Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,może ktoś jest zorientowany co może kontrolować i jakich dokumentów może żądać Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych ?.Ostatnio miałem taką kontrolę i chcą do wglądu dużo różnych dokumentów-między innymi faktury zakupu i sprzedaży.Czy mają do tego prawo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ich kontrol tydzień temu, drugą już, więc sprawdzającą zalecenia pokontrolne. Nie spr żadnych faktur, wydaje mi sie, że tylko Urząd Skarbowy może ich wymagać. Spr natomiast zakład pakowania jaj, oznakowanie jaj, przygotowanie do sprzedaży, opakowania, warunki magazynowe, wagę do ważenia jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Napiszcie cenki z roznych regionow na hurt bo malo konkretow tu ostatnio . U nas na fermie do hurtu brutto : 0-0,36 1-0,34 1A-0,29 1B-0,27 itd. Co niektorzy sie buntuja ale ogolnie problemu nie ma ze sprzedaza ! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm Kolego Ferma 07 widac ze dzis nie jest5es na biezaca popytaj sie pamiry po ile sprzedaja to bedziesz w szoku Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Gall nie bardzo znam ludzi z pamiry wiec moze oswiec nas Bo zabrzmialo to tak jakby sprzedawali po .40gr L conajmniej .. Ja wole pisac konkrety a nie bawic sie w kotka i myszke bo w przeciwnym razie takie fora zamienily by sie w nasza klase Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór 40gr to chyba w detalu ,L 30gr to realna cena w tamtym tygodniu pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie cos drgnelo wystarczy zobaczyc po wpisach co do cen moze pare osob nie uwierzy choc 1a-30 to cena realna to sa juz sygnaly po 32gr jesli chodzi o eksport to tamten tydzien m-26gr l-30 odbior z miejsca glownie na poludnie europy ale i wtych cenach mieli problem aby dostac towar bo juz male jajka sa zbierane na markety cenki na rynku niemeicko -holenderskim m-7,05 l-8,40 jest to cena srednia zakladow pakowania i mimo ze w kraju jest slabe zejscie zadnej rewelacji to kurniki puste choc wiele moze jescze sie zdarzyc Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wczoraj płaciłem

0-0,34 1A-30 1b-28 2a- 26 netto przy zakupie 15 palet(9000szt.) - u producenta pusto na magazynie , czekałem 2 dni na towar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie towaru brak telefony o jaka non stop... cos sie wydaje że to nie koniec podwyżek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem dostawe ceny po staremu ale coś słychać że w góre ale z tego co wiem 80% hodowców na początku grudnia bedzie miała pełne obsady wiec towaru na świeta podobno nie zabraknie (ale euro wysoko stoi) zobaczymy. trzeba przetrwać. zobaczymy co będzie po nowym roku. pozdrawiam hodowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panstwa.Od pewnego czasu czytam forum i postanowilem dolaczyc.Na dzien dzisienszy sprzedaje 0-35,1a-32,i kazdy sort 2gr nizej.Magazyn pusty.Towar tylko na zamowienie.Milego Dnia Zycze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś miałem dostawe ceny po staremu ale coś słychać że w góre ale z tego co wiem 80% hodowców na początku grudnia bedzie miała pełne obsady wiec towaru na świeta podobno nie zabraknie (ale euro wysoko stoi) zobaczymy. trzeba przetrwać. zobaczymy co będzie po nowym roku. pozdrawiam hodowców

 

Kolego rawak nie wiem po co ta wypowiedź na forum "ceny po staremu " - cen nie podałes od lipca(napisałeś 2a-0,22) - CZYLI PO STAREMU TO PO ILE ?????

albo pisz konkrety albo wcale , bo mi sie wydaje ,ze to forum ma słuzyć informacji o cenach jaj spozywczych a nie festiwalowi przechwałek jak ja tanio kupuje , itd ,itd,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co miałem napisać ze 2a po 0,22 sam dobrze wiesz ze takiej ceny nie ma

ja tylko potwierdzam wypowiedzi innych kolegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnia cena jaką podałes to w poscie z lipca i tam jest 2a-0,22 , skoro piszesz ceny po staremu to jak mam to rozumieć ???:D

 

wiem ,ze takiej ceny niema , ale nie mozesz napisac chociaz jednej ceny po jakiej kupiłes zamiast po staremu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty cezarek placisz 1A 30 gr i 17 lipca w wakacje tez placiles 30 gr wiec gdzie ta zmiana ceny u ciebie i powiedz mi jak ladujesz te 15 palet nie lata ci jedna bez pary

 

A ceny na dzis to 1A 28 do 30 i dalej co 2 grosze tzn tak place transporty po 14 18 palet

Od poniedzialku ma byc drozej ale czy bedzie nie wiem zobaczyny pozdrowienia dla wszyskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a widac ze kazdy sobie dogryza to i ja dogryze rozumniem Kolego Jajcarek ze placisz od 28-30 gr za 1A to dla sprostowania nikt z duzych ferma nie sprzeda 1a taniej niz 30gr bo ma wiele zapytan ofertowych powyzej tej ceny a jesli chodzi o cene 28 gr to sa osoby ktore jeszcze nie wiedza o cenie i sa to osoby ktore sprzedadza zaledwie pare palet a nie duze samochody czyli powyzej 10 palet to tez moge sie pochwalic ze za 2a zaplacielm 23gr i co to da a tak poza tym poszukuje III i iV Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Ceny u nas na fermie poszly w gore i tak 1A-0.31 1B-0.29 itd. Podaje ceny na hurt brutto bez dowozu. Pozdrawiam i zachecam do pisania konkretow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś zakup to:2a-0,26

1b-0,28

1a-,30

Od poniedziałku zapowiedziano podwyżkę o 2 grosze.

Towaru brak , o ceny nie można się już targować , gdyż konkurencja zapłaci i tak o 1 grosz drożej , byle tylko dostać jajo.

Informacja poufna -zejścia na giełdzie nie ma kompletnie.

To gdzie te jaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Muderman ja pisałem o ruchu detalicznym , a w churcie jest dobrze tylko jaja na wydział.

Masz niezbyt miły uśmiech prawie taki sam jak moja konkurencja , która patrzy mi na ręce.

Pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, biedronko, spokojnie

z tą giełdą samochodowa to jest tak ze od 3 tygodni chce sprzedac samochod, i znajomy poradzil mi zeby załadowac cały jajkiem, podniesc cene i napewno pojdzie, usmiech nie był zlosliwy, przepraszam jesli uraziłem

a co do jaja to kupuje aktualnie klatke 1A 0,32, sciolka 0,35, towar, z towarem jest tak ze ciezko załadowac duzy samochod i trzeba jezdzic po odbior czesciej, ale zejscie na giełdzie jest, luz idzie ostro , pakowane troche słabiej, ostatni weterynaria przeszła po wszystkich punktach i sprawdzali oznakowanie i pochodzenie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny u mnie z fermy tak jak piszecie

Ia- 0,30 i po 2 w dół

kwestia taka, że nie piszecie po ile chodzi 0 i S a ja tego mam najwięcej i cenę na czuja ustaliłem następująco:

0 - 0,33

S - 0,37

ceny na ten tydzień. Podpowiedzcie proszę, po ile sprzedajecie/kupujecie te sorty.

Pozdrawiam hodowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...