Skocz do zawartości
mistrz_Yoda

koncentrat dla bydła mięsnego

Rekomendowane odpowiedzi

Mierzy sie w klebie za przednimi nogami i dobrze sciska zeby nie za luzno było.Miary nie są takie dokładne jak waga, ale w przyblizeniu jakas wiedza jest. Niektórzy mówią ze do 10 kg sie mylą, ja nie wazyłem gdyz sprzedaje bez wagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze mi ktos powiedziec ile dac sanbulla na byczka 150kg? I czy warto go podawac?

A nie prościej dla byków robić sobie samemu pasze a nie kupowaś gotowca ( i do tego Sano)?

Jak masz byki już "odchowane" to najprościej przeliczyć tak. Na każde 100 kg mc 1 kg paszy treściwej. Z tym że nie może to być "krówska". Tam są trochę inna parametry białko-energia.

Najprościej u tego co kupisz koncentrat ( a na pewno takie firmy jak Provimi, Cargill, Wipasz, DeHeus) niech Ci zrobią dawkę na paszę z własnych zbóż z dodatkiem ich koncentratów. Tylko koniecznie niech ( i to sprawdż) zrobią jak wychodzi cenowo, bo jedna pasza będzie Cię kosztowała np 0,60 zł/kg a druga 0,69zł. A to już duża różnica.

Na moje, na dziś nawet robiąc z śrutą sojową, rzepakową, dodatkami mineralnymi i własnym zbożem taki koszt nie powinien być wyższy jak 0,55-0,60 zł/kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sanbull dobry jak ktos chce doplacac do hodowli,ja daje 30kg sr rzepakowej 70kg sr jeczmienno pszenicznej i 7kg premiksu blattin b92ade ze stymulatorem wzrostu i nie narzekam

 

7 % to nia za dużo? Ile % jest ten premix, czy nie 4%?. Niema potrzeby dodawac ponad to co potrzeba, witamin i mikroelem jest wystarczająco duzo, żeby stos. ponad to co zaleca producent. nie potrzebnie podrażasz koszty paszy pełnoporcjowej. Lepiej zainwestuj w ziołowy stymulator wzrostu i dodaj zywe drożdże paszowe, na pewno będzie lepiej.

Z drożdzy polecam KILLACID - 50 g dziennie, 3,30 zł/kg, natomiast ze stym zioł. wzr. VILOCYM lub inne dobre. U mnie w gospodarstwie drożdże i vilocym sprawdzają sie bardzo dobrze

Nie orientujesz się Tarpanie po prostu w temacie a usiłujesz coś doradzać

Mieszanki dla bydła mięsnego maja zazwyczaj wyższy poiom premixu bo takiej mieszanki daje się tylko ok. 1 - 2 kg. W tej ilości musisz pokryć zapotrzebowanie na makro, mikro i witaminy. Przy dzisiejszej cenie zywca zabawa z jakimiś pierdołami pod tytułem drożdże czy inne ziołowe gówna jest bez sensu.

ja daje max 1 kg na sztuke takiej mieszanki takze musi byc duzy udzial 7 proc, premiksu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a gdzie kupic ten < stymulator wzrostu >i jaki najlepiej i jak go podawac i ile to kosztuje z gory dzieki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...