sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"pani beatka" - kobieta pracująca co się żadnej pracy nie boi?

Jaja sobie robisz? Nie pasuje to spadaj.

 

Jaja to nioski robia Odnośnie rozpopagowania forum może skorzystać z opcji podpięcia sie pod mojekurczaki.pl i utworzyc na stronie sklepu odnośnik do forum. Ludziska już co nieco kojarza ten sklep a wchodząc na forum pewnie coś tam przy okazji zakupią co wiąże się z korzyścia zarówno dla sklepu jak i dla klienta bo nie musi wchodzić na kilka różnych stron i ma wszystko w jednym miejscu.

Jeżeli Pani Beata jest za dobrze zarządzanym i zabezpieczonym forum to nie widzę żadnych przeciwwskazań aby odnośnik znajdował się na na jej stronie.

Przecież dla nas to nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było wszystko jasne:

jestem za przewodnictwem Pani Beaty ponieważ

-jest to osoba której zależy na współpracy z hodowcami,

-jest to jedyna jawna osoba na tym forum.

Nie zgadzam się jednaj co do sposobu weryfikacji nowych użytkowników.

Hodowcom nie zależy na ujawnianiu się na forum ogólnodostępnym.

Właśnie dla tego uważam że konieczne była by identyfikacja za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Nie może być opcji że forum stanie się dostępne dla osób nie pożądanych(czyt.ogólnodostępne).

A tak w ogóle to nie było by komu rekomendować pierwszych uczestników.

Wiem że wiele osób jest zainteresowanych ,ale pewnie mają już dosyć tego ogólnodostępnego cyrku!Ja z resztą tak że.

Łatwiej było by ustalić szczegóły na forum jawnym ale niestety tutaj trzeba zacząć.

Więc proszę osoby zainteresowane o wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może w końcu jednoznacznie byś się określił .

Nie podoba się to spadaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Ty mi będziesz rozkazywał co mam robić na forum.

Kto byłby tymi "osobami niepożądanymi"?

Jestem za ale w jakiejś zdrowej formie a nie w płatnynej aktywacji. Na jakim swiecie żyjesz ? Ledwie kilka procent hodowców rejestruje się na DARMOWYM ppr.pl a Ty wyskakujesz z płatna rejestracją. Ja juz widzę te tłumy chętnych. Zadna platforma internetowa nie zaczynała od płatnego dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jasna deklaracja!

Lepiej późno niż w cale... :win

No to już odpowiadam;

- Nie twierdzę ,że to musi być platforma płatna.

Przy wyborze należałoby jednak zwrócić uwagę na jej praktyczność,zabezpieczenia,niezawodność a przede wszystkim bezpieczeństwo(ochrona danych osobowych).Dopiero potem z wrócić uwagę na koszty.Żeby z tego nie zostało nam tylko przysłowie:"Tanie mięso psy jedzą".

-Osobami niepożądanymi mogłyby być osoby zalogowane bez podania swoich prawdziwych danych.

Np.podałyby dane i numer osoby niezarejestrowanej.

Dane hodowców wraz z numerami bez problemu można znaleźć a tym bardziej w ubojni.

Mogłyby też korzystać z wspaniałomyślnie użyczonego loginu.

Dlatego też przydałoby się ograniczenie ilości komputerów logowanych przez jednego użytkownika; no i te kilkadziesiąt groszy na znaczek byłoby wskazane.

-A co do ppr. to osób faktycznie zarejestrowanych może być jeszcze mniej ponieważ mogą korzystać z kilku loginów równocześnie.

W tym przypadku istotna jest ilość osób odwiedzających .(Nie trzeba się logować aby sobie poczytać).

Proszę ją sobie wyobrazić jak wszyscy odwiedzający musieliby się logować.

Ale ostatnio ta ilość na pewno też spadła po utworzeniu tabelki na mojekurczaki...(ostatnio na "Cenie brojlera" mnóstwo głupot aż nie chce się czytać)

Na mojekurczaki.. zaś pewnie wzrosła, ale o tym to Pani Beatka mogłaby coś powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w sumie czy ma sens zakładanie nowego forum? Ja zaczynam mieć dość PPR a tu nowy twór. Ja chyba odpadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tego typu przedsięwzięciach nie da się z góry stwierdzić, czy się uda czy nie. Czy strona będzie miała powodzenie, czy okaże się porażką. Jedyną metodą, aby się tego dowiedzieć jest "zwiad bojem"

 

Uważnie czytam Wasze opinie i różne wizje zasad przynależności do nowego forum. W każdym głosie jest wg mnie sens. Fajnie by było, gdyby jeszcze więcej osób się wypowiedziało na ten temat.

 

Wiem też, że aby nowa strona cieszyła się zainteresowaniem musi się na niej znaleźć coś, co zachęci osoby do zapisywania. Może więc spróbujcie określić, jakie dokładnie są Wasze oczekiwania wobec nowego forum?

 

Pozdrawiam

 

Beata

 

http://www.mojekurczaki.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kilkoma kolegami o tym pomyślę i większość jest gotowa podjąć RZETELNĄ i JAWNĄ współpracę.

 

Jasny regulamin i zabezpieczenia (skrupulatna weryfikacja), np jak Allegro robi z potwierdzeniem adresu + do tego dane xero dokumentów fermowych, dowodu osobistego na kogo będzie konto.

Im więcej takich elementów tym lepiej komu zależy to wszystko dostarczy, a wszystkim którzy będą kombinować będzie trudniej znaleść pionka aby się pod kogoś podszyć.

 

Forum było by reprezentowane przez firmę Mojekurczaki, więc to firma gwarantuje bezpieczeństwo informacji. I to jest to czego na ppr nie ma i nie będzie.

 

Płatne może być ale symbolicznie, bardziej po to aby jeszcze dodatkowo zweryfikować gościa (przelew tylko z konta osoby dołączającej do forum) i np: opłata jednorazowa.

 

Jeśli każdy będzie zadowolony z działania forum to myślę, że od czasu do czasu i na zakupy w sklepie nie poskąpi. I nawet jak będę miał kilka złoty więcej zapłacić to wolę dać zarobić tym którzy coś robią!

 

Jestem z kolegami ZA tym pomysłem!!!!

I myślę, że wcale taka mała garstka nas nie będzie.

 

Pozdrawiam kobietę czynu i czekam na rozwój sytuacji.

 

P.S. Do tych co tylko czytają!!!! Chłopy to jest moment w którym trzeba zabrać głos!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałem z kilkoma kolegami o tym pomyślę i większość jest gotowa podjąć RZETELNĄ i JAWNĄ współpracę.

 

 

 

P.S. Do tych co tylko czytają!!!! Chłopy to jest moment w którym trzeba zabrać głos!!!

Chłopie- poczytaj medoxa i kilku innych pajaców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że do poważnej dyskusji zgłosiłoby się wielu,a tak obecnie anonimowe forum wyzwala w ludziach jakieś dzikie instynkty,popisywanie się ponad miarę co brzmi mało poważnie i zraża na pewno wielu drobiarzy. Ponadto ciągłe wyśmiewanie,kpiny,przekleństwa,to ma być forum / było nie było/ bardzo ważnej dziedziny produkcji drobiarskiej? Przecież każdy z nas posiadający chociażby 1 obiekt /kurnik/ to obroty około 1mln zł rocznie,a większość wypowiadających się na forum to właściciele wielu obiektów a więc "poważni biznesmeni" a zachowujący się na forum jak dojrzewający nastolatkowie.Wystarczy może na ten temat. Jestem za "stworzeniem" mądrego forum pozwalającego traktować się nawzajem poważnie i tylko tyle. Doceniam pracę pani Beatki w "pozyskiwaniu" dla nas informacji o cenie brojlera jak również odpowiada mi bardzo profesjonalna forma sprzedaży w "Moje kurczaki". Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem optymizmu i ducha bojowego Pani Beaty.

 

Ale na temat:

Motorem i warunkiem powodzenia nowego forum byłaby właśnie jawność danych i informacji dotyczących logowania się przez uczestników.

-Dzięki temu nie potrzebne byłyby żadne władze.

 

-Każdy uczestnik mógłby mieć wpływ na zarządzanie, rozwój i kontrolę tego forum (firma Mojekurczaki wykonywała by tylko wolę uczestników).

 

-Jawność danych kontaktowych umożliwiała by wymianę informacji pomiędzy poszczególnymi uczestnikami poza forum (nie potrzebne byłyby jednak żadne dodatkowe funkcje).

 

Podoba mi się pomysł z symboliczną wpłatą na konto.

Byłoby to konto specjalne również jawne dla wszystkich uczestników.

 

Stając się równouprawnionym uczestnikiem takiego forum zobowiązuję się zostać również klientem Pani Beatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och i ach . Ale jaja . jestem przekonany , że gdyby zamiast p.Beaty był gość np. p.Jerzy to byście gościa totalnie olali . Co chcecie osiągnąć ? Co poprawić pukając w klawiaturę? Wolne żarty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinnismy stworzyc nowe forum na ktorym stworzylibysmy listy hodowcow z kazdego wojewodztwa, imie,nazwisko i nr tel. bedzie to wiarygodne poniewaz wiekszosc hodowcow z danego wojewodztwa sie zna, szybko bedzie mozna wylapac nieprawdziwe nazwiska. Nastepnie kazdo wojewodztwo powinno miec liste informujaca kto w danym tygodniu przewiduje sprzedaz kurczaka- sami moglibysmy sie tam wpisywac! Na podstawie listy z konkretnego wojewodztwa sami hodowcy mogliby dzwonic do siebie i kosultowac sie w kwestii ceny - jaka cene trzymac w danym dniu. Uwazam ze to jest do zrealizowania poniewaz w podziemu juz to funkcjonuje. Powinnismy dzialac jak grupy producenckie.

UBOJNIE TRZYMAJA SIE RAZEM I DOBRZE NA TYM WYCHODZA!

 

Wklejam tutaj, bo to bardzo konkretny post. Mam nadzieję, ze się Puzon Brojlerowski nie obrazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...